Riskovat kvůli fotce velké ryby

Co s ní po ulovení. Shovat nebo nezapsat. Všeci chtějí mít idealní podmíky k focení. Jenže je tady limit 7kg. Když berou velcí kapři tak co ted z kaprem.
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.5.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Jak s ní naložit?

A) Vyfotit a hned pustit.91%

B) Zapsat,zkončit ,skrz lepší podmínky k focení.1%

C) Schovat a pokračovat dále v lovu.3%

D) Každýho věc5%

Od 12.5.2009 hlasovalo 358 čtenářů.

Nkritik - Profil | Čt 14.5.2009 21:17:29

kakr >> buď zdráv , "senilní pane"! :-)) Tak jsem s úsměvem přelouskal těch pár příspěvků co tu přibylo a skvěle jsem se pobavil :-)) Ani se některým kolegům kaprařům nedivím, psali to rovnou od podlahy.
Většinou se těchto kapro-muších-myších přestřelek nezůčastňuji, jsem pouze smějící se divák.Postupně jsem ale došel k závěru a musím konstatovat, že lépe než zmíněný "senilní pán" by se lépe hodilo " Skrytý škodič"
Chlape ty si neodpustíš jednu příležitost jak do těch kapráků zarejt a jak zaškodit, jako příklad uvedu ty překopčený povolenky, ve kterých s oblibou zaškrtáváš zmasený kapry nejlépe od dvaceti nahoru atd, je toho fůra.Začni bejt trochu férovej i na druhou stranu.Toť wsjo.

    Ndrda - Profil | Čt 14.5.2009 20:48:47

    Malda512 >> nechápeš toho daleko víc, než jen tu poznámku. Vysvětlovat ti to teď je podle mě zbytečný. Je potřeba ještě počkat.

      NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 20:39:17

      Pro(( JKL))..Mně stačilo si přečíst na tvé kartě dodatek ohledně pouštění toho sumce PANE chváliví CHYT A PUST. Ty si myslíš že když se pochlubíš jak jsi pustil sumce a napíšeš že jsou masaři všude žes dokázal něco světaborného. A vůbec nechápu tvou poznámku hledně čtení příspěvků. Objasní mi to prosím tě děkuji

        NJKL - Profil | Čt 14.5.2009 18:39:22

        Malda512 >> Když už nečteš příspěvky druhých čti alespoň své. Je to velice poučné.

          NRick - Profil | Čt 14.5.2009 16:42:13

          Budu rešit jakmile chytnu dve dvacky v 1 a 3 h v noci :)
          jinak užitečný myšlenku je koupit foták s samospoust (s dalové ovladaní) a blesk a máš po problému. trochu cviku a nikdo nepotřebuješ a ani nikdo nemusiš vyzradit co si chytil

            NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 16:24:18

            Pike 34 >> Proč ho dovedla k jinému stylu. Proto že si myslel že když je chyt a pust že pro něj řád neplatí tak jak pro ostatní. A z čeho vycházím? Třeba tito skororybáři chytající pro obrovského prodejce rybářských nástrah a dalšího sortimentu v čr (jistě víš koho myslím) sedí z tričenkama vedle tebe na rybách 1měsíc v kuse tak ti neunikne že odvezou ryby které chytily.A to nemluvím otom kolik ryb omotali v keřích kam to vyváželi aby za každoů cenu něco lapli.Jen mně mrzí že nemím žádný hmatatelný důkaz. Hned bych ho zde umístil

              NPike 34 - Profil | Čt 14.5.2009 16:01:49

              kakr >> Malda512: docela by mne zajímalo, odkud čerpáte tyto informace. Já jezdím a vídám velmi často 2 rybáře, kteří chytali kapři na boilies, ještě když zde plno dalších kaprařů chytalo na kolínka a ti by má slova potvrdili. Jeden z těch rybářů už kaprama skončil, protože ho šikana funkcnionářů a třeba i nemožnost sakovat kapra pro lepší světlo dovedla k jinému stylu.

                Nkakr - Profil | Čt 14.5.2009 15:58:03

                Pike 34 >>
                Dochází na má senilní slovíčka, i renomované carp teamy mají máslo na hlavě. Kolega Malda512 to potvrzuje. Bohužel nemohu rozvíjet dále plodnou debatu ,neb musím zajistit organizačně sobotní Lov kapra o ceny.
                Možná večer.

                  NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 15:51:08

                  Pike 34 >> Poslouche z těma to rybáři bež do p....e. Ti co si říkají carp teamy jsou ještě horší než nějaký neznalí amatér. ALE neříkám že bych je házel do stejného pytle. Tak to ani náhodou ale mám na mysli mynimálně 3 teamy kteří se dokonce dostaly i do médii a vesele píší články jak ryby pouští jak jsou pro ně vším. Tak velký hovno . Vyfotí kapra který je v saku 2dny a pak ještě volají svému sponzorovy na který jeho rybnik ho mají dovézt. Někteří na ně shlíží jak na bohy ale jsou to prasata. Je mi jasné že bude někdo určitě reagovat ale co vím na 100%tak mezi nima nebude nikdo z těchto týmů, protože moc dobře vědí jak to je. Kde se vzal na hejlově ten obří lysec?

                    NPike 34 - Profil | Čt 14.5.2009 15:49:50

                    kakr >> v rybářském řádu máš taky mír ryb, povolenou dobu lovu, chytání na 2 pruty atd a taky se to dodržuje. Neslušní rybáři to nedodržují a proti nim je třeba zakročit. Slušní rybáři to polévání dodržovat budou a zároveň věřím, je každý držitel povolenky si umí spočít, kolikrát je třeba polét kaprem, když ho bude mít v saku ne 15minut, ale třeba minut 8.
                    Ono všechno jde, jen se musí chtít.
                    A k těm časopisům taky technická. Za výběr článků vždy odpovídá redakce a ta si jistě ohlídá, že do jejich časopisu příspívá autor, který rybářský řád a další pravidla neporušuje. Takhle je to všude ve vyspělé Evropě a my jsme vyspělá Evropa. Navíc se před každou sezonou může vydat seznam časopisů, které splňují kritéria. Takže například články a autoři z Rybářství ano, z Kapřího světa nikoliv.

                      Nkakr - Profil | Čt 14.5.2009 15:43:18

                      Pike 34 >>
                      Pouze jsem rozvinul Tvou myšlenku o 15min. limitu. Nevyřešen ještě zůstává návrh jak kontrolovat sedminásobné polévání. Oba víme, že kontrola je nutná.
                      Napsání článku do odborného časopisu podle mého názoru též nezaručuje čestné vrácení velkého kapra do vody ze které byl vytažen. Na MRKu se vedla diskuze, že i "velikáni" podlehli mamonu a některé kousky obohatily kaprodromy.
                      Nejsem ovšem odborník Tvého ražení, pouze senilní pán.

                        NMalda512 - Profil | Čt 14.5.2009 15:41:54

                        nENÍ PROBLÉM VYBRAT V NOCI NĚKOHO. aLE JE PROBLÉM VYBRAT TY NEJHORŠÍ, KTERI NEZ STIHNES DOJET NA další místo tak jsou už v trapu. Ty co chytnem jsou jen amatéři nebo nalití.

                          NPike 34 - Profil | Čt 14.5.2009 15:30:49

                          kakr >> zbytečně to komplikuješ, to se mi nelíbí. Podle mne, kdo psal do odborných časopisů článek o lovu velkých kaprů, tak se k rybám chová slušně a pouští je. To by bohatě stačilo jako důkaz. Většinou je u článku napsán i název carp teamu či sponzora a tak by se vyřešilo i tohle.
                          Tím by se ochránily velké ryby v našich vodách a byla by to i dobrá motivace, aby se i další dobří rybáři podělili o své zkušenosti v rybářských časopisech, protože ty výhody jsou z toho jasné.
                          K těm vezírkům a certifikátům takhle z hlavy nevím, nejsem na ně odborník, ale viděl jsem a četl jsem, že eko vezírky existují a běžně se mezi kapraři vyskytují.

                            Nkakr - Profil | Čt 14.5.2009 15:22:08

                            Pike 34 >>
                            Možná by stačilo místopřísežné prohlášení, že o kapra bude pečováno s úctou která mu náleží.
                            Problém vidím v časovém omezení, součástí povinného vybavení by musely být tedy i vodotěsné, na ruce nošené hodinky. Mobil se uznat nedá, ten se utopí raz, dva.

                              Nslamakos - Profil | Čt 14.5.2009 15:21:18

                              Pike 34 >> fakt pořád netuším tu podstatu sponzorského focení a zatím jsem od nikoho neslyšel požadavek že fotit se musí ve dne a pod.
                              Ale naposled do této diskuze píšu chytit vyfotit a ihned pustit -žádný sak !!!!!!!

                                NKocháč - Profil | Čt 14.5.2009 15:18:12

                                Pike 34 >> ale to by museli mít ti dotyční ekosak a navíc nějakou průkazku podepsanou majitelem nějaké renomované firmy, že jsou jako ti testeři a mají vytažených minimálně 50ks kapra nad 20kg. No a dalo by se na to udělat výběrové řízení. Proč by měl průkazky vydávat kde kdo?

                                  NKocháč - Profil | Čt 14.5.2009 15:14:44

                                  slamakos >> ty voe asi ani ne :o)))

                                    NPike 34 - Profil | Čt 14.5.2009 15:09:57

                                    kakr >> A nešlo by tam vpašovat, že kapraři lovící systémem chyť a pusť a mající eko sak mohou po určitou dobu ponechat rybu v tomto saku pro potřeby sponzorského focení? A že doba manipulace při focení bude omezena na 15minut, kdy je třeba rybu aspoň 7x polét na podložce vodou. Tohle by mohlo plně stačit a spokojeny by byly všechny strany. Navíc by se saky nemusely pokoutně schovávat, aby na ně RS nepřišla.

                                      Nslamakos - Profil | Čt 14.5.2009 15:09:38

                                      kakr >> To záleží kolik lidí pochopí výraz neprodleně....

                                        Nslamakos - Profil | Čt 14.5.2009 15:07:24

                                        Kocháč >> A to by ses nemusel ani moc snažit co????