Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

mishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    lesák - Profil | Pá 10.7.2009 17:02:32

    starka4 >> Já tam byl včera,voda je kalná po celý přehradě.Už i v Lančováku a na jezeře což ještě o svátcích nebylo.Tak uvidíme jak se to projeví.

      sp1ke - Profil | Pá 10.7.2009 15:28:02

      starka4 >> znám se osobně asi se třema malejma, co jsem letos pouštěl, ale ne nějak moc, ani jména mi neřekli. Jinak už mě nenapadá, co ti říct, abych se neopakoval, viz 3 reakce zpátky

        starka4 - Profil | Pá 10.7.2009 14:09:46

        sp1ke >> hale a co sumci nevis tam o nich neco?

          sp1ke - Profil | Pá 10.7.2009 12:23:10

          starka4 >> neřekl bych, že by cejnům kdekoliv záleželo na tom, jak daleko od břehu budou příjmat potravu. Spíš je důležitá hloubka a roční období. Vranov je typický úsekama s hodně příkrým břehem, kde 7m od břehů můžeš mít 20m hloubku a nebo naopak tak jen 3m. Těď začátkem léta bych asi doporučoval zkoušet je stáhnout někam do 4-6m, hlavně při kalné vodě bych asi hlouběji nekrmil protože podle se domnívám, že to kalisko jede hlavně koritem a blíž u břehu je do ní přece jen líp vidět.

            starka4 - Profil | Pá 10.7.2009 11:17:02

            sp1ke >> hale a daj se ty cejni chytat tak 7 metru od brehu?

              starka4 - Profil | Pá 10.7.2009 10:51:54

              sp1ke >> no v nedeli mi to asi moc platny nebude protoze ja tam jedu v sobotu a chci skusit sumce

                sp1ke - Profil | Pá 10.7.2009 10:43:40

                starka4 >> jedu dneska na babku, tak dám v neděli info, ale nemyslím, že se něco změnilo nějak výrazně, takže jo, je to dost kalný pro přívlač, ale na cejny a kapry spíš plus bych řekl

                  starka4 - Profil | Pá 10.7.2009 8:56:26

                  ahoj nevite nekdo jak je to s vodou u bitova je to kalny?

                    Korda - Profil | Čt 9.7.2009 22:08:01

                    lesák >> To by mě zajímalo.Ale fakt to byl šok .No jestli jako většina chatařů co je tam 5 měsíců v roce nezapisuje, tak myslím, že to ho moc nezjistíš:-)Fakt že to tenkrát byla super chytačka.30 kaprů za 14 dní a žádní násaďáci a jen na masňáky:-))Od té doby je to opět nakokot na tom jezeru u hráze s kaprama 60+ během léta.Vše jen ojediněle po šílené krmné kampani.

                      lesák - Profil | Čt 9.7.2009 21:27:53

                      Piskořík >> Já tam karase taky nechyt,ale viděl několik ulovených kusů od více rybářů ve více dnech.Jinak předpokládám,že jsou to podoustve z Podhradí či Želetavky(i když tam je spíše ostroretka),který sjely s vodou,takže s těma "přehradníma" nemaj moc společnýho a časem zase vyjedou nahoru proti proudu.Korda po povodni r.2002 jsem slyšel,že se dokonce na Haťáku chytil i jeseter.Co se týče lína,tak je několik kusů uváděno každý rok v sumářích.Schválně se zkusím podívat u sídla MO Znojmo(bydlím přes řeku),jestli je tam na nástěnce souhrn úlovků za r. 2008 a je na D15 nějakej lín.

                        starka4 - Profil | Čt 9.7.2009 20:58:07

                        sp1ke >> diky

                          Korda - Profil | Čt 9.7.2009 19:28:36

                          lesák >> Já jsem na jezeru u hlavní hráze vlastně kousek od vás a když byly 2002 povodně tak jsem po nich chytnul lína 42cm na šutrech při cejnařině .Všichni se chodili koukat jako na ufo, že to tam ještě v těch místech nikdo nikdy nechytl.Myslím strousedlíky .

                            Piskořík - Profil | Čt 9.7.2009 18:17:05

                            lesák >> Já tyhle dva druhy v okolí "Malý Babky" chytnul jenom když přišla větší voda. S tím karasem nevím ale kámoš "starousedlík" nevěřícně kroutil hlavou. Že prej tam karase jakživ neviděl..

                              lesák - Profil | Čt 9.7.2009 18:01:03

                              Piskořík >> Nemohu s tebou souhlasit.Podoustve jsme běžně chytaly a chytáme v Lančováku. Ne sice nějaké extra množství jako na Podhradí na řece,ale vždy se nějaká chytne. Nejsou sice tak vybarvené,ale za to o něco tlustější.A cejnek malý se tam objevuje již také pěknou řádku let,dokonce i trofejních velikostí. Spíše by mne zajímalo,jak se tam vzal ten karas?Že byl asi dovezenej s kaprem o tom bych nepochyboval,ale zaráží mne to chytané množství.

                                Baldis - Profil | Čt 9.7.2009 7:22:36

                                lesák >> taky dík

                                  Baldis - Profil | Čt 9.7.2009 7:22:21

                                  sp1ke >> díky za ochotu

                                    teoretik - Profil | St 8.7.2009 22:47:18

                                    Podle letošního počasí by to letos mohlo být bez špenátu hádám tak od Haťáku, ale příroda je mocná

                                      Piskořík - Profil | St 8.7.2009 21:43:27

                                      Velká voda přinesla na přehradu opět normálně nechytané druhy jako cejnek a podoustev. Jinak před týdnem na fídrovačku šli nádherný plotice...;o)

                                        lesák - Profil | St 8.7.2009 21:26:00

                                        Baldis >> Na začátek září se sinicema od Penkýřáku až po Kopaninky bych si i klidně vsadil.

                                          sp1ke - Profil | St 8.7.2009 17:33:27

                                          Baldis >> na to je ještě teďka brzo předpovídat září. Zatím není ani náznak po sinicích právě díky dešťům a vydatnému přítoku. Bude záležet na červenci a hlavně na srpnu jestli se to zazelená nebo ne...