Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    Nzalmor - Profil | St 29.4.2009 16:56:49

    Na vranově berou kapříci!!

      Nhanz.333 - Profil | Po 27.4.2009 23:05:11

      tak coo jak to jde na vranově kde byste doporučili jet v červnu na dovču

        NOzzy Osbourne - Profil | Ne 26.4.2009 16:10:47

        zalmor jazovická zátoka je trochu jinde já myslím přítok želetavky

          Nmishak - Profil | Ne 26.4.2009 15:27:24

          A ohledně těch pelet,nevím zda je někdo kdy zkoušel.Ale vím,že se spousty mimin chytí na rousnici při lovu úhořů.

            Nmishak - Profil | Ne 26.4.2009 15:25:49

            Asi nejčastěji se chytají sumci na bojky.A úspěchy......je to jak s každou jinou rybou na Vranově.Můžeš si královsky zachytat a taky pěkně vyhořet.V posledních letech se čím dál častěji objevují lovci s vábničkou,ale zatím jsem neviděl nikoho kdo by zdolával.Ale to neznamená ,že nikdo nechytil.

              Nzalmor - Profil | Ne 26.4.2009 15:14:19

              Ozzy Osbourne >> To by zajímalio i mě, jaké jsou uspěchy lovu sumcu na Jazovické zátoce a jaké montáže a lovebné zpusoby. Podařilo se někomu chytnout sumce na pelety?

                NOzzy Osbourne - Profil | Ne 26.4.2009 13:26:56

                chytá zde někdo cíleně sumce v ustí želetavky do vranovské přehrady u Zblovic letos bych to tam chtěl skusit poprvé ale nevím s jakým úspěchem mám počítat nebo jakou montáž použít

                  Nlesák - Profil | St 22.4.2009 22:29:16

                  vranka >> Dík,je mi to jasný. Teoretik. Kolik stupňů má voda nevím,ale co vím,že až na čáru nad Podhradím berou ryby.

                    Nteoretik - Profil | St 22.4.2009 6:56:14

                    Nevíte kolik °C má voda na Farářce a výš ? Dík

                      Nvranka - Profil | Út 21.4.2009 21:36:10

                      lesák >> lokalita kolem Farářky

                        Nlesák - Profil | Út 21.4.2009 15:46:38

                        vranka >> Že rozeznáš ostroretku od podoustve o tom nepochybuji! Ale přeci,na stojáku je to rarita,i když vím,že jsou tam sjetý zvrchu. Proto se ptám,kde zhruba máte tu chatu

                          Nvranka - Profil | Po 20.4.2009 20:56:41

                          lesák >> nebyla jsem u toho sama a potom na ostroretky jezdím na Oslavku do Náměště, tak vím jak vypadá

                            Nlesák - Profil | Po 20.4.2009 20:50:24

                            vranka >> Kde máte tu vaši chatu? Já když je nechytnu na Želetavce přímo na řece,tak skoro nikde. V Lančováku jsou jen podoustve a na Podhradí nahoře na řece taky. Já už na Podhradí nechyt ostroretku tak 5 let a to vždy jen tak max. 2-3 ks. Zato na Želetavce 1 či na přítoku mezi Koberákem a Peksákem to je jiná písnička.

                              Nvranka - Profil | Po 20.4.2009 20:25:23

                              lesák >> ostroretky

                                Nlesák - Profil | Po 20.4.2009 18:38:02

                                vranka >> A byly to ostroretky a nebo podoustve?

                                  Nmishak - Profil | Po 20.4.2009 15:02:17

                                  vranka >> Ahojky tak to závidím já se na chatu dostanu až další víkend a doufám ,že nám tam taky nějakej kapřík propluje a okusí naše dobrůtky :-)

                                    Nvranka - Profil | Ne 19.4.2009 22:25:27

                                    Víkend na Vranově byl tentokrát super, pochytalo se celkem dost kapři bez kotviček i s něma, plotky, cejni, ostroretky a oukleje, vše plave dál

                                      Nzalmor - Profil | St 15.4.2009 23:06:31

                                      Korda >> To buď rád že nejsi ve svazu na severu Moravy to je teprv kocourkov. Vyvážet loďkou nesmíš o chytání ani nemluvě. Kapr má míru od 40 do 70 a porybným na Těrlicku a na Žermanicích se říká gestapo. Cena MP 1150,- jo a i okoun je hájený... Když dorazím na jih Moravy připadám si jak v rybářském ráji, kontroloval mě porybný hned první den a musím říct že mě šokoval svým profesionálním přístupem a taky lidskostí velmi milý příjemný pán, tohle na severu Moravy nezažiješ. Na jihu mužeš skoro všechno a tento přístup se mi líbí aspoň mě duvěra zavazuje a slušnost oplatím ještě větší slušnosti... radost rybařit.

                                        Nlesák - Profil | St 15.4.2009 21:45:34

                                        zalmor >> Ryby se dávaly jako každej rok,krom štiky(nebyla násada,nahrazeno candát). Ti malí kapříci,to je něco navíc. Mají opravdu sloužit hlavně k vědeckým účelům,proto se dali jen na Farářku a budou se pomocí rybářů sledovat.

                                          NKorda - Profil | St 15.4.2009 21:13:58

                                          zalmor >> No to vyhraješ při nejmenším:-)) Jsem se nedávno rozčílil s jedním představitelem ZN. svazu co je ve vedení a jeho názor na lov o prázdninách 24 hod mě připadlo jako kdybych chtěl něco co jinde nemají-Jeden z argumentů, řekl že on je proti, že si ryby mají v noci odpočnout.No co na to říct-důchodce:-))