Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    Nmishak - Profil | Pá 10.4.2009 11:33:25

    S tím zeleniskem kolem Bítova musím plně souhlasit.Když je maximální tak nepropadne ani třpytka.A když navíjíš tak jsi pěkně kropenatej.Ale pokud foukne vítr správným směren tak máš šanci.

      NKorda - Profil | Pá 10.4.2009 8:25:36

      lesák >> To máš pravdu já na tom jezeře nevím co to ten zelenej špenát je.Když jsem ho uviděl poprvé tak jsem nevěřil svým očím,že ..Fakt, že vršek jako Penkýřky a část Farářky je od půlky spíš o rybařině než o koupání co se týká vody.Když tam příjde prudký déšť nebo celodenní, tak ta voda je jako kaluž asi 2 dny:-(

        Nlesák - Profil | Čt 9.4.2009 20:19:38

        Baldis >> Ale třeba v Lančově a na jezeře nevíš celý léto co sinice jsou. Až na začátku září se tam objeví nějaký rozfoukaný zbytky té zelené hmoty. Zato kdyby jsi se rozhodl skočit z Bítovského hradu dolů do Želetavky,tak po vynoření zcela jistě můžeš jít hrát VODNÍKA z RUSALKKY.o:)

          NBaldis - Profil | Čt 9.4.2009 7:11:02

          sp1ke >> dík

            NBaldis - Profil | Čt 9.4.2009 7:10:51

            bombardák >> dík

              NBaldis - Profil | Čt 9.4.2009 7:10:21

              hanz.333 >> částečně v kempu a taky ve Znojmě, protože jsem rodilý Znojmák, tak i u rodičů

                Nbombardák - Profil | St 8.4.2009 20:11:54

                Baldis >> Sitace po zahájení - od 16.6 tedy v červnu parádní, ale prohřátím vody strašně rychlý a masivní nárust sinic. Pak je to otázka větru a proudu, kterým směrem se krásně vybarvené vrstvy hrachovky pohnou. V srpnu jsem jezdil naproti zátokám (Bítovským), nebo Horky I a II . Voda tady byla ještě i možná díky pohybu vody, větrem pořád skvělá i na koupání. V místech od ,, Haťáku" po Želetavku to bývá v některých místech zoufalé. Podobně vypadající je i směr proti proudu Dyje ,, Farářka" a ,, Penkýřky"... Při troše trpělivosti - je možné vyčkat občasné odplavení a uvolnění místa k lovu v smrduté zeleni. Je zajímavé, že přes tuto hrůzu ryby berou, celkem spolehlivě. Případným ochlazením, sinice klesnou na dno a voda se na podzim opět vyčistí. Na březích zůstanou pouze flekaté zbytky ultramarinu a vodnické zeleně.

                  Nhanz.333 - Profil | St 8.4.2009 18:18:37

                  Baldis >> a kdes byl v tom bitově ubytovany

                    Nsp1ke - Profil | St 8.4.2009 15:46:08

                    Baldis >> byl jsem tam přes týden v první půlce září a především tam byla děsná kosa:-D Teda konkrétně asi 2 km pod Bítovem. Voda zelená, ale když pominu to počasí, s rybyma to nebylo nejhorší. Chytli se nějací cejni a i pár kapříků...

                      NBaldis - Profil | St 8.4.2009 12:59:08

                      Zdar pánové a dámy, jako znalce Vranclu,bych se chtěl zeptat,jak to tam vypadalo na začátku září loňského roku. Údajně byla voda hodně zelená.Dalo se vůbec chytat? Jedná se mi o lokalitu Bítovské zátoky. Byl jsem tam loni v květnu a super chytání a letos se tam chystám právě na začátku září.Díky

                        Nbombardák - Profil | Pá 3.4.2009 19:01:38

                        hanz.333 >> Kamaráde ,, vrancl" ma na délku 32 km. Takže je tady možnost obrovského výběru a naprosté volnosti a rybářské variability. Střídají se místa perfektně dostupná - rekreačního charakteru a místa kam se dostaneš pouze pěšky, nebo lodí. Navíc, až na pár lokalit je dostupnost s autem dost problematická a často je nutné nechat auto dost daleko od předpokládaného místa lovu. Střídají se místa šírokých vodních ploch s místy, která mají původní charakter řek - Dyje a Želetavky. Je potřeba upřesnit požadavky a případnou představu.

                          Nlesák - Profil | Pá 3.4.2009 15:41:32

                          hanz.333 >> Šmarjá chlape. Na dovolenou na Vranov jeď kam chceš,třeba do Lančova nebo na pláž,to je jedno. Dle toho co zde píšeš nevíš o jakou vodu jde.!Já to už tady jednou psal s jakou vodou máš tu čest. Ty si asi myslíš,že si děláme z tebe srandu,ale opak je bohužel pravdou. Přijeď a uvidíš sám! Rozhodně nebudeš litovat!

                            Nhanz.333 - Profil | Čt 2.4.2009 20:51:59

                            tak jak to jde na vranově too fakt nikdo neporadi nake misto na dovolenou

                              Nlesák - Profil | St 1.4.2009 20:24:17

                              zalmor >> Už to tu bylo psáno.+žížaly.

                                Nhanz.333 - Profil | St 1.4.2009 2:10:12

                                nebyly ste nikdo v chatě u permonika blizko bitova nem někdo čislo na nejakou dobrou chatu

                                  Nzalmor - Profil | Út 31.3.2009 20:16:08

                                  lesák >> a co jim takhle z jara nejvíc chutná?

                                    Nlesák - Profil | Út 31.3.2009 17:41:33

                                    zalmor >> Už se tam chytaj asi 10 dní až nahoru k Podhradí. Taková ta jarní klasika+menší kapříci s kotvičkama.

                                      Nzalmor - Profil | Út 31.3.2009 17:25:42

                                      Oblast Farářka, co doporučíte teď z jara na kapry, boilies rohlíky těsto nebo něco jiného? Jsou vubec v jazovické zátoce nějací kapři?

                                        Nmishak - Profil | Út 31.3.2009 8:00:18

                                        bombardák >> Je to Jarinátor a stojí cca v polovině mezi Vysočanským mostem a první zátokou.

                                          Nbombardák - Profil | Po 30.3.2009 21:14:58

                                          mishak >> Je tam dost vody, alespoň na tom Haťáku je to patrné. Kde to stojíš u vody - vypadá to, jako pod ,, Vysočanským " mostem...? Směrem do prava . Fotky jsou parádní. To je vždy potěšení.