Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    Nmishak - Profil | Ne 29.3.2009 19:24:41

    Tak jsem byl vranováci první víkend na chajdě a pustím sem malou dokumentaci mé činnosti :-)

      Nmrkva - Profil | Ne 29.3.2009 18:30:18

      pracovní víkend s chlapama na chatě moc minut u vody nepřinesl, ale přece jen jsem první letošní rybku přemluvil, takže spokojenost...

        Nlesák - Profil | Pá 27.3.2009 21:34:00

        Ano,přesně tak. Plavačka,nepředvážený klouzák min.4g,lepší více kvůli hloubce,na háček masňáci,kroupy,rohlíček,kukuřička,popř cukrové puffy, či další z místních super specialit OVESNÉ VLOČKY.

          Nbombardák - Profil | Pá 27.3.2009 20:52:21

          boyscout >> Chatu bohužel ne, ale mám tam loďku a hlavně, což je možná nejdůležitější - dobrého kamaráda s chatou.

            Nboyscout - Profil | Pá 27.3.2009 20:28:34

            bombardák >> krmíš z loďky? ty tam máš chatu?

              Nbombardák - Profil | Pá 27.3.2009 20:26:06

              draveček >> No nevím, jak by ses toho lovu na kroupu zhostil ! Základ je mít kroupy dobře uvařené, měkoučké, aby se dala v prstech lehce rozmáznout.. Další je to co psal ,, lesák" pravidelnost v krmení a pak místní specialita - lov na brko. Já používám rychlý feeder 3,35m se zvláštním označením light - heavy a celou dobu chytám na bonduelku v kombinaci s 2-3 kostíky, na páternoster s krmítkem. Forpas většinou 0,14mm fluorocarbon. Partikl krmím z loďky, během dne.

                Nkalamita - Profil | Pá 27.3.2009 16:59:15

                Na Vranclu krmení na týden asi 50kg obilí + neco do krmítek....

                  NKorda - Profil | Pá 27.3.2009 16:19:31

                  Sakra já myslel, že stačí pár kuliček:-)))

                    Nmishak - Profil | Pá 27.3.2009 14:51:56

                    S tím krmením to mohu jen potvrdit čím víc tím líp

                      Ndraveček - Profil | Pá 27.3.2009 14:05:38

                      lesák >> Dík za radu,převážně taky krmím jak jsi uvedl ty,takže by v tom neměl být problém.

                        NKorda - Profil | Pá 27.3.2009 9:02:48

                        hanz.333 >> Na hlavním jezeru.

                          Nlesák - Profil | Pá 27.3.2009 8:30:36

                          draveček >> Krmit na Vranově rovná se mít vagón jakýhokoliv krmení. Na to jsou nejlepší důchodci,jako třeba můj otec a soused,kteří pravidelně furt v menších dávkách krmí. No a pak chytáš velký cejny.Krmení-krm. směs,kukuřičný šrot,chlebová či rohlíková strouhanka,hlína,partikl jakej chceš.

                            Ndraveček - Profil | Pá 27.3.2009 7:12:19

                            bombardák >> Ahoj,z těmi fotkami už asi lepší nebudeš!?No co naplat,ale opět jsi mi to trochu přiblížil,do kterých míst se vydat.Přeci jen když to člověk nezná,nikdy tam nebyl,tak je rád za každou připomínku a radu.Hodně krmit,tím myslíš partiklem s krmítkovou směsí,nebo jen třeba kroupama,jak si psal již níže v otázce?

                              Nhanz.333 - Profil | Čt 26.3.2009 20:36:19

                              berou nejci vetši cejni v okoli bitova a jak to jde v podhrahi nad dyji

                                Nhanz.333 - Profil | Čt 26.3.2009 20:35:21

                                Korda >> kdee ste ho chytli toho kapřika na bolie

                                  Nbombardák - Profil | Čt 26.3.2009 19:16:55

                                  draveček >> Ahoj dravče ! Je mi líto, ale jsem nefotící rybář. Nějak mě to nebere. Co se týká místa lovu, na Podhradí na cejny , nejezdím. Specialně na lov těchto krasavců jsou dnes vhodnější místa, jako je třeba ,, Haťák"nebo ,, Farářka". Třeba i zákoutí na hlavním jezeře a jiná horká místa, která já osobně, ale neznám. U těchto ryb je důležitá pravidelnost v krmení, znalost místa a štěstí. V loňském roce bylo na mé straně hlavně štěstí a nečekaná přítomnost těchto až neskutečně velkých exemplářů. Většinou se občasně objeví pár velkých jediců perlína, jako součást hejna menších cejnů, ale i to je spíš náhodný úlovek.

                                    Ndraveček - Profil | Čt 26.3.2009 11:42:36

                                    bombardák >> Ahoj,už jsi letos chytal v Podhradí?dařilo se?Fotky těch plotic a cejnů asi nemáš co?

                                      Nbombardák - Profil | St 25.3.2009 19:37:48

                                      lesák >> Zdravím ! Jsem velice rád, že mohu potvrdit Tvůj příspěvek o lovu větších cejnů i plotic z období minulého roku na Vranovské přehradě. Osobně, to pro mne bylo, po mnoha letech příznivé překvapení. Tak krásné úlovky pamatuji z doby 70 a 80 let minulého století. Většina záběrů v té době, přicházela v období po dešti, nebo bouřce a často na nastražené rousnice pro úhoře. Hlavní a spolehlivou nástrahou, byla dobře uvařená kroupa. V loňském roce jsem delší dobu přikrmoval vařenou pšenicí, kukuřicí a řepkou. Což možná sehrálo v hromadě drobností - hlavní roli. Dalším překvapením bylo několik ulovených plotic obecných, opravdu trofejních rozměrů. S vlající hřbetní ploutví a vypadajících trochu, jako lipani.

                                        Nlesák - Profil | St 25.3.2009 19:26:58

                                        draveček >> No já se pokusím mít to štěstí,že když budu mít u sebe foťák,že něco chytím. Zatím to bylo vždy naopak.

                                          Nmishak - Profil | St 25.3.2009 14:52:53

                                          Ke mně se dostávají informace o rybách kolem 15kg (kapr)a tyto ryby můžu i potvrdit ....viděl jsem.A cejni jsou tak do 55cm nad to už je fakt rarita a snad jsem tam ani takovýho neviděl.