Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    Nvranka - Profil | So 31.1.2009 12:05:00

    mishak >> ale je jich opravdu hodně, nebývalo to tam, před pár lety když jeden tam dostal bolena, každý šel na něho mrknout, protože to nebylo, ale ted?

      NKorda - Profil | So 31.1.2009 12:03:03

      mishak >> S těma bolena máš asi pravdu a s těma sumcema jsem na tom stejně:-)) Uvidíme co bude letos

        Nvranka - Profil | So 31.1.2009 12:02:49

        Korda >> no to mě povídej, znám to taky, a bolenů je opravdu hodně, my máme chatu dost vysoko nad vodou, tak mám možnost je pozorovat jak loví

          Nmishak - Profil | So 31.1.2009 12:01:26

          Korda >> S těma bolenam to možná není tak zlý, někde v článku kdosi psal, ža tato ryba je rybáři považovaná za přemnoženou kvůli tomu, že loví způsobem dost hlučným a žije neskrytým životem.Vemte například cejna , kterých je tam mnohem víc, ale neukazují se tolik jak boleni.Na druhou stranu při lovu ouklejí je každá pátá rybka bolínek

            Nmishak - Profil | So 31.1.2009 11:58:59

            Dřív se mi dařilo sumečky chytat dost pravidelně třeba tři za večer do 70cm ,ale v posledních letech mám místo odsumcovaný.Ale kamarádi na jiných místech jich chytají hafo.Jinak jsem je chytal už na jaře při nastražení na úhoře a fakt brali.

              NKorda - Profil | So 31.1.2009 11:57:08

              vranka >> Mě tam štve že je tam už snad víc bolenů jako všeho dokola.Jediné co mě na nich baví je pozorovat, jak si třeba ve 2-3 nahání ouklejky .Je to jako když krouží žraloci :-) Ale když zaloví a ty to nečekáš tak je to na úlak na infarkt:-))

                Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:52:14

                Korda >> ale zase jich je podstatně víc a mrzí mě, že náme sníženou míru, protože to některým není líto vzít

                  Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:50:29

                  jakub stary >> ale má, vábničku taky nepoužíváme i když ji syn pořídil

                    Njakub stary - Profil | So 31.1.2009 11:27:46

                    ja vabnicku nemam no protoze je to docela cenove narocny pro me.ma to bez ni cenu?

                      NKorda - Profil | So 31.1.2009 11:25:15

                      vranka >> Jo je škoda, že místo těch miminek se nechytají už aspoň ti starší dorostenci:-)))

                        Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:20:40

                        Korda >> jsem tam hodně a samozřejmě sumík je trofej, ale zase to nelámeme přes koleno, když přijde, je radost a když ne? vždyť naděje je zase příště, takto to nějak bereme a máme radost i s těch mimnek, kterých je přece jen více, pomazlím a s radostí pouštím

                          NKorda - Profil | So 31.1.2009 11:19:27

                          mishak >> Já tam vábničku večer slyším po vodě i kilometr daleko na jezeru:-))Mezi těma skalama to musí být pěknej rachot:-))

                            Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:16:51

                            mishak >> vidím, že tam máte i veselo

                              NKorda - Profil | So 31.1.2009 11:15:25

                              jakub stary >> Jak píše Vranka .Na této vodě neplatí taková ta rybářská pravidla lovu.Dost sumcařů si tam vylámalo zuby:-))

                                Nmishak - Profil | So 31.1.2009 11:15:06

                                jakub stary >> co jsem postřehl tak se chytá nejvíc tak do 20m od skal a jen v určitých místech.Kubík tam dostal i bílýho sumce a pár kousků tuším kolem metru.Já osobně jsem viděl nej sumce 60kg chycenýho v tomto úseku na bojku.Ale pozor je tu taky jedna paní co volá na rybáře chytající s vábničkou po 22 hodině policajty kvůli rušení nočního klidu :-)

                                  Nmishak - Profil | So 31.1.2009 11:12:18

                                  vranka >> musím se přiznat ,že mám výhodu babičky s povolenkou... a jsme tam ještě dva chlapi s povolenkou tak se to taky dá

                                    Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:08:47

                                    jakub stary >> jo najdou jen mít štěstíčko

                                      Nvranka - Profil | So 31.1.2009 11:08:09

                                      mishak >> vidím, že jsi na tom jako my, taky máme kolikrát dilema, ale máme výhodu čtyř prutů, jen když já chci vláčet je problém

                                        Njakub stary - Profil | So 31.1.2009 11:06:49

                                        mishak >> a najdou se tam i pekny sumci?okolotech 150 a vic?a spis u skal nebo na volny vode?

                                          Nmishak - Profil | So 31.1.2009 11:06:30

                                          vranka >> to jsem taky jeden čas měl v úmyslu,ale upustil jsem nakonec od toho.Neboť mám zálusk na kapříka nad 10kg.Takže mnohdy nevím co chytat dřív ..jestli vláčet,cejnovat nebo mít vyvezeno na kapříky :-).Jo povolit tak tři pruty to bych měl vyhráno