Pokec - Vranovská přehrada

Na myšlenku založit tuto otázku mne přivedlo mnoho otázek ohledně Vranovské přehrady.Jelikož tuto vodu také často navštěvuji , tak mne aktualitky přijdou taktéž vhod.A fotografie jak historické tak současné, nebo úlovků zde také rád uvidím....... Nu, tak směle vpřed :-)
Autor diskuse: mishak - Profil , 22.1.2009 všeobecné - revíry, cestování
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nmishak - Profil | Čt 9.4.2020 13:12:24

..

    NDring - Profil | Čt 29.1.2009 19:21:58

    mishak - Čt 29.1.2009 13:07:38 : kdyz 80tce uriznes hlavu a ocas tak mas 60 cm masa ;-)

      Nmishak - Profil | Čt 29.1.2009 18:41:29

      Kapry v okilí Bítova nasazují většinou v zátokách.Jednou je prý sypali po lávce z mostu.A pak milí kapříci plují kolem břehu a než se rozjedou tak jich je mnohem míň.Tou masařinou nemám na mysli že si někdo bere cejny,ale hlavně ryby kterých tam není takový množství.

        Ntony.bobo - Profil | Čt 29.1.2009 17:28:08

        rosta.d >> Nevím jestli tenkrát nasazovali ale říkali o kaprech 60 a výš a to asi nebyli násaďáci a teď si spomínám že se o tom bavili i v prodejně kam chodím nakupovat.

          Nrosta.d - Profil | Čt 29.1.2009 17:05:20

          tony.bobo -Pod Bítovem se kapři většinou vysazují a stačí se tam i zmasařit, protože se zdržují v mělčí vodě. Já chytám o kilometr dál a tam je větší hloubka. Vždycky tam byli kapři, kteří už byli v přehradě nějaký pátek a měli zkušenosti.

            NKorda - Profil | Čt 29.1.2009 16:07:14

            rosta.d >> Sakra takové ho tam znám taky s těma cejnama.Viděl jsem jeho sklep a málem jsem šel dokolen:-)) Neříkám, že jich pár za rok nevyudíme či neogrilujem 3-4 za sezonu, ale jest to celej rok tak se snad pobl...u.Víš jak, sníš dva a už to nemůžeš vidět :-)))

              Ntony.bobo - Profil | Čt 29.1.2009 16:04:50

              mishak >> To stou 70 kaprem se mi stalo v hevlíně a řeknu ti že sem si připadal jak blbec.

                Ntony.bobo - Profil | Čt 29.1.2009 16:00:01

                rosta.d >> Vloni mi pár známích říkalo že berou kapři pod Bítovem bylo to v dubnu ale nebyl sem tam tak nevím zda je to pravda.

                  Nrosta.d - Profil | Čt 29.1.2009 15:31:27

                  Korda >> Nejenom ke kafi, ale i to kafe by z cejnů vařili. Vždycky mě bavilo, když mi soused důchodce po příjezdu hlásil kolik má zavařených skleniček uzených. O prázdninách to už většinou bylo kolem 200 ks a to tam byl až do zimy. Nikdy jsem se raději neptal co s tím dělá, ale kdyby snědl půlku tak svítí celá rodina. Je pravda že vloni brali pěkní cejni, ale u nás vždycky tak 3 dny a potom zas 14 dní nic.Kapra jsem nechytil vůbec a dravci jako by vůbec nebyli, teda kromě bolenů.

                    NKorda - Profil | Čt 29.1.2009 14:30:36

                    rosta.d >> Já lovím ze strany jezera na straně naproti hlavní pláže a Vojenské zotavovny směrem k Lančovské a Stříbrné a mimo cejnů co loni šli tak mám dva kapříčky kolem 60 a celý prázdniny ani potah mimo cejnů, kteří dorostli a šli fakt poctivě..Pokud jak zde stále uvádí Mishak o masařině atd.Tak nechápu kde se berou stále ty kvanta cejnů, protože ti důchodci je tam berou ročně po 10 kilech neli více a dělají z toho vše co jde.Kdyby to šlo dělat i něco ke kávě tak tomu věřím že budou oplatky z cejnů:-))Kolem loni mně stražili bojky na sumce místní domorodci a říkali, že od zahájené 14dní nedostali nic cca asi 12 bojek a mrtvo.To si nepamatuji hodně roků zpět takovou bídu.Jak říkám loni=Nejhorší rok co jsem tam zažil a těch rybohodin bylo tolik, že to radši nebudu ani počítat.Jinak mám známého chataře, který mi loni hlásil taky pokles ryb . úlovků ze začátku Farářky a říkal že jim zmizeli úplně candáti a kaprů taky poskromnu oproti předchozím rokům

                      Nmishak - Profil | Čt 29.1.2009 13:07:38

                      S těma povodněma to byl opravdu dobrej rok a to především proto,ža ta povodeň došla dvakrát.Poprvé to doneslo ryby z rakouských rybníků a podruhé to přelítlo přes hráz na soukromý vodě Dešná.To se pak i pod serpentýnama u Svobodova mlejna chytali kapři 10 až 15kg a to 14 dní v tahu , to si naplnili místní bobíci mražáky....Jinak s rybařinou to není zas tak špatný pokud je člověk ochoten nasypat tak chytá a jsou i tací co umí chytit krásný ryby.Jen ta pytlačina ..........Každý ráno a večer pozoruji jak se líčí od jara na dravce a jak každej dá několik pytlaček a visaček do skal.A pak od těch samých slyšíš jó dřív to tady bylo candátů.A co mne vždy vytočí tak řeči typu ty vole chytej když ryby berou a ne když se smí lovit.A když pustím kapra nad 70 tak to jsem úplnej blb.

                        Nrosta.d - Profil | Čt 29.1.2009 11:50:42

                        Sleduji tuhle debatu od začátku a nedá mi abych se nezapojil. Na Vranov jezdím od narození (49 let), takže si už něco pamatuji. Otec byl rybář a na chatě byl od jara do podzimu, já chytám od doby kdy jsem udržel prut a můj brácha taky, takže můžu srovnávat. Letos asi poprvé pojedu na jarní a podzimní týden rybařiny někam jinam, protože co zažívám poslední dva roky je děs. Zažíval jsem že nebrali dravci, nebrali kapři nebo brali malí cejni, ale nezažil jsem že nebere NIC. Poslední slušná rybařina byla, jak píše Korda, po povodních. Jste tady rybáři z různých úseků přehrady a zajímá mě jestli je to všude stejné, nebo se někde vloni něco nachytalo. Chytám v oblasti Malá Babka z Lančovské strany.

                          NKorda - Profil | Čt 29.1.2009 10:15:43

                          mishak >> Si mě asi špatně pochopil.Já myslel, že tam nemá co dorůstat když se vyndá víc než jde zpět a to vím přímo ze svazu:-( Tak že je jasné, že to tam má klesající tendenci a samovítěr tam moc nejde .Klesají hodně s vodou a v místech kde se chodí třít tak to většinou stačí upustit a přijde to v niveč.Nejlepší kaprařskou sezonu jsem tam zažil hned po prvních záplavách tuším 2002 .Neskutečný!! Loni zase největší propad i včetně dravců -to samozřejmě nepíšu jen za mě, ale i za ostatní chataře v mé blízkosti.Řeknu to jednoduše .Nevlastnit tam chajdu 25 minut od bydliště, tak tam asi na týden na ryby nepojedu.Teda určitě ne do míst v blízkosti hráze a hlavního jezera.Stačí to projet křížem krážem echolotem a je to jasný.....

                            Ntony.bobo - Profil | St 28.1.2009 21:43:50

                            Korda >> Mněli sme tam jet loni v řínu na tu policejní chatu.Od kamoše švagr to říkal taky že je to tam mrtví ale že to tam zná kde se zachytat dá.Já tam byl v létě s rodinkou,pronajímáme si tam chatu u toho přívozu a krom ouklejek na bič tak nic a vlastně 1 x zabral dravec.Chtěl sem jet na penkyřák nebo do podhradí ale bylo mi řečeno že je voda jen v korytu 3 m širokým tak to skusím letos.

                              NDring - Profil | St 28.1.2009 21:28:14

                              kapri jdou v mistech kde je pevyn nebo piscity dno, tam kde je modry smradlavy bahno nejsou ani ryby

                                NDring - Profil | St 28.1.2009 21:27:23

                                neni se co divit, kazdej tam sezral co chytil, chatari vypousteli, nekteri vypousti do ted jimky do vody tak co tam pak ma byt

                                  Nmishak - Profil | St 28.1.2009 21:23:29

                                  Korda >> není to o násaďákách,každej chce přece nějakou rybu co stojí za zmínku a ne maso............,ale opět můj povzdech ta pytlačina a masařství to je na Vranově hnus!!!!!!!

                                    NKorda - Profil | St 28.1.2009 20:48:17

                                    tony.bobo >> Ten Lančovák je už na kapry delší dobu mrtvej.Jsou to ojedinělé záběry ale málinko oproti co tam bejvávalo kdysi.Sám nevím proč tomu tak je.Vlastně bych věděl.Dávají tam prd -míň než se vychytá a wotom to je..To stejné ve Stříbrné-bída děs:-(

                                      Nmishak - Profil | St 28.1.2009 18:23:03

                                      Občas se tady ukážou pěkný fotky z pláže(s rybama) jinak jsem nic zajímavýho nepostřehl.Teda tady na MRKu

                                        Ntony.bobo - Profil | St 28.1.2009 18:17:28

                                        mishak >> Fotky mám max.rodinný a to z lančova. Jezdíme teď na chatu do lančovské,v srpnu tam jedem zas ale mně by zajímalo jestli v lančovské chytáte a co vám jde.Mně se tam nějak nedaří a co sem si za 3 roky zpět všiml tak nějak nikomu,jen 1 kapříka pár cejnů.

                                          Nmishak - Profil | St 28.1.2009 18:06:05

                                          tony.bobo >> tak se trochu rozepiš a dej nějaký fotky :-)