Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 18:21:22

Petr Koch >> nejmenuju se Jirka. To si mě pleteš asi se svým jiným kamarádem :-)

    Ndrda - Profil | Út 16.12.2008 18:20:44

    drozďák 29: jen boyscout ví, proč prská. Ale musí to být dost vážné důvody, protože prská už dlouho a kdykoliv je k tomu vhodná (někdy i méně vhodná) příležitost.

      NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 18:14:24

      drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> no jo, jdu se vyprázdnit....

        NjindraŠ - Profil | Út 16.12.2008 18:13:06

        kakr >> To co jsi mi zdělil je mi úplně jasný :-)) I když jsem málem nabyl dojmu, že je dávána povolenka na Svitavu 1 jako bonus k povolence MRS pro jeho členy :-)

          Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 18:09:11

          Kocháč: podívej se kdo vyhrál krajské volby a kdo nejspíš vyhraje i ty parlamentní...
          O výsledku další "potřebné" novelizace zákona nepochybuju ani v nejmenším. A i se současnou garniturou by byl výsledek ve hvězdách.

            NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 18:05:54

            kakr >> nebylo by to krásný třeba takových 50m na každou stranu?

              Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 18:05:21

              Boyscout: a ještě jednu věc. Znovu to opakuji, nikdy jsem neměl potřebu někomu lézt do prdele a svazové hospodaření tak, jak jej prezentuje ČRS mi ježí i chlupy na koulích.
              Nicméně jsem přesvědčen, že ač funkcionáři jsou zrovna kakr a hraji těmi posledními, kteří si zaslouží prskání tvé i ostatních.
              Tohle nejsou ty pravé oběti. Ovšem jsou na ráně a nic to nestojí, že? Místo toho, aby jste se dozvěděli - ty, natas a elhierro - FAKTA, která vám mohou být i ve vašem nesmiřitelném boji hodně ku prospěchu, stavíte si preventivně zeď. Což je přinejmenším hodně netaktické. Ono jak známo, s neznalým a neinformovaným člověkem se nikdo moc vykecávat nebude. Člověk znalý problematriky má úžasnou moc - argumenty. A na ty slyší skoro každý, i když mu to není po chuti. Plkání na netu není tak úplně k hovnu. Minimálně vychovává proaktivní členy k vědění jak se ptát, kde a na co se ptát. A ve špičkách ČRS je toto registrováno a opozice, dá-li se to tak nazvat, už není brána tak přezíravě a lehkomyslně. Osvěta vždycky znamená pokrok a není příliš chytré se jí bránit.

              Proto je mě leckdy s podivem, že se s vámi ještě někdo vůbec baví. Přiznávám, že tvoje komentáře jsou v porovnání s těmi dvěma výtečníky empatie sama.

                NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 18:05:12

                drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> ano to je jasně vidět, že když se chce, tak to jde.

                A co se týče té hrany, psal jsem, že není problém se znovu dostat mimo zákon a to členskou základnou kolem 200 000 členů v MRS.......

                  Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 18:01:27

                  Petr Koch >>
                  Navrhovaných 20m by nebyla zas tak velká novinka. Ocituji z Lovebního řádu na Svitavě z r. 1943.

                  Nikdy nesmí nikdo druhého z místa jím obsazeného vypuzovati. Každý rybář je povinen respektovati souseda - rybáře tak, že ten musí mít volnou prostoru na břehu nejméně 10 m vpravo a 10 m vlevo.

                    Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 17:54:32

                    Kocháč: na hraně to není ani zdaleka i v případě ČRS. Buď ujištěn, že to si Svaz moc dobře ošetřil. Celá kauza by stála za investigaci a je důkazem, že v okamžiku, kdy jde o lobbing koryt či škváry navrch, je top management Svazů akční že oči přecházejí.

                      NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 17:53:44

                      kakr >> spočítej si obvod našich revírů v metrech děleno třema a potom se můžeme bavit o nějakých nereálných číslech :o)))

                      Mě třeba vadí rozestupy 3m na MP. Nejraději bych navrhl 20m

                        NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 17:50:04

                        kakr >> jasný, v zimě bude času dost

                          NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 17:49:01

                          kakr >> ano jsem si toho vědom, v republice je X krát víc obyvatel, teoretická možnost nutnosti další rychlé úpravy tady je :o) Uznej :o))))

                            Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 17:47:02

                            Petr Koch >>
                            Na hraně ani náhodou, počítej se mnou.
                            6800ha MP vody x 25 pov/ha = 170 000 možných povolenek. 170 000 - 70 000 = 100 000 rezerva...
                            553ha P vody x 15pov./ha = 8295 možných povolenek.
                            Tady je rezerva menší, zvláště pokud si v roce 2009 koupíš P povolenku.
                            edit - je toho dost, ale zde to nebudu ventilovat, to se musí jinde a jinak.

                              NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 17:40:00

                              kakr >> stejně se tě ale zeptám jestli nacházíš v systému našeho MRS něco co tě s prominutím hodně sere.

                                Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 17:38:58

                                Boyscout: čteš po sobě své příspěvky? Sleduješ svojí rétoriku? Do příspěvků určených adresně vložíš větu "co jste zas kde ochcali". Kdo to je to "Vy"? Kakr? Asi ano, když ho uvádíš jako adresáta.
                                A když je ti to tak u zadku, proč si spotřeboval nějakých 10 - 15 příspěvků na dané téma. Pak se skutečně není nutno obtěžovat s odpovědí, když je ti to, jak říkáš u zadku....


                                A ano, měl by ses začít vzdělávat. Pak ti spousta věcí dojde a nebudeš vypadat jak hlupák.

                                Vysvětleno bylo leccos a obšírně. Že to vysvětlení nemůžeš a ještě lépe nechceš pojmout je ale tvůj problém, sorry.

                                  NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 17:38:48

                                  boyscout >> ale oni mají Jirko pravdu, přečti si podklady a zjistíš jak to je a nemáš pravdu ani v tom, že by číslo nebylo potřeba uvádět. Přes, jak ty píšeš, ochcávku a pružnou vsuvku ( sčítání ha a celosvazové působení) se může teoreticky stát, že bude členská základna na hraně :o)

                                    Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 17:35:20

                                    drozďák 29 >>
                                    My máme v Brně univerzální stěžovatelnu. Říká se jí LAMPÁRNA NA PÁTÉM NÁSTUPIŠTI.
                                    Jo a místo sněmu máme sjezd.

                                      Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 17:32:13

                                      drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> ale já si přece nestěžuji. Mě je to celkem u zadku. Stejně tak jako přepočítávací koeficienty u násad dík kterým ve vodě kromě kapra skoro nic není. Jen jsem se slušně zeptal na jedno konkrétní číslo, které jak vidět se sice v dekretu pořád uvádí, ale už dávno neplatí. Už si začal přebírat kakrovskou argumentaci, každý kdo tu něco napíše jen pláče a měl by se vzdělávat :-)

                                        Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 17:29:05

                                        Vaše koeficienty
                                        Vaše revíry
                                        Vaše dekrety

                                        Boyscoute, skutečně pláčeš na špatném hrobě. Ani MRK, ani kakr ti nepomohou.

                                        Pravidla jsou daná zákonem, ten schválil parlament, všechny změny které rušily limity vydávaných povolenek v přepočtu na 1ha plochy iniciovaly obě Rady - ČRS i MRS v roce 2003 a 2004, světlo světa tato delimitace spatřila v podobě zákona 99/2004 - opět schválil parlament. Stěžuj si na Radě MRS, stěžuj si delegátům na Republikovém sněmu (nevím, zda-li tento funguje v MRS).