Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 17:26:57

kakr >> nebuď tak vytočenej. Ber to trochu s nadhledem. Už si ve věku, že se nesmíš moc rozčilovat. Šetři se ať můžeš být hospodářem aspoň do 85 let. Svaz tě potřebuje :-)

    Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 17:25:43

    boyscout >>
    Dovolím si použít slovní spojení, které se mě velmi líbí, ač nejsem jeho autorem.
    BUBLÁŠ Z MRÁKOT.
    Souhlasím s Tvou poslední větou - je to zbytečná debata.....

      Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 17:18:46

      kakr >> kolega kakr nám tedy jistě vysvětlí, jakých 725 povolenek jen na Svitavu 1 o kterých se píše v dekretu vydal. Nebo nám objasní význam tohoto čísla a proč se na dekretu pro konkrétní revír vyskytuje. Ale to je zbytečná debata :-)

        Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 17:17:09

        kakr >> já přece nepláču. Tuhle podpásovku už by si si mohl odpustit. Já se celkem dobře bavím nad vaší funkcionářskou "pružností". A vaše koeficienty jsou jen další taková ochcávka, jak obejít to že máte zabezpečit dostatek např. štik v revíru. Vlk se nažral (plán byl splněn) a koza zůstala celá (revír bez štik). Myslím, že dřív než vymře tvoje generace, žádná změna k lepšímu nebude a to ani v rybaření. Možná dokonce se v této zemi něco opravdu změní, až už bude v důchodu i ta moje. To už je holt život.

          Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 17:14:46

          jindraŠ >>
          Kolega boyscout Ti asi neodpoví, neb se Tvůj dotaz nehodí do jeho filozofie. Pochopitelně povolenka je na revíry MRS a revír Svitava 1 je jeho součástí.

            Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 17:00:04

            boyscout >>
            V tom případě ti přeji hodně pláče a naříkání na MRKu. Může to být uklidňující.
            Ještě dostaneš jednu informaci - Š1 se nahrazuje Šr pomocí přepočítávacích koeficientů.
            Můžeš si je při samostudiu najít ve vyhlášce.

              Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 16:48:48

              kakr >> na tvé doporučení ti kašlu. Nemám důvod studovat to, jakým spůsobem jste to zase ochcali :-) Je mi to celkem jasné. Prostě to číslo v dekretu na revír je číslo, které o ničem nevypovídá. Je to prostě jen formalita. Stejně jako zarybňovací plán, kde klidně můžete nahradit štiku Š1 rychlenou štikou Šr (krmením pro okouny) a všechno je papírově OK i když výsledek je KO :-)

                Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 16:39:44

                boyscout >>
                Kolega natas Ti odpověděl téměř precizně, já už jen dodám, že znovu doporučuji samostudium platných zákonů a vyhlášek. Až si vše nastuduješ, tak můžeme pokračovat. Vidím to tak na začátek příštího týdne.

                  NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 16:37:53

                  natas >> Miro, rozumím ti, ale ty mlátíš hlavou do zdi a to sebevražedně a navíc to nic neřeší.

                    NjindraŠ - Profil | Út 16.12.2008 16:36:44

                    boyscout >> Odpusť neznalému,ale ona se vydává povolenka na Svitavu 1, nebo na revíry MRS ?

                      NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 16:36:32

                      boyscout >> to byla ode mě jen taková perlička, už se to tady řešilo. Byla tam chyba, ale pružně se odstranila :o)) prostě máme to celosvazové hospodaření.

                        Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 16:35:43

                        ali >>
                        Nemáš pravdu, to číslo 725 platilo včera, dnes jsem dostal hlášku, že Ferda (kapr) byl polapen, zavražděn a bude sežrán. Tak jenom 724.

                          Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 16:33:58

                          kakr >> výborně, konečně jednou konkrétní údaj. A ten rozdíl 70.000 skutečně vydaných povolenek - 725 oficiálně udávaných na dekretu , to znamená 69275 povolenec navíc, to ničemu nevadí? Zajimavý zákon a vyhlášku to máme :-) Vždyť i jen počet členů vaší MO je řádově vyšší a ti všichni mají povolenku na Svitavu 1. Takže je to jen číslo v dekretu , které nic neznamená a klidně se může nedodržovat ? Pouč mě, neznalého prosím.

                            Nali - Profil | Út 16.12.2008 16:26:21

                            kakr >> to číslo 725 spíše odpovídá aktuálnímu počtu všech ryb na uvedeném revíru, tedy před přezimováním:-)

                              Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 16:23:12

                              boyscout - došel jsem vypnout kompl, a tak ti ještě zjednodušeně odpovím. MO, které jsou ve svazu a mají i svazovou vodu se nepočítá počet povolenek na tento samostatný revír, ale sčítají se všechny rozlohy revírů na které má MRS dekret. A protože celková rozloha je obrovská, tak i zhruba 80 000 členů MRS se do normativní částky bohatě vejde.. A navíc, člen neznamená automaticky povolenka.

                                Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 16:20:10

                                boyscout >>
                                Proč si jen trošku nenamáháš hlavu. Obě data, která jsou ke zjištění počtu povolenek na každý revír v celé ČR potřebná jsou veřejně dostupná a pokud umíš násobit tak máš výsledek do 3 vteřin.
                                Nebudu Tě trápit, konkrétně Svitava 29ha x 25 pov./ha = 725.

                                  Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 16:12:40

                                  kakr >> klasika. Místo napsání jednoho konkrétního čísla (opsání z dekretu) zase obvyklé mlžení. Ani jsem nic jiného nečekal :-)

                                    Nkakr - Profil | Út 16.12.2008 16:10:36

                                    boyscout >>
                                    Přesně tolik, co praví vyhláška,jinak nelze. A abych Tě uklidnil, tak věz, že i kdyby se počet členů MRS zvýšil dvojnásobně, stále se pohybujeme i se značnou rezervou v zákonných mezích.

                                      Nboyscout - Profil | Út 16.12.2008 16:02:41

                                      kakr >> nevím co je na mém dotazu konfrontačního. Prostě popisuju realitu. Každý kdo má MP povolenku pro MRS může chytat mimo jiné i na tvém revíru - Svitava 1. Hostovačky pro jednoduchost zanedbám. A proto se jen ptám, zda v dekretu pro tento revír je uveden skutečný (reálný) údaj, nebo je tam nějaké jiné číslo které má naplnit literu vyhlášky. A studovat ji teď nebudu, nemám na to čas ani chuť. Jen mě to zajímá. Tak kolik v tom dekretu pro Svitavu 1 máte napsáno těch vydaných povolenek? To asi ve vyhlášce nenajdu. A pochybuju že ten dekret je na webu k nahlédnutí.

                                        Nali - Profil | Út 16.12.2008 15:59:23

                                        nikdy jsem nic v úlovkáči nevyplňoval, nikomu to při odevzdání nevadilo a v zarybňování se nic nezměnilo. Asi tak...