Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

kakr - Profil | Út 16.12.2008 15:39:25

boyscout >>
Zase se snažíš o konfrontační způsob dialogu, musíš si na něj najít někoho jiného. Pouhým nahlédnutím do vyhlášky 197/2004 Sb. zjistíš že to není možné. Doporučuji samostudium.

    drozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 15:24:16

    edit, dvakrát

      drozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 15:24:09

      Jinak, jak zapisovat bylo účelem této otázky. Jestli s tím máš problém, jsi jaksi off topic.

        boyscout - Profil | Út 16.12.2008 15:24:05

        kakr >> takže na každém dekretu(i pro Svitavu1) je tím pádem uveden údaj min. 70.000 ks vydaných povolenek (počet členů MRS), nebo to nějak obcházíte?

          drozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 15:23:11

          Natas: máš na sebe a své přitakávače rozdílný metr než na ostatní. Na vulgární příspěvek mám vždy po ruce vulgární odpověď. Navíc se týkala Elhierra. Ovšem vypadá to, že se po včerejšku bojí vstoupit a ty ses stal jeho advokátem. Mizerným advokátem, ovšem.

            Mafi - Profil | Út 16.12.2008 15:23:06

            rommi >> v pohodě , ale já přeci nic nekritizuju, jen se ptám proč ??!!
            souhlasím s drozďákem, že pro spoustu lidí je členství ve spolku jen a jen o tom rybím řízku na talíři.

            A abych se vrátil k zadání otázky - můj názor je ten, že statistické výsledky , ať už sumáře úlovků nebo docházky k vodě jsou pouze informativního charakteru a dle mého se z nich dají vyvozovat pouze velmi skreslené informace, tedy myslím v praxi málo nebo vůbec použitelné.

              kakr - Profil | Út 16.12.2008 14:50:34

              Petr Koch >>
              Počet vydávaných povolenek je v dekretu uveden v souladu s §7.odst. 3. vyh. 197/2004 Sb.

                natas - Profil | Út 16.12.2008 14:32:17

                hraji,drozďák 29 -od vás tato slova jsou perlami dne. Hraji, ty který by člověka neponížil a diskuzi z tvé strany vždy vedenou praktickým způsobem a ty drozďák29 po včerejších vulgárních osloveních.
                Hezký zbytek dne.Hlavně, že víme, jak zapisovat.

                  rommi - Profil | Út 16.12.2008 14:22:49

                  Mafi >> ved to neuraz sa, ale ked povies, ze by si to nerobil ani za zlate prasa, je tvoja kritika diskutabilna...
                  ja sa napriklad drzim zasady - chodim kazde 4 roky volit, pretoze ak by som neisiel nemam pravo nadavat na politikov. bez ohladu nato, ze platim dane. z dani bude zit kazda vlada.
                  rovnake je podla mna kritizovat fungovanie zvazu len s odovodnenim, ze si platim povolenku a clenske.

                    drozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 14:16:28

                    Natas: s vlčí mlhou se diskutovat nedá. Je to přesně jak s Elhierrem, který stejně jako ty není žádný tupec. Ovšem váš styl a projev vás předem degraduje na okraj a rozumná diskuse se s vámi vést nedá. Tím spíš, když by si možná překvapivě zjistil, že se v názorech na svazové fungování v podstatě nelišíme.

                    Jenže v 90% případů si stěžuješ na něco, co může ovlivnit pouze chování členské základny. Chtěl bys progres v organizaci, kde 90% členů tvoří lovci, pro které je alfou a omegou sportovního rybolovu kapří řízek a povolenka za pětikilo. Nic nenamítám na chcaní proti větru, ostatně ho sám v životě často praktikuju. Ale i to musí mít nějaký smysl, světlo na konci tunelu. Uvědomit si a akceptovat fakt, že přes některé zákonitosti zkrátka nejede vlak není prohrou, ale prozřením...

                      hraji - Profil | Út 16.12.2008 14:11:11

                      Petr Koch >> předpokládám, že chápeš, že tohle nemělo s diskuzí nic společného a bez ignorace by to dopadlo jako včera s elhierrem. Mohu mít na věc jiný názor, ale proto nemusím nikoho urážet.

                        natas - Profil | Út 16.12.2008 14:05:01

                        Petr Koch- tak to není jak píšeš, ale nikdo mi tady nebude vešet na nos bulíky frázemi, které nemají praktické opodstatnění. Možná tě fráze uspokojují, ale mě ne. Mám snahu věci dotahovat do důsledku. Bohužel, důsledek důsledků však není v naší moci změnit.
                        Přeji tu dnes všem příjemnou zábavu.

                          Mafi - Profil | Út 16.12.2008 14:03:47

                          rommi >> já to taky nikomu nezávidí, je to nevděčná a mnohými zatracovaná a zbytečná práce, proto jí taky dělají lidé, kteří jsou v důchodovém věku a BAVÍ je to - netvrdím, že to nedělají s láskou a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, jde o to , že se striktně držíme stejných nařízení a zákonů které platí již od dob krále klacka.
                          Po pravdě já bych to nedělal, ani za zlátý prase!

                            kakr - Profil | Út 16.12.2008 14:03:18

                            natas >>
                            Nebýt statistiky, neznáme třeba HDP. Dokonce máme i Státní statistický úřad. Napíši to velmi krádce - nevíš o tom nic a snažíš se prudit. Pokud Tě to baví bav se. Ale mě z toho vynech.

                              natas - Profil | Út 16.12.2008 13:58:37

                              kakr >> jo, máš pravdu, ale nejsme na mariášnickém webu. Někdy si zahrajem!

                                natas - Profil | Út 16.12.2008 13:55:27

                                kakr- má původní otázka byla, k čemu je zapisování revíru a ať někdo uvede praktické důsledky mimo statistiky. Cos mi nyní napsal je opět pouze statistický údaj, který se do praxe nikterak nepromítne. Odpovídáš tedy alespoň naivně- proto, že se musí odevzdávat statistické údaje. Ale na to jsem se tě přece neptal. A sledování úlovků určitě nebylo na přednášce určitě vztaženo na celou návštěvnost revíru.Tak nevím, proč to při této příležitosti uvádíš. Jsou to zcela primárně odlišné kategorie. Navíc jsou zkreslené , protože do sumáře se revíry se stejným číslem, ale jiným indexem píší pouze pod číselný údaj revíru.

                                  Turňa - Profil | Út 16.12.2008 13:54:36

                                  Petr Koch >> Tak to promiň, já myslel, že si děláte vlastní úpravu a přitom to je rybářský orgán, v něm je zakopaný pes, který nectí platné právo, konkrétně § 4 odst. 5 zákona.
                                  "(5) V rozhodnutí o vyhlášení rybářského revíru se kromě obecných náležitostí podle správního řádu uvede i název rybářského revíru, číslo rybářského revíru, výměra vodní plochy a umístění rybářského revíru, zda se jedná o revír pstruhový nebo mimopstruhový. V rozhodnutí o vyhlášení rybářského revíru na vodním toku se uvede i číslo hydrologického pořadí a údaj o říčních kilometrech odvozený ze základní mapy České republiky v měřítku 1: 50 000. V rozhodnutí o vyhlášení rybářského revíru, popřípadě v rozhodnutí o vyhlášení chráněné rybí oblasti se vymezí hranice příslušného rybářského revíru nebo chráněné rybí oblasti a současně stanoví povinnost osobě, které byl výkon rybářského práva povolen podle § 9 (dále jen "uživatel rybářského revíru"), vyznačit v přírodě tyto hranice a způsob jejich vyznačení.".
                                  TEN TVŮJ UKÁZKOVÝ DEKRET- TO CO JE V NĚM, NEMŮŽE BÝT NĚJAKOU "PŘÍLOHOU ROZHODNUTÍ", ALE TO MUSÍ BÝT SOUČÁSTÍ (BÝT NAPSÁNO UVNITŘ, V JEHO VÝROKU) ROZHODNUTÍ RYBÁŘSKÉHO ORGÁNU - JAKOŽTO SPRÁVNÍHO ORGÁNU.
                                  To bude dlouhá cesta....

                                    Petr Koch - Profil | Út 16.12.2008 13:54:01

                                    natas >> já už jsem se nějaké zbytečné agrese vzdal a nechápu, že tě to pořád ještě baví Miro. Tudy cesta nevede. Pořád jsem přesvědčenej nebo aspoň věřím tomu, že by menší samostatné celky byli řešením, ale jestliže chci debatovat, musím o tom aspoń něco vědět a ne fabulovat a improvizovat s krví v bulvách.

                                      rommi - Profil | Út 16.12.2008 13:50:39

                                      Mafi >> vies len ono je velmi lahke pisat, rozpravat, kym netreba vziat zodpovednost a robit...
                                      sklo MRKu a krcmove reci znesu velmi vela, ale robotu niekto spravit musi.
                                      nikto netvrdi, ze ti, ktori zarybnuju to robia najlepsie na svete, ale ked si to raz skusis, uvidis kolko silackych reci sa vedie tu vo fore.
                                      mal som kolegu, ktory stale vravel: keby som ja..., tak by som im ukazal...v reale neprelozil slamku.

                                        kakr - Profil | Út 16.12.2008 13:49:06

                                        natas >>
                                        V mariáši můžeš vyhrát i bez trumfů.