Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NSven - Profil | St 1.1.2014 18:55:43

kajik606 >> Ahoj. Tobě také :-)))

    Nsolich76 - Profil | St 1.1.2014 18:40:49

    Sven >> Ahoj Láďo )))))))))) děkuji a přeji mnoho skvělých zážitků v tom Novém roce 2014. A né jen u vody )))))))). S tím sumářem to je těžké. Mnohdy ho vystavíš všude a dokonce i u výdeje povolenek a hádej jak to asi dopadá ))))))) ............škoda mluvit. Je to marné ))))))

      Nnofish - Profil | St 1.1.2014 18:24:32

      Sven >> Ahoj
      Tak mi prosím odpověz ty :-) Na co je volná kolonka u druhů. Tam si mám dopsat jeden druh dle libosti?

        Nkajik606 - Profil | St 1.1.2014 18:23:33

        Sven >> Díky , tobě také hezký nový rok

          Nkajik606 - Profil | St 1.1.2014 18:21:06

          Ladineeek >> si také myslím. Díky moc.

            NSven - Profil | St 1.1.2014 18:14:18

            kasch >> solich76 - 1.1.2014 18:05:44 >> ahoj Kájo. Úspěšný nový rok ti přeji :-)
            Jinak sumář se schvaluje, máš to správně :-))
            Já jsem před časem vyrobil něco podobného http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=614227&page=2

              NLadineeek - Profil | St 1.1.2014 18:12:51

              kajik606 >> Trvám na svém - 2 zápisy na 2 řádcích, 2 vycházky. Nic by si tím neměl zkazit.

                Nkajik606 - Profil | St 1.1.2014 18:10:56

                Ladineeek >> vrátím se zpět k dotazu , příklad jak píšeš jsem na Úpě 1 poté , ale odjíždím domů vycházku proškrtnu , ale ještě tentýž den se vracím na stejný revír Úpa 1 a píši opět ten samí datum a revír mám tedy počítat 2 vycházky jak bylo zmíněno.

                  Nnofish - Profil | St 1.1.2014 18:09:10

                  kasch >> solich76 - 1.1.2014 18:05:44 >> Ahoj. A teď mi prosím řekni, co s tou volnou kolonkou u druhů. Můžu tam dopsat třeba "hrouzek" když jsem jich odnesl dvacet? :-)

                    NSven - Profil | St 1.1.2014 18:07:06

                    Ladineeek >> jo, pravda... ono to je všude stejný :-)

                      NLadineeek - Profil | St 1.1.2014 18:05:45

                      Sven >> Hehe :-))) U nás povolenku určitě nemají, nevím o tom. Ale že by bděli, to si taky nějak neuvědomuju a obávám se, že i kdyby bděli, tak by to vyšlo nastejno :-)

                        Nsolich76 - Profil | St 1.1.2014 18:05:44

                        no nevím jak jinde v naší zubožené zemi a jak v kterém kraji ale u nás se vyplňuje sumář takto

                          NSven - Profil | St 1.1.2014 18:02:42

                          Ladineeek >> můžeš se přitom odvolat na stránky Rady ČRS http://www.rybsvaz.cz/
                          Jinak to je hlavně průser Dozorčí komise, která má nad výkonem výboru bdít, když se sekne a ne jen brát za odměnu povolenky :-)
                          Že jim to vzkazuju:-) ... jo a že si ji klidně políbím... :-))

                            NLadineeek - Profil | St 1.1.2014 17:56:20

                            Sven >> Nápodobně, také přeji, ať se daří co nejlépe možno. No obávám se, že u nás se nikdo neozve, neb o tom asi nikdo nikdy nepřemýšlel nicméně v pátek na výboru zavedu na toto téma řeč.

                              NSven - Profil | St 1.1.2014 17:54:33

                              Ladineeek >> no, v pohodě :-)
                              Alespoń teď víš pro příští sezonu co a jak...
                              Ale nejste sami, je to celkem rozšířený omyl mnoha MO. Je na členech aby se proti tomu sami ozvali. Nikdo jiný to za ně neudělá.
                              Jinak ti přeju v novém roce hlavně to zdravíčko a hodně pěkných chvil u vody :-)

                                NLadineeek - Profil | St 1.1.2014 17:44:45

                                Sven >> Tak to se omlouvám, jestli můj níže uvedený příspěvek vyzněl nějak neslušně :-) A přidávám pozdrav - ahoj - nicméně tento zodpovězený dotaz jsem pravděpodobně nečetl, nebo se mi odpověď na toto téma vykouřila z hlavy. Sám jsem vloni prodával pstruhovky a platnost jsem psal 16.4-30.11., uznávám, že dál jsem o tom takto nepřemýšlel.

                                  NSven - Profil | St 1.1.2014 17:40:11

                                  Ladineeek >> milý Ládínku.
                                  Když jsem ti loni v srpnu dával po SZ rady, kterak úspěšně složit zkoužky na RS, dokázal jsi i pozdravit, požádat a dokonce i poděkovat......
                                  No, jak vidno, zkoužky máš úspěšně za sebou.....
                                  Ovšem zapoměl jsi na to nejdůležitější a to, dál na sobě pracovat.....
                                  Ale abys viděl, že jsem nad tebou ještě nezlomil hůl, tedy ti dám zdarma ještě jednu, doplňovací lekci :

                                  Dotaz č.132, kategorie "Rybářský řád a legislativa"
                                  Dotaz: Kdy je člen povinen odevzdat roční pstruhovou povolenku. Domnívám se, že platnost roční pstruhové povolenky by měla být od 1. 1. do 31. 12. a ne od 16. 4. do 30. 11. Držení povolenky mne přece zavazuje i k jiným právům a povinnostem, než je dodržení všeobecného zákazu lovu na P revírech.
                                  Odpověď: Držitel povolenky musí odevzdat povolenku k lovu do 15 dnů po skončení její platnosti organizaci, která povolenku vydala. V praxi se skutečně setkáváme s tím, že na roční pstruhové povolence ČRS může být výdejcem povolenky uvedená platnost jak od 1. 1. do 31. 12., tak od 16. 4. do 30. 11. Jak správně uvádíte, tak roční pstruhová povolenka (stejně jako mimopstruhová) by měl platit od 1.1. do 31.12. Tato doba platnosti by se tedy měla správně uvádět i v kolonce platnost povolenky. Někdy uváděná platnost roční pstruhové povolenky od 16.4. do 30.11. je nesprávná. Pokud máte uvedenou na povolence platnost od 1. 1. do 31. 12., tak to nemění nic na skutečnosti, že musíte dodržovat ustanovení ŘŘ o zákazu lovu všech druhů ryb na pstruhových revírech v období od 1. ledna do 15. dubna a od 1. prosince do 31. prosince a platnost povolenky od 1. 1. Vás tedy neopravňuje k lovu ryb na pstruhových revírech např. v únoru. To nemusí platit na tzv. rybářských revírech, které jsou v rybnikářskému režimu, a to vzhledem k tomu, že na tyto vody se nevztahují ustanovení zákona a vyhlášky k lovu ryb na rybářských revírech (např. rybářský revír Božkov, Rachyně ? Píště atd). Platí tady pravidla lovu ryb, která si stanovil majitel nebo nájemce rybníka (např. Rybářský řád mimo některá ustanovení). Na těchto revírech lze např. lovit na roční pstruhovou povolenku v lednu. V tomto případě musí být samozřejmě uvedena platnost povolenky od 1. 1. do 31. 12.
                                  Odpovídal: Ing. Branislav Ličko

                                  Zdroj: http://www.rybsvaz.cz/?page=vase_dotazy&lang=cz&fro​mIDS=

                                  Pěkný večer :-)

                                  Vladimír

                                    NLadineeek - Profil | St 1.1.2014 17:37:45

                                    neprduch >> Podle příspěvku kajika jsem vydedukoval, že v jeden den měl dvě vycházky na jednom revíru díky tomu, že navštívil, plácnu, Úpu 1 a posléze přešel do revíru Úpa 2, načež při zpáteční cestě se vrátil zpátky na Úpu 1. Jinej důvod k znovuzapsání vycházky, kterou ve svém dotazu zmiňoval, mě nenapadá. Ledažeby při odchodu od vody vycházku proškrtnul s tím, že ten den končí a večer si to rozmyslel, protože Franta vytáhnul rybu :-)

                                    Jinak u nás platí:

                                    c) pokud si nepřivlastní v daném revíru, v daném kalendářním dnu žádnou
                                    ulovenou rybu, proškrtnout vodorovnou čárou nesmazatelným způsobem
                                    v oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) příslušný
                                    řádek nejpozději před zahájením lovu v jiném revíru nebo v dalším dnu,

                                      Nneprduch - Profil | St 1.1.2014 17:31:56

                                      Ladineeek >> Tvůj názor mě zaujal. Mám-li během dne 2 docházky na stejném revíru, tak to (dle mého názoru) eviduji jako jednu docházku. Příklad: dopoledne nic nechytím, jdu na oběd a odpoledne dál chytám, tak přece znovu nepíšu docházku. Dopoledne neproškrtávám- to dělám před zahájením lovu v jiný den nebo na jiném revíru. Tak to dělám já a nikdy mi sumář neopravovali.

                                        Nkajik606 - Profil | St 1.1.2014 17:24:18

                                        Ladineeek >> ano přesně tak jak píšeš , tedy budu počítat k jednomu dni dvě vycházky . Díky za info.