Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 20:08:56

kakr >> a kde je to napsáno na té stránce? Jen abych věděl.

http://brno3.momrs.cz/vydej-povolenek.php

    Nkakr - Profil | St 17.12.2008 20:07:22

    boyscout >>
    Každý, opakuji každý náš člen má nárok lovit tak,jak jsem napsal. Fakt nechápu, co pořád hledáš ?
    Po Novém roce ti napíši,kolik členů té možnosti využilo. Jinak jsem to na MRK psal už loni.
    Máš asi pravdu, že to mohlo být v dopise , který dostane každý člen domů a který jsi četl na webu uvedeno. Osobně nikoho s těch, kteří to využívají vůbec neznám. Je jich pár.

      Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 20:05:45

      drda >> a vy ste občanské združení jako MRS nebo soukromá firma? Já a ty sme členové svazu nebo klienti? Kakr je zaměstnanec MRS nebo majitel MO3 ? Nikde ve stanovách se nepíše, že vedení MO si může dělat co chce. Myslím že všichni členové sme si rovni v právech i povinnostech. Ale jak je vidět, někteří jsou si rovnější a mají výhody které ten kdo se s vedením MO nekamarádí nemá. A o tom to je. A oba přece dobře víme, o kterých pár kamarádů se jedná. Myslím, že se nepletu když napíšu že to budou ti co navštěvují brněnské jádro tady na MRK-u. Včetně tebe.

        Ndrda - Profil | St 17.12.2008 20:00:50

        boyscout: znám z vlastní zkušenosti několik případů, kdy bylo klientovi vyhověno mimo pracovní či otevírací dobu prostě proto, že o to požádal. Podotýkám, že se nejednalo o kamaráda. Přesto jsme to nikde oficiálně neuváděli. Je na tom něco špatně?

          Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:54:09

          kakr >> Ty první 2 věty nebudu komentovat, mohl si si je odpustit. Zeptal jsem se konkrétně a ty si konkrétně odpověděl. Nicméně je myslím zcela jasné, že tato možnost tím pádem platí jen pro vyvolené kamarády. Pokud by to bylo i pro běžné členy, jistě by tato možnost byla zmíněna i na vašich oficiálních stránkách, nebo ne? Takže o tom, že to jde se může řadový člen dozvědět jen skrze neoficiální kanály.

            Nkakr - Profil | St 17.12.2008 19:47:41

            boyscout >>
            Je mě jasné,že jak někde uvidíš můj nick vystartuješ jak americký bombarďák na Hirošimu. Vím také proč tak činíš. Už se prosím smiř s realitou, že štiku ani candáta na revír vysazovat nebudeme.

            Žádný problém, pár lidí si každý rok chce zachytat na Silvestra i Nový rok. Rádi jim to umožníme.
            Ptáš se jak, velmi jednoduše. 29.12. si vyřídí povolenku na rok 2009, odevzdá vyplněný sumář a povolenku na rok 2008 mu necháme. Sumář dám bokem a po Novém roce mě kolega povolenku vrátí. Pokud by náhodou ulovil a ponechal si rybu (ještě se nestalo) dopíše se do odevzdaného sumáře. Je to věc důvěry a ještě se mě nestalo,že by někdo (je jich pár) povolenku nevrátil.

              Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:34:53

              Turňa >> ale já se přece jen slušně ptám. Na stránce MO MRS Brno 3 je uvedeno toto:
              Zahájení výdeje povolenek je v pondělí 29. prosince 2008 od 10.00 do 12.00 hodin a první výdej v roce 2009 je 2. ledna 2009 od 9.00 do 12.00 a od 14.00 do 17.30 hodin.
              S toho mi logicky vyplývá, že bud můžu 29.12 odevzdat povolenku na rok 2008 a tím pádem 30 a 31.12 nemůžu chytat ale můžu chytat hned 1.1 2009. Nebo můžu chytat i 31.12 ale povolenku na rok 2009 dostanu až 2.1 takže 1.1 chytat nemůžu. Ale kakr tady píše že u nich to jde i 31.12 i 1.1. Tak se jen ptám jak to je.

                NTurňa - Profil | St 17.12.2008 19:33:37

                tomfisherman >> Jo ti byli letos pěkní, já měl 80, ale v květnu, tak jsem ho ve vodě vypínal, jinak nej 73 - vánoční. Voda byla zamrzlá, ale teď to povolilo, tak snad ti to vyjde. Zdar a už fakt musím na to pivo.

                  Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 19:31:54

                  Turňa >> Letos u nás už ne, pravda. Voda teče a přibývá, zaplať panbůh, ale ještě aspoň tak půl metru by to chtělo. Na Záplavy o víkendu mě láká známý z Kladna, tak možná ještě pojedu vyzkoušet candáta či štiku.

                    NTurňa - Profil | St 17.12.2008 19:30:54

                    kakr >> Nemůžu Karle, já jsem v ČRS a celorepubliková povolenka se i nevyplatí, už nejezdím na služební cesty jako dřív. Jinak bych ti tam jinak udělal revizi, kde ty rybky schováváš!
                    boyte: nebuď furt tak útočný, vždyť nejde o život!
                    PS: Všichni ahoj a Petrův, jdu na pivo.

                      Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:27:15

                      kakr >> a to platí i pro řadové členy nebo jen pro dobré známé a kamarády? Vy máte úřední hodiny i 31.12 ? Jen se ptám , nevím jak to máte zařízené.

                        Nkakr - Profil | St 17.12.2008 19:23:11

                        Turňa >>
                        MRS má v povolence 140 řádků a každý rok vydáme asi 15 -20 dalších. Rekordman měl před pár roky 202 docházek. Rozhodně nejsi žádná výjimka. No a u nás můžeš jít na ryby 31.12. a 1.1. znovu.

                          Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:22:58

                          kakr >> tak pokud si to nepovažoval za urážku, tak proč to sem taháš jako argument, že je to srovnatelné s tím když mi napíšeš : Kdybys používal mozek, věděl bys že....Nemůžu si pomoct, tvoje vyjádření je jen jiný opis věty: kdyby si nebyl blbec (idiot, debil...apod) , věděl by si že...

                          A ano, kolega tomfisherman napsal jedním a velmi slušným příspěvkem vyčerpávající popis toho jak to je. Jaký to rozdíl proti tobě. Ty si se zmohl jen na příspěvky typu je to sci-fi, Kdybys používal mozek, zkus přemýšlet...atd. takže si nenapsal vůbec nic konkrétního. Informační hodnota tvých příspěvků je v tomto případě = 0

                            NTurňa - Profil | St 17.12.2008 19:22:56

                            tomfisherman >> Tam u vás asi těžko, už máte ve Velkém vodu?
                            Jinak přes týden to jsou Záplavy, SO a NE Labe, Berounka nebo jiná řeka; to víš mám co dohánět, já byl skoro čtyřicet let pod pantoflem /teď sice taky/, ale už to tak neberu.

                              Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 19:20:05

                              Turňa >> Tak to jsi dobrý vytrvalec. Tak se třeba někdy potkáme ve Slaném či na Záplavách.

                                Nkakr - Profil | St 17.12.2008 19:17:08

                                boyscout >>
                                Asi máme nastavený práh urážení každý někde jinde. Jen Ti připomenu včerejšek -

                                kakr >> nebuď tak vytočenej. Ber to trochu s nadhledem. Už si ve věku, že se nesmíš moc rozčilovat. Šetři se ať můžeš být hospodářem aspoň do 85 let. Svaz tě potřebuje :-)

                                Vidíš, já to za urážku nepovažoval, naopak starostlivost o můj věk oceňuji.
                                Komunikaci jsi začal Ty, já jen reagoval na nesmyslné prohlášení Martyho, které není sci-fi, ale nepravda. Kolega tomfisherman to popsal velmi dobře.

                                  NTurňa - Profil | St 17.12.2008 19:14:51

                                  tomfisherman >>
                                  Patřím mezi ty, co potřebují další povolenku, snad nejsem sám?
                                  A nevadí jaké je počasí!
                                  Končím posledním prosincem a do 15 ledna mám novou.
                                  Ale, že bych tam měl zapsané úlovky, resp. odnesené ryby, to se říci ani trochu nedá!

                                    Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:14:07

                                    tomfisherman >> nestraš. Tolik času fakt nemám a že bych si ponechal tolik ryb to fakt nehrozí. Možná několik štik nebo candátů, ale tím 119 řádků rozhodně nezaplním. :-)

                                      Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 19:12:02

                                      boyscout >> Jasně. Je pravda, že více formulářů většina rybářů nevyužije, jsou to spíše výjimky. Ale může přijít rok, kdy by se to třeba mohlo povést.

                                        Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 19:07:05

                                        tomfisherman >> máš pravdu. Spletl jsem se. Tak jsem zase aspon chytřejší, a budu vědět jak se to dělá pokud bych to příští rok potřeboval. A dík, že si měl tu trpělivost a vysvětlil mi to i bez toho , aby si mi naznačoval že jsem blb který nepoužívá mozek :-)