Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 19:02:58

boyscout >> Pokud bys náhodou popsal docházkami celý formulář(oddíl II), tak by si měl dostat další prázdný formulář (samozřejmě bez nalepené povolenky). Odevzdával bys všechno najednou a sumář vyplnil na formuláři s povolenkou. Pokud by počet řádků v sumáři nestačil, tak bys pokračoval ve formuláři bez povolenky.
Mimochodem sumář je také součástí oddílu II povolenky k lovu. Oddíl III jsou Bližší podmínky výkonu rybářského práva.

    Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 18:52:39

    kakr> Mezi tím když řeknu ....no jo, už zase začne slovíčkaření a dělání blbce z někoho... a tím když řeknu někomu konkrétnímu : Pokud by ste oba používali mozek, tak vám nemohlo uniknout že.... je u mě dost velký rozdíl. To druhé je něco, za co bych mohl třeba v hospodě (osobním styku) dostat přes držku. Za to první asi ne. Ale třeba to vidíš jinak. Každý má hranice někde jinde.

      Nkakr - Profil | St 17.12.2008 18:45:06

      boyscout >>
      Prosím,napiš mě, ale konkrétně jak jsem Tebe, nebo Martyho urážel. O blbcích jsi psal Ty, já ne.

        Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 18:36:22

        kakr >> tak mě těch 7x17 řádků co oddíl II obsahuje bohatě stačí, takže jsem nikdy nezjišťoval, zda mi to v případě potřeby celé vymění za nové a přelepí známku z povolenky, nebo mi vydají nějaký samostatně vytištěný oddíl II. Pravda. Jsem rád že teda aspoň ty ten mozek používáš když už ho máš. Opravdu nedokážeš reagovat na někoho bez toho že by si ho urážel? Asi ne, viď.

          Nkakr - Profil | St 17.12.2008 18:26:27

          boyscout >>
          Bohužel blbost je co píšeš Ty. Marty69 si to už možná uvědomil a vypařil se. Pokud by jste oba používali mozek, tak vám nemohlo uniknout, že nemůže povolenku¨(sumář) odevzdávat 3x ročně. Zkus na tom trošku popřemýšlet,než zase plácneš nesmysl.
          Jo a v Praze to mají stejné.

            Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 18:16:58

            kakr >> zase blbé slovíčkaření? Mám používat přesné názvy ? Dobře. Takže například já mám celoroční povolenku ČRS pro Severní Moravu . Je to jeden kus papíru který obsahuje: oddíl I - Povolenka k lovu ryb, pak oddíl 2 - evidence docházky a úlovků a světe div se na druhé straně i oddíl III - Sumář úlovků a docházek. Takže pokud to mají v Praze stejně (nevím , předpokládám že snad ano když je to taky ČRS), tak musím konstatovat, že tvoje konstatování z 16:03 cituji:..." Musím konstatovat, že Tvá slova - znam v Praze kluka, ktery ho odevzdava 3x rocne - myšleno sumář jsou na bázi sci-fi. " je jak píšeš níže blbost. Protože pokud hypoteticky popsal 3x oddíl II, tak stejně 3x odevzdal i oddíl III - sumář. Pravda 2x ho odevzdal nevyplněný. Ale odevzdal ho. Když to vezmu tak jako ty a budu slovíčkařit, odevzdal 3x sumář. :-)

              Nkakr - Profil | St 17.12.2008 17:31:49

              Marty69 >>
              Nikdy bych si nedovolil nazvat zde někoho blbcem.Je ale fakt, že něco podobného ze sebe může udělat každý sám, například odkazem na neexistující "záznam o docházce", či ulovkove listky.
              Co tedy kluk v Praze 3x ročně loni odevzdával?

                Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 17:23:43

                Marty69 >> Naproti botanický, říkáš? Blízko je i ZOO, že. Nenosí tam náhodou ty kapry jako krmivo:-))

                  NMarty69 - Profil | St 17.12.2008 17:02:05

                  tomfisherman >> No,je to pravda!Videl jsem ulovkove listky a vlastne dotycny se sam priznal.Zna ho opravdu spousta rybaru,vzdyt sedi na Berounce 320 dni v roce.Zeptej se Martina prodavace z Cormoranu naproti botanicky zah.Ten ho zna roky,pak mi das a pravdu.

                    Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 16:51:25

                    Marty69 >> Že někdo v Praze popíše 3 formuláře docházkami a má napsáno přes 600 kg kaprů, to máš odkud? To jsou až moc divoká čísla, kterým se moc věřit nelze!!! Ty docházky možná ještě, pokud za den objede více revíru, ale to množství ryb!?

                      Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 16:06:34

                      No jo, už zase začne slovíčkaření a dělání blbce z někoho, kdo si jen spletl záznam o docházce se sumářem. Jako obvykle :-)

                        Nkakr - Profil | St 17.12.2008 16:03:03

                        Marty69 >>
                        Musím konstatovat, že Tvá slova - znam v Praze kluka, ktery ho odevzdava 3x rocne -
                        myšleno sumář jsou na bázi sci-fi.

                          NMarty69 - Profil | St 17.12.2008 15:44:59

                          drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> Sumar tady je k nicemu,protoze ryby neberes a na poste si koupim povolenku na celou Anglii.Chapu,ze to v Cechach udelat nejde....znam v Praze kluka,ktery ho odevzdava 3x rocne.Loni vzal pres 600kg kapru,pritom ho znaji v Praze skoro vsichni.
                          Ludvo,mas pravdu,ale taky ne uplnou.Samozrejme,ze se v Uk jedi jen morske ryby,ale Anglie si sve vody hlida,jak pes.Vydala strasne prisne normy na lov ryb za ucelem zisku.Muj kamarad dela v "tovarne" na zpracovani ryb a od neho vim,ze vetsina makrel se dovazi z Francie,treska a losos zase z Norska.Chtel bych vedet,kolik by zde zilo ryb,kdyby na techto ostrovech zili Cesi a chovali se,jako v Cechach.

                            Nboyscout - Profil | St 17.12.2008 15:32:34

                            Statistika nuda je má však cenné údaje :-)
                            http://www.youtube.com/watch?v=bKX5JIqntic

                              Nkakr - Profil | St 17.12.2008 14:48:56

                              Zase se vrátíme k sumarizaci. Každý revír má kartu (A4) s názvem -
                              HOSPODÁŘSKÁ EVIDENCE RYBÁŘSKÉHO REVÍRU schválenou MZe ČR č.j. 23.104/2004-16.230
                              Jedna strana karty slouží k evidenci násad, druhá k sumarizaci úlovků. Při každoroční kontrole hospodaření orgánem státní správy na úseku rybářství slouží, spolu s dodacími a násadovými listy ke kontrole plnění zarybňovacích plánů.
                              Předkládají je v souladu se zákonem hospodáři MO. Je na nich pár zajímavých kolonek. Uvedu jen ty, které se dotýkají docházek.
                              Docházky (celkem) - docházky/ha - ks/docházku - kg/docházku.
                              edit- není to moc vidět

                                Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 13:20:58

                                Ludva: s touhle ekorudou přízemní demagogií asi moc neuspěješ...
                                Marty69: důvod je jinde. U povolenky, která ti umožňuje lovit na více revírech sumář bez problému pochopím. je logické, že když si koupíš povolenku na poště, kupuješ si je na jeden revír, či revíry jednoho vlastníka či nájemce.

                                  NLudvaBrno - Profil | St 17.12.2008 13:05:48

                                  Marty69 >> No, jenom jednu poznámku si dovolím - srovnávat zemi, kde je sladkovodní rybolov jakýmsi doplňkem k systematickýmu vyvražďování tresek, sleďů a dalších mořských ryb, s naším suchozemským státem, je přinejmenším zavádějící.

                                    NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 13:04:57

                                    dosec >> vidíš, tenkrát mi někdo řekl, že to je kvůli sjezdu a chyba se táhla dlouhé roky až do dnešních dnů. Potom, že je MRK k ničemu.

                                      Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 13:02:08

                                      natas >> Co to vylučuje či nevylučuje, to už je otázka toho, jak si ty data využíjí. Každopádně to oporu v zákoně má, takže se zapisvat musí. To psaní nul místo proškrtávání by mělo asi význam, pokud by to zpracovával či nasčítaval nějaký systém či program-ten by potřeboval v kolonce číslo a ne čáru.

                                        NCottus - Profil | St 17.12.2008 13:01:04

                                        Sumář by měl být vyplńován rozumně , s možností ev. doplnění ,proto bych se přimlouval za gumovatelné popisovadlo...protože je nutná statistika , abychom všichni věděli ,jak je všechno správně.