Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMarty69 - Profil | St 17.12.2008 12:46:52

drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> Zrovna jsem vyplnil sumar a jdu ho poslat postou na svou MO.Ziju totiz v Anglii,kde radeji nikomu nerikam,ze jime na vanoce kapra,protoze mistni na me koukaj s otevrenou pusou a vazne premysleji,odkud asi muzu pochazet.Neznam jedinyho rybare,ktery by zabil kapra,nebo ho napadlo ho usmazit.Vsechny ryby se zde musi(99%) pustit.Neexistuje Ryb.svaz,kde sedej paprdove od dob Husaka,neexistuje sumar a pod.Povolenku si koupite v UK na kazdy poste za par min na jakou dobu chcete.(1 den-3£-1 rok 24£).Pstruhova se deli na pstruhy a lososi.Sladkovodni jezera,nadrze,reky,jsou proste plne ryb a nikomu nevadi,ze ulovenou rybu pusti a nemuze ji ani sezrat.musim koncit,jdu na tu postu...

    Ndosec - Profil | St 17.12.2008 12:41:44

    Petr Koch >> trošku tě poopravím,17 strana v OP se natrhávala jako souhlas se studentskou demonstrací dne 17.11. 1989 a ne ohledně nějakýho sjezdu KSČ to nikoho nezajímalo.

      Nnatas - Profil | St 17.12.2008 12:36:54

      tomfisherman >> jasně, jenomže to nevylučuje možnost, že je to statistika pro statistiku. Možnosti praktického využití evidence četnosti docházek to neřeší. A pokud půjdu do důsledku znění v (9).. tak bych musel mít v "úlovkovém lístku" vyplněno číslem i počet a váhu ryb. Když nic nechytnu, tak v kolonce druh ryby -žádný, počet -0,hmotnost-0. Je pravdou, že kolonky lze proškrtnout, ale metodicky to správně asi není. Proškrtnutí není 0. O tomto odstavci se tu taky hodně diskutovalo.

        Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 12:15:47

        natas >> V příloze č.5 vyhlášky, v té tabulce, docházka přímo není, to je fakt.
        Zapisování docházky vychází ze zákona :
        §13
        .......
        (9) Povolenku k lovu pro dané rybářské revíry vydávají uživatelé rybářských revírů zpravidla za úplatu. V povolence k lovu uživatel rybářského revíru označí držitele rybářského lístku, popřípadě stanoví bližší podmínky výkonu rybářského práva. Osoba provádějící lov je povinna vyznačit v povolence k lovu datum lovu, rybářský revír, počet, druh a hmotnost ulovených ryb.

          Nnatas - Profil | St 17.12.2008 12:06:08

          Ve stanovách MRS je uvedeno v:Podmínky pro vydání povolenky k lovu jsou:
          uhrazený členský příspěvek
          platný rybářský lístek
          splněná pracovní povinnost v předchozím roce
          řádně vyplněný a včas odevzdaný záznam o docházce k vodě a přehled o úlovcích včetně sumáře úlovků, a to pro každou vydanou povolenku

            Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 12:00:06

            Co používá sdr. Semeniuk za mediální rétoriku je mi ukradené. Fakt je, že jsi členem. Zákazník v ČRS nejsi a ještě dlouho nebudeš.
            Vím kam míříš, ale ani jeden z nás nejsme právník. Přesto vstupem do členství se zavazuješ k plnění jeho Stanov. Tečka. Případná kárná opatření ze strany ČRS by byla ale zcela legitimní, o tom jsem přesvědčen.

              Nnatas - Profil | St 17.12.2008 12:00:04

              hraji >> příloha 5 uvedené vyhlášky absolutně neřeší počet docházek.

                Nhraji - Profil | St 17.12.2008 11:59:00

                Miloš_Dia >> celý ten text je kopie kakrova příspěvku, včetné té doušky ohledně neznalosti zákona. Já se k tomu dál nebudu vyjadřovat. Nerozumím tomu, o co ti jde. Myslím, že ani ústava s tím nic nenadělá.

                  NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:53:14

                  drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> Aby nedošlo k mýlce, pan Semeniuk používá výraz "zákazník".
                  Nicméně, co je vyšší právní norma - Stanovy nebo zákon či ústava?

                    NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:49:46

                    hraji >> Velmi dobře znám i přílohy, a to nejenom přílohu 5...

                      Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 11:47:25

                      MD: ty nejsi zákazník, ale člen občanského sdružení. Stanovy ČRS ti jasně ukládají povinnost tyto dodržovat včetně veškeré příslušné legislativy. Pakliže zákon ukládá uživateli povinnost statistiku řádně vést, tak se tato povinnost díky tvému statutu vztahuje samozřejmě i na tebe.

                        Nhraji - Profil | St 17.12.2008 11:46:31

                        Miloš_Dia >> vkládám kopii kakrova příspěvku
                        Na dotaz k čemu slouží vyplněný sumář je velmi jednoduchá odpověď. Najdeš ji v příloze č 5 k
                        vyhlášce 197/2004Sb.
                        Jen bych si dovolil podotknout, že neznalost zákona neomlouvá....

                          NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 11:44:12

                          cuchak >> no 17 jsem měl natrženou aniž bych pořádně věděl co se na to sjezdu KSČ řešilo. prostě to měli na intru skoro všichni, tak jsem to měl taky...

                            NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 11:43:15

                            natas >> zeptej se na stránkách MRS, třeba ti tam někdo odpoví, tady bych to viděl na pokec s členy a nečleny MRS, nic víc.

                              NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:42:32

                              hraji >> Jo, § 11 Zákona a § 7 a 8 Prováděcí vyhlášky. To je sice fajn, ale tam jsou stanoveny povinnosti pro uživatele revíru, nikoliv pro zákazníka.

                                Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 11:38:47

                                MD: sorry, ale fakt jsem přesvědčen, že se tentokrát nimráš v hovně. Statistice se nevyhneš v prakticky žádné činnosti. Vyplnění sumáře mi fakt žíly netrhá a o servilizaci členské základny nemůže být řeči. Zjistit za permit kdy, kde a kolik ryb sis ponechal je zcela relevantní požadavek. Na Koutech snad počty ulovených ryb taky zapisuješ. Považuješ to za servilnost vůči Píbilovi?

                                  Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 11:36:22

                                  Miloš_Dia >> Přímo v rybářském zákoně, představ si to!!

                                    Nnatas - Profil | St 17.12.2008 11:35:54

                                    Petr Koch >> to tam je. Tento význam ale nezpochybňuji. Zpochybňuji praktický význam zápisu a zpracování četnosti docházek a pořádné odpovědi jsem se za 2dny nedočkal. Já si tu povinnost splním, ale vždy se ptám, k čemu to je?

                                      Nhraji - Profil | St 17.12.2008 11:35:53

                                      Miloš_Dia >> zákon o Rybářství jako jednu z povinností stanoví povinnost evidovat úlovky a údaje poskytovat orgánům státní správy. Psal o tom kakr včetně přesného paragrafu někde na samém začátku této otázky.

                                        Ncuchak - Profil | St 17.12.2008 11:34:45

                                        Petr Koch >> proč dvanáctou. Já za komančů sežral 17. A neptej se mi proč.