Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 11:34:43

Miloš_Dia >> Pokud tohle považuješ za buzeraci, tak to máš asi velké antipatie ke psaní na papír.
To na úřadech, kde na Tobě chtějí vyplnit nějaké papíry, někde kvanta papírů, tak to aby si se zbláznil.
Navíc tyhle sumární údaje mohou být zajímavé i pro samotného rybáře.

    NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:29:58

    hraji >> Zákon? Který?

      Nhraji - Profil | St 17.12.2008 11:28:49

      Miloš_Dia >> já nevím, opravdu nerozumím tomu co píšeš. Sumarizaci požaduje zákon. Znáš nějakou jinou cestu, jak zpracovat sumarizaci úlovků, než prostřednictvím lovících? Já ne. Leda kvalifikovaný odhad.

        NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:24:39

        drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> Ne tak docela - buzerace kolem sumářů je jedním z mnoha nástrojů, kterými podnikatelští bossové v čele Rady a územních svazů nenápadně více a více servilizují členskou základnu. A že by to mělo být naopak, o tom snad nebudeme polemizovat..

          Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 11:19:12

          MD: na nevyplněnej sumář ČRS fakt nechcípne.

            NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:15:31

            drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> ...tisíckrát nic umořilo osla...

              Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 11:14:40

              Miloš: těch dvacet minut, které nad tím strávím je mi tak u prdele, že si to nedovedeš představit. Serou mě daleko důležitější věci, než je nějaký cár papíru.

                NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:11:15

                drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> Včetně toho, že vymáhání sumáře je s jistou mírou pravděpodobnosti protiprávní.

                  Ndrozďák 29 - Profil | St 17.12.2008 11:09:06

                  Sumář docházek je momentálně v ČRS téměř k hovnu. Maximálně může sloužit jako berlička při rozpočítávání šušňů určených na redistribuce z prodeje CS povolenek.

                    NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 11:05:57

                    Miloš_Dia >> škoda že nejsou ještě staré občanky, hned bych si demonstrativně dvanáctou stránku natrhl nebo úplně vyrval.

                      NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:04:39

                      Petr Koch >> a co takhle sehnat materiály, co dostal každý konfident na XII. Sněmu Republiky ČRS, případně záznam z jednání? Prej tam bylo maso....

                        NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 11:02:10

                        Miloš_Dia >> a co takhle natočit antireklamu na požívání kapřího a jiného masa? Teď jsem nedávno uzřel v TV reklamu, kde se kapr vnucuje na talíř a taky amur a podobný nechutný bahno.

                          NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 11:00:22

                          natas >> ne četnost návštěv, ale četnost úlovku prasat v násadové velikosti a to snad v sumářích je, ne?

                            NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 11:00:03

                            Petr Koch >> no to těžko....

                              Nnatas - Profil | St 17.12.2008 10:58:10

                              Petr Koch >> toho se můj příspěvek vůbec netýkal. Četnost návštěv je zcela samostatná kategorie.

                                NPetr Koch - Profil | St 17.12.2008 10:53:18

                                natas >> ovlivnit může ekonomický chod následovně. Jednoho krásného dne se uzná na základě sumarizace, že se kapr opravdu vysazuje v přemrštěné míře. Lidi pochopí proč si o nás myslí lidi v anglii, že jsme prasata a potom už to bude mít spád :o)

                                  Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 10:52:53

                                  Miloš_Dia >> A MO či ÚS je tedy kdo?

                                    Nnatas - Profil | St 17.12.2008 10:50:34

                                    Petr Koch >> ano v této konkretizaci to význam má. Bohužel návštěvnost, jako taková, je velmi diskutabilní. Kromě statistických údajů, pro statistické údaje, mi nikdo jasně neřekl, jak ovlivní ekonomický chod MO. Mnozí říkají , že ano, tak se ptám jak? A pak je ticho po pěšině. Rád bych věděl o co se mohu legislativně, při takových změnách, opřít. Pokud to neexistuje, tak jsou takové příspěvky tlachy. Třeba v dokumentu uváděné dnes turněm, nic o návštěvnosti samozřejmě není. Ale už byly ohlasy nad tím, jak je důležitá sumarizace. Otázkou je právě jaká?

                                      NMiloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 10:41:47

                                      tomfisherman >> psal jsem o "uživateli revíru" krucinál....

                                        Ntomfisherman - Profil | St 17.12.2008 10:07:14

                                        Miloš_Dia >> Ale pak se může stát, že ten podíl z členské známky si rozdělí jako odměnu funkcionáři, kteří sumáře musejí po rybářích opravovat a nasčítavat, nu a pak penízky jakoby nebyly!
                                        Pozn: Píšeš 30%? Mám dojem, že MO z členské známky zůstává 60%, aspoň tedy v ČRS?