Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Miloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 9:57:12

kakr >> ba ani docházky sčítat nehodlám, rok 2009 ukáže, kdo má ostřejší papír....a pokud je pravda, že západočeši hodlají vypustit LIPANa, tak už tuplem na ně seru.

    kakr - Profil | St 17.12.2008 9:56:31

    Miloš_Dia >>
    Miloši, povolenky nemajíce sumarizovat nic nemusíš. Navíc u rybolovců vaší krevní skupiny se jedná jen o sečtení docházek. Velmi to usnadňuje další zpracování, nechť je takových více.

      Bachy - Profil | St 17.12.2008 9:47:53

      Turňa >> Pěkné, takže je jasné že péče o revíry a rybářská legislativa je opravdu kvalitní, silnou stránkou národní strategie. Ostatně téměř dvojnásobné úlovky to potvrzují. :o)))

        Petr Koch - Profil | St 17.12.2008 9:47:32

        natas >> já jsem pro sumarizaci, chci vědět co se nasadilo, co se vychytalo a v jakém stavu jsou díky požadavkům lůzrzákladny naše vody.

          natas - Profil | St 17.12.2008 9:38:11

          kakr >> není sumarizace jako sumarizace. Jsem proti sumarizaci ptákovin. Nikde jsem proti sumarizaci úlovků na revíru nic neřekl. Má to svoje odůvodnění.

            Miloš_Dia - Profil | St 17.12.2008 9:32:45

            "Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře?"

            Já na sumář seru - nechť si ho nasčítá uživatel revíru. Notabene na to ode mne dostává svých 30% z členské známky...

              Turňa - Profil | St 17.12.2008 9:21:40

              kakr >> Já o evidenci neřekl nic zlého, pokládám ji za velmi užitečnou a pokud jde o to "pěkné počteníčko", tak se nedivím, že se ti materiál líbí.

                JKL - Profil | St 17.12.2008 9:11:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Mno - dejme tomu - ovšem úplně bych to nezatracoval. Z papíru se při vhodném použití může stát účinná zbraň.

                  kakr - Profil | St 17.12.2008 9:04:46

                  Turňa >>
                  Pokud se budeme držet zadání otázky, tak z Tebou nabízeného elaborátu pro ty, kteří stále pochybují o významu sumarizace vyjímám ---

                  Povinnost vést evidenci o hospodaření je dána zákonem o rybářství. V § 3 je dána povinnost rybníkářům a v § 11 je povinnost vést evidenci o hospodaření v rybářském revíru a předkládat ji ke kontrole příslušnému rybářskému orgánu. Příslušný rybářský orgán může při kontrolní činnosti využít informace poskytnuté Rybářským sdružením ČR.

                  Jinak je to pěkné počteníčko, zvláště pro ty co o tom něco ví.

                    natas - Profil | St 17.12.2008 9:02:35

                    Turňa - aspoň víme, na čem jsme.

                      Petr Koch - Profil | St 17.12.2008 8:57:55

                      pepa-č >> PepaČadek >> ty voe já mám dneska pátek, nekaž mi ho.....

                        PepaČadek - Profil | St 17.12.2008 8:55:50

                        Turňa >> upřímně? Z materiálu je jasné, že se chystají na bohorovné vyčkávaní a opatrné nicnedělání. Možná je to lepší, než kdyby se do toho někdo s vidinou peněz pustil.
                        (analogie: Lesy, o kterých ministr zemědělství prohlásí, že je třeba se jim věnovat, protože je to poslední neohlodaná kost - a nastalo hlodání).

                          Turňa - Profil | St 17.12.2008 8:51:02

                          hraji >> To je materiál co?
                          Zas o ničem.
                          Ale taková je doba.

                          Petře K: Děsí celý nicneříkající materiál - tam žádné vyhlídky nejsou - bohužel ani myšlenka. Občas je ale dobré se podívat na stránky ministerstev.

                            Petr Koch - Profil | St 17.12.2008 8:07:37

                            Turňa >> nejvíc mě v tom strategickém plánu děsí ten plán udržitelného rozvoje :o(

                              hraji - Profil | St 17.12.2008 8:00:41

                              Turňa >> ale kdepak, jen nechápu proč je třeba tolik slov na konstatování jednoduchého faktu

                                Turňa - Profil | St 17.12.2008 7:57:51

                                hraji >> Snad se nezlobíš, vždyť to bylo děláno za spolupráce s odborníky ze svazu!

                                  hraji - Profil | St 17.12.2008 7:54:44

                                  Turňa >> to nám tedy pěkně zkazil tak slibně začínající den :-)

                                    Turňa - Profil | St 17.12.2008 7:48:15

                                    Pro světlou budoucnost rybářství - abyste si udělali sami představu o tom, co zamýšlí Ministerstvo zemědělství jeden odkaz:
                                    http://www.mze.cz/attachments/07_02_08_GA_CZ_NSP_2007_13_jeden_soubor.doc

                                      hraji - Profil | St 17.12.2008 7:38:46

                                      Maco >> sumáře by měly odejít tento pátek, tedy v pondělí 22. 12. bys jej měl mít doma, nejpozději v úterý 23. 12.

                                        jindraŠ - Profil | Út 16.12.2008 23:07:12

                                        Maco >> http://brno3.momrs.cz/navod-vyplneni-sumare.php pokud máš tiskárnu, tak si ho tady můžeš stáhnout a vytisknout