Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NKrtek11111 - Profil | So 30.8.2008 12:44:50

je to narez a neni to prvni pripad kamos si lotos udelal papiry a hned ho vybraly ve 2rano a ze se nedostavyl pred komis tak dostal 2roky jsou to maci

    NPetr Koch - Profil | So 30.8.2008 12:30:24

    Krtek11111 - ® : co to je za blbost, on chudák chytal jen hodinu před započetím lovu a ne tři hodiny po půlnoci a to ještě vůbec neberu v potaz, že mnohde tolerují 15min. Tedy vlastně chztal jen pár desítek minut před ofiko lovem. A dva a půl roku? Podle mně by stači jeden prst na noze.

      NKrtek11111 - Profil | So 30.8.2008 12:26:17

      u komise bylo asi 20 rybaru a jeden dostal 2,5roku ze chytal na 3udice a 3hodiny pres pulnoc a nes tam sel tak rikal ze si koupil asi 10 000kc udice a stojan s pipakama,je me ho lito,narez

        NKrtek11111 - Profil | So 30.8.2008 12:19:11

        vvcera sem slysel ze na dalesicky prehrade se bude o prazdninach chytat 24hodin dene

          NKrtek11111 - Profil | So 30.8.2008 12:16:25

          cau vcera byl muj kamos u komise dostal za 1 udicu na sumca a 2,5hodiny pres pulnoc 3mesice ty cekej taky kolem 3mesicu a 1000kc flastra,byl v brne u komise.

            Nescorrt - Profil | So 30.8.2008 11:40:58

            čau vezmou ti papíry ale nevím na jak dlouho,to záleží na nich

              Nb.gun - Profil | So 30.8.2008 11:07:18

              Ale je to marný, je to marný ..... je to marný ...

                NY@ran - Profil | So 30.8.2008 9:55:30

                tomfisherman - tak to čti v souvislostech a s odvolávkami
                § 17 odst. 1 písm c) ukládá povinnost RS "kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem"
                § 13 odst. 3 písm. c) zakazuje lov "mimo denní doby lovu ryb v kalendářním roce z důvodu ochrany rybí obsádky" přičemž § 13 odst. 11 písm. d) k úpravě zmocňuje prováděcí právní předpis (vyhl. č. 197/2004 Sb., v platném znění).... tam si najdi § 12,
                Citovaná "ochrana rybí obsádky" podle Tebe nespadá do ochrany přírody? - není Ti to divné? právě v § 75 zák. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění najdeš orgány, kterým RS popřípadě závady hlásí
                Snaž se konečně pochopit, že závada je nějaký poruchový stav - a zákon nestanoví a ani nemůže stanovit co by tou závadou mělo být. Podle mého názoru je zavadným jednáním i jednání, které zákon o rybářství hodnotí jako přestupek. Není ale možné mezi tím udělat rovnítko - závada (nebo chceš-li závadné jedání) může mít i jinou intezitu, nebo jak se v jiných právních normách říká "stupeň nebezpečnosti pro společnost" .... bude-li nižší nepůjde ani o přestupek, naopak bude-li vyšší může jít o trestný čin (obsahuje-li tr. zákon příslušnou skutkovou podstatu).
                Dalo by se toho napsat ještě více, ale asi je to zbytečné, neb kdo nechce pochopit, tak nepochopí.... zvláště má-li pocit, že on jediný má pravdu.

                  Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 9:09:33

                  b.gun : To je, jako se odvolávat na §17, odst.1, písm. d), kde RS je povinna zjištˇovat zdroje a příčiny znečistění, s tím, že rybář, který se dopustil přestupku, je prase :-))
                  Hezká blbost, že?

                    Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 8:57:17

                    jindraŠ : Neboj se, tuto příručku dávno mám a i dle ní se přesvědčuji, že tu někteří jedinci píší nesmysly. A i v té příručce je psáno, že RS může, zdůrazňuji může, ne musí. A dále z těch výkladů se úplně přesně nedozvím, odkud (§, odst, ..) vychází. Nu zatím jsem se to nedozvěděl ani tady.

                      Nhunter 1 - Profil | So 30.8.2008 8:19:05

                      Tak to máš dobrý jestli si jdeš s nimi pokecat.Po mně chtěli 2 litry na prkno!!!!!!!!!!!

                        Naligator - Profil | So 30.8.2008 3:11:02

                        škoda, že se tady k této debatě nevyjádřili přímo konkrétní členové RS, kteří nebohému tom@sovi povolenku zabavili - mohli by jste se na nich vyřádit :-D

                          NjindraŠ - Profil | So 30.8.2008 1:10:31

                          tomfisherman:Jakožto člověku "zvídavému" bych Ti doporučil si objednat příručku Rybářská stráž,která nedávno vyšla v přepracovaném vydání.Najdeš v ní zákon o rybářství,prováděcí vyhlášku,vybraná ustanovení trestního zákona a zákona o přestupcích i s právním výkladem jednotlivých statí.Cena je pouhých 59,-Kč a poštovné.Tam už zajisté dohledáš odpovědi na svoje otázky.Opravdu se mi nechce Ti tady citovat sáhodlouhé pasáže.:-)

                            Nb.gun - Profil | So 30.8.2008 0:37:43

                            tomfisherman: To není žádné lámání přes koleno, jen se ti tu snažíme ukázat, že termín může mít více významů (výkladů) a nelze se omezit pouze na některý z nich (či jediný).

                              Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 0:28:05

                              b,gun:Sorry takovéto výklady, to je hodně velké lámání přes koleno a hledání něčeho, co v tom zákoně není. Smiřte se s tím, že zákon o rybářství tohle prostě jednoznačně neřeší. Bude to nejspíše v přestupkovém zákoně či ve správním řádu?Ale zatím mi to zde nikdo přesně neocitoval.

                                Nb.gun - Profil | So 30.8.2008 0:17:43

                                tomfisherman: Koukám, že se nějak nemůžeš smířit s tím, co je závada a oprostit se od hmotného chápání významu daného termínu. Zjednodušeně závadu chápej jako následek závadového chování (a jednání), kdy v tomto případě dochází k poruše(-ní) zákona, což je právě ten přestupek (v závažnějších případech pak trestný čin).

                                  Ntomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 23:29:29

                                  Y@ran: Závada není to samé co přestupek, to se na mě nezlob. §75 zákona 114/1992 Sb. vyjmenovává orgány ochrany přírody, to mi zde asi nepomůže.

                                    Ntom@s - Profil | Pá 29.8.2008 23:28:37

                                    medvěd: určitě jsi taky asi někdy zaspal do práce a podle mě to bylo taky určitě úmyslně.....

                                    VŠEM: díky všem za reakce, úplně koukám jak se to tady rozjelo, ještě že nejsme na serveru přátel historického šermu, protože by to tady byla jedna hozená rukavice vedle druhé..:-)
                                    Na druhou stranu jak vidím, nejsem sám, kdo je částěčně negramotný co se týče problematiky zákonů a paragrafů...

                                    Dám pak vědět co a jak....( i když nevím, co tady po tom vypukne za peklo :-))))))

                                      NY@ran - Profil | Pá 29.8.2008 22:36:58

                                      > tomfisherman - tak už si konečně přečti § 17 zákona o rybářství a k němu se vztahující další ustanovení a konec konců i pozn. 15 pod čarou (odkaz na § 75 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Dále slovo "závada" nezužuj na něco rozbitého .... to, že někdo poruší zákon to je též závadný stav, který RS řeší a hlásí. To co jsem napsal v podstatě potvrdil hraji (Čt 28.8.2008 21:20:58) a další.

                                        Nmedvěd - Profil | Pá 29.8.2008 21:21:40

                                        hm,zírám co dokáže jedno,podle mne úmyslné porušení pravidel