- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sebraná povolenka Dyje 5
Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Turňa - Profil | Čt 28.8.2008 8:16:24
hraji: Jen je pořádně pouč, ať vědí, že dodržování zákonů a prováděcích právních předpisů se i při rybařině vyplácí.
Fery: Pokud jde o to, že někdo něco (RS nebo MO) zanedbal, tak na to nespoléhej, že to je obecným trendem - není.
Zdar
Fery: Pokud jde o to, že někdo něco (RS nebo MO) zanedbal, tak na to nespoléhej, že to je obecným trendem - není.
Zdar
Fery - Profil | Čt 28.8.2008 7:54:32
hraji-fakt jo?..myslel jsem,že nemusí..že je to na rozhodnutí RS..určitě ale vím o případech,kdy odeslaly povolenku na MO,ale na úřad se nic nehlásilo..
hraji - Profil | Čt 28.8.2008 7:48:02
Fery: zákon to stanovuje, ne rozhoduje. Vždy při zadržení povolenky má RS povinnost odeslat hlášení o přestupku na orgán státní správy na úseku rybářství, zadrženou povolenku potom na svaz.
hraji - Profil | Čt 28.8.2008 7:40:41
tom@s: Netuším sice co znamená ta zkratka OV, nicméně pravděpodobně jsi dostal pozvánku k projednání tvého přestupku od orgánu státní správy na úseku rybářství.
Očekávat můžeš pokutu ve výši asi 1000,-Kč, je to takový standard.
Po jejím uhrazení pravděpodobně dostaneš ještě předvolání ke Svazové kárné komisi MRS.
Očekávat můžeš pokutu ve výši asi 1000,-Kč, je to takový standard.
Po jejím uhrazení pravděpodobně dostaneš ještě předvolání ke Svazové kárné komisi MRS.
Fery - Profil | Čt 28.8.2008 7:36:50
Pepa Čadek-myslím,že tu pravdu"usnul jsem"..slýchaj u komise velmi často a i když se to někomu opravdu stane,tak tomu věřit nikdo nebude:-)
Minnow67 - Profil | Čt 28.8.2008 7:35:51
A příště nařídit budík v mobilu, dneska ho už snad má každej. :-)
PepaČadek - Profil | Čt 28.8.2008 7:26:10
Prostě jim řekni pravdu a tvař se, že tě to fakt mrzí a že jseš si vědomý chyby, ale že jsi neudělal nic úmyslně. A hotovo. Pokud tam bude někdo jenom trochu s rozumem v hlavě, tak jsi v pohodě.
Fery - Profil | Čt 28.8.2008 7:21:23
sven-ale tu pokutu dává přestupková komise na městském úřadě a tam se to ani nemusí dostat..
sven - Profil | Čt 28.8.2008 2:13:41
aligator: zákon č.99/2004 --§ 13, odst.3 ,písm.c) - mimo denní doby lovu ryb v kalendářním roce z důvodu ochrany rybí osádky. Přestupky : § 30,odst.6 - Za přestupek podle odstavce 1 pism.a),b),c),e),f) a g) a odstavců 2 až 4 se uloží pokuta do 30 000 ,- Kč. Takže je to žhavé dost ! Odebrání povolenky není trest místo toho ,ale mimo toho ,tedy souběžně oba tresty. Když nic nevíš ,tak neraď Ty Ameriko.
aligator - Profil | Čt 28.8.2008 0:46:29
já myslím, že to nebude až tak žhavé a podle mě je maximální trest odebrání povolenky na 12 měsíců.30000 pokuta není snad ani za pytláctví.Takže buď v klidu tohle není Amerika aby tě čekal soudní proces :-)
sven - Profil | Čt 28.8.2008 0:34:16
tom@s: Ahoj :neber to jako strašení ale jako fakt. Ve správním řízení Ti mohou uložit pokutu až 30 000,- Kč. Záleží na Tobě,jaký na ně uděláš dojem. Když uznáš ,že jsi udělal chybu a nebudeš se s nimi hádat ,můžeš to srazit třeba na 1 000,- To ale neni všechno . Tvá MO ČRS Tě bude řešit v" Přestupkové komisi ", Dozorčí rady. Mohou Ti odebrat povolenku na 3- 12 měsíců. Zase bude záležet na Tobě ,nakolik budeš vstřícný. Zkus jim nabídnout ,že místo odebrané povolenky, třeba odpracuješ nějaké brig.hodiny navíc . Holt za blbost se platí.
tom@s - Profil | St 27.8.2008 23:12:45
P1SKOT: den před tím přišel pěkný candátek, sice 67, ale za to fešák...:-) muj teprve druhý http://www.mrk.cz/Data/NejNej/4406.jpg jinak nám kapři moc nešly, celkem bídam byli jsme tam teprve druhý den a fakt nic moc. Po tom co nám to vzali, jsme jeli na Slezkou Hartu, a tam už to bylo o něčem jiném. Většinou jenom ráno nebo večer, ale tak 5-6 kaprů za den, ale jenom kolem 50 cm
P1SK0T - Profil | St 27.8.2008 23:03:36
tak to oni musi poslat organizaci ktera povolenku vydala do 5 pracovnich dni jinak to propada a meli by ti ji poslat a jestli tam u vas nekoho znas s organizace tak se snim domluv,pokutu nam dali litra a taky jsme meli na sumce a na kapra a co pryslo by neco kdyby te nevyhmatli
tom@s - Profil | St 27.8.2008 22:57:03
P1SKOT:na sumce a candata. když mě ani nejde o tu povolenku na tu jižní Moravu, ale jestli mi spíš nemůžou udělat nějaký průser na tu moji hlavní na sev. moravu + nebo nějakou mastnou pokutu nebo tak něco.....:-(
P1SK0T - Profil | St 27.8.2008 22:51:11
vratily mi to no, uvydys treba budes mit stesti kdyz v komisi nebudou sedet stary [...],
my jsme zaplatili kazdej litra a druhej den byli zpet, a na co si mel na hozeno
my jsme zaplatili kazdej litra a druhej den byli zpet, a na co si mel na hozeno
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...












