Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Mrknato - Profil | Pá 29.8.2008 21:01:29

jindraŠ : je jasné, že rybář má nejen dva "pány" (KÚ při řešení přestupku z pohledu RL a MO, jako výdejce povolenky a "spádovosti" ke kárným komisím při trestání), ale i při stanovování BP rybolovu. Jedny BP ("rybářský řád") schválený radou a pak další BP jednotlivých uživatelů ÚS. Které jsou tedy ty správné?
Podle celosvazových není míra kapra omezena, tyto BP berou zákonnou míru 35cm. Pak jsou další, územní kde je míra 38, 40cm. Které BP tedy platí ? (Ty, které jsou přísnější?))))))) )

    kakr - Profil | Pá 29.8.2008 16:57:49

    boyscout:
    připisuješ mně něco, co jde mimo mně. Nikoho nebuzeruji a nikdy jsem nebuzeroval. Jen konstatuji fakta , můžeš se mnou nesouhlasit a to je asi vše. Podsouváš mně naprosté nesmysly.

      Cottus - Profil | Pá 29.8.2008 16:48:01

      boyscout 16:08 ...to je přesné označení stavu.
      Abych přispěl k absurditě téhož, tak nahlásím (jako nečlen MRS), porušení RŘ členy MO MRS...
      To bude zase sranda...aneb , jak funkcionáři budou hájit pytláky.

        Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 16:44:19

        jindraS> tak to uz je uplne postavene na hlavu... tim se z PCR stava sluzebnik soukrome firmy (svazu).

          boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:40:09

          kakr>pravda, doufám že je to jen teorie a že není moc organizací MRS, kde by nebylo jejich funkcionářům trapné udělat to, co by si rád dělal ty. Tedy ještě dál buzerovat někoho, kdo už za svoje provinění dostatečně zaplatil (přišel o povolenku = peníze a zaplatil pokutu státu). To už je spíš o dokazování si svojí nadvlády a moci než o spravedlnosti a trestu.

            kakr - Profil | Pá 29.8.2008 16:36:14

            boyscout:
            Pohybujeme se v teoretických rovinách, před dvěma roky se za uvedený přestupek skutečně odebíral RL na 3 roky. Díky novele vyhlášky to už dnes neplatí.

              boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:34:20

              MM>no je pravda že už jsem na to měl párkrát chuť :-) A pozor já nemluvím o 2 trestech ale o 3. A to už je fakt krapet moc, ne?

                Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 16:33:36

                kakr> v tom nejsme ve pri

                  jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 16:33:29

                  MM:Ale i porušení BP stanovených uživatelem revíru je dle zákona přestupek § 30 odst.1.f ) Zákona 99/2004 Sb.

                    Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 16:33:11

                    boycout> tohle neresim... kdybys mne kopnul do zadku a ja te zaloval za napadeni, dostanes podminku a ja ti jeste zablokuju MRK, to jsou taky dva tresty a nic nenadelas :-)

                      kakr - Profil | Pá 29.8.2008 16:31:42

                      M.M.
                      bavíme se o konkrétním případě a to je lov po zákonem stanovené době. Zákon platí v celé ČR .
                      BP jen dále v souladu se zákonem upřesňují podmínky lovu. Za porušení doby lovu v ČRS můžeš dostat flastr i v MRS.

                        boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:30:38

                        MM>ano tak bych to viděl taky. Ale hlavně opravdu jsem jediný, komu přijde zcela absurdní trestat jeden přestupek 3x? A svaz bude trestat porušování zákonů, když stát který to má na starosti mi dal pokutu ale státní rybářský lístek mi ponechal, čímž potvrdil že moje provinění nebylo tak závažné abych přišel o možnost i nadále ryby na území ČR lovit?

                          Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 16:27:17

                          jindraS> jak to je v CRS nevim, ale podle tohoto budu stanov MRS podle mne nemohu byt trestan v MRS za poruseni BP na reviru CRS, pokud tim neporusim zakon. (Mozna podle nejakeho jineho bodu ano, zas tak nastudovane to nemam.) Jinak receno - chytam po pulnoci na reviru CRS, potresta mne CRS i MRS. Budu v zari clacet v Praze na Hostivari, potresta mne CRS, ale MRS nikoliv, protoze jsem neporusil zakon, ale jen BP CRS, nad kterymi MRS nema kontrolu a se takovym zakazem se nemusi ztotoznovat.

                            Mr.Stick - Profil | Pá 29.8.2008 16:25:18

                            @MM: Myslím, že nemáš pravdu ... pokud by ten, co stanovy psal, chtěl říct, že všude musíš dodržovat všeobecně závazné předpisy a zbytek jen někde, byl by v konstrukci ustanovení užit vylučovací poměr. Takhle z té citace jasně plyne, že dodržování obojího se žádá všude.

                              kakr - Profil | Pá 29.8.2008 16:25:04

                              M.M.
                              hluboce se mýlíš,obecně závazné právní předpisy o rybářství platí v celé ČR. To stejné má ve Stanovách i ČRS.

                                boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:22:24

                                MM>taky si myslím. Ale kolega kakr by bral povolenku tak i tak. To víš funkce = moc :-)

                                  jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 16:21:06

                                  MM:I dodržování BP je dáno ze zákona. Dle Tebe bych pak nemohl přijít o povolenku zadrženou v Jč, když budu ze Sč ?EDIT: Navíc lov po povolené době nemá s BP nic společného

                                    Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 16:17:31

                                    boyscout> ze stanov MRS:

                                    --- zacatek citace ---
                                    Řádní členové a nezletilí členové mají především povinnost:
                                    1. dodržovat obecně závazné právní předpisy o rybářství, jakož i bližší podmínky výkonu rybářského práva stanové v povolence k lovu.
                                    --- konec citace ---

                                    Neni recene, ze jen na revirech MRS, ale kdekoliv, ale plati to jen pro ty "pravni predpisy" a BP MRS. Pokud porusim "jen" BP na reviru CRS, tak je do toho, podle mne, MRS leda prd.

                                      jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 16:16:09

                                      boyscout:Nikde jsem nepsal,že je správné aby ho řešili i v jeho MO.Jen jsem naznačil,že by čistě teoreticky tu možnost měli.Brečíš na špatným hrobě

                                        kakr - Profil | Pá 29.8.2008 16:13:44

                                        boyscout
                                        MRS má ustanovenu Svazovou kárnou komisi a jen ona všechny přestupky řeší. MO do kárného řízení nezasahuje. V ČRS je to jiné.
                                        V MRS by asi o povolenku přišel (můj soukromý názor).
                                        Je to podobné, když budeš mít povolenky MP a P a uděláš přestupek na MP vodě. V MRS přijdeš tutově i o povolenku P.