Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:21:13

Fery-ano myslím si to.Voda se přes noc nedá uhlídat.Ve dne vidím dalekohledem, kterej žebrák si cpe do auta nebo batohu třetího kapra a chytá dál, ale přes noc je nemožné hlídat větší vodu.A navíc přeju rybám alespoň těch pár hodin klidu, zaslouží si ho

    NFery - Profil | Út 16.9.2008 22:18:58

    budys-proč tak zhurta:-)..ty si vážně myslíš,že když by se chytalo nonstop,tak by to mělo nějakej vliv na větší masaření ryb??..

      NPetrasek - Profil | Út 16.9.2008 22:17:27

      budys - no kuuuwa ty budeš asi hodně hustej týpek, že? :o))

        Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:15:32

        tom@s-já osobně bych se s tebou ani nebavil a sebral bych ti na rok papíry.To,že jsi usnul nebylo určitě tak uplně pravda,takže jsi nejspíš záměrně porušil řád a dobře jsi věděl co riskuješ.Pravidla jsou stejná pro všechny a jestli se ti nelíbí,tak jdi chytat na soukromák.Všichni řvou jak jsou naše vody vymasařené a na druhou stranu řvou,že chtějí lovit non stop.Představa,že masaři budou lovit přes noc...hnus.Ikdyž výrobci mrazniček by to asi uvítaly

          Ntom@s - Profil | Po 15.9.2008 22:46:36

          Romca: Nedělám si iluze, budeš mít určitě pravdu. Ale já jsem fakt zaspal :-)) Fakt. Samozřejmě mě to neomlouvá, to mi je zcela jasné...........

            NRomca - Profil | St 10.9.2008 8:11:12

            Denny : zajímavé ale je že téměř každý kdo je přistižen s nahozenými udicemi po stanovené době tvrdí že zaspal :o)

              Nb.gun - Profil | St 10.9.2008 7:59:04

              tom@s: Řešení elegantní a pro tebe jistě výhodné, nicméně bych ho nepovažoval za úplně košer ...

                NDenny - Profil | St 10.9.2008 0:56:12

                tom@s - tak to je docela dobre,snad to dopadne tak,ze treba jen zapaltis ty 2 litry,faktem je to,ze zaspat muze kazdy ,ja samozdrejme u vody kdyz chytam na polozenou taky usnu a asi neznam nikoho kdo u vody hlavne pri dlouhodobem lovu aspon na chvili neusne.

                  Ntom@s - Profil | Út 9.9.2008 22:50:26

                  Ahoj, tak tady píšu jak jsem slíbil jak mi to dopadlo.
                  Byl jsem tedy na Krajském úřadě v Ostravě, kde byl celkem sympatický a rozumný pán ( k mému potěšení). Výsledek byl takový, za tento přestupek nemůže být rýbář trestán dvěma postihy, což znamená že mi uloží trest buď moje organizace( což je Severní Morava), nebo Jižní Morava(podle mně ale jenom jedna z nich) a nebo Krajský úřad v Ostravě. Obé oragenizace mi mohou zabavit povolenku nebo to se mnou vyřešit jinak, pokud to ale řešit nebudou, tak mi Krajský úřad musí uložit pokutu 2000, -. Jelikož mi z obou zatím žádné kárné rozhodnutí nepřišlo, tak mi řekl, že kontaktuje moji oranizaci a s ní sedohodne, zda mě budou nějakým způsobem postihovat či ne. Pokud ne, tak mi musí dát danou pokutu. O tom jak to dopadne mi dá prý vědět poštou, takž teď čekám co a jak....Ale hlavní věc co z toho plyne je, že za přestupek němůže být rybář trestán vícekrát, do čehož se ale asi nepočítá zabavení dané povolenky........Tom@s

                    Nsven - Profil | So 30.8.2008 17:57:06

                    Marnost nad marnost. Všechno je marnost.

                      Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 17:52:41

                      Mr.Stick : Jestli máš chuť, tak to zjisti. Já si osobně myslím(a bylo to tu i někým zmíněno), že tam bude návaznost na přestupkový zákon či správní řád?Ale nevím jaká a chtěl bych to vědět? Ovšem §17 zákona č.99/2004 Sb. to dle mého názoru jednoznačně nepřikazuje.

                      sven: Až doložíš, co jsi slíbil, tak potom možná tu pravdu najdem. Ale myslím, že to jen tak nedoložíš, protože Tvé některé příspěvky byly mimo. Pokud se mýlím a já nikde netvrdím, že se nemýlím, tak prostě jednoduchou a jasnou argumentací (čili citace předpisů) mě přesvědč o opaku. Nic jednoduššího!

                        Nsven - Profil | So 30.8.2008 17:30:50

                        Zbytečná ztráta času pánů profesorů. Ani dva právníci , kteří se do debaty zapojili , tomfishermana nepřesvědčili. Zde totiž nejde o hledání pravdy, ale o exhibici.

                          NMr.Stick - Profil | So 30.8.2008 17:05:55

                          @tomfisherman: Človeče, já ti asi zajistím vyjádření vedoucího naší katredry trestního, popřípadě správního práva ... bude ti to potom stačit? Popřípadě je kontaktuj sám - Prof. JUDr. Jiří Jelínek, Csc (tel. 58 563 7631) a Prof. JUDr. Vladimír Sládeček, DrSc. (tel. 58 563 7606).

                            Norlas2 - Profil | So 30.8.2008 16:14:52

                            už toho nechte,roztrhejte si povolenky a bude klid.

                              Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 15:57:35

                              b.gun : Metrový tloušť je podobný sci-fi jako že závada=přestupek,že!!
                              Přeji hodně štěstí při lovu.Tloušť 50-60cm bude úspěchem.

                                Nb.gun - Profil | So 30.8.2008 15:41:43

                                Končím, to nemá smysl. Asi pojedu chytat metrové tlouště na Labe. Vypadá to, že tam budou mé vyhlídky na úspěch vyšší ...

                                  Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 15:33:41

                                  b.gun: Závada je sice protiprávný stav, stejně jako trestný čin či přestupek, ale to neznamená že trestný čin, přestupek či závada je jedno a to samé.

                                    Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 15:23:31

                                    Co se týká toho "dvojího trestu" za jeden přestupek čili zadržení povolenky a zaplacení pokuty, tak je to skutečně možné a to z tohoto důvodu. Zákon totiž nepovažuje zadržení povolenky jako sankci či trest. Pokud by tak tomu bylo, musely by být přímo v zákoně vypsány přestupky, za které lze zadržet povolenku a dále ty sankce,časové lhůty zadržení povolenky dle povahy přestupku. Tomu tak není. Zákon pamatuje pouze na některé vyjmenované přestupky a finanční postihy za ně. Interní předpisy svazu formou doporučení ukládají zadržet povolenku na určitou dobu za určitý přestupek. Jako trest to svaz prezentovat nemůže, jelikož by se tím dostal nad rámec zákona. Pokud toto doporučení jednotlivé MO či svazy budou dodržovat či ne a jestli za nedodržení budou nějak "trestány" je pouze a jenom vnitřní záležitostí svazu. Orgány státní správy fakticky do tohoto nemohou zasahovat. Čili ačkoliv samotný rybář tohle cítí jinak a pro něj zadržení povolenky trestem je, zákon to jako trest nepovažuje!

                                      Nb.gun - Profil | So 30.8.2008 15:13:50

                                      tomfisherman: Když shrneme to nejzákladnější, co zde bylo napsáno …
                                      Rybářská stráž je při výkonu své funkce POVINNA kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených zákonem (§ 17 odst. 1 písm. c) zák. č. 99/2004 Sb.) a je POVINNA oznamovat neprodleně zjištěné závady a škody podle jejich povahy uživateli rybářského revíru a příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který ji ustanovil, popřípadě orgánu příslušnému k ochraně přírody a krajiny nebo Policii České republiky (§ 17 odst. 1 písm. e) zák. č. 99/2004 Sb.). Dále je OPRÁVNĚNA zadržet povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem, a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal (§ 16 odst. c) písm. 1 zák. č. 99/2004 Sb.).
                                      Závada je doktrinálním výkladem označena jako protiprávní stav, tedy jak trestný čin, tak přestupek.
                                      Co chceš slyšet víc …?

                                      Ještě k tomu, že by něco mělo být jasně dané, a pokud to není, tudíž to neplatí a i podprůměrný právník to omlátí o hlavu - vskutku úsměvná představa. Při takovéto interpretaci je vlastně judikatura, nálezy a usnesení soudů atd. neplatné, protože nejsou jasně dané v holém znění zákonů. Jenom mi není jasné, proč se tedy např. TZ vydává i s výkladem ...

                                        Ntomfisherman - Profil | So 30.8.2008 14:59:43

                                        Y@ran : Pochop, že tohle složité hledání souvislostí, které navíc nic neukazuje, je trochu mimo. Buď to tam máš jasně dané anebo ne. Tohle Ti i podprůměrný právník omlátí o hlavu!!