Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 16:11:27

boyscout:Tak úplně ne.Už jsem zmiňoval, že ho s největší pravděpodobností řešit nebudou. Ale pokud by chtěli ....EDIT:Proč jsi smazal svůj příspěvek? Nic závadného na něm nebylo.

    boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:08:58

    EDIT: Kašlu na to. Když vám samotným to nepřipadá absurdní trestat jeden přestupek 3x, tak asi nemá smysl s vámi o tom diskutovat. Být funkcionářem asi vyžaduje mít povahové rysy kterými nedisponuju a ani nechci. :-)

      jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 16:06:17

      boyscout:Porušení Zákona 99/2004Sb. a prováděcí Vyhlášky k tomuto zákonu je stejné pro ČRS i MRS.Takže si přečti Jednací řád pro ČRS.Určitě tam nějaké důvody najdeš.Za MRS Ti odpoví kolega kakr.

        boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 16:00:51

        kakr>tak naopak. Tobě na organizaci (MO MRS Brno3) přijde hlášenka od ČRS, že váš člen byl přistižen v noci např. na Nechranicích a byla mu odejmuta povolenka. Jak ho budeš ty a tvoje MO řešit a na základě čeho a hlavně jak by si zdůvodnil že si mu odebral povolenku (uvádíš že je to možné) na vody v působnosti MRS, když tady nic neporušil. Čistě teoreticky.

          kakr - Profil | Pá 29.8.2008 15:51:57

          boyscout:
          Kdyby jsi pozorně četl, co napsal kolega jindraŠ níže -

          Krátkodobá povolenka už ho nemusí zajímat a jsem, skoro, přesvědčen, že jeho mateřská MO už ho dál řešit nebude, t.j. povolenku na revíry ČRS mu ponechá. I když by teoreticky nemusela.

          tak víš, že se jedná o záležitost teoretickou, leč možnou. Záleží na rozhodnutí mateřské MO.

            boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 15:43:22

            kakr>no a? Spáchal přestupek a byl zato potrestán odnětím povolenky a pokutou. Tak proč by se tím měl zabývat ještě někdo další? To už by byl opravdu 3 trest za jeden přestupek. A jaký trest by si MO ČRS navrhoval? Pokárání? Vzít i povolenku platnou pro vody ČRS? A jak by si to zdůvodnil?

              kakr - Profil | Pá 29.8.2008 15:27:15

              boyscout:
              Zákon platí v celé ČR ne jen na Moravě. A lov po stanovené době je přestupek i v Čechách. Stanovy obou Svazů jasně stanoví nutnost dodržovat obecně závazné předpisy o rybářství včetně BP (RŘ).
              Kopie hlášení se tudíž posílá i do MO ČRS. Na Slovensko ne, tam zákon 99/2004 neplatí.
              Člen je MO v kárném řízení trestán za porušení Stanov. V MRS je to Svazová kárná komise.

                Fullnek - Profil | Pá 29.8.2008 15:17:05

                tom@s - ®, a vubec,dobře ti tak ,alespoń si to budeš pro příště pamatovat,že po stanovené době se nemá lapat a doufám že ti papíry seberou alespoň na dva roky,čus

                  jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 15:16:12

                  tomfisherman:Tiskopis "Hlášenka o přestupku" se odesílá prvořadě na KÚ. Na MO jako 2 fáze pouze na vědomí. Co se týká závada = přestupek, to Ti vysvětlil již budoucí nadějný právník Mrštík, k tomu nemám co dodat :-))
                  Mrknato: Jsi vedle, ale to by jsme začali zase od začátku. Najdi si zpětně vyjádření Turňy k tomuto.
                  Jinak bych to už rozpustil :-)) EDIT:boyscout: Pleteš

                    boyscout - Profil | Pá 29.8.2008 15:15:53

                    kakr>to ale platí v rámci MRS. Nebo to posíláte i do MO ČRS nebo snad dokonce MO SRZ ? Tom přece není členem MRS. A nevidím jediný důvod, proč by se měla MO ČRS nějak zabývat tím, že její člen porušil BP MRS a přišel proto na vodě MRS o povolenku. Takže na jejich vodách (ČRS) neporušil vůbec nic a vůbec se jich to netýká. Nebo se pletu?

                      Mrknato - Profil | Pá 29.8.2008 15:09:53

                      Pánové, jen malá poznámka, kdesi jsem četl, slyšel, že za jeden "přečin" by měl následovat jeden přiměřený trest. Pokud přestupce dostane trest od KÚ, proč by ho měla řešit ještě MO? MO má kompetence při porušení členských povinností, což asi výkon ryb. práva nebude?

                        kakr - Profil | Pá 29.8.2008 15:05:23

                        tom@s:
                        jindraŠ to shrnul precizně, jen Tě upozorním, že dle metodického pokynu pro RS MRS se kopie hlášení o přestupku zasílá na mateřskou MO. Záleží jen na ní, jak s hlášením naloží.

                          tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 15:04:00

                          jindraŠ : Pokud si přečteš můj příspěvek z Pá 29.8.2008 8:29:57 , tak se fakticky shodujem.
                          A ještě pro doplnění: Pod pojmem závada si přestavuji např. poškozenou hráz, rozbořený břeh, spadlý strom..atd. Představa, že RS oznamuje úřadu - "oznamuji Vám závadu, že dotyčný lovil mimo denní dobu lovu." To opravdu zní přinejmenším divně.
                          A už opravdicky končim:-))

                            jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 14:43:29

                            No já bych to pro tom@se ukončil asi takto: Přesto,že může na KÚ obdržet v příkazním řízení pokutu až 4000,- Kč, a v řádném řízení až 30.000,- Kč, tak běžná praxe je pokuta cca 1000,- Kč.
                            Krátkodobá povolenka už ho nemusí zajímat a jsem,skoro, přesvědčen,že jeho mateřská MO už ho dál řešit nebude,t.j. povolenku na revíry ČRS mu ponechá. I když by teoreticky nemusela.

                              Mr.Stick - Profil | Pá 29.8.2008 14:38:52

                              @tomfisherman: Jasně, že přestupek a TČ jsou charakterově jiné, u TČ ti hrozí trestní řízení před příslušným soudem, u přestupku "pouze" správní řízení před příslušným orgánem státní správy, popřípadě samosprávy.

                                tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 14:37:11

                                Mr.Stick : Jasně, že to vše je protiprávní stav. Terminologicky se to ale odlišuje, ne? Takže, jestli se závada = přestupek, to si já tedy tvrdit neodvážím! Ale právnicky to tak být může.
                                Dobře, už mlčím.

                                  jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 14:26:53

                                  PK:Hele debata nebyla o tom, jak moc je protizákonný noční lov, ale jestli RS je povinna nebo ne hlásit přestupek st.orgánům. Asi už by to mělo vzít pomalu konec, nebo se chudák tom@s z toho zblázní a bude počítat nejmíň s popravou :-))
                                  Mrknato:Tys mi tady ještě chyběl:-)) Máš samozřejmně pravdu, nejen o kontrole rybářů to je.

                                    Petr Koch - Profil | Pá 29.8.2008 14:23:15

                                    kakr - ® : nech si je devótní svazotepče :o))))

                                      kakr - Profil | Pá 29.8.2008 14:22:26

                                      Petr Koch:
                                      Presumpci neviny ctím, vycházím jen s Tvých vyjádření na MRKu. Pokud neplatí, ruce vracím.

                                        Petr Koch - Profil | Pá 29.8.2008 14:19:15

                                        kakr - ® : tak to je nechutný útok. Kde je presunkce viny nebo jak se tomu říká?