Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NPetr Koch - Profil | Pá 29.8.2008 14:18:21

A RS, která přistihne takového ničemu, bych dával ty uši a nosy, mohli by si je natloukat na prkýnka nad krb a ještě za kus dvě zlatky. Však ono by se to brzo vyčistilo.

    Nkakr - Profil | Pá 29.8.2008 14:17:40

    Petr Koch:
    Jak bys nahazoval???

      NMr.Stick - Profil | Pá 29.8.2008 14:16:47

      @tomfisherman: Závada je doktrinálním výkladem označena jako protiprávní stav, tedy jak TČ, tak přestupek, co ti na tom nesedí?

        NPetr Koch - Profil | Pá 29.8.2008 14:15:17

        Já bych za porušení povolené doby lovu sekal ruce nebo řezal nosy a uši, ať toho neřáda každej pozná. A na týden přivázat na náměstí a vedle na řetěz klacek.

          Naligator - Profil | Pá 29.8.2008 14:14:10

          Kurva tom@as vidíš, co děláš?Rozpoutal jsi tady doslova právnické peklo!To musíš na rybách chrápat? :-D
          Chlapi, tak už toho nechte :-) a tobě tom@s přeju hodně štěstí, ať ti to dobře dopadne, pak nám všem dej vědět co a jak

            NMrknato - Profil | Pá 29.8.2008 14:12:51

            jindraŠ : nechci polemizovat s porušováním povinností stanovených ryb. zákonem. Pouze se mě zdá, že povinnosti jsou spíše a někdy výlučně kontolovány jen u rybářů, nikoliv org. složek svazu, uživatelů MVE, znečišťovatelů a.j. ...... Edit - právě proto je RS jmenována státem, nikoliv svazem.

              NKnapík - Profil | Pá 29.8.2008 14:10:50

              ano, právní terminologie je hlavně o výkladu a dokážeš-li přesvědčit orgány státní správy, že tvá verze výkladu je přípustná a správná, máš z poloviny vyhráno - jednomu typu výkladu se dokonce říká logický, ač je výklad samotný často nelogický

                Ntomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 14:07:20

                JindraŠ : Jako jediný píšeš konkrétně. Myslím, že by se na to dalo takto dívat.Ovšem je to otázka výkladu.Ta závada a škoda v přímém spojení s přestupkem mně nějak nesedí?
                RS ustanovuje obecní úřad ORP a ten tedy ve své působnosti "rybářské přestupky" tohoto typu neprojednává. Projednává je krajský úřad.

                  Nkakr - Profil | Pá 29.8.2008 13:59:51

                  Mr.Stick:
                  kdo nechce chápat, nepochopí.....

                    NMr.Stick - Profil | Pá 29.8.2008 13:54:29

                    @tomfisherman: Nechápu, co na tom nevidíš.

                    § 17 odst. 1 písm. e) zákona 99/2004Sb. v platném znění ... konkrétněji ti už nikdo odpovědět nemůže.

                      NjindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 13:50:58

                      tomfisherman:Zákon 99/2004Sb § 17 ods.1.c) RS je povinna kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem
                      1.e) neprodleně oznamovat zjištěné závady a škody atd,atd
                      V tomto případě je závadou i nedodržování zákona. Zákon stanoví neprodleně,není dáno počtem dnů jako u odeslání odebrané povolenky,ale rozhodně není myšleno třeba za měsíc. Navíc RS ustanovuje státní org,takže komu jinému by asi měla hlásit prvořadě zjištěné přestupky ?

                        Ntomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 13:40:19

                        hraji: Pokud se snižuješ k takovým to narážkám, tak dovol, abych si o Tobě pomyslel své.
                        Pokud tedy chápeš, že to tam někdo nevidí, tak to napiš tak, aby to vidět bylo. Pokud to tak není, tak přiznej, že prostě je zde jakási trhlinka - o co jde?

                          Nhraji - Profil | Pá 29.8.2008 13:26:29

                          tomfisherman: po celodopolední debatě s tebou to ani jinak vyznět nemělo. Skoro bych se vsadil, že jsi zaměstnanec ve státní službě placený z našich daní. :-) A tímto definitivně končím tuto zbytečnou a neplodnou diskuzi.

                            Ntomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 13:21:20

                            Fery : Díky za podporu. Je vidět, že tady se konkrétní odpovědi asi nedočkám.
                            hraji : S tou sousedkou, dost divné přirovnání. Přečti si ještě jednou, jak si to napsal, může to vyznít dost nesmyslně či legračně. Ale možná to tak bylo myšleno:-)))

                              Nhraji - Profil | Pá 29.8.2008 13:12:04

                              Fery: ta povinnost vyplývá z ustanovení zákona 99/2004Sb. a 200/1990Sb. Chápu, že to tam nevidíš, ale uklidním tě. V trestním zákoně taky není napsáno, že se nesmí sousedka propíchnout nožem a když to uděláš, velmi pravděpodobně tě odsoudí.
                              Já, Kakr i Turňa jsme došli k závěru, že je nadále zbytečné vysvětlovat kolegovi fishermanovi že máme pravdu i když se mu to nelíbí. Asi by se našli i další.

                                NKahy - Profil | Pá 29.8.2008 13:10:26

                                Fery: Už jedu Fandi.

                                  NFery - Profil | Pá 29.8.2008 12:37:33

                                  ..no já nevím,ale pozoruji tuto debatu a nikdo tomfishermanovi neodpověděl,tak nevím proč se divíte,že se opakovaně ptá..má pravdu..kde je napsaná povinost RS to hlásit na úřad??..ono je důležitý dělat rozdíl mezi tím může a musí..

                                    NTurňa - Profil | Pá 29.8.2008 12:03:14

                                    kark a hraji: Já už nevím, ale víte co?
                                    Doporučme tomfis..., nechť se obrátí o právní pomoc k advokátovi, když už mu nic odtud nestačí, dávat právní rady zadarmo sice mohu, ale kdo nevěří, ať tam běží.
                                    Jdu na ryby.

                                      Ntomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 11:32:55

                                      hraji: nápodobně

                                        Nkakr - Profil | Pá 29.8.2008 11:20:18

                                        Aladin:
                                        Nevíš o čem píšeš. Přestupky projednává Krajský úřad, pokud nebyly vyřešeny blokovou pokutou na místě. Viz zák. 99/2004Sb. §21 odst, g). Nerozhodne -li, jde věc do správního řízení.
                                        Uvedené platí v celé České republice ,bez vyjímky. Nebo se domníváš, že zákon platí jen na Moravě?