Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

syny - Profil | Pá 29.8.2008 11:11:33

Aladin - ® - v tom případě je vše vysvětleno.

    hraji - Profil | Pá 29.8.2008 11:10:31

    tomfisherman: tak jsem tě přecenil.

      tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 11:10:10

      Pokud je řešeno odeslání povolenky do 5 pracovních dnů tomu, kdo ji vydal, mělo by být řešeno i oznámení přestupku úřadu a to také s tou časovou lhůtou. Do kdy to má RS úřadu oznámit - ihned, do 5 dnů, do 30 dnů, za rok?? Takže pokud to takhle je někde ošetřeno nebo to z něčeho jednoznačně vyplývá, chci jen vědět kde(zákon,§, odst.,písmeno?Nic více,nic méňě.

        Aladin - Profil | Pá 29.8.2008 11:03:01

        syny: možná to tak máte u vás na Moravě, ale v čechách se na žádný odbor životního prostředí po odebrání povolenky nechodí.

          Pavouk28 - Profil | Pá 29.8.2008 10:58:36

          tomfisherman - nebudu se do toho plest..ale zakony jsou prave proto takto psany :)..

            tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 10:55:15

            Turňa : Nepletu hrušky a jablka. Celou dobu se tu snažím z někoho vymámit konkrétní citaci předpisu, který jasně stanovuje povinnost RS, hlásit přestupky orgánům státní správy.V zákoně o rybářství tato povinnost jednoznačně daná není. Pokud je to jiném zákoně (přestupky, správní řád...), tak prosím o konkrétní citaci (§, odst, písmeno).

            jindraŠ : Z §17, odst, 1, písmeno e) v žádném případě nevyplývá povinnost RS hlásit přestupky! Zde se píše o závadách a škodách!

              hraji - Profil | Pá 29.8.2008 10:49:17

              Martin M: samozřejmě byla, ale opravdu se to neřešilo prostřednictvím státu, pouze v případě pytláctví (lov bez povolenky), to se hlásilo PČR. Jinak se vše řešilo v MO. Prostě to tak bylo. Mimochodem, těch přestupků bylo tak zanedbatelně málo, že to ani nestálo za řeč, dnešní desítky přestupků týdně jsou zcela jiná liga.

                Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 10:37:20

                hraji> jak se to deje dnes je myslim v poradku, jen po precteni tveho zapisu z 8:21 jsem se podivil, ze tomu tak nebylo vzdy - drive si to rybari resili mezi sebou a "stat" se nic nedozvedel. Nebo snad nebyla treba denni doba lovu v zakone? (ptam se)

                  hraji - Profil | Pá 29.8.2008 10:32:46

                  Martin M: ano, přestupkový zákon řeší, co se hlásí Policii a co se hlásí Kraji. Například když zjistím pytláctví (trestný čin) automaticky volám PČR, protože to patří do jejich kompetence. Samozřejmě by mohla RS hlásit přestupky i Polici ČR,ale ta by je stejně musela postoupit Kraji, který je speciálním zákonem (99/2004Sb.) určen k tomu, aby tyto přestupky řešil.

                    Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 10:32:00

                    Turna> tohle chapu.

                      Turňa - Profil | Pá 29.8.2008 10:25:24

                      Martin M i tomfisherman:
                      Už netrapte hrajiho, pokud jde o tzv. dvojí trestání, tak o něj v uvedeném případě nejde, musíme rozlišovat to, co patří:
                      1. státní správě - tedy řešení provinění proti obecně závazným právním předpisům - přestupky, popřípadě správní delikty (stát nám přece vydává rybářský lístek) a
                      2. občanskému sdružení (ČRS MRS), jehož jsme (alespoň většinou, kromě Cottuse?) členy - tedy řešení porušení vnitřních předpisů těchto sdružení (vydává nám povolenky).

                      No a pokud je přestupce řešen za jeden skutek dvakrát, tak každý z těch dvou to řeší ze svého pohledu - ČRS či MRS např. odebere povolenku a státní správa např. uloží pokutu.

                      K tomu musím připomenout, že rybářská stráž požívá ochrany veřejného činitele (pokud chcete, tak se podívejte do trestního řádu); nejen z toho pro ni vyplývá povinnost předat (nahlásit) příslušnému státnímu orgánu k řešení podezření ze spáchání přestupku či trestného činu. Pokud to předá k řešení jen MO, tak ona sama porušuje
                      zákon. Takže tomfishermane nepleť hrušky s jablky.
                      Stačí na vysvětlení?

                        Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 10:25:09

                        hraji> ja tomu nerozumim a nepletu se do toho, ale to co jsi napsal v 8:21 by melo platit universalne i bez vyslovneho udani v zakonech. Jsem svedkem poruseni zakona, musim to hlasit statnim organum (typicky policii).

                          hraji - Profil | Pá 29.8.2008 10:23:14

                          tomfisherman: no vida že jsi to konečně pochopil. Ještě nastuduj zneužití pravomoci veřejného činitele z nedbalosti a máš to úplně kompletní. To jen pro případ, že se RS rozhodne nehlásit zjištěný přestupek.

                            hraji - Profil | Pá 29.8.2008 10:19:22

                            Martin M: změna zákona, říká ti to něco? Od roku 2004 je zde nová zákonná úprava. Ta posunula výkon RP a řešení přestupků zcela někam jinam.

                              jindraŠ - Profil | Pá 29.8.2008 10:17:30

                              MM: K té Tvojí poznámce.Přečti si §17 odst.1. e.) Zákona 99/2004Sb. RS je povinna to hlásit i st.orgánům

                                Martin M. - Profil | Pá 29.8.2008 10:09:00

                                hraji> v tom pripade je zajimave, ze jsme si to drive desitky let vyresili vzdy mezi sebou a nemuseli jsme do toho tahat statni organy ;-)

                                  tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 10:01:09

                                  hraji : No jo, když přijde na konkrétní vysvětlení, tak si mírně řečeno v háji. Jizlivé a ironické poznámky si nech, jde mi o fakta. A jde tu samozřejmě i slovíčka - musí a může. Takže RS např. za přestupek dle zákona může vybrat blokovou pokutu a v tom případě už žádnou hlášenku na úřad posílat nemusí.Pokud rybář odmítne zaplatit pokutu na místě, RS odešle hlášenku na úřad, aby to vyřešili tam. RS také může zadržet povolenku a to jak za přestupek vyjmenovaný zákonem, tak za ostatní přestupky dle BP. Takže je to oprávnění, žádná povinnost. Základní znalosti si radši prohlub sám!

                                    benefit - Profil | Pá 29.8.2008 9:39:38

                                    Známej měl asi před třemi roky stejnej problém. Od srpna do konce roku roku si nezachytal a výši pokuty už si nepamatuju. Myslím, že to mohlo bejt tak do 1000,-Kč. Ale byl to ČRS a už je to pár let.

                                      hraji - Profil | Pá 29.8.2008 9:20:19

                                      tomfisherman: omlouvám se, ale nějak nemám dneska náladu řešit základní neznalosti členů svazu a do klávesnice se mi derou velmi jízlivé a ironické poznámky. Takže raději nebudu pokračovat ve vysvětlování.
                                      Ideální by bylo, kdyby sis přečetl základní dokumenty vašeho svazu a prodebatoval to s vedením své MO, pak ti možná dojde řada souislostí, které nechápeš.

                                        tomfisherman - Profil | Pá 29.8.2008 8:44:49

                                        hraji: Jasně, to co píšeš, má logiku. Ovšem není mi úplně jasné, proč zákon řeší lhůtu odeslání povolenky, tomu, kdo ji vydal (do 5 dnů), ale už se neřeší časová lhůta odeslání hlášenky na úřad, která je v tomto případě podstatnější. Pokud se tato lhůta řeší někde jinde, tak tu celou dobu prosím o citaci konkrétního předpisu (§, odstavec,písmeno).
                                        A pokud píšeš, že ČRS a MRS není ze zákona oprávněn řešit přestupky proti zákonu či vyhlášce, tak proč to řeší svazové karné či dozorčí komise odebráním povolenky?