Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nsven - Profil | Út 16.9.2008 23:51:59

ogon: napsal jsi správně , že se věci neposunuly. Ono se totiž nic neposune samo od sebe. Někdo musí táhnout a někdo zezadu tlačit. Jeden bez druhého s tím nehne. Je potřeba přestat rozlišovat oni a my . Jsme jenom my a nikdo to za nás neudělá. Už jsem to tady psal: každé čtyři roky máte ve vaší MO volby. Tak v čem je problém ? Sežeň si skupinu stejně smýšlejících, kteří Tě podpoří a kandiduj . Pak budeš mít možnost třeba něco změnit.

    NSAHIB - Profil | Út 16.9.2008 23:50:11


    nazdar hoši,
    nejsu fundovaný,ale můj názor..Zákon pamatuje pouze na některé vyjmenované přestupky a finanční postihy za ně. Interní předpisy svazu formou doporučení ukládají zadržet povolenku na určitou dobu za určitý přestupek. Jako trest to svaz prezentovat nemůže, jelikož by se tím dostal nad rámec zákona. Tak to napsal tomfisherman-plně souhlasím a dodávám-že to je pouze do doby,než BUDE ROZHODNUTO,jaký způsobem bude potřestán dotyčný za přestupek,popř.tr.čin,či jak to bud klasifikováno!Tudíž,zadržení povolenky než se rozhodne a pak udělení trestu,-nejsou dva postihy!..takže nemůže nikdo tady argumentovat tím,že to jsou dva postihy-dalo by se říci-že je postaven MIMO hru,.do doby vyřešení ,lajcky..

      Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 23:44:53

      sven: s tímto co si napsal souhlasím

      RS dělá svou práci zadarmo ve svém volném čase.Jsou tam lidé kvalitní, průměrní i úplní lemlové, Jsou mezi nimi neůplatní , lhostejní i úplně prodejné děvky. Někteří tam jsou z přesvědčení , někteří pro pocit vlastní důležitosti, někteří s prospěchářství. Je to prostě vzorek naší společnosti. Nejsou o nic lepší ani horší než jiní rybáři.
      Ale to jak píšeš že jsou vice na očích??? to nééé. Měli by být více u vody právě viděni a nejen v noci

        Nsven - Profil | Út 16.9.2008 23:40:04

        budys: Díky.

          Nogon - Profil | Út 16.9.2008 23:39:22

          sven- mozna to vyznelo jinak, ale ja neodsuzuju RS jako celek...ani se jim nedivim v nekterych pripadech, ze nemeri stejnym metrem..jenom me mrzi, ze se tady neposunuly veci dopredu uz peknou radku let, prece se pro to ze strany svazu neco udelat muze ne? muzou se zdrazit povolenky a zvysit pocet profesionalni RS ktera by mohla kontrolovat produktivneji(tim nemyslim buzerovat produktivneji:o))

            Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 23:39:04

            c o pro to dělám? například že ač jako nečlen RS jsem už proseděl několik hodin na policii s tím že jsem nahlásil pytláka. Tím že když vidím frajera u vody co dává 4tého kapra do vezírku, tak jdu a vezírek mu vysypu a důrazně mu vyčiním, tím že přijedu na místo tak po prasatech předemnou uklidím bordel, tím že se snažím lidi ve svém okolí přesvědčovat, že když nezačneme my věci dělat správně,např. K70 a pouštěn,í tak naše děti budou chytat poze násaďáky.

              Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 23:37:45

              sven- tvojí poslední odpovědí bylo myslím řečeno úplně všechno a líp bych to nenapsal.Naprosto s tebou souhlasím

                Nsven - Profil | Út 16.9.2008 23:34:04

                ogon: Věřím , že je to pohodlnější, Ale potom si nemůžeš stěžovat na to ,co se u vody děje. Dokud budou rybáři lhostejní a očekávat , že všechno vyřeší RS , nic se nezmění. RS dělá svou práci zadarmo ve svém volném čase.Jsou tam lidé kvalitní, průměrní i úplní lemlové, Jsou mezi nimi neůplatní , lhostejní i úplně prodejné děvky. Někteří tam jsou z přesvědčení , někteří pro pocit vlastní důležitosti, někteří s prospěchářství. Je to prostě vzorek naší společnosti. Nejsou o nic lepší ani horší než jiní rybáři.Jen jsou více na očích. Zajímavé je , že většinou největší kritici jsou ti , kteří mají sami máslo na hlavě.

                  Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 23:29:30

                  no ja psal v drtivě většině, to co píšeš ty samozřejmě odsuzují. A myslím si, že lidé co do toho skutečně vidí si obrázek o takových lidech udělají sami. Ale zase je menší zlo rybu odvést na soukromák, kde se k ní rybáři budou chovat šetrně a udělá spoustě lidem hodně radosti při zdolávání a pomůže jim dospět v přístupu k rybařině. Tzn. lidé zjistí že pokud tam chtějí chytat, tak musí mít podložku, háčky bez hrotu, šetrné - bezpečné montáže.V nejhorším případě je jim pak u sebe doma líto připravene nepoužité montáže vyhodit a používají je dál, v lepším případě se z toho poučí a začnou je dělat i nadále. A co si budeme povídat, i takové zařízení jako soukromé rybníky pomáhá rybáře vychovávat. Někdo třeba nemá takový přístup k informacím jako mi tady. A neodpustím si dodat, že pořád je tu šance že když člověk takovou rybu pustí, může zjistít, že to je lepší, než když podkovy z ní zdobíli půl roku mrazák. Zkrátka převoz ryb je lepší než udírna. Každý jsme k CHaP nějak museli dospět a i soukromé vody k tomu mohou pomoci.

                    Nogon - Profil | Út 16.9.2008 23:26:56

                    a co pro to delam? jednoduse nedelam tyhle veci, tohle kdyby pro to delal kazdej tak je vsechno ok a zbytek je na RS..Radovi rybari muzou akorat uvedomit RS na to ze se neco deje proti RR, ale kdyz to stejne pak k nicemu nevede tak se nedivim ze nikdo nikam nevola:o) na co taky, ze jo?:o)

                      Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 23:25:24

                      Možná až se naučíme pravidla opravdu dodržovat, tak bude lov nonstop povolen i u nás

                        Nogon - Profil | Út 16.9.2008 23:20:07

                        sven -nechodim k vode nikoho umravnovat... uz chodim na vody kde nikoho nepotkavam.

                          Nogon - Profil | Út 16.9.2008 23:19:03

                          budys- je jasny, ze by to melo svoje pro a proti, ale zustavat v zajetych kolejich(ktery uz sou tak vyjety, ze uz to po nich ani moc nejezdi:o)) je blbost.. jinak ja na takovy u vody nejsu zrovna prijemnej to me ver, ale tohle by mistni RS vyresila tak, ze bych dotycnyho potkal dalsi den znovu v te stejne situaci..a volat svestky a dohadovat se tam o neco? promin jezdim si k vode odpocinout a ne sepisovat protokoly a podavat svedectvi:o)

                            Nsven - Profil | Út 16.9.2008 23:16:23

                            bill2 , ogon: co jste udělali proti tomu ,aby se podobné věci u vody neděly???

                              NFery - Profil | Út 16.9.2008 23:16:05

                              budys-ano souhlasím..ale těch "špatnejch" neni u vody v noci o nic víc než ve dne..vždycky se najdou hajzlové,kteří to budou zneužívat,ale to už je o důslednej kontrole ze strany RS..přece neni řešení to radši zakázat všem,protože se najdou i blbci..podle mě je to silně diskriminující..

                                Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 23:15:46

                                ogon - tak začni o sebe. Když tohle uvidíš, tak zajdi za milým panem porybným a popros ho o jeho čísílko RS s tím co jsi právě viděl.Já osobně bych si ho podal a za rámeček by si to nedal

                                  Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 23:10:31

                                  Fera - tohle je všecno věc názoru a zkušeností.

                                  Není pravda,že v noci u vody zůstanou jen hodní kapraři co vrací rybu vodě.Jsou tam i tací co všecno co se jim dostane na háček,tak hodí do kufru svého auta.Taky jsou mezi náma kapraři co se vyfotí s trofejákem a pak ho prodají na soukromku a světe div se.....právě ti co nejvíc řvou a jsou nejčastěj na stránkách časopisů.Fotky kaprů z určitých soukromáků a fotky těchto kaprařů ze svazovek se stejným kaprem v rukou jsou tomu důkazem.

                                  takže bill2 nemá bohužel pravdu o tom kdo v noci zůstává u vody

                                    Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 23:07:23

                                    co píše ogon, je úplně to samé co se děje v naši MO. koukám že všude je to stejné

                                      Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 23:05:34

                                      ano přesně jak říká Fery chyba tu je, a ja vidím chybu starých strukturách co sedí u kormidla. Drží se ho jako Košťál ve fotbale. Už i v ostatních státech okolo to pochopili, proč to nejde i u nás??

                                        Nogon - Profil | Út 16.9.2008 23:05:31

                                        budys- s tim zamerem je fakt ze to nemuze vedet to souhlasim. Ale stejnej metr tady rozhodne neexistuje ve vetsine pripadech...ja proti duchodcum nic nemam ani kdyz si vezmou tri nasadaky za den, ale vsechno s mirou, kdyz ty kapriky pak jeste trefi a vykucha primo u vody.. no hnus.. pak prijde nakej pepa s odznakem tebe zjebe za vsechno co muze a se spokojenym Frantem, kterej ma v batuzku tri kapriky prohodi par pratelskych slov a de na dalsi:o) pak kolikrat takovej duchodce vetsinou na navesnim rybnicku de pokecat s kolegou sedicim sto metru bokem...sou to vetsinou hovadiny a vsichni to prehlizi, ale je to porusovani RR jako kazdy jiny..