Sebraná povolenka Dyje 5

Ahoj, vzali mi povolenku za lov v noci. Usnul jsem a vzbudili mě až porybní o pul druhé. Teď mi přišel dopis z OV, že se mám dostavit podat vysvětlení (jsem ze Sev. Moravy). Co mam asi očekávat.......Hlavně nechci žádné poučné fráze...prostě jsem usnul :-) Díky
Autor diskuse: tom@s - Profil , 27.8.2008 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NFery - Profil | Út 16.9.2008 23:01:11

..budys-ano RS nemůže dělat vyjimky,ale ty by jsi mu hned napařil rok..tedy maximální trest,za to že usnul..tady je něco špatně..je špatně diskriminovat rybáře,jen proto,že si chtějí užít svůj koníček..jsem pro důslednou kontrolu RS a tvrdé postihy,ale nejdřív by se měl překopat celej zákon a nakonec i rybářskej řád..vždyť o co jsme míň než třeba myslivci?..zakazuje jim někdo jít v noci do lesa?..nepotřebuje snad zvěř v lese klid?..pořád postrádám jakýkoliv rozumný argument,proč se nesmí chytat v noci..denní doby lovu se jen opisují už od roku 1963..:-((..tady je něco špatně..

    Nbill2 - Profil | Út 16.9.2008 22:59:16

    nevidím jediný problém v tom chytat non stop, Není žádná machrovina když RS přiběhne po půlnoci a žačne sbírat papíry, machrovina je podle mě přijít k vodě přes den a řešit skutečné problémy s bordelářema, masařema s několika vezírkama ve vodě, a lidma co nechodí k vodě pro relax a potěšení, ale proto aby je bába doma pochválila že se povolenka dobře vyplácí a že bude mít co dát doktoru až pujde na kontrolu. Podle mě tito lité se soumrakem odjíždí na svých babetách a různých motokolech domů se svými teleskopy v batůžku, vyhrkanými navijáky a narvanými igelitkami. U vody pak zůstavají v drtivě většině lidé kteří rybařině obětují čas a i peníze, a nemají strach že se jim investice nebude vyplácet, neboť to dělají proto, protože je to naplňuje a ne proto aby bilanci měli v plusu. Na ty pak v noci přijede hrdiná RS v akci připomínající přepad tábora Al-Kájdy. Osobně nevidím nic na tom sedět u vody non stop a dělat to co máš rád, potěšit se úlovkem a vrátit ho vodě.Pak by hrdiný Reno mohl být spatřen častěji za bílého dne, nedospávat noční akce a vyhnat od vody prasata co si říkají rybáři.

      Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:53:39

      důchodci jsou kontrolováni stejně jako mladí rybáři,osobně tam vyjímku nevidím.To,že se nejvíc povolenek sebere kaprařům je pravda a příkladem toho je tahle tomasova otázka.Ať se na mě třeba zlobí, ale porušil řád a dobře věděl co ho čeká, když bude načapán.Je mi jasné, že neměl v úmyslu masit vodu, ale šlo mu jen o noční případnou trofej se záměrem rybu pusiti.Jenže stráž nemůže dělat vyjímky podle toho co kdo měl možná za záměr.

        Nogon - Profil | Út 16.9.2008 22:46:32

        budys- nikdo tady nechce rusit rady, chce se to jenom posunout o jedno stoleti kupredu:o))

          Nogon - Profil | Út 16.9.2008 22:43:36

          budys -deje, ale tim kdyby se povolil dejme tomu lov durch tak by to nevedlo k vymasareni...dyje:o) de me o to ze tam si spis dela pres den kazdej co chce a kdyz nahodou nekdo de tak ,,de¨'' po kaprarich stylem ukaz pean metr(aspon ma zkusenost) a duchodce kterej ma zasity tri kapriky ve vezirku obchazi...

            Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:41:03

            OK,takže zrušme řády a za dva roky se tady opět sejdeme a budeme si povídat o zahraničních vodách kam by se dalo zaject na ryby,protože v našich vodách nebudou plavat ani pulci

              Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:37:07

              ogon- trošku si protiřečíš.Sám říkáš jaká hrůza se tam děje přes den a teď mluvíš o zaostalém řádu.

                Nogon - Profil | Út 16.9.2008 22:33:55

                presne jak rika Fery zaostalej svaz zaostalej rad a bohuzes zaostalej nazory a zvyky nasich rybaru...

                  Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:33:01

                  ogon- já dobře vím kdo a kdy to tam hlídá a taky vím co se tam děje přes den

                    Nsven - Profil | Út 16.9.2008 22:33:00

                    Budys : mám na to stejný názor.

                      Nsven - Profil | Út 16.9.2008 22:32:02

                      Fery : s tím já bohužel nemohu nic dělat. Ani to nečekám.

                        NFery - Profil | Út 16.9.2008 22:31:12

                        budys-to je jako kdyby jsi za komárů řekl.."zákon je zákon a komu se to nelíbí,ať emigruje"..tohle neni řešení..všechno má svůj přirozenej vývoj,jen rybařina se zastavila někde kolem roku 63:-((

                          Nogon - Profil | Út 16.9.2008 22:30:24

                          budys -jo ty hlida jeden pobochanec v dzipu to je fakt a dost razantne, ale co se tam deje pres den...hruza des..

                            Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:30:19

                            Fery- a s čímpak nesouhlasíš?

                              NFery - Profil | Út 16.9.2008 22:29:36

                              sven-nesouhlasím

                                Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:28:30

                                sven- souhlasím s tebou.Zkrátka pravidla jsou daná a komu se nelíbí,tak ať si loví na soukromáku,kde si ho za jeho vlastní peníze pohlídá majitel

                                  Nsven - Profil | Út 16.9.2008 22:26:32

                                  Fery : kdyby se chytalo nonstop, tak by zase někdo omylem chytal na tři pruty. Kdyby bylo povoleno nonstop na tři pruty, našli by se pomýlení, kteří by chytali na čtyři pruty a ještě při tom vláčeli. O tom to je . Ne o masaření.

                                    Nbudys - Profil | Út 16.9.2008 22:25:15

                                    ogon- pánové buďtě rádi,že to alespoň někdo hlídá.Česká nenasytnost je bezedná a představa,že by např. NM nikdo nehlídal...hmmm

                                      NFery - Profil | Út 16.9.2008 22:23:56

                                      budys-tak to by bylo lepší je nechytat vůbec ne:-)..když ryba chce klid,tak si najde i při tom největším ryb. tlaku..a v noci se dá voda uhlídat stejně jako ve dne neboj..jen by se muselo chtít..ono nejni nejlepší řešení všechno radši zakázat,než hledat řešení jak by to šlo udělat..

                                        Nogon - Profil | Út 16.9.2008 22:23:35

                                        budys -a kdo to hlida pres den??? kdyz skoro vsichni chodi v noci...pres den se nic moc nehlida..