- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký repelent se vám osvedčil na komáry,klíštata a jinou havět znepříjemnující pobyt u vody
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
23x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NJarin - Profil | Čt 5.3.2020 21:51:54
Nblackfish - Profil | Čt 5.3.2020 17:04:25
NCronicle - Profil | Čt 5.3.2020 9:42:51
https://www.4camping.sk/c/vybavenie/hygiena-ochrana-prva-pomoc/repelenty/
lifesystems vyráva repelenty aj na prírodnej báze, ktoré sú vhodné aj pre deti od 2r..záleží len na tvojom výbere, akú ochranu potrebuješ..ja z tejto značky mám viac druhov aj veľkostí, podľa toho, kam idem a koľko vecí mám so sebou..Exopic Forte bol niekedy mojou prvou voľbou, kým sa ešte dal kúpiť..Predátor nebol veľmi spoľahlivý, k týmto od Lifesytems mám dôveru..
NČík - Profil | St 4.3.2020 21:32:32
Nmilanpindryc - Profil | St 4.3.2020 21:24:57
NČík - Profil | St 4.3.2020 20:37:42
Jinak nevím kolik je tam z USA poštovné, ale asi to nebude nic levného.
NPindˇa - Profil | St 4.3.2020 20:31:48
Njá 2 - Profil | St 4.3.2020 19:41:36
Nrybomil - Profil | St 4.3.2020 19:39:53
Njá 2 - Profil | St 4.3.2020 18:57:20
Nmirmen - Profil | St 4.3.2020 18:48:38
Repelent ve formě spreje s dvojí ochranou díky funkci Dual Action. Dual Action Long Lasting Formula kombinuje použití diethyltoluamidu a pyrethroidů. Diethyltoluamid slouží jako aktivní odpuzovač a pyrethroidy působí jako ochrana před kousnutím hmyzem, který již přistál na těle.Je určen pro oblasti těžce zamořené bodavým hmyzem.Repelent obsahuje 95% DEET. Je účinný proti moskytům, komárům, ovádům, koutulím, muchničkám, blechám, klíšťatům a dalšímu bodavému hmyzu. Jedna aplikace vydrží více než 10 hodin. NENÍ VHODNÝ PRO DĚTI!!! ani pro lidi s citlivou kůží. Repelent je ideální nanést na oblečení.
Kdysi jsem používal australský BUSHMAN , ve formě gelu s koncentrací 80 %
NDev - Profil | St 4.3.2020 14:29:40
NCronicle - Profil | St 4.3.2020 13:43:09
NKubajz - Profil | St 4.3.2020 9:52:35
Nvenca1 - Profil | St 4.3.2020 9:50:06
NDev - Profil | St 4.3.2020 9:33:31
Jak jste spokojení (vy,co to mate vyzkousene) s Predator 3D ? :) Funguje ,zejména na komáry,po nastříkání kolem sebe na zem ?
NLosPafkos - Profil | Po 2.7.2018 16:18:57
NJovánek - Profil | Po 2.7.2018 15:48:03
https://www.youtube.com/watch?v=JmdQsPqKwqo
NJovánek - Profil | Po 2.7.2018 15:46:09
https://www.outdoor-sports.cz/lifesystems-expedition-100-spray-100ml/
NKruzy - Profil | Po 2.7.2018 15:10:51
NNAVI73 - Profil | Čt 10.8.2017 12:07:15
Nkareldj - Profil | Čt 10.8.2017 11:16:07
NFalkec - Profil | Čt 10.8.2017 8:38:28
https://www.mlsport.cz/potreby-pro-rybareni-a-doplnky/szuku-repelent-krem
NPete - Profil | St 9.8.2017 7:33:37
Nmirmen - Profil | St 9.8.2017 2:48:17
a) preventivně b-komplex repelent
b) repelenty vlastní výroby
c) difusil
d) bushman ( gel i ve spreji )
Jediné, co vydrží i více než 6-8 hodin, je bushman, případně jiný repelent s alespoň 20-30 % DEET.
K repelentům vlastní výroby:
- 3 druhový ( v alpě: hřebíček 20 ks, fenykl a levandule )
.
- 5ti druhový ( v alpě : hřebíček, rozmarýn, tymián, eukalyptový olej a kopretina vratič - s tou - patrně pro obsah thujonu - ne na kůži )
- 7mi druhový ( v alpě : hřebíček , fenykl, rozmaryn, levandule, tea tree oil, mátový olej,eukalyptový olej )
Praktické poznatky:
- po aplikaci postřikem na kůži jsem se vydal na několikaminutovou procházku po místě, kde se vyskytuje mnoho klíšťat ... výsledek : na levé noze 4 larvy a nymphy klíštěte ( kůže ošetřena 3druhovým "přírodním" repelentem ) a na pravé noze nastříknuté 7druhovým repelentem jedno lezoucí klíště .
Domnívám se , že domácí repelenty jsou účinné jen tehdy, když má savý hmyz malou aktivitu a že vydrží ( proti komárům ) jen kratší dobu.
Difusil mně celkem vyhovuje , ale vydrží mi jen 2-4 hodiny podle počasí.
U Bushmana jsem zatím klíště neměl.
Nabcdddd - Profil | So 31.5.2014 20:02:18
Mozes zamknut diskusiu, pretoze nic lepsie neexistuje. Testovane minuly rok po povodniach na Morave a Dunaji. Vsetko zlyhavalo, jedine tento obstal... samo, ze nic nie je 100% a jeden-dvaja si nekryte miestecko najdu...
Nmedvěd - Profil | So 31.5.2014 19:21:05
NSven - Profil | Pá 30.5.2014 21:01:10
Jenže to očkování které sis zaplatil, je proti encefalitidě :-)
Proti lymeské borelioze ti nepomůže...na ni očkování u nás není.
Notoš - Profil | Pá 30.5.2014 19:37:12
...zde jsou nej repelenty...cena přijatelná...účinek super....
NBušák - Profil | Pá 30.5.2014 18:21:02
NBušák - Profil | Pá 30.5.2014 18:01:51
Nlevhan - Profil | Pá 30.5.2014 17:56:48
Npetr616 - Profil | Pá 30.5.2014 17:50:38
NŽroutík - Profil | Pá 30.5.2014 16:58:40
N1958 - Profil | Pá 30.5.2014 16:36:00
Nnumen - Profil | Pá 30.5.2014 13:40:56
NDawemaster - Profil | Pá 30.5.2014 13:30:25
NF.T.M. - Profil | Pá 30.5.2014 12:49:34
Poté mě komáři a jiná havěť necítí a já mám klid. Neplatí to však u kolegů co do sebe lejou jeden lahváč za druhým a poté se potí :-))))) Mě a otci to funguje tak nemáme nutnost používat chemii.
NSven - Profil | Pá 30.5.2014 12:34:40
nikdy není pozdě ..:-)
Lymeskou boreliozou tě může infikovat nejen klíště ale i komáři, muchničky, blechy, ovádi aj.
Tedy bych nepodceňovoval štípanec od čehokoli.
Obecně se tyto informace příliš nezveřejňují. Jednak u nás neexistuje preventivní vakcina, narozdíl třeba od USA apod. a druhak, nemá na publicitě z pochopitelných důvodů, zájem medicínská lobby.
Lymeská borelioza se totiž v našich končinách neléčí, (narozdíl např. od sousedního Německa), nýbrž pouze co nejlevněji zaléčuje, tzv. "doporučenými postupy"
http://www.cls.cz/seznam-doporucenych-postupu
Laicky a lapidárně řečeno: ti šťastlivci, kterým se vytvoří v místě napadení červená skvrna, včas navštíví lékaře a podstoupí léčbu antibiotiky, mají reálnou šanci nad boreliozou zvítězit.
Na první vývojové stadium, stačí i to doporučené antibiotické minimum.
Druhá skupina, cca 50% napadených, u kterých se ona charakteristická skvrna nevytvořila,
o své nemoci nemají tušení a ta nerušeně přejde do další vývojové fáze.
Postižený má pak velkou smůlu a bude se se svým onemocněním potýkat do konce života.
Nasazení "standartní léčby" dle "doporučených postupů" je již zcela bezúčelné a jiné léčby se mu "na pokladnu" nedostane...
Já patřím do této druhé skupiny.
Přestože jsem ještě nikdy na sobě přisáté klíště nenašel, nechal jsem si před několika lety udělat vyšetření...jen tak pro jistotu..... a co bys řekl ? .......:-)
Bez zajímavosti není citace z materiálů LF MU Brno:
"Perspektiva úplného uzdravení je závislá na stadiu onemocnění. Pohybuje se mezi 90% u akutních lokalizovaných forem po 30 % u chronických forem onemocnění. Lymská borelióza není onemocnění primárně smrtelné, a jeho klinické projevy nebývají dramatické - mnohdy však nemocné traumatizuje a uvádí v rozpaky jejich lékaře svým torpidním průběhem, recidivami a tendencí k chronicitě. Úporné subjektivní potíže kontrastují s chudým fyzikálním nálezem a rozpačitými laboratorními výsledky. To vše vede k rozporným lékařským závěrům, konfliktům s nemocnými, ale také s posudkovými lékaři a ne vzácně i k soudní při. A mezitím rozladěný nemocný "dospěje" do invalidního důchodu, nebo výrazné subjektivní potíže jej zbaví schopnosti soustavné výdělečné činnosti."
"Podle názorů světových odborníků na léčbu LB se i v případech chronického onemocnění dá LB léčit, a ne jen tlumit příznaky onemocnění."
Z titulu svých, neblahých zkušeností, bych doporučil každému aby si u svého lékaře vyšetření na boreliozu vyžádal i když má pocit, že se ho to zatím netýká.
Příznaky se mohou projevit i za několik let a pak už bude pozdě...
V případě hlubšího zájmu, doporučuji prostudovat tento web. http://www.borelioza.cz/cs/priznaky_nemoci/?
NDawemaster - Profil | Pá 30.5.2014 9:56:22
NTiky Květák - Profil | Pá 30.5.2014 9:21:04
NTecka tribarevna - Profil | Pá 30.5.2014 8:41:56
Npulec7cze - Profil | Čt 11.7.2013 8:42:40
jaký používáte repelent na oblečení a vybavení? Sou speciální silnější repelenty na vybavení ale je jich hodně máte někdo nějaké doporučení?
Npetr616 - Profil | Út 21.5.2013 10:30:25
NDrewo - Profil | St 9.3.2011 10:01:06
NMARTINESKU - Profil | St 9.3.2011 9:25:07
Njudas.d - Profil | Pá 13.8.2010 19:08:43
Nbombardák - Profil | Pá 13.8.2010 18:59:50
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NSranda bez nadsázky 🤘10868
NKutilské jádro MRKu5344
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NDokumenty z přírody kolem vody624
NPřírodní lékárna ... aneb bylinkové povídání ...1524
NOpravy a úpravy navijáků5905
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Kde to žije - všechna témata
13:19NLov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18NJezero Štít A , místo R1 2
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...

























