Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NJettys - Profil | St 22.6.2011 21:55:59

Slavíček >> já jsem chtěl jen naznačit že takovejma (pro mě) blbostma jsem se nikdy nezabejval,prostě od každé moučky kousek,něco na spojení,belachan a aroma používám stejný řadu let a chytá to

    Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:55:09

    Slavíček >> teď jsem dělal jen na test z 0,5 kg směsi a do tekuté složky jsem přidal jak NBA tak FA, smrdělo to jako prase, když jsem z toho uválel těsto, vonělo to po pomeranči, když jsem to napařil smrdělo to pouze belachanem, který do směsi přidávám, podle mě se to ztratí a je lepší to na boilies aplikovat rozprašovačem,

      NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:52:13

      Jettys >> neblbni stačí kyselina máselná nebo mravenčí . Ph směsi třeba změní kyselí kasein ale to není levná přísada . Navíc většina aromat má kyselé ph .

        Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:50:30

        Slavíček >> souhlas,

          NMaxxx - Profil | St 22.6.2011 21:49:40

          don Ferrari >> On každý kdo se tím zabývá a překlopýtá počáteční problémy jak ve výrobě tak v receptuře se postupně dostane do fáze, kdyby pomalu nemusel nic měnit.Jak se kápne na recept který je úspěšný na více vodách a po delší dobu jak dva roky, je vyhráno. Pak už se může dělat jen tak z nudy tunning:-)

            NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:48:34

            don Ferrari >> To jsme na tom stejně ale je to tím že všechno kupuju ve velkým . Dřív jsem hodně třeba dával shelfish ale cena šla dost nahoru nakonec jsem zjistil že stačí upravit játra co se dají běžně koupit a šlape to stejně někdy i lépe . A hlavně cena je jinde !

              NJettys - Profil | St 22.6.2011 21:47:15

              Slavíček >> to musíš přidat kyselí zelí..

                Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:45:35

                Slavíček >> přesně, věřit

                  NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:44:38

                  don Ferrari >> S tím souhlasím ale nejdůležitější je důvěra . Musí člověk svému výrobku věřit . Taky jde jít do extrému změříš ph vody a udeláš koule o něco kyselejší . To všechno hraje roli .

                    Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:44:34

                    Slavíček >> 140,- Kč za hotové boilies, nakupuji normálně v e-shopech,

                      NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:40:27

                      don Ferrari >> Záleží kde to nakoupíš jestli jsi myslel cenu směsi tak jsem schopný vejít se do 80 kč za kg . Jinak taky jsem dával samotnou lososovou a výsledky dobrý . Záleží čím to ochutíš co dáš za esence es . oleje jak je hrubá směs to všechno hraje roli.

                        Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:36:22

                        Slavíček >> na to používám NBA a FA to dokáže rybu určitě vyburcovat, ale hlavně to není jen v boilies, to je tak 50% úspěchu

                          Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:34:48

                          Maxxx >> já začínal na 40% lososové a propadák, pak jsem začal kombinovat a už to šlo, tak jsem u toho zůstal, cena je do 140,- Kč/kg a to jsem spokojen

                            NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:17:54

                            don Ferrari >> Pokud člověk přidává esence je to zbytečný . Navíc chodim většinou na krátké vycházky tak na víkend a nemá cenu chytat bez esence . Aspoň mě se to neosvědčilo . Něco jiného je pokud pojedu třeba týden 14 dní pak bych klidně i zkusil koule bez aromat . Ale pak záleží jak je užívná voda ? Třeba u nás se největší ryby chytají převážně na komerci proč pak asi ? Ta voda je hodně uživná a ryby nepotřebují krmeni od rybářů tak jí musíš něčím zaujmout vydráždit a to dokáže hlavně silný signál .

                              NMaxxx - Profil | St 22.6.2011 21:17:30

                              don Ferrari >> Tak samozřejmě vím jak to myslíš a tak nějak jsem se za ta léta propracoval k tomu co chytá a pomalu nic neměním.Ale právě zpočátku jsem nakoupil všechny možné moučky atd. a patlal všelico co se zdálo být atraktivní,ale nakonec jsem zjistil,že je lepší to vše postupně vyzkoušet a vyřazovat tak zbytečné přísady za které zbytečně utrácím.Ta teorie o těch vodách,že někde to bere na to a jinde na něco jiné pro mě už dobrých pět let neplatí. Vozím dva max.tři druhy koulí a je jedno zda na Labe na Dyji na Berounku nebo na Pád všude chytám.Je ale pravda,že když sáhnu ještě hlouběji do paměti.Tak podobné výbuchy jsem míval s kupovanýma koulema např.na Labi to fungovalo a na Berounce maximálně cejn :-)

                                Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 21:03:15

                                Maxxx >> a to je právě ono, dáš 4 druhy ale na konkrétní vodě bude fungovat jedna, teď která, no tak dám jen jednu a ejhle, ona nefunguje, co teď :-)) myslím to obrazně

                                  NMaxxx - Profil | St 22.6.2011 20:57:48

                                  Také dávám jednu max.dvě moučky už proto,že když dám x druhů do jednoho receptu nevím pak co opravdu funguje a která z těch mouček je atraktivní a kterou můžu příště klidně vynechat..Ale každopádně každej vaří podle sebe a v tom je to kouzlo :-)

                                    Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 20:55:47

                                    Slavíček >> já mám zase lepší zkušenosti s více druhy mouček, já netvrdím, že to s jedním druhem nebude chytat, pouze tvrdím, že více druhů udělá směs atraktivnější, možná proto nepotřebuji přidávat žádnou esenci

                                      NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 20:44:05

                                      don Ferrari >> V tom s tebou nebudu souhlasit mám hodně známých a dávají pouze jeden druh . Osobně to dělám taky tak a nevidím v tom žádný rozdíl jestli dám jeden nebo tři druhy .

                                        Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 20:25:17

                                        jHR >> rybí moučka od každé 10%, je lepší použít více druhů, směs je pak atraktivnější, krevní moučku 5%, pojí a má dobré aroma, kukuřičnou mouku bych nedal a nahradil to pš. klíčky, dobře pojí, vitamíny a minerály, podporuje trávení, sojová mouka plnotučná s extrudovanou 50/50, syrovátka 10%,