Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NjHR - Profil | St 22.6.2011 20:16:42

don Ferrari >> a co by jsi poradil me dole nize...co v jakym mnozstvi? popr. co pridat? jaky je tvuj nazor...budu rad za kazdou radu :-)

    Ndon Ferrari - Profil | St 22.6.2011 20:02:54

    megalodon >> z toho, co píšeš nepoužívám do směsi vůbec nic, jednu směs mám na bázi rybích mouček s cenou do 140,- Kč a druhou na bázi konopí s cenou do 100,- Kč

      NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 18:56:54

      megalodon >> Kasein bílkoviny , pivní kvasnice jsou zdroj jak bílkovin tak vitamínů minerálů zlepšují trávení a nutriční hodnotu , mléko se dá spíš pro jeho mléčnou chuť .

        Nmegalodon - Profil | St 22.6.2011 16:07:50

        Zdarec. Taky chci vyzkoušet doma něco ukoulet,ale jak to tak pročítám, jde mě z toho hlava kolem... Zajímalo by mě z jakýho důvodu se do směsi přidávají složky jako kasein,kvasnice,sušený mlíko atd... K čemu tam slouží? V případě,že to člověk poskládá z rybích mouček+liquidy,AK,esence atd... Možná blbá otázka,ale nikdy jsem si doma neválel a chtěl bychto zkusit,tak se ptám:-)

        Zkoušeli jste někdo dělat boilies i z nějakých peletek? Jaký byly úspěchy?

          NMaxxx - Profil | St 22.6.2011 16:06:21

          300g Pšeničné hrubé mouky
          250g odtučněné sojové mouky
          50g Albuminu
          100g Lactalbuminu
          150g Lněné semínko hrubě mleté
          150g Řepky hrubě mleté
          Tekuté složky:
          80ml Melasa
          8-10 Vajec
          15ml Tek. posilovače(Tandembaits/Top secret)

          http://www.carpkapr.cz/Jak-na-to.html

            NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 15:43:41

            jHR >>V podstatě můžeš dát všechny suroviny co jsi navrhl . Není potřeba tolik druhů mouček dnes dávám pouze jeden druh . Množství kolem 30 až 40 % 10 % syrovátky . Když budeš chtít napiš vzkaz a probereme to .

              Njambo - Profil | St 22.6.2011 15:40:51

              jHR >> Jó tak to nějaké smrad koule uděléš ,dobrej matroš.

                NjHR - Profil | St 22.6.2011 15:25:15

                Muzete mi prosim nekdo zkuseny poradit... mam v planu koupit nejake komponenty a zkusit usudlat neco zajimaveho...teprve s valenim zacinam tak uvitam kazdou radu!!! komponenty jsou:

                Rybi moucka 72%
                lososova moucka
                tunakova moucka
                krevni moucka
                jatrova moucka
                kukuricna moucka + extrudovana
                sojova mouka
                susena syrovatka
                kukuricna krupice
                mleta repka
                psenicny gluten
                pivovarske kvasnice

                liver liquid - tekuta jatra
                - koreni
                - olihen
                melasa
                belachan

                -nechci vsechno splacat dohromady ale spis bych potreboval poradit co z techto komponentu zkombinovat aby z toho byl dobry a trochu kvalitni mix, popr. co tam chybi a co byste doplnili vy...? predem dekuji za vsechny rady a tipy! preji hezky den.

                  NZdendahat - Profil | Út 14.6.2011 13:16:13

                  Sjatkac >> Koukám prá se na nějaké levné boilies, ale tohle zase tak levný neni co :-)

                    NSjatkac - Profil | Čt 27.8.2009 10:07:58

                    Tak jsem se právě vrátil z 5 denní vypravy a bralo to prakticky jenom na to domácí boilie,jak jsem tu psal.....viz níže..ten recept se nazdá,ale je hustej....za 5 dní cca 45 jízd sám,z toho jen za pondělí 20,nestíhačka :-)) 33 kaprů 40-72cm se podivalo na břeh...pravděpodobně osobáček jsem si vyříz při pokusu otočit ho,když upaloval do kořenů,počítám 80-90 cm měl...Nečekal jsem zázraky,ale tohle jsem tam nikdy nezažil,jedná se o silně prochytávanou vodu s velkym tlakem a velkým výskytem cejnů,kterým to ale nešmakuje,chytili jsme jen 2 za 5 dní ve 2 lidech.....vypadá to,že jsem trefil béčko,čas a místo :-)
                    1 kg Klub Bioenzym od Těšíňáka
                    100 g ptáčák
                    100 g řepka pražená mletá
                    200 g losos mouka
                    100 g sojová mouka plnotuč.
                    100 g krupice kukuřičná
                    100 g Robin Red
                    100 g suš.mléko
                    +dosypat krupicí,krupičkou či hrubou moukou,dle konzistence,já dával cca 300-350g
                    4 lžičky kvasnic
                    2 lžičky betain
                    4 lžičky ryba protein
                    AMK ovoce od Mika dle dávkování
                    na 1 kg směsi jsem dal 1dcl olej losos +1 dcl olej + sladidlo a esenci(ovocnou),2 lžíce melasy tekuté,1 lžíce ryba booster a 10-12 vajec

                      NAiwen - Profil | Pá 21.8.2009 16:33:20

                      sadraj >> Přesně tak.. takové ty malé bílé puntíky nebo i větší bílej flíček bud omyju nebo normálně zakrmím, jednou sem zapoměl po výpravě zamrazit zbytek koulí(jednalo se o pár kulí) a nechal sem to v igelitce s flaškama od pití a za 4 dny sem to šel uklidit a boilies mělo zelenou plísen, která štípala v nose, tak sem to vyhodil a sýtku nechal vyprat(bez prášku a aviváže)...

                        Nsadraj - Profil | Pá 21.8.2009 15:30:02

                        Sjatkac >> když je to bílá plíseň tak nevadí je to potravinářsky šistá horší jsou ty černý a zelený ty josu jedovatý iři vdechnutí . ta bílá je podobná jako na hermelíku a vzniká prej snad z nejaký sloučeniny co se do booili dává jako stabilizator a podobně ,.PS taky ta bílá vubec ení cejtit zatuchlinou a ani po plísni jako ty dve ostatná takže na bilou s klide chytám vyhatuju jen zelenou a černou aale stává se mi to njen minimmálně protože mám kule vysušený na betonovou konzistenci a vrtet je musim el vrtačkou v připravku rukou je to práce tka na 1/4-1/2 hodinky jedna koule u vody
                        Jinak mividej celejch cca 120 kilo na balkone v panelaku na zapadni straně kam svítí slunce jen odpoledne a jsou tma už vic jak rok a vonej firt tejně . Koupil jsem velikej sak na ryby nastřihal a učil z nej tašky celej sak cca 120 x180 cm stal 160,- kaček a kdybych kupoval jednotlivý tasšky tak bych se nedoplatil , takle to bylo jen sak nužky kust černýho tkalounu na obrpubení ve švech a na ucha a kousky na zavázání na kličku a hotovo tuším že z hjednoh sakujich bylo asi tka 12-15 kousku nedelalsem je na 10 kilo ale tma na 2-3 kila

                          NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 15:20:39

                          Aiwen >> tak vidíš,si zkus vyjet na víc dní a budeš koukat :-)) O tom,jestli zaplísnění béčko rybám vadí nebo ne,se vedlo diskucí hafl a nikdo ti nepoví nic přesně.Já osobně bych na to nechytal ani nekrmil,abych si neznehodnotil flek,pak mužeš mít na delší čas po srandě.....

                            NAiwen - Profil | Pá 21.8.2009 15:17:22

                            Sjatkac >> No je pravda, že sem v deštích nikdy dlouho nelupal... Tak můžeš dát menší množství těch jater.. to by ti plesnivět nemělo ani v deštích.. a plísen rybám nevadíííí!!

                              NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 15:10:23

                              Aiwen >> nejsem idiot a mám to doma v přepravkách od zeleniny-děravý všude a na rybách v pytlích od cibule.Ovšem když jsi např.tejden v dubnu na rybách a z toho 4 dny chčije,jako se nám stalo loni v HU,neusušíš aňi ň a prostě ti to při tý vhlkosti plíseň chytne,ikdyž to máš zavěšený v bivaku na tyči,ta vhkost vzduchu spórám stačí.Leda bych chodil na ryby v 35°C na sluníčku,to je pak jiná :-)) Buď rád,že se ti to nestalo,to je pak k vzteku :-)) čus

                                NAiwen - Profil | Pá 21.8.2009 14:53:15

                                Sjatkac >> zkoušel sem jak sardinky z plechovky, tak i játra... a nikdy se mi to nezkazilo!! Dávej tak 100-150gr. Pokud to nemáš v sítce, tak ti to zaplísní i bez toho... Musíš to mít v sítkách či přepravkách.. Klidně na to chytej druhý den nebo to suš měsíc.. nic se s tím nestane.. Mě teda né...

                                  NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 14:20:00

                                  k-70 >> díky za rady,ale zůstanu u klasiky a ověřenejch postupů a značek,co používám do teď :-)
                                  Ono se to zase otočí a za rok budeš vychvalovat jinou značku,nedávno si měl Nr.1 Václavíka a Zoom,teď koukám jedeš Nikla a Imperial,buhví co to bude za rok,nic ve zlém! :-) Díky za tipy,na nějaký kuku koule by ta plavačka nemusela bejt vubec marná,třeba na řeku,ta je hladová a neni nutný tam cpát majlant...dík

                                    NPvl - Profil | Pá 21.8.2009 13:43:00

                                    Sjatkac >> nojo no ...jiný už nebudem. :o§) Nebo alespoń určité procento z nás :o§))))) Zase by se okolí nemělo o čem bavit :o§)

                                      Nmároš - Profil | Pá 21.8.2009 13:34:09

                                      k-70 >> tak tyhle posilovače jsou úplně jiný kafe a trvá tak 3 dny než se v boilie rozjedou,počkej až se marcel pořádně dostane na náš trh

                                        Nk-70 - Profil | Pá 21.8.2009 13:12:30

                                        Plavačkové posilovače nejsou špatné, ale jsou dělané na rychlé chytání a tím pádem bych je použil při výrobě koulí na krátké vycházky. Nebo rovnou můžeš udělat koule i z krmítkové směsy....http://www.lovkapra.com/view.php?cisloclanku=20080​60003 Pokud by jsi dělal koule na delší chytání a větší ryby, tak bych se jim raději vyhnul.