Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NSNOW - Profil | Pá 24.6.2011 19:56:21

Slavíček >> mno ja nefim.. ja ji mam uz 4 roky.. a tlacim sni porad.. a udelala uz.. tak 200 kilo.. pujcuju ji i znamejm.. a k rolbalu.. nesmi se to moc hrotit .. kdyz delas 40 kilo.. tak si stejne udelas 20 kilo polstarku a 20 kilo kuli.. nemel jsem rollbal od gardneru ale myslim si ze vtom tak velkej rozdil nebude..(pouivam sprej od imperialu ten tlaceni hadu a rolovani dost pomuze)

    NSlavíček - Profil | Pá 24.6.2011 19:52:09

    SNOW >> Není to přepych koupil jsem si od nikla a už toho lituju . Mám jich několik ale nejlíp se dělá na gardneru. Jinak tu pistole co doporučuješ z obi možná nevydrží ani 10 kg směsi . Můj fotr jí koupil a nejde s ní vytlačit ani silikón jak prokluzuje . Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval levný věci . Od nikla už jsem zpracoval za ty roky tak 400 kg a pořád šlape !

      NStrnda - Profil | Pá 24.6.2011 19:48:49

      jHR >> Win olej znamena winterizovany,ktery se da pouzit i ve studene vode,jinak robin red bych dal,nebo spanelsky pepr kdyz koupis vetsi mnozstvi cena je lepsi.A je to znat..

        Ndon Ferrari - Profil | Pá 24.6.2011 19:47:43

        jHR >> v ravenu mají rolbal kolem 500,-

          NSNOW - Profil | Pá 24.6.2011 19:43:41

          jHR >> mno hlavne kdyz se pos... tak ji tam prineses a z usmevem si vezmes novou.. protoze je zaruka 2 roky.. jiak rolbal za litr je si myslim prepych.. kup si ho od mika.. ma to asi za 650 .. ale zvolil jsi si dloouhou cestu psani receptu ..testovani .. :-D .. jeste ze uz to mam zasebou

          edit : http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/rollbal-mamu​t.html

            NjHR - Profil | Pá 24.6.2011 19:39:49

            SNOW >> dekuji za radu ;-) koupim tu jak rikas - v OBI za 250 a kdyz se zesere tak ji poslu do pic.... a koupim poradnou... jinak rollball jsem chtel kupovat od GARDNERu je docela velkej a pisou ze asi jeden z nej rollballu co muze byt :-) tak nevim, je to jen o zkusenostech a casu :-)

              NSNOW - Profil | Pá 24.6.2011 19:10:09

              jHR >> kup si ji v oni.. stoji 250 a je to v podstate stejne jako od nikla .. obcas tedy vystreli zavit..ale kdyz hned preklepes ten tubus pres zavit tak se to nehne.. jinak robin red si kup u chyt a pust.. stoji myslim 300 kilo .

                NSlavíček - Profil | Pá 24.6.2011 19:08:17

                jHR >> Jinak lepší je lis z heveru na starou škodovku. Mám to udělaný hodina práce vejde se tam 1.5 kg těsta . Jestli seženu větší průměr trubky možná to předělám ještě na větší kapacitu .

                  NSlavíček - Profil | Pá 24.6.2011 19:04:16

                  jHR >> Mám už 10 roků od firmy cox prodáváto vápeník nikl ale viděl jsem to i ve stavebninách . Hlavně nekupuj žádný šrot chce to aby ten posuvný mechanizmus byl s kvalitní oceli jinak to po krátké době můžeš vyhodit jako můj kámoš chtěl ušetřit pár krát jí použil a už nešla .

                    NjHR - Profil | Pá 24.6.2011 18:57:56

                    don Ferrari >> jeste budu mit jeden dotaz: nevite nahodou kde koupit nejakou slusnou vytlacnou pistol? (mechanickou) na vzduchovou nemam :-P jake pouzivate vy? sse kteryma jste spokojeni?

                      Ndon Ferrari - Profil | Pá 24.6.2011 18:44:23

                      jHR >> je to olej i do chladné vody

                        NjHR - Profil | Pá 24.6.2011 18:39:12

                        Strnda >> dekuju za odpoved a za rady...jen nevim co je WIN olej
                        :-D bude to moje prvni koulovani tak uvidim co z toho vznikne puvodne jsem premyslel ze bych tech 100gr doplnich 50g piv. kvasnic a 50g bych pridal u ps. klicku dalsich 100gr red fish moucky uz mi prijde zbytecne pac jich v tom mixu mam uz dost...robin red by nebyl spatnej ale davat 120,-kc za 250g mi prijde dost kurun! a ja mam koruny rad :-P pak je jeste mpznost prdnout tam 100g ptacaku... uvidime!

                          NStrnda - Profil | Čt 23.6.2011 22:30:05

                          jHR >> Ja bych tam osobne pridal treba red fish moucku,moučku ktera se dobre rozpousti.Pak asi robin red,rybi extrakt,nebo piv kvasnice.AK bych udelal na kg 40ml tek potravy+10ml win oleje,nebo lososaku+5-7 ml esence,ale tu esenci muzes klidne vynechat,nejlepsi to je v lete kdyz je voda tepla,pokud budes mit dobrou a vonavou smes nemusis ani davat esenci a nachytas a misto esencialnich oleju bych dal par kapek vylouhovaneho pepre v oleji ma to taky poradne riz....

                            Nmegalodon - Profil | Čt 23.6.2011 20:16:42

                            don Ferrari >> Díky za odpověď. Fakt se dostaneš s cenou tak nízko?Hele a nepodělil by ses semnou o recept (klidně do sz), ať mám nějakou představu;-) Já mám v plánu zkusit 2 druhy. 1.Játra+rybina a 2. kreveta nebo nějakej korýš+brusinka. Ale nejspíš až v zimě, teď chci sbírat informace atd... A zatím chytat na to,co mám koupený.

                              NMatesJ - Profil | Čt 23.6.2011 15:34:10

                              jHR >> dej tam jeste 100g suseneho mleka a mas paradni recept ,kterej ti bude chytat vsude

                                NSNOW - Profil | Čt 23.6.2011 10:04:47

                                jHR >> chtelo by to zkusit svalet si 10dkg na jedno vejce a udelat si test jak to drzí. tech 100g bych prdnul rybi protein od carp-b

                                  NjHR - Profil | Čt 23.6.2011 1:14:32

                                  Jeste jednou dobry vecer vsem pratelum :-) zkusim presneji popsat strucny recept ktery by mohl fungovat, opet poprosim o kritiku ci radu od zkusenych! ;-)

                                  Suche:

                                  Lososova moucka - 200g
                                  krevni moucka - 100g
                                  tunakova moucka - 200g
                                  gluten - 50g
                                  psenicne klicky - 100g
                                  kukuricna mouka extrudovana - 100g
                                  sojova mouka - 50g
                                  mleta repka - 100g

                                  (zbyva mi 100 g ''neceho'' a nebo treba nekde trochu neco pridat)

                                  Tekute:

                                  Lososovy olej - 10ml
                                  melasa - 50ml
                                  tekuta potrava: jatra - 30ml

                                  8 az 10 vajec a jako dodatek 50g belachanu

                                  (mozna nejaka esence na bazi koreni, jater, olihne pokud by byla potreba)

                                  Vsechno jsem to secetl a jsem na cca 130,- za cca 1.5kg boiliesu nepocitam vejce pac baba jich ma plnej kurnik :-)

                                  1 kg suche smesi jsem spocital na cca 72,-kc

                                  nejdrazsi polozlou je 50g belachanu kterej jsem vypocital na 30,-

                                  Myslite ze by to takto mohlo byt slusna a atraktivni smes...?

                                    NMaxxx - Profil | St 22.6.2011 23:59:24

                                    farevelak >> :-D tak pro cejna je to rozhodně jedna z Top pochoutek :-))

                                      Nfarevelak - Profil | St 22.6.2011 21:59:32

                                      Nejlepší je stejně kolínko obalené ve strouhance :-DD kuličkáři :-DD

                                        NSlavíček - Profil | St 22.6.2011 21:56:04

                                        Maxxx >> Tak to máš pravdu já sice mám několik receptů které chytají spolehlivě ale přesto pořád zkouším různé úpravy a hlavně kombinuju třeba i 4 esence plus několik es olejů dohromady !