Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 13:07:18

Pvl >> řešim to tak,že večer po práci jen míchám a vykuluju,to se ještě dá.No a vařim až po 22 hod,když je polovička už v hajanech :-))Stejně ale ráno smrdí celá kuchyně.....klika,že soused v činžáku je stejně žahlej jako já a má pro to pochopení.Ten zase vytáčí sousedku,že si doma nadívá rybičky na candoše polysterenem a cpe jí to do mrazáku,z toho je na mrtvici.Trvá to dycky celej víkend,cpe si do foroty na celou sezónu :-) Jo rybáři jsou zvláštní národ :-)

    Nmároš - Profil | Pá 21.8.2009 13:06:27

    zkus to narvat práškovejma posilovačema z plavačky,třeba firma marcel van der eynde je super a levná a faká to,dám tip:brém,roach,krev.......

      NPvl - Profil | Pá 21.8.2009 12:48:02

      Sjatkac >> Vím ..?? Nevím ? Ale domnívám se :o§))

        NSla - Profil | Pá 21.8.2009 12:46:41

        bacha na ten belachan-chutna dost jelcům-teda aspon tady u nas. i kdyz je pravda ze jim chutna skoro vsechno:)

          Nk-70 - Profil | Pá 21.8.2009 12:43:27

          někdy vylepšuji a někdy ne....vylepšuji to třeba rybími moučkami dle vlastního výběru, nebo nějakým extraktem. Vynikající je i belachanová kostka...dneska jsem si přivezl novou dávku a tu budu dělat bez vylepšení pouze s Carptrack liguid od Imperialu....vynikající tekutá potrava a taky elkem laciná.

            NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 10:48:07

            Aiwen >> to je právě ono,když mrkneš dolu,uvidíš,že to nebudu mít čas sušit,bavil jsem se tu o tom včera s Jardou(Sla),tak jsem je raději vynechal......taky neni špatný do béčka dát sardelovou pastu nebo rozmačkat tuňáka,ovšem to je stejnej problém,rychle podléhá skáze.....

            Pvl-koukám,že víš o čem mluvím :-)))

            K-70:to by mě taky zajímalo,jestli to vylepšuješ,já to třeba dělám.Vemu třeba kilčo levný hotovky směsi a hraju si s tim....většinou to dopadne tak,že je výrazně dražší,než si to koupit hotový,ale ten pocit potom,když si to sestavíš sám a fachá to,je k nezaplacení :-)

              NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 10:42:58

              Sla >> přesně vím o čem mluvíš,stalo se mi to loni,přehnal jsem to nějak s mixovanejma oplatkam,byly dost mastný a nechtělo to držet,měl jsem toho cca 4 kg a málem jsem na tom nechal ruce....to jsou chvíle,kdy bych se na to nejraději vys... :-) Ale pak,když to klapne a vidíš,jak to na tu tvojí kouli jede,to mě baví a rychle se na to zapomene :-)

                NLukaz - Profil | Pá 21.8.2009 10:35:53

                k-70 >> a uz do toho nic nepridavas?

                  NSkála - Profil | Pá 21.8.2009 10:28:42

                  KAMZÍK >> Koukni na staré články,je tam dost receptů i moudrých rad.

                    NSla - Profil | Pá 21.8.2009 10:22:50

                    Sjatkac >> tak supr,neni nic horsiho jak kdyz udelas treba 5 kilo testa a zacne se to zozpadat-pak ta prace trva jednou tak dlouho a clovek by to nejradsi vyhodil:)

                      Nk-70 - Profil | Pá 21.8.2009 10:08:40

                      Zdarec....já si kupuji rybu od Nikla....2kila suché směsy za 230korun jde....zkoušel jsem to minulou výpravu a za 8dní 51kaprů do 70cm....ale mám na ní i větší kousky ,-) http://www.nikl.cz/p10-ryba-boilie-mix.php

                        NPvl - Profil | Pá 21.8.2009 9:48:08

                        Sjatkac - ® Pá 21.8.2009 9:21:41--- Když už s tím tak nějak počítáš , nebude to alespoň šok :o§))

                          NAiwen - Profil | Pá 21.8.2009 9:39:15

                          Sjatkac >> Dávám maximálně 100-120gr./kg a neplesniví to.... a suším to úpe na kámen a drží to.... Já radši na hrubost používám ptačí zob, krupice se mi moc nelíbí...

                            NSjatkac - Profil | Pá 21.8.2009 9:21:41

                            Sla >> tak to pomohlo,trochu krupice a krásně to drželo,vařeno v páře,takže díky.Jo ten druhej recept,jak jsem si skládal sám,tak jsem si taky vukulil na zkoušku 1/2 kilča a ten teda drží v pohodě sám,ovšem je to rychta.Je to teda hodně kořeněný,jak sem to koštoval,tak jsem zvědav,co to bude dělat :-) Počítám,že mě dneska manželka vylifruje,až dovařim zbylejch 5 kg :-)

                              NSla - Profil | Čt 20.8.2009 12:02:48

                              Sjatkac >> tak pokud je nemuzes doma poradne prosusit tak tam jatra urco nedavj-100% by to plesnivelo. Ja obalovaci testo nepouzivam, delam velke a dost tvrde koule s cilem chytat jen ty vetsi. Zkus a uvidis jestli ti to bude atakovat bila ryba.

                                NSjatkac - Profil | Čt 20.8.2009 11:59:14

                                Sla >> taky si nemyslim,že by to ta soja s kuku nějak mrvila....ty játra-toho se bojim,povezu to čerstvě nakoulený a má od soboty chcát,bude vlhko,to v bivaku nedosušim....snad je přemluvim i bez jater :-)) Beru si i trochu syrovýho těsta na obalovačku,jaký s tim máš zkušenosti na vodách s výskytem malejch ryb a cejnů?

                                  NSla - Profil | Čt 20.8.2009 11:52:09

                                  200 gramů objemovych slozek vůbec neznehodnoti smes. ma to celkem dobre poskladane.
                                  Sjatkac: je pravda ze boilie s jatrama jsou nachylne na kazeni ale de to vysusit tak aby to neplesnivelo-figl nevim ale nekdy se to podari:)

                                    NSjatkac - Profil | Čt 20.8.2009 11:48:55

                                    Martin... >> sice nevim,jestli si děláš prdel a zkoušíš mě nebo echt,ale ok.Vypučim si uplně jednoduchj příklad z Kapří pohody,potažmo UK Carp: vemeš nějakou 50/50,jedno jakou třeba :
                                    sojová mouka 500 g
                                    krupice 500 g + 10-12 vajec
                                    a dodáš tomu chuť :
                                    betain 6 g
                                    skořice 3 g
                                    Aroma brusinka (glycerol) 4 ml
                                    EO mandle (4ml se mi zdá moc) 4 ml

                                    nebo

                                    krupice 400 g
                                    sojová mouka 100 g
                                    kukuřičná mouka 200 g
                                    sušené podmáslí (mléko, syrovátka)200 g + vejce 10-12 ks
                                    a jedeš chuť:
                                    jahodový džem nebo marmeláda 1 sklenice
                                    Aroma jahoda 12 ml
                                    EO bergamot 12 kap.

                                    V těhdle příkladech to je uplně markantní....prostě věci co nemaj žádnej nebo slabej potravní signál použiješ jako nosiče chuti,ať už z EO,esence nebo AMK...



                                      NMartin... - Profil | Čt 20.8.2009 11:28:38

                                      Sjatkac >> no objemovky jako nosiče? to jsem nějak nepobral.....vysvětli mi to

                                        NSjatkac - Profil | Čt 20.8.2009 11:26:48

                                        Martin... >> taky možnost,glutenu mám hafo,ani nevi,proč sem ho tam vlastně nedal.....ty objemovky jsem tam dal jako nosiče a ten Bioenzym má docela dost mouček + sem přidal tu losos.m. a rybí proteiny+booster,smrdí to fest,to mi věř..dyk si to vlastně mužeš zkusit,nemyslim,že bych to nějak znehodnotil,pro můj účel je to přesně ono.Mám ještě druhou směs s sebou a to je nadupaný rybinou ažaž,mužu ti to poslat SZ,kdyby tě zajímala ta druhá,co povezu....

                                        Aiwen-krupici hrubší schválně volím,je hrubší alíp mi uvolní tu esenci a hlavně rychleji,tak proto.Pajšl nemužu použít,protože by mi to u vody šlo do kelu,chytá to plíseň,nikdy jsem to nedosušil tak,aby z čerstvejch jater nevznikla...nebo máš fígl??
                                        Díky kluci