Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NPetr.J - Profil | Ne 20.1.2013 12:44:05

neutral >> Butiric není žádný výtažek, je to uměle vyrobená chemická surovina. Tedy ten co si koupíš v lahvičce 100 krát předražený v rybářském obchodě. Já teď kupoval litr za 650 Kč, podělili jsme se o to 4 a máme toho na opravdu dlouhou dobu. V rybářském obchodě dáš za 10 ml flaštičku 70 a více.Tak je to z většinou produktů určených pro ryby.

    Nneutral - Profil | Ne 20.1.2013 12:30:42

    Petr.J >> Přiznám se,že N butric acid používám,ale moc toho o něm nevím.Je to mastná kyselina máselná,která vzniká při rozkladu živočišných a rostliných materiálů.V boilie by měla zastávat funkci atraktantu,ale údajně má i selektovat ryby.Múj laický názor je ten,že Butric je výtažek,který už je nějak stabilizovaný a dál nepracuje,na rozdíl od zkaženého komponentu v boilies.Asi to bude blbost...Není tu nějaký Mladý Chemik? :)

      NPetr.J - Profil | Ne 20.1.2013 11:31:50

      Já dělal úplně z kraje, je to opravdu dávno, to se toho u nás ještě nedalo moc koupit boiles hodně levné, prostě suroviny co dům dal, esence do pečiva a ono to chytalo pěkně. No později, jak se začalo na trhu objevovat množství nepostradatelných surovin, tak jsem je samozřejmě také musel mít, protože bez nic se podle prodejců v podstatě nedalo nic chytit. Ne že by mě to na to vymazlené boiles nebralo, ale bylo to stejné, tak jsem ty zázračné extrakty, robinredy, a já nevím co všechno začal zase odbourávat a chytám v podstatě na to s čím jsem tenkrát začínal a chytám pořád stejně. Neříkám udělat boiles ze směsi nějaké mouky, to možná funguje na 2-3 dny, ale když se použije rozum, tak opravdu slušné koule, které mají kapři rádi udělám hodně levně. počítám tedy pouze náklady na suroviny, nemohu do toho počítat energie a čas. Ten čas ani nepočítám, jelikož mě to baví.

        NSlavíček - Profil | Ne 20.1.2013 11:17:41

        Petr.J >> Přesně tak člověk chce ryby chytat a několik krmit . Jak jsi napsal musí to ale rybám chutnat proto raději dávám kvalitní suroviny . Tím ale nemyslím z rybářských potřeb ! K těm cenám lidi jsou z blblý reklamou a věří že čím dražší tím kvalitnější . To ale vůbec nemusí bejt pravda někdy to je obyčejný předražený šrot s trochou rybí moučky a cenu dělá sám zákazník kolik je ochotný zaplatit a jméno firmy .

          NMachino - Profil | Ne 20.1.2013 11:15:51

          Petr.J >> no hlavní je aby to zrali:)
          Člověk si říká kapr sežere všechno ale stejně tam pak každý toho nacpe do boilie aby měl v duši klid:)

            Nagig - Profil | Ne 20.1.2013 11:05:40

            Pvl >> Ano tak jak v životě ;-)

              NPvl - Profil | Ne 20.1.2013 11:03:52

              agig >> Takže ......."zlatá " střední cesta ? :o§)

                NPetr.J - Profil | Ne 20.1.2013 11:01:53

                Já se řídím heslem, kapry chci chytat a ne krmit, to je pro mě důležité. Boiles jim musí chutnat a jestli tam je moučka za 200 Kč za kg a nebo za 60 je úplně jedno, ty úvahy o kvalitě jsou podle ně zcestné a vznikají masáží výrobců. Prostě se nechá vyrobit velice dobře chytavé boiles za 60-80 kč. Jestli mě někdo chce přesvědčit o opaku, tak jedině v reálu, to plácání tady je trochu zbytečné. Docela se mi líbí to, jak každý nadává, že je boiles drahé a výrobci jsou zloději a když někdo vyjede s něčím levným, tak říkají, že to je sra.ka, že to nemůže chytat a to tvrdí, aniž by to vyzkoušeli, je to úsměvné :-)

                  Nagig - Profil | Ne 20.1.2013 10:30:49

                  Obrfišlař >> TO je jasný to jsem chtěl taky říct že supr drahé boilie ti nezaručí supr ůlovky někdy méně znamená více chce to vždy tak něco mezi ;-)

                    NObrfišlař - Profil | Ne 20.1.2013 10:27:22

                    agig >> a to platí i obráceně, že co je drahé nemusí být zákonitě kvalitní:-)

                      Nagig - Profil | Ne 20.1.2013 10:03:06

                      Slavíček >> No to je celkem logický myslím že jsi nepřišel na nic nového ;-) drahé suroviny dělají cenu a tím i kvalitu je jasný že boilie nedělaj mouky to co si myslí spousta lidí že když smíchal pár druhů mouk že maj boilie o tom to určitě neni a nikdy jsem to ani netvrdil to co je levný nemůže být nikdy ani kvalitní to dá rozum tečka ..................;-) no koment

                        NPetr.J - Profil | Ne 20.1.2013 9:59:31

                        Jenom taková technická poznámka, děsíte se tu žluknutí a při tom se do boiles přidává kyselina máselná, což je vlastně produkt žluknutí. Tak jak z toho ven :-)

                          NSlavíček - Profil | Ne 20.1.2013 9:46:52

                          neutral >> Ono záleží jak dlouho to chceš sladovat . Třeba jsem měl doma vločky taky bys asi nevěřil že žluknou . Takový hnus jsem dlouho nejedl . Proto mám rád věci u kterých mám jistotu že je můžu dlouho skladovat bez ztráty kvality .

                            Nneutral - Profil | Ne 20.1.2013 9:44:03

                            Slavíček >> arašídy jsou velice aromatická záležitost,já dávám jen 100g a se žluknutím problém nemám...Dál tam mám vitalakt,pšeničné klíčky,mletou řepku,semolinu a sojovku a šlape to už roky rokoucí :)

                              NSlavíček - Profil | Ne 20.1.2013 9:21:20

                              agig >> Tak že v surovinách nebude takový rozdíl . Když tam jet fish dá šrot bude stejný jako z krmiva Hulín . Tím nechci říct že to je špatný . Ale věřím jenom tomu co si namícham sám . Za málo peněz nemůžeš čekat hodně muziky . Dnes chce každý za co nejmenší náklady co největší zisk . Ale funguje to tak je hodně lidí co tohle neřeší .

                                Nagig - Profil | Ne 20.1.2013 9:11:52

                                Slavíček >> Ahoj moc jsem nepochopil kam tím míříš

                                  NSlavíček - Profil | Ne 20.1.2013 9:03:15

                                  Obrfišlař >> To jsme na tom stejně . Rodiče nadávají že smrdí celý dům a okolí .

                                    Naxel82 - Profil | Ne 20.1.2013 8:58:06

                                    Obrfišlař >> jo táák

                                      NObrfišlař - Profil | Ne 20.1.2013 8:57:20

                                      axel82 >> to je jen suchá směs!!!

                                        Naxel82 - Profil | Ne 20.1.2013 8:55:59

                                        Obrfišlař >> tak to bych chtěl taky takové boilie kupovat za 100kč:))