Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NTomajo - Profil | So 19.1.2013 16:09:57

Slavíček >> :-)))

    NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 16:07:55

    Tomajo >> Nemusí když koupíš ten pořádně ředěný od imperiálu .

      Naxel82 - Profil | So 19.1.2013 16:03:27

      podívej jaká je cena toho boilie. ty komponenty co nakoupíš a uvařit, usušit, a čas? dostaneš se na polovičku té ceny. pokat jo tak začnu i já rolovat. podle mě je tohle boilié střed a věřím že chytá. kolega má na tohle nachytáno pár pěkných kousků. koupíš jeden dip v akci cca 150kč. navaříš patikl za pár peněz a chytáš. žádný bordel doma atd. je to můj názor. http://www.red-fish.cz/boilie-mikbaits-multibait-br​usinka-5kg-p2908

        NTomajo - Profil | So 19.1.2013 16:01:41

        Dixa >> no to rozhodně. To musí být strašně přepálený jak vůní, tak i cenou.

          NDixa - Profil | So 19.1.2013 15:57:06

          Lexoun - 5 ml esenciálního oleje to se docela prodraží a bude to moc převoněné nemyslíš?

            NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 15:39:01

            Lexoun >> Když chceš dát ten telasan nedávej podle mě tu sóju . Ten telasan už obsahuje kolem 20 až 40 % sóji .

              NLexoun - Profil | So 19.1.2013 15:31:49

              Teď jsem na to koukal,tak že bych to udělal nějak takto ?
              250g kuk.mouky
              200g Telasan
              300g ptáčák
              100g klíčky
              100g soj.mouky
              50g pivovarské kvasnice
              50g sušené syrovátky
              ---------------------------------------------------​-----
              50ml melasa , 5ml esenc.olej , potrav.esency nebo nějaký rybářský amino.

                NLexoun - Profil | So 19.1.2013 15:05:38

                Machino >> Lepší než použít ty levné složky,co jsem se ptal o stránku dříve :
                250g kuk.mouky
                200g pšen.mouky (krupice ?)
                300g ptáčák
                100g klíčky
                100g soj.mouky
                50g pivovarské kvasnice
                ---------------------------------------------
                50ml melasa , 5ml esenc.olej , potrav.esency nebo nějaký rybářský amino.

                  NSlavnýLovecPampalini - Profil | So 19.1.2013 15:04:08

                  Slavíček >> měl jsem to měsíc v kýbli naložený v boosteru a nic se tomu nestalo

                    NMachino - Profil | So 19.1.2013 14:59:31

                    Lexoun >> lepší než co?

                      NLexoun - Profil | So 19.1.2013 14:30:23

                      Slavíček >> Dobře,díky :-))))
                      Jinak jsem tu různě zahlédl že se doporučuje použít telasan (což jak jsem si teď našel jsou granule pro teleta).Jak to vidíš,je to lepší surovina ? dík.L

                        NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 14:20:19

                        Lexoun >> Nevím výroba šrotu mě nikdy nezajímala protože to nepouživám .

                          NLexoun - Profil | So 19.1.2013 14:15:50

                          Slavíček >> Aha,tak šrot který koupím takhle nevypadá.Možná zbytky celých zrn,že by v tom byli klíčky pochybuji.Už jsem taky koupil šrot který v sobě neměl hrubé složky vůbec,vypadal jak hrubší mouka.

                            NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 13:58:35

                            Lexoun >> Šrot když se dělal u nás ve statku byl celé zrno i klíčky . Tak počítám s tím že to bude stejný . Je to jednodušší a levnější výroba .Krupice a mouka je rozdíl v hrubosti a použitém druhu obilí . Tam se oddělí kličky kvůli tomu aby byla delší trvanlivost . Osobně používám převážně jiné suroviny a tímhle jsem se nikdy moc nezabýval .

                              Nnofish - Profil | So 19.1.2013 13:51:27

                              Kouleváleči :-) Poraďte...
                              Mám decela úspěšnou, slušně lepivou, krmítkovou směs, jemné konzistence. Chtěl jsem z ní zkusit udělat pár malých kupiček na feeder a vyzkoušet je. Co tam přidat, aby byla jistota, že to půjde pořádně vysušit a nepopraská to?

                                NLexoun - Profil | So 19.1.2013 13:49:04

                                Slavíček >> ahojky,zajímalo by mně jaký je rozdíl kupříkladu u pšenice když použiju přesátý šrot,mouku nebo krupici.Mění to pouze soudružnost a hrubost směsi nebo je i nějaký rozdíl ve stravitelnosti a energ.hodnotě ? díky.L

                                  NLexoun - Profil | So 19.1.2013 13:19:30

                                  neutral >> Tak nejlevnější boilie jsem nechtěl,to asi zadavatel diskuze.Spíš hledám jednodušší směs pro začátek.Ale aby to trochu na krmení bylo :-))))
                                  Díky.L

                                    NForex - Profil | So 19.1.2013 12:55:10

                                    Forex >> Ještě jsem zkoušel dávat pšeničný klíčky, rybí moučku, sušenou krev, ale od všeho jsem upustil kvůli jednoduchosti a pořád to funguje stejně

                                      NForex - Profil | So 19.1.2013 12:50:41

                                      Chlapi já na rychlý chytání a prokrmení používám osvědčený koule za pár kaček, myslím teda, protože já mám vše zadarmiko. Nic nevážím jen odměřuju. Mám litrovou nádobku a s tou si dělám poměry. Tak jako základ zfermentovanou kukuřici, když pěkně smrdí tak ji jen rozmixuju, snažím se s minimem té původní vody, jen tak aby to šlo dobře mixovat ponorným mixerem
                                      Takže tady toho mixu 2litry
                                      1litr rozmixovaných hovězích jater
                                      pul litru nahrubo rozmixované řepky
                                      2 kostky masoxu
                                      2dcl melasy
                                      1dcl surovýho řepkovýho oleje
                                      20 vajec
                                      1 sáček konzervantu na zavařování
                                      z toho udělám těsto a dohušťuju směsí pro slípky, nebo nějakým šrotem, prostě cokoliv mám po ruce.
                                      Včera jsem poprvé přidal lžíci aminokyseliny lysin a methionin, protože se mě dostali pod ruku, dřív jsem nepoužíval. Těsto nechávám do druhého dne, jinak se hůře roluje, druhý den je super. Loni se mi stalo že jsem musel dodat vejce asi 5 kusů, asi jsem použil nějakej jinej šrot než jindy. Nakoulím 20tky a vařím ve fritáku. Pak jen usuším a skladuju v pytli od cibule. Chytací koule potom jen předipnu v tekutých játrech z hulína a jezdí to celej rok. Možná se to zdá složitý, ale je to fofr.Já mám spíše problém že si suroviny seženu zdarma, jen se zdráhám experimentovat, ale myslím, že kapr sežere vše

                                        NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 12:24:07

                                        SlavnýLovecPampalini >> Arašidy jsou dobrý ale horší je výdrž žlukne olej . Taky mám takový levný mix ostatně dnes na drahý směsi už nechytám .