Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NSlavnýLovecPampalini - Profil | So 19.1.2013 11:55:22

SlavnýLovecPampalini >> ta příchuť komplexu to je fakt jedno jakou dáš

    NSlavnýLovecPampalini - Profil | So 19.1.2013 11:54:54

    už jsem to tady psal do jedný diskuze: sušený mlíko, mletý arašídy, kukuřičná mouka, pšeničná krupice, ptačí zob, trošku strouhanky na lepší zpracování(všechno podle oka) těsta 6 vajec na kilo + trošku vody + trocha melasy a trošku Amino-CSL komplex Horká Višeň stačí 40ml na kilo

      NObrtlik - Profil | So 19.1.2013 11:33:16

      don Ferrari >> Ahoj, zapoměl jsem napsat rybi moučky

        Ndon Ferrari - Profil | So 19.1.2013 11:29:47

        Obrtlik >> získané z ryb? kukuřice, pšenice, atd?

          NObrtlik - Profil | So 19.1.2013 11:27:23

          Lexoun >> Ahoj,tak vnady,to je doplněk krmiv pro ryby.Jsou to krmne suroviny ziskane z ryb,a jinych mořskych živočichu. Složeni- kukuřice, pšenice,pšenična mouka,sojovy šrot,řepkove semeno,mlečne vyrobky,kvasnice,atd.Neni vhodny pro přežvykavce.10Kg pytel cca200kč,ale začinal na 150kč,pěkně to zdražili.

            Nneutral - Profil | So 19.1.2013 10:32:05

            Figos >> Mě kule s obsahem Robin Redu na stojáku nekompromisně atakovali násadáci a plevel,nepomohly ani průměry 24mm,tak jsem ho vypustil.Na řece se mě ale naopak osvědčil..Ty nemáš na stojáku problém Robin Red-Ryba hned...?.

              Nsison - Profil | So 19.1.2013 10:00:10

              Presne tak.Pokud chceme levnou smes tak se nevyhneme pouzivani surovin jako jsou Sojove mouky tucna a odtucnena.kukuricne moucky .Psenicne.Zalezi pak na slozkach ktere budou urcovat jestli bude boili na bazi ryba nebo sladke. Dva me recepty 125g sojove tucne,125gr odtucnene,125kukuricne krupice,250gr psenicne krupicky.125granuli pro pstruhy,Rybi moucka -hunackova,sladidlo a 50gr belachanu.Druhy recept zustava v zakladu stejny pouze rybi moucka belachan a granule jsou nahrazeny susenym mlekem,jemne mletym ptacim zobem a sladidlem s vyraznejsi ovocnou chuti.

                NTOPR - Profil | So 19.1.2013 9:56:58

                Figos >> Nesmí toho ale být moc.Jednou jsem v zimě roloval sladkou směs a do ní šel Ananas podkápnutej kyselinou ,měl jsem toho patnáct kg a než sem to naroloval a uvařil tak to čuchal celej barák a ta příjemná vůně se po pár hodinách převtělila do nesnesitelného zápachu bez šance to vyvětrat.Byt byl cítit asi týden -))

                  NFigos - Profil | So 19.1.2013 9:49:48

                  TOPR >> Přesně tak tohle mi pěkně vonělo po banánu....

                    NTOPR - Profil | So 19.1.2013 9:46:34

                    Figos >> A protože na rozdíl od rybiny to voní tak vařit můžeš doma aniž tě manželka zabije -)

                      NFigos - Profil | So 19.1.2013 9:42:18

                      Nazdar tak já si včera dělal boilies z:
                      500g kukuřičného šrotu
                      120g sojová mouka
                      500g krupice
                      125g robin red
                      koření chlli pytlík
                      9 vajec
                      trochu oleje
                      A dal jsem tam banánový booster a je to.A 1,5kg máš doma....

                        Nneutral - Profil | So 19.1.2013 9:38:00

                        Slavíček >> Ano,to taky obsahovala jedna z mnoha verzí tohoto primitiv-mixu a šlape to též.Já ani nejsem příznivec velkých krmných kampaní,proto nemusím stravitelnost až tak řešit.Tam kde chytám si velkým krmením mazáky vyplaším,takže dobře zvolené lovné místo je nad tuny žrádla...

                          NTOPR - Profil | So 19.1.2013 9:35:49

                          neutral >> Nenech se odradit,já s touto směsí začínal před možná patnácti lety a jak nám to šlapalo.Ani nevím proč jsem to přestal dělat-)Věřím že když to naroluji dnes tak to zachytá taky všude,jenom to není vhodné na dýl jak dva,tři dny,pak ryba ztrácí zájem.Každý ale nemá čas na týdenní výlety.

                            NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 9:25:48

                            neutral >> Možná by byla lepší volba třeba dát místo sóji arašidy kukuřice krupice kličky . Něco podobného jsem zkoušel a šlape to . Ale taky se tím nesmí moc krmit .

                              Nneutral - Profil | So 19.1.2013 9:21:36

                              Slavíček >> Je jasné,že stravitelnost těchto kulí musí člověk při používání zohlednit.On se ptal na nejlevnější boilie,tak ho tu má.Je to víceméně směs 50/50,kterou prodává kde kdo za přemrštené love.Já si tam dávám ještě dvě suroviny,které tuto směs enzimaticky podpoří a chytám na to velký ryby od jara do podzimu včetně...

                                NKocháč - Profil | So 19.1.2013 9:13:06

                                neutral >> A hodně s tím krmíš? :o)

                                  NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 9:12:54

                                  neutral >> Chytá to je pravda navíc to není drahý ale není to v hodný na krmení .

                                    Nneutral - Profil | So 19.1.2013 9:09:59

                                    Slavíček >> přesně tak a jak chytá,že?Ale oni mají to složení trošku pestřejší,aby jsme jim zas nekřivdili...

                                      NSlavíček - Profil | So 19.1.2013 9:08:35

                                      neutral >> Ještě k tomu dej esence rictword a nemusíš to kupovat to je stejný šrot .Navoněný piliny sója z horšuje stravitelnost kor v tak velkém množství .

                                        Nneutral - Profil | So 19.1.2013 9:01:32

                                        500g-sojové mouky odtučněné
                                        500g-kukuřičné mouky/semoliny
                                        do cca 7-8vajec
                                        -60ml melase/tekutých jater
                                        -15ml esence
                                        -10kapek EO
                                        chytá to celý rok a všade :)