Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NLexoun - Profil | Pá 18.1.2013 23:42:50

Obrtlik >> ahoj......ten 10kg pytel vnady je co ?
Jinak ovocné čaje jsou voňavé,protože obsahují právě potr.esenci tak osobně bych asi použil tu.I když jako nápad to není tak od věci.Díky.L

    NObrtlik - Profil | Pá 18.1.2013 23:14:43

    zdar, jako zaklad použivam vnady 10kg-pytel,a ten už obsahuje ty přisady ,jako jsou řepka ,pojiva, kuku,akorat přidam potavinařske barvivo-ruzne barvy ,10 vajec,nějake aromata,no a je to.a když vařim boilie,tak do vody dam dva sačky čaje,třeba když dělam jahodove tak dam jahodovy čaj,a krasně to natahne vuni,jinak ve vodě si myslim že toho jde hodně pryč, a přijde mi to takove nic moc.ale v loni jsem měl od nikla ,a čekal jsem daleko vice,když to tak všichni chvali.

      NLexoun - Profil | Pá 18.1.2013 22:49:43

      zdravím vespolek.Vymýšlím si nějakou jednoduší směs pro letošní jaro.Minulý rok jsem šoulel nějaké kupované směsi a letos bych rád zkusil vlastní.Nechci zakládat vlastní diskuzi,je toho tady až moc tak snad nebude autorovi vadit že oživím tuhle starší.nemám v podstatě žádné zkušenosti a nevím jaký rozdíl mi udělá jestli použiju mouku,krupici nebo šrot a další detaily o postavení směsi.Takže veškeré postřehy uvítám.Předem dík.
      Tady to je :
      250g kuk.mouky
      200g pšen.mouky (krupice ?)
      300g ptáčák
      100g klíčky
      100g soj.mouky
      50g pivovarské kvasnice
      ---------------------------------------------
      50ml melasa , 5ml esenc.olej , potrav.esence nebo nějaký rybářský amino.

        NKocháč - Profil | Čt 7.6.2012 21:45:21

        moskyt >> jak hnědej nok

          Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:44:42

          moskyt >> záleží po kom to bude

            Nmoskyt - Profil | Čt 7.6.2012 21:43:22

            Kocháč >> Nebude se to blbě válet ? Ale věřím, že to kapři sežerou.

              NKocháč - Profil | Čt 7.6.2012 21:43:04

              kritik >> :o) nezaškodí ho čas od času vytáhnout na světlo kapří :o)

                NKocháč - Profil | Čt 7.6.2012 21:41:06

                moskyt >> možná pepř a sůl

                  Nkritik - Profil | Čt 7.6.2012 21:39:01

                  Kocháč >> Ááá, koukám starej dobrej recept ! :-))

                    Nmoskyt - Profil | Čt 7.6.2012 21:35:15

                    Kocháč >> Tohle už je ale starší recept, možná by potřeboval vylepšit :-).

                      Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:34:59

                      Kocháč >> to bude čonkin asi nějakej divnej ne

                        NKocháč - Profil | Čt 7.6.2012 21:32:30

                        pytlak >> Čonkin to zkoušel a šlapalo to.

                          NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:32:16

                          Kocháč >> zapoměl si na vejce.

                            Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:31:22

                            Kocháč >> tak to jo

                              NKocháč - Profil | Čt 7.6.2012 21:29:15

                              pytlak >> 1kg cukru a 1kg hoven.

                                NZdendahat - Profil | Čt 7.6.2012 21:28:17

                                Grupa ví moc dobře o čem mluví!!

                                  NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:26:06

                                  pytlak >> ty, já jsem to jen tak plácl. Nejsem fakt žádnej boiliesovej odborník! Receptů je mrak. A když budu psát nějakej recept, tak si to budu rovnou i vymejšlet. Já na ty recepty a jejich ortodoxní dodržování, moc nejsem. Jestli bude v kile o pár zrnek něčeho víc, nebo míň, je asi jedno. Kapr sežere i lejno. :-)

                                    Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:23:01

                                    GRUPA >> tak jestli můžu poprosit porad nějaký recept třeba na SZ

                                      NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:20:58

                                      pytlak >> na obyčejným mlýnku na maso. Žádná věda to není. Dělal jsem ale spíš masovky a aby se mi to dobře mlelo, přidával jsem i do mletí granule pro psy. Přiměřeně. :-) Nedělám z toho kaši jak z máku do buchet..! :-) Ale jen jednou pomelu, aby se narušila struktura semene.

                                        Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:18:44

                                        GRUPA >> meleš to najakým strojku