Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

NMachino - Profil | Čt 7.6.2012 21:13:04

GRUPA >> ale pomletý se neprodává vid?já to vždycky melu mámě v kuchyni a ta na mě kouká jako na vraha:)

    NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:11:48

    Machino >> víš jak voní vánoční cukroví....... A stačí citr. kůra.

      NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:10:01

      pytlak >> já si koupím ten pytlík (nesháním nejlevnější) co mají v obchodech jako krmení pro hlodavce (třeba), stojí cca 16,- KČ :-) Hlavní je aby zrníčka byla bez plev. Složení je na obalu, takže si vybereš dle gusta. Podobná směs od výrobců kulek, bude cenově někde úplně jinde. A sypu, a sypu.....tolik, kolik chci aby bylo v řezu těch pevných částí. Do toho tvého bych dal klidně i 300g pomletého ptačího zobu.

        NMachino - Profil | Čt 7.6.2012 21:08:40

        GRUPA >> ok levná přísada to je...ale já tam radši dám esenci na rychlý chytando...

          Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:08:30

          GRUPA >> a co třeba melasa nebo česnek

            Nloveckaprů - Profil | Čt 7.6.2012 21:07:51

            fana1875 >> je to vždycky o důvěře k boilies, a samozřejmě že ideální varianta je našoulat si doma koule z dobrých surovin, jen říkám, že než ušoulat to z mouky a cukru, je lepší koupit komerčně prodávané boilies. Já jsem osobně loni přestal více méně kupovat výrobky našich firem, protože mi celkově příjdou "odrbané" a za ty peníze, které dám třeba za LK si můžu dovolit pomalu 2 kila clubmixu od solaru a to je přece jen kvalitou velký nepoměr...

              NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 21:04:38

              Machino >> pytlak tam žádnou esenci nemá. Je to jen
              rada na levnou aromatickou věc. Důkladně umytý citrón, osušený a nastrouhaná z něj kůra, má výraznou vůni. Je v cukroví atd. A stojí pár šušňů. Dá se koupit i sušená kůra, ale to je zase někde jinde kvalitou. Kůra je kůra.

                Nfana1875 - Profil | Čt 7.6.2012 21:03:28

                loveckaprů >> a komercni boilie neni odrbany?

                  Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 21:02:19

                  GRUPA >> kolik myslíš toho ptačího zobu

                    NMachino - Profil | Čt 7.6.2012 21:01:40

                    GRUPA >> to dáváš místo čeho esence?

                      NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 20:58:34

                      Machino >> aroma

                        Nloveckaprů - Profil | Čt 7.6.2012 20:58:33

                        tak nějak jsem postupem času zjistil, že můžete odrbat vše, ale boilies... radši přihoďte kilinko na komerční boilies, kdy kvalitní řady vychází 200 na kilo, a nachytáte víc než na oslazenou mouku...

                          NMachino - Profil | Čt 7.6.2012 20:58:13

                          GRUPA >> kůra z citrusu je k čemu?

                            NGRUPA - Profil | Čt 7.6.2012 20:56:28

                            pytlak >> namlel bych tam ptačí zob a místo moučky, bych dal krystal. Moučka je jed. Možná kůru z nějakého citrusu a cukr nejlépe třtinový.
                            Ale já jsem spíš kuchař, než baitér..:-))

                              Npytlak - Profil | Čt 7.6.2012 20:49:42

                              co řikáte tomuhle obyč receptu?čím to ječtě vytunit,nebo to nemá cenu ??díky
                              jednoduché boilies z domácích surovin :
                              Pšeničná mouka polohrubá 0,5 kg
                              kukuřičná mouka 0 5 kg
                              ušené mléko 0,5 kg
                              cukr moučka 0, 25 kg
                              vejce 5 ks
                              med 2 lžíce
                              anýz mletý 1 balíček
                              potravinářské barvivo - červené nebo žluté

                                NSlavíček - Profil | Čt 15.3.2012 20:17:27

                                MifakM >> Klasika nic převratného ale fungovat to bude . Osobně bych ubral konopí přidal játrový prášek a pivní kvasnice . Konopí jsem kdysi zkoušel není špatný ale koule byli moc měkký musel jsem je dlouho sušit a tak jsem od toho upustil

                                  NSNOW - Profil | Čt 15.3.2012 19:48:11

                                  MifakM >> odvaz si na 100g mixu a udelej to s jednim vejcem.. aspon budes vedet co si spachal.

                                    NMifakM - Profil | Čt 15.3.2012 19:45:34

                                    A Váš názor na takto sestavený mix?

                                      NSlavíček - Profil | Čt 15.3.2012 19:35:49

                                      Zdendahat >> Držet to bude pokud by byli problémy ubral bych konopí a přidal víc krupice popřípadě pšeničné kličky ale ty se rychle kazí .

                                        NZdendahat - Profil | Čt 15.3.2012 19:30:49

                                        Slavíček >> Ikdyž já si teky nejsem moc jistej tím, že to bude držet pohromadě, nevi, nevim,