Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

Nschiwa - Profil | Pá 6.6.2008 10:53:08

Dobruský:Vyhrazené místo pro ZVP na Hostíku není,ale pár fleků kam zajede vozíčkář najdeš,třeba louka naproti nudapláži.

    NDobruský - Profil | Pá 6.6.2008 10:30:05

    Ahoj lidičky, může někdo poradit místo na Hostivaři, kdë je přístup k vodě pro rybáře - vozíčkáře ?

      Nschiwa - Profil | Pá 6.6.2008 9:57:15

      Já na Hostivaři moc nekrmím, max prohodím jednou hrstí+červíky.Před RS bych si to nikdy nedovolil a rozhodně být ryb. stráží tak na to prvně upozorním a na podruhý zabavuji papíry.Ten zákaz je tam z důvodu znečištění(dvě pláže) a nevěřím tomu, že to všechno vyžere bílá ryba, nebo se vám ještě nestalo, že jste za celý den neměli někdy záběr a nástraha ležela bez povšimnutí na dně?Na druhou stranu, když vím co se pouští nad Hostíkem do Botiče za žumpy a lidi co se tam koupou a vykonávají své potřeby přímo do vody.Ukrajinci se tam chodí mýt(šampon, mýdlo)což je mnohem větší znečištění než troška šrotu.Krmení bych tedy raději nepovoloval, ale jako zbytečné mi příjde zakazovat zavážení nást.rybky, což občas poruším.Nevyrážíte tam dnes někdo navečer??

        NPokki - Profil | Čt 5.6.2008 23:56:57

        LÁDÍK: Každý má v něčem pravdu. S krmením se to přehánět nemá, když se ale podíváme jak to na nádrži vypadá, tedy nesmí se krmit a přesto si někdo přihodí.Na revíru se denně otočí kolem 100vky rybářů tak to už je nějaké to kilo krmení.Při představě, že by se povolilo např. 2kg na osobu denně pro spoustu lidí by to znamenalo 3kg...5kg...
        A to vám opravdu nikdo nedokáže kolik jste si nakrmili, takže by se to nemohlo ohlídat a vhledem k tomu že na hostivař chodí spousta rybářů mohlo by to zapříčinit "překrmení".Hostivař a hlavně ryby a jiné organizmy v něm žijící by se obešli i bez jakéhokoli lidského zásahu. Na březích rostou stromy a keře dno má rozdílný charakter a lidé kteří se koupou čeří vodu čímž dochází k odkrývání jídelních stolů pro ryby na dně.Oproti tomu Nadýmač je lokalita která nemá takové přírodní bohatství a ryby tam (nemohou dle mého názorů) nemohou dosáhnout velkých rozměrů.Už jenom kvůli tomu co se tam několikrát přihodilo (bydlel jsem v Uhříněvsi cirka 18 let) dále tam není takový tlak rybářů a nikdy jsem tam neviděl nikoho kdo by s sebou k vodě táhl např. 5kg krmení. Zákaz krmení je na Hostivaři "snad" na místě a i kdyby nebylo tak je nám to p.r.d.platné :-)

          NMajkl1 - Profil | Čt 5.6.2008 10:58:14

          na hostíku by to chtěl několik tun papu pro kapříky, aby trochu zmohutněly :)

            NMajkl1 - Profil | Čt 5.6.2008 10:55:10

            Včera večerní rybařina, celkem 5 kaprů, 3 plotice, konečně 3 úhoříci a taky sumeček. Před jedenáctou uhoříci přestali brát, zajímavé...

              NLÁDÍK - Profil | Čt 5.6.2008 7:08:59

              Sandraj-sojka má s krmením pravdu-viz.jeho příklad(nádrž Nadýmač).Je to opravdu nudlička, přítok minimální a častokrát ucpaný, přesto se zde může krmit a krmí úplně každý.Vodě to vůbec nevadí, dokonce kvete minimálně(jen ke konci sezóny) - na jednom místě a o dost později než Hostivař.Na tak malou vodu je velice dobře zarybněn-převažují malé rybky-karas, lín, plotice.Jsou tam ale i kapříci, dokonce amuři a nějaký draveček....Pokud by každý mohl krmit a dělal to v rozumné míře,plevel to sežere.Uvědom si,jak je hostík zarybněn a kolik tun plevele tam je.A bílou plevelnou rybu berou jen vyjímky...

                Nsojka - Profil | St 4.6.2008 22:22:47

                Sadraj: no nevím, Já občas zajdu na Nadýmač do Uhříněvse. Je to rybníček 0,7 ha a krmit se tam může a taky se tam krmí. A nepříjde mi, že by to tam ta voda nějak hnila a plesnivila. Je tam hodně menších ryb a ty to podle mne všechno vyžerou. Když např. zakrmím kukuřicí a nahážu tam plechovku, tak to bere cca 1 hod. a pak utrum. Po zakrmení zase záběry začnou. Takže z toho vyvozuji, že to ty ryby prostě vyžerou a odjedou jinam a vrátí se až je zase co žrát. Ti líni tam jsou sice malí, ale na svou velikost velmi dobře stavění, takže bych řekl, že jim jde vnadění k duhu. A jelikož tam furt něco bere, logicky vyvozuji, že mají furt hlad a i když se tam krmí a rybářů tam chodí dost, tak nejspíš všechno sežerou, jinak by se nacpali a nebrali by. No a na Hostíku, který je zarybněn velmi dobře to musí být podobné, hlavně ty mraky zakrněných cejnů se tam dle mne vrhnou na návnadu jak piraně a vyluxujou dno dokonale a hnít nemá co.
                Pokki: ti boleni ti do toho najeli na Hostíku nebo jinde? Když jsem tam chytal, tak bylo vidět boleny lovit, ale chlebu se vyhýbali velkým oboukem, jinak řečeno lovili všude jen ne poblíž chleba.
                LÁDÍK: s těmi "známými" na domovském svazu je to problém, vím že se to i jinde mnohdy řeší "flaškou rumu". Chtělo by to, aby přestupek proti RŘ řešila MO, na jejíž vodě k tomu došlo, nebo aby byly určeny pevně stanovené tresty, které by se automaticky za to které určité provinění dávaly, např. ponechání hájené ryby = odebrání povolenky do konce roku a další rok bez atd.

                  Nsadraj - Profil | St 4.6.2008 17:45:57

                  Třeba na vltave 6 je
                  1. SN II. (Nepomucký) v k. ú. Praha 5-Stodůlky 2 ha
                  Lov přívlačí, vnadění a používání krmítek je na této nádrži zakázáno
                  jen proto že je to mrnavej rybniček uprostřed sidliště a má minuimální přítok jen deštěm a kdyby se tma nahazelo krmení tak ty lidi kolem chcípnou smradem ,Představ si , že třeba zrovna tejden nebudopu žrát a nahazi se tma metráky krmení , tak to stejně nesežerou a když začnou žrát tak už to bude ukažený . Na řece je to o něčem jiným tam se to odplaví a v nejhorším samo vyčistí . ale v rybníčku s malým průtokem to akorát žere kyslík rozkladem . Doma si di akvaria taky nenasypeš před dovolenou když jedeš prač kybl žrádla do zásoby s tim že to ryby časem sežerou . Zkus tam nekdy nasypat kilo plet který se rozpadno u a uvidíš jak to po čase dopadne i s rozpadlejma peletama když vypneš fistraci a vzduchování. Stačí jen malinka vic žradle než stačí osazenstvo sežrat a máš z akvarka mrtvou vodu .

                    NMalhe - Profil | St 4.6.2008 17:35:36

                    tak to nevim proc zakazali napriklad pelety vobec neuskodia vsetko sa rozpadne a tie male kusky dorazia mensie biele ryby, a to akoze ani na PVA by som si nemohol dat?? to je nejaka blbost nie??

                      Nsadraj - Profil | St 4.6.2008 17:32:45

                      Ten zákaz krmení je naprosto v pořádku
                      Krmení je svinstvo . kolik se tam za den vystřídá lidí a kdyby tam každej naházel jen kilo krmení tak za půl roku to už nebude přehrada ale kopec žrádla uprostřed hnijící kaluže .
                      Neborouc v potaz je nekterý "takyrybáři" tam nahazejí klidne zbytky tejden starýho a plesnivýho žrádla přece se s tim zase nepotáhnou domů když to na nej stejně nebralo, kdo by se s tim taky tahal MHD že? Ono už jenom to dotáhnout ten pulkilometr na zastávku v tomhle vedru je pěká fuška tam se to nese s vidinou úlovku ale proč zpátky když můžu dát rybám nažrat, 6e to ale potom hnije a plesniví a kazí vodu to jim nedojde .

                      Mějte rozum do tak malý vody kdyby se krmilo tak je tam tuna denně jn to švihne a kolik by to bylo za rok?

                        NPokki - Profil | St 4.6.2008 17:19:10

                        Mlaskačka je super sdrenalinový lov! Mám na něj nachytyných spoustu bolenů a hafo kaprů kolem 50cm. Je to adrenalin.

                          NLÁDÍK - Profil | St 4.6.2008 7:17:25

                          Sojka-mlaskačka-já osobně na mlaskačku nechytám.Znám ale ze Džbánu človíčka, moc sympatický pán, který po celý rok na tento způsob chytal.Vždy na 1 prut.K vodě přinesl pokaždé 2 chleby a rozjel svoji show.Nachytal množství menších ryb.V mé přítomnosti byla největší ryba kapr 55 cm.Sám říká, že pokud ti najedou malé svině-myslel cejnky, plotice, perlíny, házíš to tam vpodstatě jen pro jejich nakrmení.Amura jsem viděl vytáhnout jen 3 krát-pokaždé na jiný způsob!!! 2krát na Vltavě a 1krát na pytlačku-chovný rybník........................................To jsem byl ale ještě kluk.

                            NLÁDÍK - Profil | St 4.6.2008 7:11:27

                            sojka-já osobně bych si krmit tam, kde se nesmí nedovolil.Jenže co člověk, to názor-co člověk, to jiná povaha.Jsou lidé, kteří krmí i přesto, že jim něco řekneš.Uvedu příklad-znám pár rybářů, kteří tento rok již o povolenku přišli právě kvůli krmení.Jenže.....ty jim sebereš povolenku, oni zajdou za kamarády na svaz... a povolenku mají zpátky.A Tobě se vysmějou do očí.Snad se uvede ve funkčnost systém, kdy přes určité heslo zjistíš na počítači, že někomu byla povolenka sebrána a nikdo mu nebude moci novou povolenku vydat..Jinak máš naprostou pravdu v tom, že krmit před porybným tam, kde se nesmí je sprosťárna.Měj se.

                              NGlanis - Profil | Út 3.6.2008 22:04:13

                              sojka- já jsem ji tam zkoušel dávat ráno , ale bez uspchu. ihned po náhozu se do toho pustily plotičky a cejni a bušily do toho tak dlouho až to srazili. A cose týče amuru tak o těch jsem zatím jen slyšel...:)

                                Nsojka - Profil | Út 3.6.2008 20:50:05

                                LÁDÍK: k příspěvku z 15.5. samozřejmě neříkám, že by se měla kvůli trošce krmení brát povolenka, to by bylo fakt moc přísné a co si budem povídat, vzhledem k množství ryb, především zakrněných cejnů je krmení sežráno natotata. Ale na druhou stranu krmit na vodě s "přísným zákazem krmení", když vidím, že hned vedle mne kontroluje rybářská stráž a zblízka na mne kouká, považuji za drzost, ne-li rovnou za provokaci a minimálně ústní výtka by byla na místě. No řekni sám, kdybys chytal na dejme tomu nějaké mimopražské vodě, kde je zákaz krmení a vedle tebe by zrovna kontroloval porybný - házel by sis krmení ke splávku? Já ne... a to jsem policajt.
                                Jinak nic ve zlým, jsem rád, že kontroluješ, párkrát jsme se už letos setkali a z jednání s Tebou s z příspěvků vidím, že seš rovnej chlap.
                                Ostatních se chci zeptat jaké máte zkušenosti s lovem na mlaskačku? Já to letos jednou zkoušel, ryby mi najely, ale většinou kapříci kolem 30 cm a dost často to sbili a to jsem měl 5 dnů starý chleba a nadvakrát jsem jej prošíval. A přišel Vám někdy amur?

                                  NPokki - Profil | Út 3.6.2008 20:25:15

                                  To určitě dej vědět já tam na sumce půjdu taky jak nejdřív to půjde.Snad budeme mít štěstí.

                                    NGlanis - Profil | Út 3.6.2008 19:10:06

                                    dnas ráno na hostíku jeden prut na kapra ten zustal nevyužit, ale na druhý jsem dal červíka a u břehu jsem vytahal cca 20 plotic a cejnu. Celou dobu mě dělala společnost želva, která se vyhřívala u břehu. v nejbližší době se chystám na hostík zkusit nejakého sumíka, určitě dám vedet jestli se nejaký ulovek povede...

                                      NPokki - Profil | Út 3.6.2008 18:39:55

                                      Hmm. Já většinou chytám pokud jsem sám na jeden prut políčený na nějakého MOHYKÁNA a na druhý-feeder chytám kapříky do 60cm.Já nekrmím ani neobaluju,zatím sem to nikdy nepotřeboval.
                                      Ale když si jde někdo jen zachytat a pouští tak mi krmení moc nevadí.

                                        NPetrus - Profil | Út 3.6.2008 18:34:20

                                        I když se to nesmí , většina lidí krmí . Někteří i dost masivně , jiní jen obalováním olova či nástrahy . Byl jsem včera na 4 prutohodiny . Voda zkalená , zakrmeno hrstí červíků a cejnci šli jeden za druhým .Podle mne jde hlavně o zábavu , větší ryby třeba vysedět a k tomu toto prostředí dvakrát neláká!

                                          Červené karty: Mihajl