Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NKandat - Profil | St 11.6.2008 13:05:41

Glanis - Jeste nevim kam pujdu. Kam dojdu tam dojdu. Zacinam bejt nejakej linej :-)))

    NKandat - Profil | St 11.6.2008 13:03:34

    Ja jsem je vsechny chytil taky az za svetla. A uz jsem je chytal i na feeder. Chytil jsem jen jednoho okolo 40 cm ale jde to taky

      NGlanis - Profil | St 11.6.2008 12:58:53

      schiwa - a kam na ně vyrazíš? včera jsem vyděl neco slušne lovit pod lesem vtěch mělčinách, ale tipoval bych to na sumce...

        NGlanis - Profil | St 11.6.2008 12:56:31

        Kandat- hladina vypadala celkem čistá. žížaly jsem nezkoušel, ale vedle je tam měl a prej že čeká na hada ale od 19h do 21h neměl ani záběr pak jsme odešel tak nevím... ale prej to začíná jít až tak kolem 11. A na jaké místo zítra pujdeš, taky bych rád vyrazil, ale nevím jak budu vypadat večer po fotbale... a jestli budu schopný ráno vstát...

          Nschiwa - Profil | St 11.6.2008 12:50:21

          Kandat:Chytil jsem je přes den asi okolo páté,navečer už ani záběr na žížalu.Myslím,že spíš záleží na počasí,dnes by šli určitě taky.Hrozně se těším na dravce,zítra jdu chytat nástražáky a příští týden tam půjdu zkusit candáty.

            NKandat - Profil | St 11.6.2008 12:27:29

            Ja se na ne chystam zitra rano. Tak to musim jeste zajit dneska na zizaly. Ty uhore jsi chytil za tmy??? Ja vsechny nachytal uz za svetla.

              Nschiwa - Profil | St 11.6.2008 12:10:03

              Byl jsem na Hostíku v neděli a pěkně si zachytal.Na plavanou s červíky chyceno desítky cejnů, pár plotic a jeden línek.Na dno pár tkaniček nej měl 68.vše plave dál

                NKandat - Profil | St 11.6.2008 11:58:39

                Glanis - Jak to vypada na Hostivari s bordelem na hladine???? Je tam toho jeste porad tolik?? A nezkousel jsi zizalu na uhore??? DIK

                  NGlanis - Profil | Út 10.6.2008 22:39:10

                  zdravim tak jsem se právě vrítil z Hostiku a musím říct, že me to po dlouhé době bavilo na mlaskačku spousty záběru a vytažení 3 kapříci 30+ ,druhý prut na plavajdu se též nezastavil oukleje a cejni brali červi utokem. Jediné co mi chytání znepříjemnovalo byla přítomnost dvou "rybářu". Byl to ten typ lidí, kteří berou kapry od 35cm, protože od té míry se přeci berou a byl by blbí pouštět mírového kapra...

                    NPokki - Profil | Po 9.6.2008 21:46:11

                    Ano. Přehrada se má v blízké budoucnosti odbahňovat, ale očekávám že to bude probíhat za provozu nádrže, jako letos na Kyjském rybníku. Jen to bude zřejmě provázet několik omezení.Taková velká nádrž nemůže být přes léto napuštěná zpoloviny jako v zimě, protože by se voda zlikvidovala při návalech koupajících se lidí. A zákaz koupání by stál provozovatele pláží mnoho peněž. Odbahnění za provozu vidím jako řešení pro všechny.

                      Nsojka - Profil | Po 9.6.2008 19:14:00

                      Naštěstí jsem měl v noci klid a tak jsem mohl ráno na ten Nadýmač. Kaprů jsem chytil 5, ale velikost nic moc 30-42 cm. Nebylo vidět, že by tam někdo chytil něco většího, popravdě jsem tam kapry tahal jen já, ostatní jen línky do cca 23 cm či malé cejny a karasy. Lidí tam moc nebylo, asi věděli proč. Na ty amury si tam zkusím posvítit.

                        NMajkl1 - Profil | Po 9.6.2008 18:53:23

                        Tak jsem slyšel na pevno, že se má příští rok přehrada odbahňovat, neví o tom někdo něco, to už letos s vysazováním rybek asi bude nulové a kde budem chytat v příštím roce! :(

                          NPokki - Profil | Ne 8.6.2008 11:02:34

                          Dříve tam byli spousty amurů, ale byli chráněni před rybáři. Je to důležitá součást pro tak malý revír, protože když se říčanka vysuší a zmenší se přítok amuři se starají o to aby se nerozšiřovaly řasy a nezačalo top tam kvést, takže amuři tam budou na 100%.Jen to asi nebudou ryby nad 60cm. Ze svých zkušeností vím že nasazovali vždy ryby kolem 45cm a snad nikdy menší, a po tom otrávení vody určitě nenasadili menší ryby, protože kdyby v revírů nebyli větší ryby ztratil by revír na kvalitě pro sportovní rybáře. Ale pokud nenasadili větší ryby(60+), tak bych odhadoval že tam momentálně budou kapříci a amuři do 65cm. Bude to trvat než ryby v takovém prostředí dorostou. Počet ryb se ale určitě hodně rychle bude zvětšovat jelikož jsou v revíru relativně malé hloubky a voda se rychle prohřeje budou se ryby třít možná i 2x do roka. Každopádně doby kdy se tam chodilo na kapry kolem 70cm jsou pryč snad tak za 2-3 roky.Jinak osazení je jak píšeš, navíc tam prý nasazovali nějaké tolstolobiky a štičky, dokonce jsem zaslechl i o malých candátech.Až půjdu na svaz zeptám se a pak budu chytřejší. Kdyby jsi tam potkal ryb.stráž, tak se klidně zeptej je to fajn pán a rád ti odpoví.Hodně štěstí.

                            Nsojka - Profil | So 7.6.2008 22:42:35

                            Pokki: nevíš jakým rybama zarybnili? Abych mohl dimenzovat náčiní. Já chodím na splávek s vlascem 0,12 mm, a jestli tam hodili nějaké kapry kolem 40-45 cm, tak jsem v klidu, ale jestli kolem 60 cm a vedle mne bude někdo sedět, tak může být se zdoláváním problém. Šíleně nenávidím rozplétání zamotaných udic.
                            Jinak k rybám, Ládík tu píše, že tam jsou amuři. Chytil ho tam někdy někdo? Já ne a ani jsem o něm neslyšel, ale bylo by to fajn zpestření. Z dravců jsem tam loni chytil akorát okouna kolem 25 cm a letos tam je vidět kudly kolem 30 cm. Jinak tam lovím: kapr, lín, karas, plotice, perlín, cejn. Co vy?

                              NPokki - Profil | So 7.6.2008 22:17:18

                              Jo určitě,není to tak horké. Jen tam bude o několik lidí víc ale klid tam určitě bude. Vejde se tam kolem 40-50 lidí a jestli tam bude 10 lidí tak to bude dost. Je všední den to tam moc lidí být ani nemůže.

                                Nsojka - Profil | So 7.6.2008 21:26:58

                                Já jdu bohužel zítra ráno na 24 hod. službu do práce a na Uhříněves jsem se chystal v pondělí po práci, že se tam v klidu pobavím se splávkem. A teď tady koukám, že se tam asi zarybňovalo, tak to tam teď nějakých pár dnů asi bude hlava na hlavě a klídek asi taky nic moc. Voda je to malá, lov jen z jednoho břehu, tak se chci zeptat: nemáte někdo zkušenosti, jak to tam po zarybnění obvykle vypadá, jestli si v Po kolem 9-10 hod. dopoledne ještě vůbec budu mít kam sednout?

                                  NPokki - Profil | So 7.6.2008 8:19:42

                                  NN. Na Nadýmači...

                                    NMajkl1 - Profil | Pá 6.6.2008 18:58:17

                                    Pokki: Co to na Hostíku mají být o víkendu nějaké závody?

                                      NPokki - Profil | Pá 6.6.2008 12:33:27

                                      Jj. Jsem zvědaví na závody tento víkend zda to nebude fiasko. Už jsem tam ještě jako závodník (než jsem závodil za hostivař) zažil, že bylo nasazeno několik metráků ryb a chytlo se cca 5 ryb max. A to jsme tam byli ve 30 dětech. Organizátoři běhali kolem břehu a radili všem ale bylo na tom krásně vidět že když to nejde tak to hold nejde. Doufám že si klucí letos pořádně zachytají.

                                        NLÁDÍK - Profil | Pá 6.6.2008 12:27:47

                                        Pokki-máš pravdu v tom, že každý má v něčem pravdu.Neexistuje řešení, které by vyhovovalo všem stranám.K Nadýmači-škoda, že tam nesahá moje pravomoc RS-Nadýmač totiž nespadá pod pražskou vodu.Na to, jak je to malinkatý revír se tam děje dost přestupků.Když někoho ve vší slušnosti upozorníš, úplně tě ignorují....Stačí si sednout na pár minutek na lavičku a pozorovat, jak se někteří jedinci chovají.Mám firmu kousínek od tohoto revíru, poblíž si občas kupuji jídlo, takže tam jsem dost často.A věř tomu, že tam jezdí poměrně dost lidí-na tento revír, kteří mají plný veliký kýbl šrotu a odchází s prázdným......

                                          Červené karty: Mihajl