Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NLÁDÍK - Profil | Po 19.5.2008 13:17:31

rybář 3-Glanis má pravdu v tom,že moc nezáleží,kam chodíte chytat.Ale přesto odpovím na Vaši otázku.V období,kdy není moc vody-Hostík je upuštěn chodím cca do poloviny nádrže-je tam udělána dřevěná bouda-říkám tomu altánek.Po své levé ruce vidíte nudapláž,napravo hnízdící ptáky-tento rok na těch stromech byly nejen volavky,ale i kormoráni-takže slušný výběr.
Když je Hostík v plném stavu,chodím pomalu na začátek.Jeden z prvních fleků.Mám tam "svoje" místečko-kde sedím,kam házím.Je to ale o "hubu"-špatně se tam leze,špatně se nahazuje-nad hlavou stromy...Mám to ale rád,nikdo mě neruší a vpodstatě,až na vyjímky nikdo nepřehazuje.
Většinu kaprů dostávám na žížaly-nakopané na zahradě.Zásadně již několik let nekupuji.Nevím ale ,proč právě na ně-chytám také na housku,kuličky v dipu,polívkové kuličky,foukanou kukuřici,klasickou kukuřici,těstíčko,kousky chleba a na červíky.Červíci zaručují úspěch u cejnů,línků a sem tam plotička,okounek nebo karásek.
Jinak k dravcům-s něma moc úspěch nemám.A´t chytám kdekoli,tak nic moc.Já i na rybičku vytáhnu kapříka-minulý rok na Džbánu,také na Hostíku,před 2 roky na Kyjáku,na soutoku...Mě to připadá,že dravci se koukají,kdo to tam hází a když vidí mě,naženou k háčku kapra....
Když se někdy u vody potkáme,rád Vám dám to,na co právě berou mě.Nemám narozdíl od řady rybářů svá tajemství ohledně nástrahy a receptů k její výrobě.Sám jsem se totiž přesvědčil,že můžeme chytat vedle sebe,házet stejně daleko,stejné věci na háčku,ale mě to brát bude a Vám ne...nebo obráceně.Když končím rybolov a jsou vedle mě lidi,rád jim dám zbytky,které bych vyhodil-šrot na obalovačku,ochucené těsto atd.
Pěkný den,lovu zdar.

    NGlanis - Profil | Ne 18.5.2008 23:47:40

    rybář- myslím že to je uplne jedno kde chytáš já byl minulý týden u přítoku dá se říci, že na posledním místě, kde se ještě muže chytat a docela jsme si zachytal ikdyž nic velkého (3xcejnek, 2xkapřík 1xuhoř a jeden sumík)vše vráceno vodě, byl jsem tam večer a chytáno na rousnice...
    LÁDÍK- myslim, že jste mne v uterý kontroloval a tak jsme chtěl jen říct, že s Váma ve vetšině toho co říkáte souhlasím a těším se na další kontrolu ;o) petru zdar

      NKandat - Profil | Ne 18.5.2008 17:33:31

      rybář - Ja chodim jaro a leto chytat naproti nudaplazi a na podzim k toboganau na dravce

        Nrybář3 - Profil | Ne 18.5.2008 13:40:11

        prosim vás můžu se zeptat kam chodíte chytat protože sem byl včera a jenom jeden cejn a byl sem tam nakraji skoro a dneska to samí

          NSynodontis - Profil | Ne 18.5.2008 10:42:07

          LÁDÍK: Vždyt já jsem neřikal že se hádáte, to bylo pro všechny. Tak obecně, že tu všichni řeší jen kdo je a kdo není masař a nepodávají zde zprávy o tom jak berou ryby. Jinak gratuluji k těm včerejším kaprům!

            NKandat - Profil | Ne 18.5.2008 9:39:09

            LÁDÍK - Muzete napsat aspon muj priblizny vek,jakou mam postavu nebo neco podobnaho kdyz vite na 99% kdo jsem???

              NLÁDÍK - Profil | Ne 18.5.2008 9:33:51

              Kandat-Pokud jste někdo jiný, než si myslím, tak jenom dobře.Naposled-pak už jen info o rybařině.O skupině, kterou jste zmiňoval-dělala si legraci, že má po povolenkách opravdu moc nevíte.Já ty kluky znám malinko déle, než vykonávám RS a fakticky většina chytá systémem chyť a pusť.Zapomeňte na vše špatné, nic se nejí tak horké, jak se uvaří.Lovu zdar.

                NLÁDÍK - Profil | Ne 18.5.2008 9:29:10

                Synodontis-nikdo se nehádá.Nejsem člověk, který by se hádal.Jen mě vadí, že někdo na někoho hází špínu a ani neví, jak se dotyčné osoby ve skutečnosti chovají a soudí dle legrace, kterou ten den předváděli.
                Jinak k rybařině-byl jsem včera, t.j. 17.5. na Hostíku chytat.Výsledek?5 kapříků, kteří neměli ani 25 cm,2 velikáni-okolo 35 cm, jeden 40 cm-puštěni...Pak těsně před bouřkou 51 cm a při bouřce, když apdaly kroupy nádherný záběr a kapr 56 cm.Z těch větších jsem si vzal posledně chyceného.byl nejen největší, ale i krásně těžký-přes 4 kg.Jinak zabralo nepočítaně cejnů,1 karas a 2 plotice+línek...

                  NLÁDÍK - Profil | Ne 18.5.2008 9:22:39

                  Schiwa-jsem ten mlaďas.Nikdo jiný, tak mladý jako já tam nechodí....Ano, Kandát má v mnohém pravdu, já to nepopírám.Ale konkrétně o té skupině, která si přede mnou dělala srandu, že přijdou o papíry....moc neví.Z té skupiny tzv."zdravé jádro" se opravdu chová přesně tak, jak popisuju ve svém příspěvku.Jinak máš asi pravdu v tom, že moc nezáleží na tom, co máš na háčku.Mluvím tedy z vlastních zkušeností.Lidé chytající na bojlis chytají větší ryby ze dvou důvodů-1/Většinou hází o mnoho dále než ostatní rybáři a ten hlavní důvod:2/Chodí si svá místa několik dní prokrmovat a do vody nahází pár kaček....Jinak Kandat opravdu mluvil o skupině, kterou znám.A jak jsem psal výše-většina chytá stylem chyť a pusť.K Sázavě-Nevím, jak ho chytil.Chytal jsem sice vedle něho, ale přes rákosí, takže jsem neviděl vše, co se u něj děje.On sám-byl u mě snad 3krát tvrdil, že ani ťuk...tak nevím.Měl tam ale auto-obytné a tak je možné, že u vody nocoval a chytal několik dní....opravdu nevím.P.S.Játra mám rád-jen občas........................např. k obídku.....

                    NSynodontis - Profil | So 17.5.2008 22:49:18

                    Pokki: Tak to je paráda, konečně slyším dobré zprávy. Už se tam moc těším, hned pomaturitě vyrazim.
                    - Konečně někdo kdo nám přináší zprávy o rybaření na přehradě! Narozdíl od vás, co se tu jen hádáte, jestli někdo je, či není masař.....

                      NPokki - Profil | So 17.5.2008 22:35:05

                      Zdravím. Teď trošku z jiného soudku :-)
                      Včera 16.5.08 PÁ jsem byl na hostíku vydržel jsem tam až do večera. Výsledkem bylo cca 6 kaprů od 35-53cm (vše vráceno vodě!!!) A spousta (bohužel) neproměněných záběrů.
                      Hodně štěstí u vody a Petrův Zdar.

                        Nschiwa - Profil | Pá 16.5.2008 22:16:07

                        Ládík:Zdar je fajn , že se na Hostíku občas ukážeš,možná,že si mě i loni kontroloval,jestli jsi ten mladas?Musím se trošku zastat Kandáta,bohužel má v mnohém pravdu,opravdového boilísáře jak zde popisuješ ty jsem na Hostíku potkal málokdy.Většina lidí i ty co chytaj se stojany a pípáky si kapry bere a potkáš je tam většinou, když se nasazuje.Z vlastních zkušeností a zážitků si myslím,že nejde o to jakým způsobem a na jaké náčiní člověk chytá, jestli na koule či na mouchu,je to každého osobní věc a jeho svědomí jestli rybu zabije nebo jí daruje svobodu.Obdivuji tvůj nadhled,osobně se přiznám,že si taky občas přikrmím,když chytám na plavanou nástržáky,ale kapry neberu,naposled někdy před x lety,chodím tam především jen na dravce a tak 5 candátů za sezonu si odnesu,ale pod 55 je pouštím.
                        S tím krmením je nesmysl někomu něco říkat,ten zákaz je tam kvůli čistotě vody,jsou tam dvě pláže.Horší jsou lidé co se tam myjou , serou a chčijou do vody (většinou UKačka),takový šampon ve vodě musí způsobit víc škody než trocha krmení.Hlavně když si někdo bude chtít zakrmit tak tomu nezabráníš,rybář si vezmě sebou na ryby jinou osobu,která bude vnadit a jako výmluvu ti může říct,že krmí třeba labutě..
                        PS:Trošku nechápu tvůj příspěvek ohledně rybolovu na Sázavě(Pá 16.5.2008 8:27:05).Na jednu stranu píšeš,že rybář,který na tebe zavolal fízly neměl ani tuk a pak dostal zápis za nezapsaného kapra?To ho chytil do čeřenu nebo ze strachu z té velké štiky jak si ulovil skočil rovnou rybáři do vezírku??
                        PPS:Fandím ti a je vážně dobře,že chodíš na Hostík kontrolovat a přeji ti,aby ti tvá agilita vydržela i do dalších let tvého působení coby RS.Jestli mi chceš něco odpovídat tak mi prosím pane nevykej,jsem ještě mladý játro.

                          Nrybář3 - Profil | Pá 16.5.2008 16:46:32

                          byl ste dneska někdo chytat na hostíku?

                            NKandat - Profil | Pá 16.5.2008 16:22:33

                            LÁDÍK - Budete v sobotu na Hostivari????? Nemuzu jit rybarit ale rad se s vami setkam

                              NKandat - Profil | Pá 16.5.2008 16:20:19

                              LÁDÍK - Muzete me aspon pospat jak vypadam???? Vahu, postavu a vysku nebo treba jen vek jsem docela zvedavej. Myslim ze se opravdu nezname a asi se pletete kdo jsem.

                                NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 16:08:01

                                Kandat-nezlobte se na mě, ale Vaše reakce ohledně skupiny, která loví na bojlis se nedá jinak než zášť nebo závist vysvětlit.Pravděpodobně opravdu vím, o koho se jedná.Tím, že berete kapříky okolo 40cm bylo myšleno, že určitě neberete takové ryby-takovou míru, kterou si odnese tato skupina.40 cm bylo uvedeno jako orientační bod-pro někoho to je pěkná míra, někdo(bojlis-kapraři) se těmto rybám jen vysmívají a čekají na kapitální úlovky.Ani jsme se nesnažil znehodnocovat nebo ponižovat Vaši výbavu.Vsadím se o co chcete, že ona skupina má jeden prut v ceně Vaší celé výbavy-není myšleno zle!!!Já osobně mám kvalitní teleskopy, ale cenově jsou úplně jinde než jejich děličky-tak myšlena věta o výbavě!Dovolat se mi nemůžete, neboť jsem vyplý.Zapnu až zítra během dne.Pěkný den.
                                P.S.Ukazoval jsme Vaše reakce kamarádům a shodují se v tom, že určitá zášť z Vaší strany vůči kaprařům je.Takže to není jen můj výplod fantazie.

                                  NKandat - Profil | Pá 16.5.2008 15:43:36

                                  LÁDÍK - Asi bude lepsi kdyz se potkame na Hostivari a ja se k vam prihlasim osobne. Co vy na to???? Protoze vase osocovani ze beru kapriky okolo 40 cm a ze zavidim ostatnim rybarum vybavu me docela urazi.

                                    NKandat - Profil | Pá 16.5.2008 15:34:23

                                    LÁDÍK - Muzu se zeptat jak jste prisel na to ze beru kapriky okolo 40 cm????? Pisete ze vite na 99% kdo jsem a ze zavidim vybavu ostatnim rybarum. Tak to jste me opravdu rozesmal (tento rok jsem si vzal tri kapry 49,50 a 52 cm). Nemam tohle zapotrebi a vybavu mam snad dobrou. Dneska jsem vam volal na cislo uvedene v karte ale jste nedostupny.

                                      NSynodontis - Profil | Pá 16.5.2008 12:22:44

                                      Ládík: Děkuji za pochvalu. Candáta a štiku jsem sice na Hostíku chytl, ale ted jsem to myslel jen obecně. Jako že na jakémkoliv revíru, ne jen Hostík....

                                        NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 10:13:44

                                        Synodontis-já vím, že to ve Vašem příspěvku popisujete, jen jsem se snažil něco někomu vysvětlit.Z větší části kapry pouštím.Od vody odnesu, jen když má někdo z rodiny či přátel zájem.Masařem jsem nazývám velice často.A občas i nečím jiným.....Jinak jste frajer-myšleno v dobrém.Já na Hostíku štiku, která by měla míru nevytáhl a candáta jen jednoho.Mám totiž veliké štěstí na kapry a malé na dravce.Asi se u vás musím přiučit. P.S.Mě hlavně podráždila reakce pana rybáře-Kandat.Vše hází na bojlisaře a sám....škoda psát,škoda mluvit...

                                          Červené karty: Mihajl