Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NSynodontis - Profil | Pá 16.5.2008 9:38:52

LÁDÍK: Vždyť já vím, že to není jen záležitostí důchodců, přesně to co mi píšete popisuju ve příspěvku z- Čt 15.5.2008 20:05:53.....Jestliže chytáte deset kaprů denně a všechny je pouštíte, přesto jste nazýván ostatními jako masař, tak je mi to líto, já jejich názor rozhodně nazastávám. Určitě mě nevadí, když si občas někdo vezme od vody rybu, jestliže mu chutná, tak nemám nic proti, vždyť původním smyslem rybařiny je chytat ryby k obživě. Jinak ty uplně ortodoxní "nemasaře", co v Plkárně reagují na každou rybu, která se jim nezdá úplně při životě, taky nemusím. Je totiž velký rozdíl mezi lhostejnými rybáři s absolutní neúctou k rybímu životu a mezi rybáři, kteřý si občas nějaký ten úlovek odnesou domu....Já si ročně taky odnesu nějaké ty kapry. Loni to bylo asi 10 + ostatní ryby, jako candát, štika, pstruh......

    NEl Duffus - Profil | Pá 16.5.2008 8:59:39

    ládík- Vážený pane. Ač na Hostivaři nechytám dovolím si reagovat. Soudě podle toho, co jste psal jste rozumný člověk. Díváte se na věci s nadhledem a to je dobře. Budu rád, potkám-li Vás někdy na rybách.

      NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:39:19

      KANDAT-ještě dodatek.Ti bojlisaři,kteří Vám leží v žaludku,narozdíl od velkého množství rybářů řádně zapisují a hlavně,od vody odnesou opravdu málo ryb.Když jsem tuto činnost začal dělat,sám jsme se divil!Mají celosvazové papíry,výbavu za několik desítek tisíc,přesto nemají potřebu ryby brát.Chytají nebo se ve většině snaží chytat kapitální kapříky,které ale vrací vodě zpět.Na konci roku měl jeden z nich pouze 3 odnesené ryby,další 10,jeden pouze jednu a světe div se,2 dokonce nic-vše pouští.Těmto lidem říkáte masaři?Ba ne,platí,to co jsem napsal jinde,závidíte a vadí mám úplně něco jiného.......

        NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:28:50

        Rybář 3-na Hostíku jdou kapříci okolo 40 cm.Pokud chytnete nad 40cm,máte štěstí.Většina vytáhnutých ryb stěží tuto míru dosahuje.I když se najdou tací,kteří nad 40 cm vytáhnou.jinak klasika-větší množství cejnků,sem tam plotice nebo línek,občas karas.

          NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:27:05

          Elhierro-z toho buzerování si nic nedělejte.I já občas chytám mimo Prahu.I když většinou chytám na Hostíku,který mám pod okny.Ale k věci-i přesto,že mám odznak,přesto,že řády neporušuji,tak mě stejně kolegové mimo Prahu kontrolují a hledají,zda jsem něco neporušil.Často se mě snaží od vody dostat.Bůh ví proč?Buď jim vadí,že jsem mladý nebo pražák nebo také,že chytím více než oni nebo jejich kamarádi.Před rokem jsem chytal na Sázavě a nějaký slušný....rybář na mě zavolal nejen RS,ale i policii.Víte proč?Protože jsem chytal vedle něho,jemu ani ťuk a já nestačil zasekávat.Dokonce jsem chytil i dravce,pěknou štiku,jenže bylo týden před zahájením a on nevěřil nebl spíše neviděl,že byla vrácena vodě.RS v doprovodu policie mě zkontrolovala i to,jestli nosím trenky nebo slipy......nakonec odjeli s nepořízenou.M ěl jsem řádně zapsáno,nic neporušeno.A kolega,který policii a RS volal dostal zápis,neboť zapomněl zapsat kapra......

            NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:21:02

            Pokki- pokud mě nebo lidi,které znám a chodí kontrolovat někdo bude poučovat,nevadí.Rádi se přiučíme.Málokdo postupuje jako blb...tedy přesně dle pravidel,kdy neexistují žádné vyjímky a jede se podle řádů,předpisů.Já sám jsem takový idiot,že i když jsem u vody dříve,nenahodím si nebo neprokrmím.Počkám,až se smí chytat.Místo vnadění dělám tzv. obalovačku-není to zakázáno.
            Máte pravdu v tom,že se najdou jedinci,kteří,když jim něco řeknete,tak Vás začnou buzerovat a buď Vás nějakým způsobem od vody dostanou nebo chytání alespoň znepříjemní.Bohužel každý jsme jen člověkem a nemůžeme ručit za činy svých kolegů...

              NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:15:27

              Synodontys- opravdu mi nejde o důchodce.Jak jste psal v jiném příspěvku,v každé skupině se najde masař...Je ale otázkou,koho za masaře považujete.Mnoho lidí za masaře považuje ty,kteří chytají více než on sám.Například já ročně od vody odnesu cca 20 kaprů!!!!Jenže i přesto jsem nazván a často nazýván masařem-mám to štěstí,že chytám docela hodně a lidem kolem mě nejde do hlavy,jak je to možné a hlavně proč pouštím.Třeba minulý víkend jsem kaprů chytil minimálně deset,všechny jsem pustil,přesto jsem byl pány rybáři nazván masařem s odznakem(RS).Pokud někdo z Vás chce masařině v pravém slova smyslu zabránit,tak musíte kontrole říci,že někdo ve Vašem okolí se takto chová.Během kontroly opravdu nemůžeme a nemáme šanci vše postřehnout.

                NLÁDÍK - Profil | Pá 16.5.2008 8:02:00

                Kandat- prosím, čtěte to, co píšu až do konce.Opravdu si nejsem vědom, že by přede mnou dotyčné osoby krmily.Uvědomte si jednu věc-to se ale opakuji:Pokud provadím kontrolu nějaké skupiny rybářů, může se klidně stát, že jednoho kontroluji a druhý nebo prostě jeden z nich si vesele prokrmuje.Já netvrdím, že to nedělají.Vždyť jsem i psal, pokud jste četl pozorně, že vím, jak se někteří z nich chovají.
                Nejde mi jen o důchodce.Nemůžeme a myslím, že ani nikdo z nás nechce na jednu či druhou skupinu rybářů svalovat nějakou vinu.V každé skupině se najdou černé ovce.
                NEMOHU VŠAK SOUHLASIT, ŽE ONA SKUPINA-LIDOVĚ ŘEČENO "BOJLISAŘI" jsou masaři.Vážený pane, zameťte si před vlastním prahem.Ta skupina nebo skupiny, kteří chytají na pípáky, stojany, bojlis atd. v žádném případě masaři nejsou!!!Nemají narozdíl od Vás potřebu brát domů kapry 40 cm.Aby jste věděl, berou kapry jen od 45 a do 60 cm.Jinou rybu nevezmou.A ryby odnáší jen, když někdo z jejich rodiny rybu chce.Jinak pouští!Možná dělají hluk, možná Vám nejsou sympatičtí, ale k rybě se chovat umějí.Když rybu nechtějí, narozdíl od většiny rybářů ji vypnou ve vodě, aniž by na ni sáhli.Pokud je to kus, který stojí za fotku, tak ho opatrně vytáhnou, vyndají háček, vyfotí a než vrátí vodě, tak řádně !!!vydezinfikují!!! rybě poraněnou pusu, tlamu.
                Dle Vašich reakcí takřka na 99% vím o koho se jedná.Je mi Vás pane líto.Křičíte, jak se oni chovají a sám....Jste typickým Čechem-ostatním závidíte výbavu, úspěchy.Neustále si stěžujete, nadáváte, ale nic neuděláte pro zlepšení situace.Neni umění být věčně nespokojený, neni umění nadávat, vemte to do svých rukou, upřete si volný čas a vstupte do našich řad.
                P.S. K době lovu- opět musíte číst do konce- 3 z této skupiny povolenku nemají.Proč asi? 2 chytali na Hostíku v jinou dobu a ten třetí na řece-Labe opět porušil dobu lovu.Nehledě na to, že nejvíce tuto dobu porušují ti, co chodí k vodě několikrát týdně....a bojlisaři to ve valné většině nejsou.
                P.S.2 Já sám na bojlis nechytám.Na jednu stranu mě vadí, že si prokrmují v takové míře.Na stranu druhou jiné skupiny prokrmují více a hlavně bojlisaři nemají zapotřebí brát stěží mírové ryby-to se ale trapně opakuji.

                  Nrybář3 - Profil | Čt 15.5.2008 21:46:25

                  byl ste někdo dneska nebo ted někdy na hostíku?

                    NPokki - Profil | Čt 15.5.2008 21:34:13

                    Děkuji za reakci rybářské stráže (RS). Myslím si že názor obou stran je velmi poučný a k takovéto komunikaci by mohlo klidně docházet i u vody.Podle toho co jsem četl je RS činná na přehradě celkem rozumná a zcela s ní souhlasím. Já osobně dodržuji předepsané povinosti, protože ctím CO JE PSÁNO TO JE DÁNO.Ale názor RS chápu, protože není důvod jednoho pokutovat a jiného ne když oba vlastně dělají totéž,ale jiným způsobem.
                    Na druhou stranu chápu to že si nikdo nedovolí u vody rybářskou stráž jakkoliv poučovat, protože spousta z nás se setkala s nepříjemným přístupem aniž by něco řekla.
                    Přeji hodně štěstí a gratuluji rybářskému svazu, že se do jeho řad dostal zase někdo kdo má v hlavě jasno.

                      NKandat - Profil | Čt 15.5.2008 20:41:11

                      Nojo ja jsem uplne tupej :-)))

                        NSynodontis - Profil | Čt 15.5.2008 20:05:53

                        KAndát: asi máš pravdu.....ikdyž já měl namysli tu Nudapláž :))..........Jinak masařna není jen záležitostí důchodců, samozřejmě se stím setkáváme ve všech věkových skupinách...

                          NKandat - Profil | Čt 15.5.2008 20:00:05

                          Synodontis - Ti rybari o kterych je tady rec podle mne nejsou duchodci. Jsou to zrejme masari kteri si hrajou na kaprare. Stojany na pruty, velke pdberaky, pipaky( volume doprava) lov na bojlis ale kapry maji ve vezirku krmeni je samozrejmost a doba lovu je taky nezajima .-((

                            NSynodontis - Profil | Čt 15.5.2008 19:38:19

                            Kandát: třeba mu jde právě o ty duchoce :D

                              Nelhierro - Profil | Čt 15.5.2008 19:30:53

                              LÁDÍK: kéž by každý z RS měl takovýto názor. Už jsem zažil situaci, kdy mi byl lov znechucen jedním chytrákem, kterému zjevně vadilo že jsem pražák. Na nic mi nepřišel (a to otravoval pře 20 min.) protože já mám vše vždy na 110%, ale ten den mi zkazil. Zkrátka vše je jen v lidech.

                                NKandat - Profil | Čt 15.5.2008 18:28:25

                                Ha uz chapu:-)) Ale musim te zklamat na Hostivarskou nudaplaz chodej snad jen duchodci :-(( A to vim tutove (mam dalekohled) :-)))))))

                                  NMuskiehunter - Profil | Čt 15.5.2008 18:26:18

                                  Vítek: Že by opalující se kočičky :-)

                                    NKandat - Profil | Čt 15.5.2008 18:04:30

                                    Vítek - Nejak te nechapu?????? :-))))

                                      NVítek - Profil | Čt 15.5.2008 17:03:55

                                      Je to tam bezva.když si vemeš dalekohled, už neodejdeš :-D

                                        NKandat - Profil | Čt 15.5.2008 16:47:12

                                        LÁDÍK - Necekal jsem na takovou odezvu. Ale nemuzu s vami souhlasit, ze nevite nic o veci, kterou jsem jiz popisoval. Ten den se mnou chytal kolega a oba jsme od vas chytali asi 60 m. Dalsi problem jiz zminenych rybaru je dodrzovani povolene doby lovu.

                                          Červené karty: Mihajl