- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hostivařská přehrada
Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?
A) Candát51%
B) Sumec23%
C) Úhoř26%
Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
75x v oblíbených a 17x v ignorovaných.
NLÁDÍK - Profil | Čt 15.5.2008 14:55:55
A úplně na závěr,místo stěžování buď buďtě nápomocni-to se ale trapně a po několikáté opakuji nebo se VY STAŃTE RYBÁŘSKOU STRÁŽÍ-BUDETE LI CHTÍT,OPTEJTE SE U VODY NEBO NA SVAZU.A POTÉ MŮŽETE SE VŠÍM,CO SE VÁM NELÍBÍ ZATOČIT.
NLÁDÍK - Profil | Čt 15.5.2008 14:42:02
Ve Vašich příspěvcích se patrně částečně zmiňujete o mé osobě-chodím na Hostivaři kontrolovat.Nezlobte se, ale musím reagovat.
Takže k příspěvku ze dne 27.4.2008- ten den jsem dle mých poznámek kontroloval Vaši osobu právě já.Je pravda, že naproti nudapláži chytala skupinka, kterou znám a vím, že velice často porušuje pravidla.Když je voda napuštěná do plného stavu, chytají hlavně od lesa...a všichni víme, co se tam děje a kdo tam chodí chytat.Máte pravdu v tom, že si dělají srandu-nejen ze mě a jsou i velice hluční.NEJSEM SI ALE VĚDOM, ŽE BY PŘEDE MNOU KRMILI.POKUD ANO, URČITĚ JSEM JE NAPOMENUL.Nejsem člověk, který by hned řval a po každém dupal.Napomenutí některým nestačilo a i když nikomu do toho nic není, tak 3 členové této skupiny již nemají povolenku- byla zabavena.Dvěma na Hostivaři a jednomu na řece-Labe.
Není umění někomu sebrat povolenku.A ruku na srdce, vždy si něco může někdo najít(rybářská stráž) a povolenku Vám sebrat.Třeba kvůli maličkosti.A než se to na svazu, vaší organizaci vyřídí, máte po sezóně.Já osobně jdu tou cestou, že raději vše vysvětlím, napomenu a pokud se prohřešek opakuje, povolenku zabavím.S rybáři se bavím, protože se často ptají nebo mě zkoušejí a nebo za ty kontroly již znají.
Pokud někomu můj přístup vadí, můžete mi to u vody říct.Není problém změnit přístup a postupovat přesně dle ryb.řádu atd.Jenže to by tam již polovina lidí nechytala.To je ale jiná věc.Snad má reakce byla dostačující.
NYNÍ KE DNI 19.4.2008(SOJKA)-nemusíte mít obavy, kontroly dělám pravidelně a nejen v březnu, dubnu, ale po celý rok.Porybného mám chvíli, proto jsem dříve nechodil.S masaři se snažím zatočit nejen já, ale i můj kolega-ten ale chodí vyjímečně.Pár povolenek už je zabavených, určitě se ještě poštěstí...K tomu, aby byla jakákoli nádrž či jiný revír zbaven masařů je potřeba být u vody denně, což málo kdo z nás může.Snažím se tam být co nejčastěji.
Ale k příspěvku- k tomu, aby nebyli u vody masaři, můžete přispět i VY!Není umění si tady stěžovat.Vidíte li, že někdo bere větší než je povolené množství ryb, oznamte to buď někomu z místní organizace-v seznamu revírů jsou kontakty na jednotlivé organizace nebo zavolejte policii.Uvědomte si, že kontrolovat můžeme jen ve svých volných dnech a i když jsem u vody např. 3 hodiny, tak nemohu zvládnout nebo lépe řečeno vidět vše.Chcete li vodu bez masařů, buďte nápomocen.Často se masaři nazývají ti, co chytí více než Vy...Neříkám, že je to Váš případ.I já jsem byl nazván masařem-chytil jsem více, než rybáři kolem mě.Často to je pouhá závist.A bohužel, velké množství nás, rybářů, bere kapry těsně nad míru-viz.má kontrola povolenek a kapři 36,37.....Ten člověk třeba není masař-za rok vezme jen 10 kaprů, ale bere takové prcky.Jak jsem psal výše, pokud si budete jen stěžovat a nic pro zlepšení situace neuděláte, já sám nebo kolegové s tím moc nenadělají.
KRMENÍ-ano, na tomto revíru se nesmí krmit.Dokonce je tu přísný zákaz, což máte pravdu a jsem rád, že čtete, co je v seznamech napsáno u konkrétních revírů.Budu se opakovat, často křičí ti, co za bílého dne nekrmí, ale když se rozednívá, házejí tam pomocí kobry-což je slyšet nebo praku jednu kouli za druhou.NEŘÍKÁM, ŽE JE TO VÁŠ PŘÍPAD!!!
Víte, proč i přes přísný zákaz peskovat rybáře, když si kolem splávku prohodí jednu dvě hrstičky?!Panebože, tak to dělá tímto způsobem.Jiní znás místo toho 10krát nahodí do stejného místa pouze šrotem obalený háček a je to úplně stejné.Nezlobte se na mě, kvůli tomu nikomu povolenku brát nikdo nebude-bavil jsme se o tom se svými kolegy.
Můžete namítat.že na háčku šrot nevadí-ano, není to zakázáno, jenže účinek a hlavně účel je úplně stejný.To by za chvíli u vody nikdo nechytal.
Jiná věc je chytání na krmítka-to ale často během několika hodinové kontroly nevidíme.Takže platí to, co je napsáno výše-buďte nápomocni.Pokud něco takového vidíte, kontrole to řekněte nebo......ty tečky znamenají volat příslušné orgány, které narozdíl od nás.-ryb.stráže dělají 24 hodin.
Na závěr-není problém pro ryb.stráž postupovat přísně a přesně dle ryb.řádu...Jenže to by polovina z Vás už u vody nebyla-přišla by o povolenku.Opakuji se a po několikáté-není problém si něco najít.Jdu spíše tou cestou, že vše vysvětlím, napomenu a pokud ani to nestačí tak při další přiležitosti zakročím.
Pěkný den přeji.
Nschiwa - Profil | Čt 15.5.2008 10:48:36
NPokki - Profil | Čt 15.5.2008 10:26:10
NPokki - Profil | So 3.5.2008 14:46:04
NKandat - Profil | Ne 27.4.2008 16:25:57
Nrybar-carp teamu, MAT a PAT - Profil | So 26.4.2008 10:07:41
NPokki - Profil | So 26.4.2008 8:16:51
NKandat - Profil | Pá 25.4.2008 19:12:24
NSynodontis - Profil | Po 21.4.2008 11:54:56
Nsojka - Profil | So 19.4.2008 20:46:19
Jinak kvůli PC v servisu jsem "zmeškal" březnovou diskuzi. Souhlas s tím, že se tam ryb. řád porušuje. O půl šesté když přicházím k vodě už mají všichni nahozeny oba pruty (chytá se od šesti) a do vody lítají koule krmení, vyjímkou není krmítko a loni na podzim, když se setmělo, tak tam jeden vytáhl vlačák a už to tam gumoval. S porybnými se tam letos roztrhnul pytel, měl jsem dokonce 2 kontroly během 3 hodin. Chodil tam hlavně takový mlaďas v maskáčích a sliboval, jak si na masaře posvítí, tak uvidíme. Bohužel kontroly byly hlavně v únor - březen, kdy to tam s rybama zas tak divoké nebylo, přes léto to bude asi zase ve starých kolejích.
S tím krmením v rozumné míře bych si ale hlavu nedělal. Ten mladý porybný mi zrovna kontroloval papíry, když důchodce 3 m ode mně prohodil několik hrstí kukuřice a 2 koule krmení ke svým splávkům. Porybný vše viděl, došel k němu, zkontroloval povolenku a ....... neřekl mu ani slovo a šel dál! Prý přísný zákaz krmení!
NKandat - Profil | So 5.4.2008 18:39:12
NGlanis - Profil | Čt 27.3.2008 10:24:18
Jo jo sedej tam dene a jeste maj malo. Onehda se mi jeden chlubil ze uz ma 150kapru a to bylo nekdy koncem srpna. To by me zajimalo co snimi delal, asi ma velkej mrazak...
Nschiwa - Profil | Čt 27.3.2008 8:43:29
Co se týká nudistů a koupajících tak s nima problémy nemám,nelezu jim zbytečně do rány a tam kde se koupou stejně nechytám.Občas mě spíš nasere nějakej děda co mě evidentně přehodí a pak do mě ještě prudí,že za to můžu já:),dívá se na mě jak na vraha ,když pouštím kapry,ty odvážnější se dokonce nabízej,jestli bych jim ho nedal,že si ho klidně zapíšou k sobě.
Červené karty: Mihajl
Čtenáři této diskuse také sledují
NKyjský rybník, Džbán50905
NSlapy a Kapři181
NLexikon boilies komponentů901
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NOhře, úlovky, nástraha1054
NKrátkodobá kaprařina x9925
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NLov z nafukovacího člunu1187
NCcMoore a vše kolem něj3769
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











