Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NLÁDÍK - Profil | Čt 15.5.2008 14:55:55

P.S. Za tuto činost od svazu dostáváme PRAŽSKOU POVOLENKU,nic víc.Stejně si ji většina z nás,rybářské stráže nebere,neboť máme povolenky celosvazové.
A úplně na závěr,místo stěžování buď buďtě nápomocni-to se ale trapně a po několikáté opakuji nebo se VY STAŃTE RYBÁŘSKOU STRÁŽÍ-BUDETE LI CHTÍT,OPTEJTE SE U VODY NEBO NA SVAZU.A POTÉ MŮŽETE SE VŠÍM,CO SE VÁM NELÍBÍ ZATOČIT.

    NLÁDÍK - Profil | Čt 15.5.2008 14:49:13

    Bylo myšleno 3 hodiny u vody v určitém dni.

      NLÁDÍK - Profil | Čt 15.5.2008 14:42:02

      Dobrý den.Reaguji na příspěvky ze dne 27.4.2008(Kandat) a ze dne 19.4.2008(Sojka).
      Ve Vašich příspěvcích se patrně částečně zmiňujete o mé osobě-chodím na Hostivaři kontrolovat.Nezlobte se, ale musím reagovat.
      Takže k příspěvku ze dne 27.4.2008- ten den jsem dle mých poznámek kontroloval Vaši osobu právě já.Je pravda, že naproti nudapláži chytala skupinka, kterou znám a vím, že velice často porušuje pravidla.Když je voda napuštěná do plného stavu, chytají hlavně od lesa...a všichni víme, co se tam děje a kdo tam chodí chytat.Máte pravdu v tom, že si dělají srandu-nejen ze mě a jsou i velice hluční.NEJSEM SI ALE VĚDOM, ŽE BY PŘEDE MNOU KRMILI.POKUD ANO, URČITĚ JSEM JE NAPOMENUL.Nejsem člověk, který by hned řval a po každém dupal.Napomenutí některým nestačilo a i když nikomu do toho nic není, tak 3 členové této skupiny již nemají povolenku- byla zabavena.Dvěma na Hostivaři a jednomu na řece-Labe.
      Není umění někomu sebrat povolenku.A ruku na srdce, vždy si něco může někdo najít(rybářská stráž) a povolenku Vám sebrat.Třeba kvůli maličkosti.A než se to na svazu, vaší organizaci vyřídí, máte po sezóně.Já osobně jdu tou cestou, že raději vše vysvětlím, napomenu a pokud se prohřešek opakuje, povolenku zabavím.S rybáři se bavím, protože se často ptají nebo mě zkoušejí a nebo za ty kontroly již znají.
      Pokud někomu můj přístup vadí, můžete mi to u vody říct.Není problém změnit přístup a postupovat přesně dle ryb.řádu atd.Jenže to by tam již polovina lidí nechytala.To je ale jiná věc.Snad má reakce byla dostačující.
      NYNÍ KE DNI 19.4.2008(SOJKA)-nemusíte mít obavy, kontroly dělám pravidelně a nejen v březnu, dubnu, ale po celý rok.Porybného mám chvíli, proto jsem dříve nechodil.S masaři se snažím zatočit nejen já, ale i můj kolega-ten ale chodí vyjímečně.Pár povolenek už je zabavených, určitě se ještě poštěstí...K tomu, aby byla jakákoli nádrž či jiný revír zbaven masařů je potřeba být u vody denně, což málo kdo z nás může.Snažím se tam být co nejčastěji.
      Ale k příspěvku- k tomu, aby nebyli u vody masaři, můžete přispět i VY!Není umění si tady stěžovat.Vidíte li, že někdo bere větší než je povolené množství ryb, oznamte to buď někomu z místní organizace-v seznamu revírů jsou kontakty na jednotlivé organizace nebo zavolejte policii.Uvědomte si, že kontrolovat můžeme jen ve svých volných dnech a i když jsem u vody např. 3 hodiny, tak nemohu zvládnout nebo lépe řečeno vidět vše.Chcete li vodu bez masařů, buďte nápomocen.Často se masaři nazývají ti, co chytí více než Vy...Neříkám, že je to Váš případ.I já jsem byl nazván masařem-chytil jsem více, než rybáři kolem mě.Často to je pouhá závist.A bohužel, velké množství nás, rybářů, bere kapry těsně nad míru-viz.má kontrola povolenek a kapři 36,37.....Ten člověk třeba není masař-za rok vezme jen 10 kaprů, ale bere takové prcky.Jak jsem psal výše, pokud si budete jen stěžovat a nic pro zlepšení situace neuděláte, já sám nebo kolegové s tím moc nenadělají.
      KRMENÍ-ano, na tomto revíru se nesmí krmit.Dokonce je tu přísný zákaz, což máte pravdu a jsem rád, že čtete, co je v seznamech napsáno u konkrétních revírů.Budu se opakovat, často křičí ti, co za bílého dne nekrmí, ale když se rozednívá, házejí tam pomocí kobry-což je slyšet nebo praku jednu kouli za druhou.NEŘÍKÁM, ŽE JE TO VÁŠ PŘÍPAD!!!
      Víte, proč i přes přísný zákaz peskovat rybáře, když si kolem splávku prohodí jednu dvě hrstičky?!Panebože, tak to dělá tímto způsobem.Jiní znás místo toho 10krát nahodí do stejného místa pouze šrotem obalený háček a je to úplně stejné.Nezlobte se na mě, kvůli tomu nikomu povolenku brát nikdo nebude-bavil jsme se o tom se svými kolegy.
      Můžete namítat.že na háčku šrot nevadí-ano, není to zakázáno, jenže účinek a hlavně účel je úplně stejný.To by za chvíli u vody nikdo nechytal.
      Jiná věc je chytání na krmítka-to ale často během několika hodinové kontroly nevidíme.Takže platí to, co je napsáno výše-buďte nápomocni.Pokud něco takového vidíte, kontrole to řekněte nebo......ty tečky znamenají volat příslušné orgány, které narozdíl od nás.-ryb.stráže dělají 24 hodin.
      Na závěr-není problém pro ryb.stráž postupovat přísně a přesně dle ryb.řádu...Jenže to by polovina z Vás už u vody nebyla-přišla by o povolenku.Opakuji se a po několikáté-není problém si něco najít.Jdu spíše tou cestou, že vše vysvětlím, napomenu a pokud ani to nestačí tak při další přiležitosti zakročím.
      Pěkný den přeji.

        Nschiwa - Profil | Čt 15.5.2008 10:48:36

        Ja šel včera na hady,dorazil jsem okolo19h a zrovna mě zastihla bouřka.Než jsem došel od parkoviště k vodě byl jsem zmoklej jak slepice tak jsem si ani nenahodil a jel domu:(

          NPokki - Profil | Čt 15.5.2008 10:26:10

          Zdravím tiché blázny. Včera jsem byl cca na 3 hodky na hostíku. Zatím nic moc, ale pomalu se to rozjíždí. Přišlo 5 kapříků 35-48cm, 25cm lín a jeden kapřík se vypnul a jeden mi to upálil. Tak hodně štěstí!

            NKandat - Profil | Ne 11.5.2008 12:42:20

            Dneska rano na Hostiku 3 uhorici cca 40 cm. A 4 kaprici.

              Nschiwa - Profil | Ne 11.5.2008 10:22:14

              zdárec,jak vám berou na Hostíku??Nejdete tam někdo dnes?

                NSynodontis - Profil | So 3.5.2008 21:01:44

                karásek: ne

                  NKarásek - Profil | So 3.5.2008 16:22:37

                  Synodontis: Chystáš se teď někdy na Hostík?

                    NPokki - Profil | So 3.5.2008 14:46:04

                    Včera a předevčírem (čtvrtek-pátek) jsem byl na Hostíku. Spousty cejnků, plotic lín a kapřík. Fajn počásko, ale vzhledem k tomu že se ryby na hostivaři začínají třít (což mi potvrdilo několik plotic s třecí vyrážkou) ještě se situace s chytáním zlepší. Jinak lidí jako máku, no jak jinak....

                      NSynodontis - Profil | Pá 2.5.2008 20:28:21

                      Nevíte někdo jak to jde na ¨Hostíku??

                        NKandat - Profil | Ne 27.4.2008 16:25:57

                        Ahoj. Tak dneska jsem byl chytat na Hostivari. Po vode plave strasne bordelu jako je listi a klacky. Ryby nejak moc neberou, chytil jsem asi 4 cejnky jinak nic. Po dlouhe dobe me asi v 9.30 hod. kontrolovala ryb. straz. Nez ke me prisel tak se bavil a zaroven zkontroloval okolni rybare chytajice naproti nuda plazi. Asi v 10 hod. se vracel zpet a rovnou sel ke svejm znamejm rybarum. KTERI PRED NIM KLIDNE KRMILI A JESTE SI DELALI SRANDU ZE MAJI PO POVOLENKACH!!!!!!!!!

                          Nrybar-carp teamu, MAT a PAT - Profil | So 26.4.2008 10:07:41

                          Ahoj lidi,Hostivařská přehrada je propadák co se týče kaprů od 60 cm nahoru.Jo násaďáci to je něco, jeden den je nasipou a masaři se sesipou a důchodci chytaj od rána do večera a báby choděj pro to malé rybí masíčko na pánvičku i dvakrát deně.Cejnů je dost,ale malejch asi 20cm.Jediná ůspěšná rada je krátké pruty,boilie 12-14 cm.A chytat.Chodil jsem tam tři roky tak to docela znám.Stranu od servisu.Kdo si napíše na můj imeil o radu poradim.

                            NPokki - Profil | So 26.4.2008 8:16:51

                            Byl jsem se ve tenhle týden projít kolem nádrže a pár lidí tahalo cejnky a plotice a jeden kapřík kolem půl metru, takže bych řekl že stav vody moc rybám nevadí a sbírají. Navíc vzhledem k počasí by to mělo být lepší a lepší.

                              NKandat - Profil | Pá 25.4.2008 19:12:24

                              Aoj. Tak co jak to bere na Hostivari???? Nechoditetam nekdo??

                                NSynodontis - Profil | Po 21.4.2008 11:54:56

                                Ahoj, nevíte někdo jak to jde teď na Hostivaři???...odpoledne se chystám po velmi dlouhé době na ryby a nevím jestli se dá na hostíku něco chytit, když připouštěj.....

                                  Nsojka - Profil | So 19.4.2008 20:46:19

                                  Jak Vám to jde na Hostivaři teď, když začali připouštět vodu? Mi rapidně ubylo záběrů, sem tam cejn, vyjímečně línek nebo kapřík cca 20 cm. Chodím tedy hlavně od hráze. Nevíte, jak to vypadá blíže k přítoku?
                                  Jinak kvůli PC v servisu jsem "zmeškal" březnovou diskuzi. Souhlas s tím, že se tam ryb. řád porušuje. O půl šesté když přicházím k vodě už mají všichni nahozeny oba pruty (chytá se od šesti) a do vody lítají koule krmení, vyjímkou není krmítko a loni na podzim, když se setmělo, tak tam jeden vytáhl vlačák a už to tam gumoval. S porybnými se tam letos roztrhnul pytel, měl jsem dokonce 2 kontroly během 3 hodin. Chodil tam hlavně takový mlaďas v maskáčích a sliboval, jak si na masaře posvítí, tak uvidíme. Bohužel kontroly byly hlavně v únor - březen, kdy to tam s rybama zas tak divoké nebylo, přes léto to bude asi zase ve starých kolejích.
                                  S tím krmením v rozumné míře bych si ale hlavu nedělal. Ten mladý porybný mi zrovna kontroloval papíry, když důchodce 3 m ode mně prohodil několik hrstí kukuřice a 2 koule krmení ke svým splávkům. Porybný vše viděl, došel k němu, zkontroloval povolenku a ....... neřekl mu ani slovo a šel dál! Prý přísný zákaz krmení!

                                    NKandat - Profil | So 5.4.2008 18:39:12

                                    Tak dneska rano na Hostiku. Od 6 hod do 10.30 hod. Rybky zacaly zobat cca od 7.30hod. ve slozeni cejnek 9 ks, lin 4 ks a 1 kaprik (49 cm). Toho jsem ZABIL :-(( Jinak rybaru jako vzdycky hodne.

                                      NGlanis - Profil | Čt 27.3.2008 10:24:18

                                      schiwa: dik za nabidku, ale budu to muset odmitnou. Tento vykend se k vode nedostanu, musim uz taky udelat neco do skoly a ne porad vysedavat u vody.
                                      Jo jo sedej tam dene a jeste maj malo. Onehda se mi jeden chlubil ze uz ma 150kapru a to bylo nekdy koncem srpna. To by me zajimalo co snimi delal, asi ma velkej mrazak...

                                        Nschiwa - Profil | Čt 27.3.2008 8:43:29

                                        Glanis:Tak pojeď o víkendu taky.Pojedu v pátek a pak v neděli tak tě můžu někde v Pze nabrat.Taková jemná plavačka taky není k zahození,když ti to vezme pěkná parma nebo siven ze starší generace.S těmi dravci mě to štve, ještě asi 80 dní:/ než si prvně letos pořádně zavláčím na svobodné vodě.Na soukromáky se mi moc nechce,ale nejspíš podlehnu abstáku a koupím si pstruhovku zajdu na Kocábu,na zahájení pod díťákem čeká určitě nejedno překvapení.Potočák tam má být konečně hájený celoročně tak se to snad zlepší,jinak se tam dá trochu zachytat jen po zahájení než to masařky odrybní.
                                        Co se týká nudistů a koupajících tak s nima problémy nemám,nelezu jim zbytečně do rány a tam kde se koupou stejně nechytám.Občas mě spíš nasere nějakej děda co mě evidentně přehodí a pak do mě ještě prudí,že za to můžu já:),dívá se na mě jak na vraha ,když pouštím kapry,ty odvážnější se dokonce nabízej,jestli bych jim ho nedal,že si ho klidně zapíšou k sobě.

                                          Červené karty: Mihajl