Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NGlanis - Profil | St 26.3.2008 15:28:48

schiwa: jo jo taky uz se tesim na dravce. tak dej pak vedet jestli uz se to zlepsilo...
Jinak mate recht od 9 do 5 se nudaplazi radsi vyhni :-) to ma pak clovek zkazenej celej den.

    NEl Duffus - Profil | St 26.3.2008 9:23:22

    schiwa- hned jsem si řikal, že v tom bude nějakej háček, ale to je sppíše velehák :-(((

      Nschiwa - Profil | St 26.3.2008 9:20:40

      El Duffus:Jenže těm nudistkám je v průměru tak 60let:))))

        NEl Duffus - Profil | St 26.3.2008 9:17:26

        momo- měl by jsi někde fotku toho candáta? Na to bych se rád mrknul to je hodně vyjímečná ryba. Měl jsem v ruce 96cm a pochybuju, že někdy uvidim většího ( naživo :-)
        Pokki- když otravujou nudistky tak to není tak hrozný ne :-)

          Nschiwa - Profil | St 26.3.2008 9:15:08

          nebo si pořid psa a budeš mít taky klid od nudistů a koupálků:)
          Glanis:Na V8 půjdu o víkendu tak se snad něco zadaří,ale stejně je to o ničem,když se ještě nesmí chytat dravci:/

            NGlanis - Profil | St 26.3.2008 9:10:21

            Pokki: a ses si jistej ze to oluvka vyresej. Ja bych ti doporucil tam pres leto vubec nechodit a nebo chodit brzy rano ci pozde vecer to je tam relativni klid. Oluvko nudistu spise jeste vice rozdrazdi, pokud ho netrefis do hlavy :-D

              NPokki - Profil | Út 25.3.2008 22:48:35

              Je to hold lokalita co má své "ano" i "ne". S rybářskou stráží to tam není příliš valné to musím bohužel potvrdit.
              Pro mě jakožto Pražáka bez auta je to příjemná lokalita-samozřejmě mimo koupací sezóny.
              Je to u lesa, dají se tam nachytat ryby když neberou rád krmím myši a ptáky. Úplně tam někdy zapomínám že jsem vlastně 15min. od centra.
              A nikdy jsem nezažil špatné chování od okolních lidí spíše naopak.
              Jen občas malé potíže s přihlouplými nudisty, ale letos jsem se rozhodl, že to vyřeším po svém a nakoupil jsem spousty 120-140g olůveček :-)

                Nmomo - Profil | Út 25.3.2008 19:51:49

                schiwa - beru poměr rybářské návštěvnosti před postavením sídliště Košík a Petrovice. Ty zahájení lovu dravců velice dobře pamatuji. Sám jsem si tam dvě sezony takhle odseděl od večera. Ale to bylo o něčem jiném, hlavně se tam chodilo si pokecat s kamarádama. O to co se tam dělo a děje neustále psát nebudu. Asi to všici vědí.
                JP - Kam chodím na Hostík? To je různé, vždy tam, kde si myslím, že můžou v tu dobu být kapři, líni, nebo candoši. Podle toho co chci zrovna chytat. I když to vše pouštím, mimo candošů.

                  NGlanis - Profil | Út 25.3.2008 12:25:06

                  teda koukám tady to nejak vře...
                  schiwa: byla dost zima a voda stoupla za 3h skoro o pul metru takže to bylo uplně mrtvý. Jen ke konci se mi podařilo vytáhnout jednoho sivena co tam před náma celý ty tři hodiny jezdil jinak bez záběru.
                  a co se týče hostíku, tak s tebou souhlasím rybářský řád tam nikoho moc nezajímá.

                    Nschiwa - Profil | Út 25.3.2008 8:15:32

                    Momo:Máš pravdu, téměř ve všem s tebou souhlasím, jen ne s tím rybářským tlakem.Začal jsem tam chodit s rodiči jako malé děcko na přelomu 80 a 90let a co se týče ryb.tlaku tak byl mnohem větší.Kolikrát sme ani nemohli najít volné místo na břehu.Každoročně na zahájení dravců zde byly bitky o místa, většina rybářů tam byla od večera, aby si zabrali flek.Jednou sem tam vyčeřínkoval metrovou štiku a když sem šel zpátky tak tam mělo na ní nahozeno asi 5rybářů.Candáty si schovávali v lese, aby jich mohli vzít co nejvíc a pod.Další problém jsou zákazy krmení a zavážení.Dřív si to jentak někdo nedovolil, dnes na to všichni serou.Stánkaři a Ukrainci si taky něco odnesou a ryb stráž v létě téměř nepotkáš, policajti tam choděj taky pytlačit a nasazuje se tam opravdu málo a v podstatě jen kapři, kterých je tam dost.Určitě tam budou kusy okolo 20kg, když je přehrada stará přes 40let.

                      NJP - Profil | Po 24.3.2008 22:59:56

                      mono:Jinak,jak často tam ted chodíš???A jestli to není tajné kam??
                      all:byli jste už letos někdo na Hostíku??Jak to jde??

                        NJP - Profil | Po 24.3.2008 22:57:47

                        mono:No to máš určitě mnoho zkušeností a tuto vodu určitě znáš o tom není pochyb,ale na vlastní oči jsem viděl na hostíku kapra 93cm-mimochodem byl to krásný lysec a plave dál,takže tam určitě jsou tomu opravdu věřím.Je to jen otázka času a stěstí,kdy se to podaří i někumu jinému.Já prostě nemůžu říct,že kaprů řekněme do velikosti 75cm by tam bylo hodně,ale myslím,že zase tak málo jich tam není....aspon to je můj názor.Jak je to s těmi monstr kapry to nevím,protože jsem tam nikdy tokového nechytil,ale jsem pevně přesvědčený,že tam jsou,ale aby se dali chytit,tak by člověk musel asi hodně porušovat rybářský řád,což samozřejmě nedělám, ale jinak musím říct,že hostivař je velmi těžká voda a kdo tam chytne opravdu toho 'top kapra' tak je u mě frajer,ale určitě to jde,protože tam určo jsou.

                          Njanmal - Profil | Po 24.3.2008 22:17:02

                          měl jsem známého z hospody, co dělal plavčíka na nudy pláži a takové ryby jsem v životě neviděl co nosil do hospody prodávat. Většinou dravce hlavně C 65-85, ale přitáh i metrového, hady všech rozměrů občas i tlustou hadici přes 90, vše v noci a na pláži bez papírů.....normální rybář tam asi nemůže lovit?

                            NKandat - Profil | Po 24.3.2008 21:14:33

                            momo - Nevim jestli je Hostivar vydrancovana :-() Pro me je kapr 60 cm uz pekna ryba a ty se tam daji chytit. Muzes mi poradit kam na Hostivari na uhore??? Klidne na mejla. Ja tam chytil jen prcky. Dik

                              Nmomo - Profil | Po 24.3.2008 21:07:29

                              Kandat - Už jsem to psal, Hostik vznikl v r.1963. Bejvávala to parádní voda. Štiky kolem 100cm nebyl problém chytit. Znám lidi, kteří měli za rok i kolem 60 ks candátů. V dnešní době je tam takový rybářský tlak, že celá Hostivař je vydrancovaná a stojí za h.......!

                                Nmomo - Profil | Po 24.3.2008 20:57:56

                                JP - chlapče!!!! CHodím na Hostivař od roku 1965. V roce 1963 Hostivař vznikla. Vím kde berou candáti, lini, hadi, i kapři. Mám tam od tud osobák 106 candát. Ale to už je minulost. Největší kapr 86 cm se chytil naposledy před dvěma roky. Chytil jsem ho dvakrát.Měl i jméno, Emil. V dnešní době kaprů mezi 70 až 80 cm je tam velice málo. Že chytám na béčko taky a když jdu občas na Hostík sem tam nějakého dostanu. Klobouk dolu před tvým uměním.

                                  NKandat - Profil | Po 24.3.2008 20:41:30

                                  Nevite nekdo jak je Hostivarska prehrada stara????

                                    NJP - Profil | Po 24.3.2008 20:40:07

                                    Pokki:dík a maximálně s tebou souhlasím

                                      NPokki - Profil | Po 24.3.2008 20:33:08

                                      Hostivař je celkem dost členitá voda. Najde se tam hloubka jako hrom stejně jako mělčina. A díky tomu co se v okolí děje bych se nebál názoru že mohou větší kapři na hostivaři "migrovat" různými částmi přehrady nepravidelně v závyslosti na okolním dění. Docela by mně i zajímal stav koryta ve stále napuštěné části.(naproti nudapláži) A velcí kapři tam dozajista jsou (na hostivaři) a dle mého názoru i ve větším počtu. A chytat je na takové dle vodě ve větším počtu je umění a samozřejmě to nejde bez štěstíčka. Já se na velké kapry zatím jen začínám orientovat, ale není pro mne problém (s trochou štěstí) za 2-3 hodiny u vody nachytat 10-15 kaprů okolo 50-60cm. Jen to chce znát návyky kaprů a pokud někdo dokáže zlokalizovat návyky většch ryb věřím že se dá nachytat slušné množství. Nevím proč by to nešlo a přeji JP-mu hodně štěstí.

                                        NJP - Profil | Po 24.3.2008 14:14:57

                                        delkim:tak jenom pro pořádek psal,že chytnu kapry mezi 70-80cm ne k 80cm(samozřejmě,že těch k 80cm je málo slovy dva...spíš je víc těch k 70cm...jestli to někoho pobouřilo,tak to uvádím na pravou míru)...nikde jsem nenapsal,že ti kapři na těch fotkách mají 80cm,ale jak píšete...ti na těch foto myslím měli lehce přes 70cm...nemám vyfocené všechny kapry,co chytnu spíš jenom ty co chytnu příležitostně....to jenom,tak pro pořádek.A jinak,co jsi chytil na Hostíku ty,když tak prudíš???Až tam chytneš alespon to, co já nebo budeš mít nějakou radu,tak prosím dej vědět,dík.
                                        Schiwa:NN tam nechodím...

                                          Červené karty: Mihajl