Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 21:51:30

TH >> To záleží na tom jak se k tomu kdo postaví, mě to připadá, že každý si dělá co chce a ostatní jen koukaj a kroutí hlavou a to platí všeobecně. Kolikrát jsem viděl na přehradě jak někdo futruje kapry do tašky a okolní rybáři se o tom jen bavili, minulý rok tam chodil vietnamec co cíleně podsekával tolstolobiky, ty byly větší než on :-) bez reakce... Když mi bylo 15let, tak jsem chodil na Vltavu na parmy, to byla nádhera udělal jsem jich klidně 30 za den od 50cm do 95cm - rekord, pak přišla ukraina a než policajti udělali zátah bylo pozdě. Dnes tam parmu nechytneš :-(((((

    NTH - Profil | St 5.10.2011 21:34:02

    kaprlysec >> Máš pravdu, ale neni to zas tak jednoduché , v této zemi je právo spíše nakloněno ke straně těch špatných a né těch slušných.

      Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 21:24:21

      TH >> Bohužel na Prahu jich je málo a víc jich asi nikdo nezaplatí :-( Ten kdo to má jako koníček musí pracovat a nemůže hlídat non - stop. Asi by bylo dobré, když někdo uvidí něco co se nemá, tak to nebude jen komentovat, ale třeba ti slušní můžou dotyčného vyhnat od vody, nebo rovnou zavolat policii, takto si můžeme revír ohlídat svépomocí, možná by to pomohlo...

        NTH - Profil | St 5.10.2011 20:59:19

        kaprlysec >> Myslim, že vim o kom mluvíš, ale jeden je málo :-(. Měli by tam taky hlavně od rána chytat a pozorovat co se tam děje-lo(jen jednou jsem tam takovou akci zažil). A hlavně by se měli měnit.

        Jsou vody, samozřejmě nejsou pražský, kam si nestačíte pomalu nahodit a už je tam porybný.... Slušnýmu to nevadí :-)

          Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 20:45:18

          TH >>
          Souhlas, když už byla přehrada uzavřená tak dlouho, tak do jara by to klidně vydrželo.
          Na dravce by klidně mohlo bejt hájení kvůli reprodukci.
          O tom Kyjáku jsem slyšel, kdo prej přišel tak hned měl dravce - hrozná sranda, pochybuju že se tam dnes něco chytí :-(
          Na přehradu chodím od mala, chytil jsem tam svoji první rybu v životě a taky jsem tam viděl spoustu prasečin, ale to už je na RS aby to krotila. Jezdí tam porybnej a za víkend měl z okolních revírů slušnou porci povolenek :-)

            NTH - Profil | St 5.10.2011 20:24:57

            Nikomu nezazlívám aby si přisvojil rybu, ale za svým si stojím, vodu měli otevřít až na jaře po napuštění přehrady, kdo chodil na Kyják ví jak to s rybama dopadlo - hlavně s dravci.

            Jsem zvědavej co se tu bude psát po víkendu, myslim si, že o otevření minulý víkend věděla jen malá hrstka rybářu, ale teď už se to pěkně rozkřiklo.

            Samozřejmě by tomu mohlo pomoc, že se nasazovalo i do ostatních revírů a taky vdálenost k chytacímu prostoru.

            Myslim si, že většina lidí co tam chytá od rána je už v 10 hod i s kapříkama doma a v jednu po obědě jsou zpátky a řikaj jak to nejde....

            Vzhledem k tomu, že se považuji za místního a chodil jsem tam přes 20 let tak jsem poznal styl chytání některých spoluobčanů chcete-li rybářů na této vodě :-)

            Nic proti slušným rybářům kapříka si klidně vemte, teď už se to těžko změní snad trochu pomůže počasí. Určitě by pomohla budka s porybným na jedné straně a s policajtem na druhý :-)

              Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 20:22:53

              Gandy >> Zdar, no je to možný, dopoledne jsem v práci. Dneska jsem nešel, protože jsem pěkně nachcípanej. Gratuluji k úlovku na domácí vodě :-)

                Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 20:19:51

                enteron >>
                To co se děje je neuvěřitelný, každej si dělá co chce a nebere ohledy na okolí.
                Kamarád je myslivec a jejich spolek měl od obce pronajaté jezírko o které se starali a pro radost tam měli ryby. Aniž by je někdo upozornil, tak nastoupila banda z města začlo se vypouštět a dokonce už bylo na cestě auto na ryby - bezva co? Argument byl, že nikde nájemní smlouvu nemají, jezírko je jejich a můžou si dělat co chtěj.

                  NGandy - Profil | St 5.10.2011 20:00:03

                  kaprlysec >> Zdarec, mě dráždí kolega tím, že jeho švára už odnesl deset kaprů. Ale otázkou je, kolik je na tom pravdy. Tvrdí, že tam prý chodí dopoledne. Ale co je na tom pravdy nevím.

                    NPytláček - Profil | St 5.10.2011 19:15:10

                    Byl jsem tam včera od 10 do 12 uloveny čtyři kusy všechny vráceny vodě, lovící čtyři rybáři

                      Nenteron - Profil | St 5.10.2011 18:34:29

                      kaprlysec >> Zajímavá informace, člověk by si řek, že o těchto informacích musí mezi sebou vědět a opak je pravdou.Co se stane dál je člověk opravdu zvědavý.

                        Nenteron - Profil | St 5.10.2011 18:29:32

                        Pedro1 >> To souhlasím, za tímto účelem byly zřízeny.No právě, samá rychlokvaška, co chce nachytat plno velkých ryb bez práce a dokázat jak to umí, a jakej je to machr za tak krátkou dobu.Více otom asi nemá cenu psát, nechtěl jsem bouřit vody, jen mi to nedalo nezareagovat,úhel pohledu máme stejný.-).

                          Nkaprlysec - Profil | St 5.10.2011 17:57:35

                          Zdravim všechny,
                          rád bych tady napsal fakta co se děje na přehradě. Od 30.9. si tam chodím po práci sednout na ryby. Nechápu kde tady někteří diskutující berou informace o masaření, jatkách, bagrování a podobných nesmyslech. Včera tam bylo nejvíc lidí od otevření a to celých 6. Neviděl jsem nikoho, že by si odnesl rybu. Navíc tam pravidelně dělá kontroly profi RS. Já osobně jsem si vzal za 5 návštěv 2 kapříky, což asi není prasárna, když si dá někdo občas rybu k jídlu. Dobrá zpráva je ta, že se pomalu rozplouvají a přestávají brát, takže zůstanou do jara - pokud přežijí...

                          Největší problém je ten co mě tady cituje kámoš Gandy, od neděle se začalo vypouštět na příkaz někoho z magistrátu a na svazu o tom nic nevěděli.
                          Vrchol všeho je ten, že pokud se situace nezmění, tak všechny ryby co mají jít do přehrady asi půjdou jinam kvůli nedostatku vody a můžem se tam chodit akorát koupat.

                            NTH - Profil | St 5.10.2011 17:38:37

                            Pedro1 >> Nenapsali zatim žádnou reakci, pod tim článkem o nasazení ryb je kolonka přidat komentář, zatim jsem tam reagoval negativně v těch třech komentářích jenom já. Asi ani reagovat nebudou, ale myslim si, že si to přečtou spíš než tady

                            http://www.rybaripraha.cz/obsah/lov-ryb-udica-na-as​nhostival-byl-jill-zahavjen-zarybna-na-proba-hlo-z-​va-lovu-rybna-ka-podvil-

                            Jo molo pro záchranáře to dělaj už od mynulího roku, cedule tam byla už před vypuštěním. Asi to bylo moc problematické stavět hned po vybagrování. Pak ještě bude molo na koupání a třeba i skokánky na vodní lyžování ne?

                            Nevym proč si ty ryby nerozeberou rovnou při výlovu.

                              NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 16:14:06

                              Gandy >> Mohli by udělat další výlov,ryby zase nasypat do Kyjáku a tak pořád dokola.
                              Neuvěřitelný.

                              Každopádně dík za info.

                                NGandy - Profil | St 5.10.2011 15:54:46

                                Pedro1 >> Toto mi napsal kámoš:
                                ...od neděle přehradu vypouští.
                                Kdybych to nezačal řešit s hospodářem na svazu, tak nikdo nic neví.
                                Si představ, že o tom nic nevěděl. Před měsícem a půl byl svaz ujištěn, že stavební práce jsou ukončeny, přehrada se napustí a můžou se nasadit ryby.
                                Po nasazení přišel příkaz z magistrátu hladinu o 1,5m ve sloupci vodu snížit, že se bude stavět molo pro záchranáře...

                                  NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 15:03:56

                                  Gandy >> Ráno jsem jel okolo Botiče do práce a čuměl jsem jak puk,kolik teče vody.Nevím,co zase vymýšlí za hovadiny.Možná nasadili tolik ryb,že se hodně zvedla hladina vody:-)

                                    NGandy - Profil | St 5.10.2011 14:50:37

                                    Botič je plnej vody. Nasadily se ryby a teď se zase přehrada vypouští???

                                      NPedro1 - Profil | St 5.10.2011 14:47:12

                                      TH >> Tak jsem se přihlásil,doufám že tam je nějaká kolonka "Napište nám",nebo tak něco.
                                      Odpověděli Ti něco?

                                        NTH - Profil | St 5.10.2011 14:35:37

                                        Zdravim všechny, doporučoval bych Vám zaregistrovat se na rybářích Praha a své názory jim tam napsat, já už to udělal. Třeba jim to dojde a až tam nasypou ty trofejní dravce jak píšou tak je třeba nechaj v hájení.

                                        http://www.rybaripraha.cz/news

                                        Jinak mam stejný názor, je to pitomost co udělali. Stane se to samé jako na Kyjáku. Po nasazení zde zblblí dravci žrali všechno co našli a ještě hloupější rybáři brali všechno co chytli. Dneska tam už nechytnete ani ty podměrečné štiky co se tam po nasazení chytaly.

                                        Mam to tam asi deset min. chůze, ale přesto jsem názoru, že to mělo to zůstat aspoň do jara zavřené a když už to museli otevřít tak to měli aspoň pořádně napustit, nakrmit a zasypat bílou rybou.

                                          Červené karty: Mihajl