Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NKandat - Profil | Ne 14.9.2008 10:08:06

Ahoj. Tak dneska po dlouhe dobe na Hostiku. Chytil jsem jen 4 cejnky a 1 ploticku na plavanou a na polozenou jsem prosral jednu jizdu na mrtvou rybku. Docela bida :-(

    NMajkl1 - Profil | So 13.9.2008 23:12:48

    Dnes jsem vytáhl dvě céčka :) 50 a 52 a jedno malý účko :) měl jsem malilinkatý ploťky, měly max. do 6 cm, větší jsem nesehnal a na Botič čas nebyl. Začlo to brát až před desátou, škoda že se nemůže alespoň do 23.

      NGlanis - Profil | So 13.9.2008 11:45:25

      zdravím tak jsem byl zkusit na hostíku candátky hned z kraje od přítoku a teda žádná sláva neměl jsem jediný záběr, i přes to že tam neustále neco lovilo (nejspíš malí candáti). V pondělí to pujdu zkusit někam k tobogánu snad budu mít větší štěstí...
      schiwa- doporučil bych ti botič nad hostivaří tak 200m nad tim mostem je tam spousty plotiček a ouklejí, ale musíš je najít jezděj v hejnech. tak Petru zdar

        Nschiwa - Profil | Pá 12.9.2008 21:11:32

        Díky ,na Botič se vydám zítra,zkusím to nahoře v Petrovicích snad nějakou ploťu nebo peřici čapnu.Odpoledne až do konce DL zkusím céčka na přehradě,touhle dobou šli dobře loni i předloni.Nejvíce záběrů jsem měl právě vždy těsně před prudkým ochlazením.

          NKandat - Profil | Čt 11.9.2008 18:21:54

          schiwa - Ja je vetsinou kupuju ve Francouzsky a nebo ve Slezky. Nebo na tom Botici se daji urcite nachytat. LÁDÍK - V nedeli maji bejt dokonce rano jen 3 stupne :-( Tak to uz bude docela mazec. Vcera jsem sel okolo Hostiku a je to jeste porad trochu zeleny. Jak se ochladi voda tak uz to snad zacne brat. Ja chtel jit na ryby v sobotu ale musim zase do prace :-(


            NMajkl1 - Profil | Čt 11.9.2008 17:34:17

            schiwa: Tak zkus Botič! :). Nebo mívají větší plóti v Ruský ulici.

              Nschiwa - Profil | St 10.9.2008 14:58:50

              LÁDÍK:Tam chodím celkem často,mají jen malé plotičky okolo8cm a pak velké karasy.Byl jsem tam naposledy min týden v pátek.

                NLÁDÍK - Profil | St 10.9.2008 12:56:14

                Schiwa-zkus železářství a rybářské potřeby ROKOS-v Petrovicích.Máš tam šipky, kde to je-již od občerstvení u nádrže...mají nejen živé rybky, ale i zamražené.

                  Nschiwa - Profil | St 10.9.2008 10:04:11

                  Zdarec hoši,nějaký čas jsem se sem nedostal díky tomu,že mi vyhořel zdroj u kompa.Na Hostivaři jsem byl od té doby dvakrát.Zkoušel jsem candáty a viděl je i lovit,ale záběru se nedočkal.Kloudnou nástražní rybku se mi na Hostivaři ulovit nepovedlo.Nejvíce jsem pochytal cejnů od15-30cm,ouklejí a větších plotic .Musel jsem se tedy spokojit s ouklejkama,ale ty candátům evidentně nechutnaly.Vedle týpek nahodil 15cm perlínka a do 10 min měl jízdu od candáta,který mu však při zdolávání vyflusnul rybku pár metrů od břehu.
                  Nemůžete mi někdo poradit,kde by se dali nachytat či pořídit v nějakém rybářském krámku nástražní plotičky nebo perlíni?Všude mají jenom karase,občas hrouzek nebo pidiplotičky vhodné tak k chytání okounů.

                    NLÁDÍK - Profil | St 10.9.2008 9:12:24

                    Kandat- v sobotu se chystám na pořádný lov....Jeden proutek na kapříka-dno, druhý na cejnky-spláveček.Soused-starý pán, mě poprosil, ať nachytám nějakou "plevel" na salát, tak jsem zvědavý.Moc šancí si nedávám.Má být změna počasí-ochlazení......atd.Každopádně v pondělí se pochlubím-ať uspěji nebo ne...Zatím se všichni mějte.

                      NKandat - Profil | Po 8.9.2008 18:12:14

                      Ahoj. V nedeli byl muj kolega z prace na Hostiku asi od 17 hod. do 21.30 hod. Chycen jeden uhor cca 50 cm na rybku jinak vubec nic. Ani jeden cejnek :-((

                        NLÁDÍK - Profil | Po 8.9.2008 7:58:29

                        Zdravím, lidičky.Tak jsem po dlouhé době vyrazil nejen na kontrolu, ale i samotný rybolov.Kvůli kontrole jsme si vzal 2 dny dovolené, aby byla provedena v pracovním týdnu, kdy kontroly moc nechodí.Byl jsem zklamán-je vidět, že ryby moc neberou.Ve čtvrtek chytalo na celé nádrži během odpoledne pouhých 16 rybářů-byl jsem i od lesa.V pátek situace naprosto stejná, kontroloval jsem ráno a dopoledne, lovících nebylo o moc víc....
                        V neděli jsem vyrazil plný očekávání sám s pruty...........Na dravce za celý den-měl jsem s sebou nejen obídek, ale i svačinu, snídani.... jedna jízda nebo lépe řečeno jedno popotáhnutí.Na sekání to 100% nebylo.Na kapra -1 cca 35 cm, dále 2 karásci, kteří byli větší než samotný kapřík!!!!!!!!! a 4 cejni.Nic víc.O víkendu se chystám opět, dám vědět.Zatím se mějte.

                          NKandat - Profil | Út 2.9.2008 19:11:00

                          Ahoj chlapaci. Tak jak to jde na Hostivari? Dneska jsem sel okolo a je to porad pekne zeleny:-(

                            Nbubak0s - Profil | Po 1.9.2008 11:55:56

                            Jako jedinec clovek mnohdy nic nezmuze at uz je to to krmeni nebo typek co si bere podmiraky+ kolega s woblerem sam si vemu tak 1 max 2 kapry za rok a to uz musi bejt kdyz se rozmyslim si ho vzit

                              Nbubak0s - Profil | Po 1.9.2008 11:30:43

                              Upozornim kolegu a ten se mi vysmeje nebo me posle vite kam, a chytit nekoho jak krmi podle me je to tam rozdeleny na dva typy ty co krmi a nechaj se chytit kdyz nane pride rs a ty co si to tam prokrmi kobrama nebo jinym zpusobem za tmy nikdo jim nic nedokaze protoze uz to tam nahazeli a u sebe nic nemaj.Zvyseni poctu RS by bylo fajn ale kazdy vime jak to je. Premyslel jsem o tom ze bych se dal na RS ale pro svoji drobnost by me kazdej hodil do vody takze vo tom budu uvazovat za par let no offense

                                NLÁDÍK - Profil | Po 1.9.2008 10:17:57

                                Pokki-máš naprostou pravdu.I samotní rybáři mohou svého kolegu upozornit.Jenže jsme v Čechách, to si uvědom.Většina z nás nic neudělá, jen o tom bude v lepším případě diskutovat, v tom horším u vody pod "vousy" nadávat.Dohodnout se s policií je těžké, když mohu já, nemohou oni a obráceně.Kdyby místo projíždění okolo vystoupili, kontrolovali, situace by se malinko zlepšila.Sám jsem 1 volal policii-jiný revír.Než dorazili, pytláci byli se vším pryč.Ještě jsem dostal "vynadáno" , že je volám a u vody se nic neděje.....O profesionální rybářské stráži se zatím jen uvažuje.Stejně to nic nevyřeší-na celou Prahu chtějí mít max. 2 členy profes. RS.Což je opravdu nedostačující a nikdo neví, kdy a jestli vůbec se tento projekt uskuteční..Mějte se.

                                  NPokki - Profil | Po 1.9.2008 10:03:26

                                  Na tuto vodu by byla třeba vzhledem k její navštěvovanosti profesionální stráž ve spolupráci s dobrovolníky aby se dosáhlo spokojenosti všech. Upozornit jiného "kolegu" rybáře na to že porušuje rybářský řád může přeci kdokoli ne jen rybářská stráž. Ještě škoda že rybářské stráži nepomáhá v kontrolování policie (nebo o tom jen nevím) často projíždí okolo a určitě by se tak moc nestalo kdyby pár kontrol za měsíc udělaly. Pro ostatní by to byla slušná výstraha.

                                    NLÁDÍK - Profil | Po 1.9.2008 9:07:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Ach jo, co dodat?!Až opět budu kontrolovat, dám si ještě větší pozor.Nemohu ale bez pomoci Vás, chytajících kolikrát něco udělat.Jestli mě nikdo neupozorní, často neni šance nějaký prohřešek postihnout.To bych tam musel být celý den a po ruce mít pejska, dalekohled atd....Něco zachytím v zárodku, pár papírů seberu.Vím však, že tato voda je jedna z nejvíce navštěvovaných v Praze a kontrola by na ní měla být ve své podstatě non-stop.Nebude li existovat vzájemná spolupráce, budeme li si jen stěžovat, konstatovat, situace se nezlepší.Pěkný den.

                                      NMajkl1 - Profil | Ne 31.8.2008 13:37:39

                                      Včera na hostíku snad všichni krmili, jeden dokonce wobleroval, je tam hrozná anarchie!

                                        Nbubak0s - Profil | Pá 29.8.2008 13:38:26

                                        jn s tim krmenim je to bohuzel pravda byl sem pod lesem v zatoce a pred a vsude vokolo pohoda koule tam litaly vo sto sest a pak prisel typek jestli nechci nakrmit at si to tam nahazim rikam ze nechci tak nastesti vodtah ale je to tam ted docela sila jinac kapri tendle tejden vubec nesly 4 dny po sobe a samej cejn tak snad se to zlepsi.-) s pozdravem

                                          Červené karty: Mihajl