Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

NMajkl1 - Profil | Čt 7.8.2008 14:16:58

Včera jsem byl po dlouhé době podráždit candátky na Hostíku, byli nejací chytřejší, ze šesti záběrů jsem proměnil jenom jeden, měl něco kolem 40cm, ale aspoň jsem nebyl bezrybka :-)

    NJP - Profil | Út 5.8.2008 10:14:28

    Ahoj...dlouho jsem na Hostivaři nebyl,tak by zajímalo jak berou kapři v tuto roční dobu??A zda se letos už chytil nějakej větší...já zatím letos něměl štěstí a hlavně čas tak jsem se zatím nedostal přes 70cm...moc díky za info

      Nabore - Profil | Po 4.8.2008 21:07:30

      Tak, já si zatím na přehradu nemůžu stěžovat. Snad jenom v jednom případě jsem byl letos bez ryby. Preferuji především lov dravců a oproti předcházejícím rokům mám letos "jízd" dost. Pravda je tako, že candáti nejsou žádní obři, ale jde především o záběry. Myslím, že je oproti jiným revírům v okolí Prahy bohatě zarybněná dravými rybami o čemž mě často přesvědčuje jejich lovení. V minulých letech jsem neúspěšně najezdil mnoho kilometrů k Berounce, Sázavě, Orlíku a Labi. Pokorně jsem se k Hostivařské přehradě vrátil.

        Nsojka - Profil | Po 4.8.2008 20:38:19

        Jojo, změna místa - ryba jistá. Tak jsem si pro změnu zašel na Nadýmač do Uhříněvsi a zase si dobře zachytal. Lapnul jsem 2 kapry, asi 10 línů, nějaké karasy, plotice, perlíny a asi milión cejnů. Záběr hned po náhozu, rybky sice menší, ale nenudil jsem se. A jako perlička: Hned po příchodu k vodě ke mně přišla nějaké ženská a že prý vedle plave mrtvola. Šel jsem se tam podívat a fakt ve vodě utopenec. No nic, asi 20 metrů ode mne pak vytahovali hasiči s policajtama z vody utopeného chlapa, pak tam kolem něj 5 hodin běhali a já si klidně chytal dál. Coby ne, když braly....Jen žena teď ty ryby nechce jíst

          NCarlos - Profil | St 30.7.2008 16:35:34

          sojka - ® : chodíš asi na úhoře v nesprávnou dobu, já je tam dříve tahal hlavně kolem poledne, taky 5-6 během tří hodin. Většinou za deště vzadu tak 100m od přítoku na rousnice. Ale to je hodně let zpátky. Dnes bych tam nešel ani za pytel sušených Jánošíků ! Chci si zachytat v přírodě a v klidu a ne na pouti, kde mi okolní rybáři (u většiny je toto oslovení hodně velkou poklonou) lezou přes pruty a sedají pomalu na moji židli.

            Nklobas100 - Profil | St 30.7.2008 15:11:18

            Hostík od lesa, ve vodě skončilo tisíce barevných kuliček!

              Nsojka - Profil | Po 28.7.2008 17:40:22

              Tuto sobotu opět nic. Jeden prut jsem hodil s živým cejnem cca 10 cm, kterého jsem lapil do čeřeně, druhý s mrtvou plotičkou cca 5cm. A do půlnoci bez záběru, pouze při stahování mi na vlasci uvízl horní díl plavek, takže jsem si i zabojoval. Chytal jsem blíže k hrází, asi 200m, jak tam visí na větvi ta houpačka. A ještě tam kolem 22.30 hod. přišli 2 mírně přiopilí mladíci, tak kolem 20 let a prý jestli se tam sám v noci nebojím, kolik mají hodnotu mé pruty a jestli si myslím, že bych se jim ubránil. Už jsem měl ruku pod vestou na pažbě své devítky, ale asi jak jsem se choval suverénně, tak si nakonec něco pošeptali a že příjdou zítra a zmizeli. Takže to dopadlo dobře, popravdě hlavně pro ně.
              A tak jsem s |Hostíkem asi na nějaký čas skončil. Od května se tam marně snažím o nějakého pěkného úhoře a od června i o candáta a furt nic. Za spoustu nočních výprav jsem chytil jen 4 úhoře, z toho 1 malý a 3 sice míroví, ale do 50 cm, takže bída. A candáta jsem vůbec neviděl, za celou dobu jsem měl jen jednou 1 záběr a to mi to ještě pustil. Sumec+štika taky nic. Takže to tam balím a budu chodit jinam, neb množství úlovků absolutně neodpovídá enegii a času na Hostíku strávených.

                NKandat - Profil | Ne 27.7.2008 19:01:53

                Jak kdy. Ted uz jen podle toho jak jsem linej :-)

                  Ngrizzly72 - Profil | Ne 27.7.2008 17:22:38

                  Kandat - kam chodíš na Hostíku?

                    NKandat - Profil | Ne 27.7.2008 16:56:39

                    Ahoj. Dneska rano od 4 hod. do 9.30 hod. na Hostiku. Na mrtvou rybicku ze dna jsem prosral dva zabery:-( Na plavanou chyceni 2 kaprici a nekolik cejnku. Bylo nas tam celkem malo. Potkal jsem tam snad je 4 rybare :-))

                      Nsojka - Profil | So 26.7.2008 17:39:53

                      Za chvíli vyrážím s mrtvýma rybkama, zítra poreferuji. Už jsem tam dlouho nebyl, tak uvidím.

                        NKandat - Profil | St 23.7.2008 19:10:36

                        Ahoj. To nikdo nechodite na Hostik????? Nevite jak to tam ted jde?????

                          NPokki - Profil | Út 15.7.2008 0:53:42

                          Jen počkej až to vypustěj a daj tam jen 20 kaprů nad 15kg a udělaj z toho těžkou kaprařskou vodu :-)
                          Né samozřejmě si dělám srandu to bude asi tím že sem tam dlouho nebyl...

                            NSynodontis - Profil | Po 14.7.2008 21:35:41

                            Tak jsem byl dnes po dlouhé době na Hostivaři a vypadá to že se sem zase dlouhou domu nepodívám. Chytání naprosto o ničem. To raději budu dojíždět někam dál, kde to ale stojí za to. Je to škoda, ale myslím že Hostivař už nikdy lepší nebude. :(

                              NPokki - Profil | Po 14.7.2008 19:09:38

                              Hostivař se bude prej odbahňovat 2 sezóny, je to moc velká voda. Pochybuju že to stihnou za sezónu, ale necháme se překvapit.

                                NLÁDÍK - Profil | Po 14.7.2008 11:57:31

                                Lubka-dle upřesněných informací od pracovníků na Kampě by se zarybnění Džbánu mohlo stihnout ještě tento rok.Záleží však, kdy přesně budou ukončeny práce a v jakém termínu se nádrž napustí.Pak už to má v ručkách počasí a na straně druhé svaz.Podmínky by měly být stejné, chytat by se mělo již od počátku sezóny....V létě budeme mít již nachytáno tolik ryb, že se okolní restaurace mají na co těšit(narážka na skupinku lidí, která si vzájemně blokovala místa u přítoku a vylovené ryby nosívala do nejmenované hospody.....).Dopředu upozorňuji, že vše může být po prázdninách jinak.Budu mít na svazu schůzi-jako RS a pokud se v září dozvím nové info, ihned po schůzi to sem vložím.Zatím přeji pěkný den a dopředu se omlouvám rejpalům, že se tento příspěvěk netýká Hostivaře!

                                  NLubka - Profil | Po 14.7.2008 10:45:08

                                  ládík: a budou na Džbáně stejné podmínky jako před vypuštěním?Stihne se to do příštího léta? díky za odpově´d.

                                    NLÁDÍK - Profil | Po 14.7.2008 10:39:24

                                    Takže přišla velice stručná odpověď-Vážený pane,tento rok se dle dostupných info s vypuštěním Hostivařské nádrže nepočítá.O roce příštím informace ještě nemáme(odpověď byla z Kampy).Žádný plánek,jak bude vypouštění nádrže postupovat,kam přijdou ryby atd. nejsou sjednány a tudíš nikdo nemůže tvrdit,že slyšel atd.....
                                    Jen okrajově-Džbán bude 100% od příštího roku zarybněn,zachytáme si tedy po roční odmlce i tam.Pěkný den

                                      NLÁDÍK - Profil | Po 14.7.2008 9:46:43

                                      Po dlouhé době zdravím.K vypuštění Hostivaře-každý říká něco jiného.Na místním svazu i na Kampě...Poslal jsem proto na příslušná místa konkrétní dotaz a doufám,že v co nejkratší době odpoví.Až něco bude vědět,hned Vám tady napíšu podrobnosti,novinky.Ono je totiž několik variant-buď se vypustí pouze část..cca po nudapláž a zbytek přehradí nebo se vypustí celá-před zimou a na jaře už by se chytalo nebo.......dá se říci,že co člověk,to názor.

                                        NPokki - Profil | Pá 11.7.2008 5:23:08

                                        Tak jsem se vrátil konečně z Jižních Čech. Hostivař se prej bude vypouštět celá,ale příští sezónu to nejspíš ebude až pozdějc a ryby se dají do Vltavy....... No na ten výlov budu zvědavej.

                                          Červené karty: Mihajl