Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

Nbubak0s - Profil | Čt 10.7.2008 16:27:38

dnes sem to byl zkusit na oblibenem místě vedle u zídky( vod přítoku cca 8 misto tezko rict:)) vysledek 4 cejni 15-25cm a 1 kaprik 30cm uz vod 5 prselo a nemelo to konce takze v 8 sem to zbalil a sel zejtra to pudu zkusit z 1 prutem na dravce tak sem zvedav snad bude neaky to stesti:)

    Nbubak0s - Profil | St 9.7.2008 15:18:47

    Na Hostík chodim uz asi 5 rokem kapři který sem tam nachytal ponejvic mely vod 42-46 ne ze bych vetsi nechyt vobcas neakej 49 ale nejvic tam chytam fakt jen ty dvactyricatniky:)a myslim ze nejsem sam:) ale co sem zane rad.-) jinac oblibeny misto mam vedle zídky a u cervený boudy.) btw na to vypouteni sem teda zvědav docela me to prekvapilo:)

      NMajkl1 - Profil | St 9.7.2008 14:10:43

      Pokki: Slyšel jsem ze zhora, že se musí vypouštit celá, bude to jako se Džbánem, ryby se budou muset slovit, prý to bude na 2 sezóny. No doufám, že to ještě nějak vykoumaj!

        NMajkl1 - Profil | St 9.7.2008 13:56:11

        Včera v noci byli candátci při chuti, tedy brali od půl osmé do 22 na břeh se jich podívalo celkem 5.

          Nsojka - Profil | So 5.7.2008 21:57:24

          Včera jsem o byl opět zkusit na noc, tentokrát naproti nudapláže u špičky. A nic. Prostě nic. Ani drbanec. Ani na feeder na rohlík a to už je co říct, ani v noci na rybičku.Přitom to tam lovilo, ryby se vyhazovaly, dokonce byl slyšet lovící sumec s charakteristickým pukáním, ale záběr žádný. Tak jsem po dlouhé době odcházel z Hostíku jako bezrybka.

            NPokki - Profil | St 2.7.2008 17:04:30

            Petrův zdar. Máte někdo ověřené informace o výlovu Hostivaře příští sezónu, kvůli tomu zmiňovanému odbahňování?? Bude se nádrž vypouštět celá? Pokud ano kam se dají všechny ty ryby? Budou se poté vracet ryby zpět, nebo se bude revír nově zarybňovat?..........

              Nsojka - Profil | Út 1.7.2008 21:41:05

              Ještě jsem se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti s lovem dravců, hlavně candátů a úhořů na hloubce u hráze. V té hlubině u břehu něco určitě bude, ale přece jenom dravci v noci obvykle vyjíždějí lovit na mělčinu, tak nevím...

                NSAHIB - Profil | Út 1.7.2008 20:02:00

                Pokki
                jasný,pochopil jsem při opakovaném čtivu-))

                  NPokki - Profil | Út 1.7.2008 19:56:26

                  SAHIB: Karabinu tam necháš, jen z ní odstraníš vlasec z pomocného prutu a můžeš připnout návazec s rybou a plovákem.

                    NPokki - Profil | Út 1.7.2008 19:54:27

                    Já jsem použil i 80g a docela to šlo, ale samozřejmě aby jsi s tím neměl potíže doporučil bych kapku kolem 100-150g. To by mělo bejt fajn na nahazování aby jsi si neuřízl ruku :-) a aby to drželo na dně.

                      Nsojka - Profil | Út 1.7.2008 19:41:44

                      Pokki: jo, tenhle způsob jsem četl na Chytej.cz, Havíček to tam dobře popisuje. Asi to taky zkusím.Chce to jen větší olovo, řekl bych aspoň 200g.
                      Bohužel já jsem byl na sumcích poprvé a 60g olovo bylo málo, když jsem nahodil, tak zůstal podvoďák s cejnem na hladině a když jsem ho chtěl stáhnout na dno k olovu, tak jsem přitahoval olovo a cejn s podvoďákem zůstal na hladině a jeli za nim ku břehu. Tak jsem k tomu olovu připnul další 100g a už jsem ho pak ke dnu stáhnul. Tak jsem se vlastními chybami učil.

                        NSAHIB - Profil | Út 1.7.2008 19:34:36

                        Pokki
                        bezva, vypadá to velmi dobře, ale řeknimi, jak odepneš pak tu karabinu-normálka po přitažení ke břehu bych soudil, ..
                        a v tom případě bych soudil i olovo alespon 150 -200ku...

                          NPokki - Profil | Út 1.7.2008 18:05:17

                          sojka: Viděl jsem několik nájezdů sumce za šera na začátku nádrže a řeknu vám to byl mazec. Bylo to jako by plavala ponorka... Ale k tomu nahazování: Zkus si dát olovo průběžně a za něj dej karabinu, Na tu karabinu dej vlasec z druhého prutu! Na druhém prutu si odklop cívku a sumákem si hahoď, po dopadu na dno si na sumáku nech odklopenej naviják a druhým pomocným prutem si přitáhni karabinku na břeh, je to vlastně taková kladka. Na karabinku si připni návazec s podvodním splávkem a rybičkou. Sumákem přitahuj pomalu vlasec a rybička se ti bude přitahovat na vodu k olovu! Zůstané živá rybička i když budeš chytat na cejna. A to už se dá těch 60metrů dohodit :-)
                          Néé používám to teprve tuhle sezónu, ale je to bezva když se nesmí zavážet. Možná to je špatně pochopitelné, ale přečti si to 2x-3x, bez obrázku se to hůř představuje.

                            NKandat - Profil | Po 30.6.2008 20:40:11

                            sojka - Cekal jsem za aspon jeden candatek prijde. Ale ono ani prd :-(

                              Nsojka - Profil | Po 30.6.2008 20:28:40

                              Já tam taky viděl občas něco zalovit, ale když to na druhé straně rozjela živá kapela, upaloval jsem odtamtuď pryč.

                                NKandat - Profil | Ne 29.6.2008 20:50:57

                                Skoda cekal jsem nejaky lepsi zpravy. Ja jsem sel na Hostik v sobotu rano. A u toboganu neco moc pekne lovilo. Ale dost daleko asi tak na pulce

                                  Nsojka - Profil | Ne 29.6.2008 20:39:41

                                  Tak jsem v tu sobotu na noc šel. Vybral jsem si oblíbené místo naproti tobogánu, ale po chvíli začal na protějším břehu něco nacvičovat bubeník a mi bylo jasno, že musím jít jinam, neb kravál živé hudby sumcům asi neprospěje. Šel jsem tedy naproti nudapláže. Bohužel mi na feeder místo cejnů brali kapři a tak se mi podařilo chytit jen jednoho cejna kolem 30 cm. V noci jsem ho nahodil na podvoďák, ale bohužel to nešlo hodit moc daleko, přece jen se čtvrtkilovou rybou+160g zátěž se háže fakt špatně, letělo to bohužel nějakých 10 metrů, dál se hodit nedalo. Možná kdybych neměl nad hlavou větve stromů a za zády křoví, tak by se dalo nějakých 15-20m hodit, ale těch 60 metrů jak uvádí Pokki ani omylem. Druhý jsem hodil s mrtvou ouklejí na položenou. Na ouklej jsem měl jednu jízdu, ale pustil to, nechal jsem ho jet asi moc dlouho,byla to moje blbost. Na sumce ani drb.

                                    NKandat - Profil | Ne 29.6.2008 16:09:26

                                    Vase zprava

                                      NKandat - Profil | Ne 29.6.2008 16:08:52

                                      Tak toho kapra nemuzu najlit. Tak aspon jeden obr z Hostivare na feeder :-))

                                        NKandat - Profil | Ne 29.6.2008 15:55:06

                                        Ja jsem tam jednou chytal na sumci pelety Halibut. Porad do toho neco drbalo. Pak jsem dostal jeden zaber cekal jsem nejakyho sumecka. A on to vzal kapr okolo 60cm. Nechtel jsem veit ze tak velkej hak muze vubec nasat. Jeste mam nekde fotku tak ji sem dam.

                                          Červené karty: Mihajl