Výroba boilie ...

Nevíte, kdo u nás vyrábí mašinky na výrobu boilie? Díky za každou radu.
Autor diskuse: Kaprňák - Profil , 17.8.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

NFredyn - Profil | Čt 18.10.2007 17:12:52

sadraj- cim mysliz ze to je, ze se tam dela ta dirka, tuhym testem ? Me se to nedela ale slisel sem o tom ze se to stava.

    Nsadraj - Profil | Čt 18.10.2007 13:05:20

    to nikdo neví
    tolikrát aby byla kulatá a uválená ne smí mít uprostřed dirku
    někdy když je tuhý těsto tak to dělá i rollball že udělá uprostřed takovej pokus o dirku

      NPvl - Profil | Čt 18.10.2007 12:49:36

      Odborníci : kolikrat by se kulička měla asi otočit ?

        NPaja - Profil | Čt 18.10.2007 12:44:51

        Hampik: Zkusím ty poměry upravit a uvidíme. Já to mám řešeno řemenicemi a klíňákem tak to nebude takový problém. Teoreticky čím větší rozdíl v rychlosti válců, tím rychleji ta kulička "proletí" mezi válci a hůře se uválí (méněkrát se otočí dokola). Ale pokud ti to funguje a pěkně válí tak se vykašlat na teorii a jít cestou pokus omyl. Sice se to prodražuje, ale druhá mašinka už bude "vychytaná" :-) .

          Nhampik - Profil | Čt 18.10.2007 10:58:28

          PAJA:Určitě to bude tím poměrem, já měl stejný problém .Já mám poměr minimálně 1:5.

            NPaja - Profil | St 17.10.2007 12:08:54

            Hampik: A opravdu uválíš kuličky úplně bez problémů. Já jsem si podobnou mašinku taky udělal (mám pouze dva válce), jen mám průměr válců 70mm a převodový poměr 2:1. A abych pravdu řekl moc to nefunguje. Nejdřív mi to nechtělo hada vůbec vtáhnout mezi válce. Tak jsem tedy do rychlejšího válce udělal drážky aby pomáhaly vtláčet těsto do štěrbiny. To sice pomohlo, ale zase ty kuličky nejsou ideálně vyválené. Taky se mi stává že mi třeba polovina kuliček odjede nahoru po pomaleji se točícím válci. Takže jsem se zatím vrátil r rollbalu. Každopádně si myslím že pokud nemá těsto úplně ideální konzistenci tak kuličky na takové mašince neuválíš. Ale jinak ta mašinka vypadá solidně a pokud i perfektně funguje tak je to super.

              NKaprňák - Profil | Út 16.10.2007 19:57:56

              Bady:Přečti si zadání otázky.Jseš mimo mísu.Tady je řeč o něčem jiném a ne o mixu.

                NBady - Profil | Út 16.10.2007 19:45:42

                Ahojte jsou smesy na vyrobu boilies dobre od firmy jet fish a jake mate s nima zkušenosti. Diky moc

                  Nkajda - Profil | Pá 12.10.2007 21:48:00

                  hampik:Dik moc:o))))

                    Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 21:37:14

                    potřebuješ cca. 65cm o průměru 90mm + 65cm o průměru 60mm, ale na přesném průměru zase až tak nezáleží

                      Nkajda - Profil | Pá 12.10.2007 21:26:22

                      hampik:Tak prosim jeste jednou se zeptam-kolik je treba toho silonu a o jakem prumeru:o)Dik!!!!

                        Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 21:24:13

                        Tak o tom nepochybuj, že je spolehlivě a rychle uválím a asi si toho moc neviděl. A o skladnosti to přeci není. A když píšeš o rollbalu, tak čím děláš hady a rázem už to není o skladnosti. Já mám všechno v jednom a už jen vařím.

                          NPetr.J - Profil | Pá 12.10.2007 20:28:52

                          No je to pěkný monštrum, zajímalo by mě jestli s tím koule uválíš, při tom točení klikou rychleji než obyčejným velkým rolbalem, silně o tom pochybuji. Jinak mi to připadá dost neskladné a vyděl jsem kuličky z podobných zařízení a nebyly nic moc.Chlapi neblbněte a nevymýšlejte hlouposti.

                            Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 18:33:37

                            viděl jsem to zpřevodovaný i klínovým řemenem

                              Nsadraj - Profil | Pá 12.10.2007 18:27:26

                              jéé já to malý kolečko vpravo dole uplně přehlídnul tak už asi vim jak se to točí

                                Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 18:26:32

                                Nene, spodní válce se točí stejným směrem, ale rozdílnou rychlostí, aby se kulička ukoulela.

                                  Nsadraj - Profil | Pá 12.10.2007 18:19:02

                                  takže se ti točej oba válce proti sobě? na tech ostatních so jsem vidělů se točej oba stejným směrem jen každej jinak rychle , takhle ti to vlastně jen to těsto z válečku prohodí mezi zěma válcema smetem dolu a neukoulí , nemužeš na tu fotku domalovat šipky jak se kterej valec točí a jakxym převodem prosím ? Díky

                                    Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 17:59:17

                                    Průměr válců je stejný, stroj umí jen jednu velikost koulí, poměr válců je zhruba 1:5(dolní musí být podstatně rychlejší),ložiska nemá(nebylo potřeba - nejsou tam takové síly a rychlosti) - je to pouze na hřídelích.
                                    A z pertinaxu bych to nedělal, protože smrdí při tření a opracovávání a bál bych se, aby to nešlo do koulí a ten druhý materiál neznám a silon je super.

                                      Nhampik - Profil | Pá 12.10.2007 17:50:36

                                      tady je fotka převodů

                                        Nsadraj - Profil | Pá 12.10.2007 17:41:54

                                        nás by spíš zajímalo ,
                                        jakej je tam převodovej poměr mezi tema válcema
                                        směr otáčení
                                        a jestli zustává stejnej převocovej poměr na různý průmery bobulí
                                        nebo jestli se ten ppřevod musí mění kvuli ruzný obvodový rychlosti válců a podrobnější zpracování ložisek a uchycení a takvý vychytávky,
                                        jak už jsem psal tak nebude zřejně problem silon nahradit texgimoidem nebo pertinasem popř by to běz problemu melo jit udělat i z tvrdýho dřeva napuštěnýho olejem