Výroba boilie ...

Nevíte, kdo u nás vyrábí mašinky na výrobu boilie? Díky za každou radu.
Autor diskuse: Kaprňák - Profil , 17.8.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

Kaprňák - Profil | St 3.10.2007 11:26:08

J Š:Hold když někdo bydlí v panelácích ,tak bude muset vytláčet a koulet asi ručně.Já na štěstí bydlím v baráku.

    macin - Profil | St 3.10.2007 11:24:12

    Jirka Šachl - ® Na vytláčení hadů, používám mlýnek, kolega(moc šikovnej) udělal takový nádstavce který dáš před poslední utahovací kolco na mlýnku k doladění průměru používáme stahovací kovovou pásku. Řekl bych, že pro ty co nechtějí utrácet a nevadí jim točit, je to ideální řešení.

      eda - Profil | St 3.10.2007 11:17:35

      Kaprňák: Ja jsem se o to hodne zajimal a bohuzel je to tak ze kdyz chces aby to fungovalo, tak za to tolik zaplatis, je tam spoustu vychytavek ktere tam musi byt aby slapalo. Urcite se najde nekdo kdo to udela levneji, ale to pak musis hodne laborovat s materialem ktery koupis a kdyz koupis levny material tak se ti muze stat ze pri obrabeni zjistis ze je zmetkovy a budes muset pouzit novy kus, orpavdu ty masiny stoji tolik co stoji, je pravda ze na nekterej nemeckej strankach maji masiny ktere stoji 1000Eur a jsou uplne na prd ale to uz je vec kazdeho po cem sahne, pro predstavu, profesionalni stroj na vyrobu kouli, ktery nema dva valce !!! Stoji 50tis kc

        Kaprňák - Profil | St 3.10.2007 11:14:05

        J Š + J P:Já jsem nedávno kupoval vytlačnou pistol cena 3000.-Kč v Polsku je to na kompresor a v pohodě tlačím hady.Jinak se ta pistol používá na vytlačení tmelu.Možná se dá koupit i u nás v nějaké lepší hoby prodejně.

          Miras - Profil | St 3.10.2007 11:02:55

          Kaprňák: Lojza Fiala si nechal onu mašinku postavit snad za nějakých 12.000,-, jen už si nepamatuji, zda to nebyla "přátelský" cena od jeho známého.

            Kaprňák - Profil | St 3.10.2007 10:39:35

            eda:Nejak výrobě nerozumím,ale když tyhle věci prodávají v Německu či někde jinde tak tam jsou ceny od 750-800Eur.Proto si myslím,že u nás jsou lidé,kteří to dovedou udělat levněji.

              Petr.J - Profil | St 3.10.2007 10:05:22

              sadraj Nechci tě přesvědčovat o mlýnku, ale jde to přece složit a mlýnek má využití normálně v domácnosti a skoro každý ho má. Já to s ním dělám a zatím jsem nepřišel na nic lepšího. Poháním to vrtačkou a těsto tam tlačím klackem, aby mi to neporanilo prsty.

                eda - Profil | St 3.10.2007 9:51:00

                10tis je hodne strizlivej odhad, spis bych rekl az nemozne nizky, pokud nekdo bude chtit valce ze silonu, tak na 10tis ho vyjde jen material a opracovani valcu, o motoru hridelich atd ani nemluve, nehlede na to ze se musi nejakym zpusobem vychytat prevodove pomery aby kulicka byla opravdu uvalena a ne jen zmacknuta ( coz je promnena, protoze nikdy neudelate stejnou tuhost testa). Je to docela beh na dlouhou trat, ale kdyz budete realisticky pocitat, tak se jen s materialem a nejakou soustruznickou praci dostanete nad 20tis ani nemrknete

                  sadraj - Profil | St 3.10.2007 9:42:47

                  nejvíc me zdržuje dělání hadů čím to kdo děláte, ja to tlačím pistolí na kartuš od silikonu mam jich asi 5 kusu vždycky to do nich nacpu a pak tlačím na stul na plexisklovou desku ale po vymačkání k5 kusu už necejtim pracky . chtělo by to sehnat nejaký udělátko třeba na závit aby to šlo popohnat motorkem nebo vrtačkou . nevite o něčem takovým? mlejnek na maso s nítrubkem nechci to je moc veliký a nemotorný. spíš něco na tlačení tech kartučí za rozumnou cenu kdyby se našlo .

                    Petr.J - Profil | St 3.10.2007 9:29:34

                    Ještě k tomu vaření ve friťáku, měl jsem problém s pěnou, která se časem začala při vaření tvořit a musel jsem hlídat fr. aby nepřetekl. Tento problém jsem vyřešil jednoduchým čidlem, které hlídá horní hladinu, no a čas vaření mi hlídá časové relé, které po uplynutí doby dá zvukový signál a odpojí fri. Tímto postupem si ušetřím spoustu času, protože nemusím vaření hlídat a když se vaří tak si naválím další várku kuliček, když dám do rolbalu mamut 4 hady, tak je to akorát na jeden var a to za 3 min stačím uválet. Jinak kuličky na chytání si také pařím, ale nějaký zásadní rozdíl jsem nezjistil.

                      Kaprňák - Profil | St 3.10.2007 8:57:33

                      Pánové díky za předchozí reakce,ale mám pocit ,že odbíháme od tématu a mlátíme prázdnou slámu.Já přesto věřím v um Českých ručiček a najde se nějaká menší firma,která to dovede vyrobit.Berme ohled,že mezi náma jsou lidé kteří dovedou vydělat slušné poníze a nemají moc času a jsou ochotni za usnadnění práce zaplati.Již dnes vím o deseti lidech,kteří za tuhle pomůcku zaplati klidně 10000:-Kč.Jak se někdo najde a bude to vyrábět,tak budu klidně dělat distribuci jak v Polsku tak na Slovesku.

                        snake - Profil | Út 2.10.2007 22:51:13

                        Jarda má určitě příznivé pižmo podle jeho úlovků:-))) Jardo promiň nedalo mi to nereagovat:-))))

                          Jarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 22:44:42

                          kajda:To je otázka pro ryby, a ne pro mne,rozumím OKI.

                            kajda - Profil | Út 2.10.2007 22:40:36

                            oskus:Jake pachy vylucujes kolego-asi ne pro ryby-sranda ne???

                              oskus - Profil | Út 2.10.2007 22:35:37

                              Jarda Kučera: Hm zajímavé s tím pachem.Děkuji

                                Jarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 22:29:52

                                oskus:Potom usušit a šup do marazáku, tak tak , jen při sušení nepřehrabuj bojlí rukama, dej si jej do papírov.krabic a pap. krabice dobře pomahá odsávat vlhkost z bojlí. Prohrabovat bejlí rukama,na to pozor to jsou potom zbytkové pachy a ne každý z nás produkuje takový který by se mohl zamlouvat rybám.

                                  oskus - Profil | Út 2.10.2007 22:23:23

                                  Jarda Kučera. potom usušit a šup do marazáku jo?

                                    Jarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 22:13:43

                                    oskus:Dělám bojlí o průměru 20mm,24mm, a v letním období i 30mm.Průměr 20mm a 24mm vařím 3 min.stím že jsou středy syrové a Průměr 30 mm vařím v parní lázni 4 min. Také bojlí vařím ve starém frit. hrnci, jako kluci v níže uvedených příspěvcích.

                                      kajda - Profil | Út 2.10.2007 22:08:03

                                      Jarda Kucera:Mas pravdu :o))))

                                        kajda - Profil | Út 2.10.2007 22:06:58

                                        oskus:Jak dlouho chces pane:o)