Výroba boilie ...

Nevíte, kdo u nás vyrábí mašinky na výrobu boilie? Díky za každou radu.
Autor diskuse: Kaprňák - Profil , 17.8.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

Noskus - Profil | Út 2.10.2007 22:05:17

Jak dlouho se vaří na páře?

    NJarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 21:52:24

    Frefish:Viktore bojlí částečně uvařené v páře je pro rybu mnohem atraktivnější než boj.uvařené ve vroucí vodě.
    Ale k trvalému a pravidelnému ůspěchu, je třeba mnohem více eventualit než jen dobře namíchat a uvařit bojlí.

      NFreefish - Profil | Út 2.10.2007 21:35:36

      Jardo-ještě jedna otázka. Pozoruješ pravidelně víc záběrů na napařované boilí?

        NJarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 21:23:12

        Freefish:Není zač Viktore.

          NFreefish - Profil | Út 2.10.2007 21:20:17

          Jarda Kučera,Muco-dík za odpovědi

            NJarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 21:13:37

            Já používám při výrobě bojlí oba dva druhy vaření ,jak v páře tak ve vodě.Nemám stím problem ani u vody ani když vařím bojlí doma.Ale také vím celkem přesně,že jestli přidáš větší procento některých komponentů a myslíš si že máš vyhráno,že po celkovém provaření že Ti zbyde v bojlí větší procento,narř.amino-kyselin atd.tak se hluboce míliš.Jedině čím můžeš docílit zvýšení procent těchto komponentů,ja vařit to v páře,a nebo sušením.Sušení není to nejlepší řešení,jelikož není dostatečně pevné ve voděale zase bezkonkurenčně ve vodě pracuje.Proto je pára ta nejlepší technologie na bojlí,uvaříš ho napůl.Povrch je dostatečně tvrdej po dosušení,ale zárovndobře propustnej.Je to všechno podmíněno namícháním suchých smesí,které musí obsahovat určité procento protejnů.Proto využívám jak páru tak vaření ve vodě.

              NMuco - Profil | Út 2.10.2007 21:12:03

              Váči zob - 5min Rybacie- 14min po usušení sú dostatočne tvrdé.

                NFreefish - Profil | Út 2.10.2007 21:03:33

                Zajímalo by mně o kolik více času potřebujete na napařování než na vaření a jak je to s tvrdostí boilí? O napařování jsem taky přemýšlel, ale zatím jsem se neodhodlal

                  NJarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 21:01:46

                  Ádoš:Co se týče tepelného opracování jdeš správným směrem.

                    NÁdoš - Profil | Út 2.10.2007 20:58:29

                    Jarda Kučera - Urcite,ja ho naparuju od zacatku a myslim si,ze je to mnohem lepsi nez vareni ve vode,jinak jsem nekde slysel,ze se to da uspesne varit v tlacenkovy folii :)))

                      NJarda Kučera - Profil | Út 2.10.2007 20:53:48

                      Ádoš:Dobře děláš,někteří rybaříci tento problem neřeší,zda vařit v páře či ve vodě,ale dělaj chybu,že nebo myslíte že ne.

                        Nmacin - Profil | Út 2.10.2007 20:31:06

                        pardal - ® proto do boilí extrakty nedávám:)))

                          NÁdoš - Profil | Út 2.10.2007 20:30:06

                          pardal - Moje rec,taky ho je naparuju....

                            Npardal - Profil | Út 2.10.2007 20:25:45

                            Čítam tu že ešte väčšina z Vás varí boilis , ale ono je lepšie ho naparovat ako varit, Pri varení sa vyluhuje vo vode vela extraktov.Skuste naparovat ako knedlík nad parou a uvidíte ten rozdiel.

                              NDaniel Kobr - Profil | Út 2.10.2007 20:11:54

                              Vařím ve friťáku.Koupil jsem ho jako rodině na hranolky,mám ho doma dva roky a ještě olej neviděl.:o))

                                Nkajda - Profil | Út 2.10.2007 19:48:52

                                chlapci pokud nemusim(a ze nemusim)delat kulicky tak je nedelam a delam kostku a pak ji nakrajim,kaprum je to jedno-jen to nelita!!!Cas vareni resim pripravou dalsi smesi:o)

                                  Nmishak - Profil | Út 2.10.2007 19:32:42

                                  Koukám,že je tady spousty "koulařů" mohl by jste někdo prosím pustit nějaký recepty nebo odkazy ???Něco pro začátečníky díky

                                    Nharpo - Profil | Út 2.10.2007 19:26:47

                                    Ondra: ono taky samozřejmě záleží,kolik toho člověk dělá naráz.Já s tím nekrmím kvanta,tak málokdy vařím víc jak 2-3kg.

                                      NOndra (tloušťák) - Profil | Út 2.10.2007 19:23:21

                                      Harpo: To mě taky od předešlého vaření v hrnci ušetří hodně času ale když děláš víc kg tak to stejně zdrřuje... no dokoupím další friťák :-)

                                        Nharpo - Profil | Út 2.10.2007 19:21:17

                                        Ondra: no mě friťák ušetří spoustu času.Už jenom proto, že voda je neustále ve varu a jen sypu a vybírám.Navíc ten košík je super.Ještě bych doplnil,že když nasypu do kastrola 20 kuliček,tak ta voda ihned přestane vařit a musíš čekat,než se zas rozjede var.U friťáku tomu tak není!