- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fóry
Jen pro fóry! Za nerespektování pravidel budou udělovány karty
Pokud byl nějaký fór vymazán, nejspíše jej vložil již někdo před vámi.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2184x v oblíbených a 31x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | Čt 20.7.2017 17:14:56
Išiel som na pohovor do práce.
Bola to veľká obchodná firma a manažér, čo skúšal moje obchodné zručnosti, mi podal jeho notebook do rúk a hovorí: „Choďte za dvere, zaklopte a skúste mi predať tento notebook.“
Tak som išiel za dvere, ale už som nezaklopal, vyšiel som na ulicu a zrazu mi zvoní telefón , bol to ten manažér: „Okamžite sa vráť aj s mojim notebookom!“
A ja mu hovorím : „Za 500 euro je tvoj kámo!“ >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | So 15.7.2017 17:58:35
Bůh: Franto, ty víš všechno o zahradách a přírodě, co se to děje tam dole na zemi? Co se to stalo pampeliškám, fialkám, sedmikráskám a těm dalším věcem, které jsem před věky vysázel? Měl jsem perfektní bezúdržbovej zahradní plán. Ty rostliny rostly v jakékoliv půdě, vydržely sucho a hojně se samy množily. Nektar z dlouhotrvajících květů přitahoval motýly, včely a hejna zpěvných ptáků. Očekával jsem tedy, že už uvidím krásné zahrady plné barev a květů. Ale všechno co vidím jsou zelené fleky...
Sv.František: To všechno ten kmen, který se tam usadil, Pane. Říkají si Příměšťáci. Začali říkat tvým květinám „plevel“, ze všech sil je hubí a nahrazují trávou.
Bůh: Trávou? Ale to je tak nudné! Není to barevné. Nepřitahuje to včely, motýly, ani ptáky, jenom ponravy a žížaly. Je to citlivé na teplotní změny. Chtějí tihle Příměšťáci opravdu aby tam rostla tráva?
Sv.František: Očividně, Pane. Podstupují při jejím pěstování velké utrpení. Začnou každé jaro hnojit a hubí všechny ostatní rostliny, které se v trávníku objeví.
Bůh: Jarní deště a teplé počasí pravděpodobně způsobuje, že tráva roste opravdu rychle. To musí být Příměšťáci velice štastní.
Sv.František: Vypadá to, že ne, Pane. Jakmile trochu povyroste, sekají jí někdy i dvakrát do týdne.
Bůh: Oni jí sekají? Suší jí jako seno?
Sv.František: Nikoliv, Pane. Většina z nich jí hrabe a dává do pytlů.
Bůh: Do pytlů? Proč? Je to cenné? Prodávají to?
Sv.František: Ne Pane, právě naopak. Platí za odvoz.
Bůh: Tak počkej chvilku: Oni to hnojí aby to rostlo, a když to roste, tak to sekají a platí za to, aby se toho zbavili?
Sv.František: Ano Pane.
Bůh: Tihle Příměšťáci musí cítit velkou úlevu v létě, když vypínáme déšť a zapínáme horko. To dozajista zpomalí růst trávy a ušetří jim to hodně práce.
Sv.František: Tomu nebudete věřit, Pane! Když tráva přestane růst tak rychle, vytáhnou hadice a platí ještě více peněz za zalévání, aby mohli pokračovat v sekání a odvážení.
Bůh: Děsnej nesmysl! Alespoň že si nechali nějaké stromy. To bylo ode mne geniální, musím se pochválit. Stromům narostou na jaře listy pro krásu a letní stín. Na podzim opadají a vytvoří přirozenou pokrývku, aby zadržely vláhu v půdě a chránily tak stromy a keře. Navíc se rozloží na kompost aby obohatily půdu. Je to přirozený cyklus života.
Sv.František: Raději si sedněte, Pane. Místo toho je Příměšťáci hrabou na velké hromady a platí za jejich odvoz.
Bůh: To není možné!! A co dělají aby chránili kořeny stromů a keřů před mrazem, a aby udrželi půdu vlhkou a nespečenou?
Sv.František: Po tom co vyhodí listy kupují něco v igelitových pytlích, co se nazývá mulč. Přivážejí to domů a rozsypávají to na místo listů.
Bůh: A odkud tento mulč berou?
Sv.František: Oni kácí stromy a rozemelou je, aby tento mulč vyrobili.
Bůh: Dóóóst!!! Už na to raději nechci myslet. Svatá Kateřino, ty máš na starosti kulturu. Jaký film je na programu dnes večer?
Sv.Kateřina: „Blbý a blbější“ Pane. Je to opravdu hloupý film o ...
Bůh: To je OK, klidně to pusť. Myslím že jsem o tom už slyšel od Františka....:-))) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Čt 13.7.2017 21:30:23
Syn se diví a povídá " Otče, ty který celý život zasvětil boji proti této ideologii, a teď na sklonku života se chceš k nim přidat?".
Otec odpoví "když má někdo chcípnout tak ať je to komunista ".
:-) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 11.7.2017 10:41:35
Vrátil jsem se do prodejny, kde jsem vůz koupil, s tím, že nemohu uvést radio do provozu.Technik mi vysvětlil, že rádio je ovládáno hlasově.
“Nelson” řekl technik směrem k rádiu a z rádia se ozvalo: “Willie, nebo Mandela?”
“Willie” řekl technik a radio začalo hrát “On the road again”.
Potom technik řekl “Ray Charles” a z rádia zaznělo “Georgia on my mind”.
Spokojeně jsem odjel a během příštích dní jsem si užíval poslechu mé nejoblíbenější hudby, od Beatles až po Beethovena.
Včera odpoledne nějaký pitomec projel křižovatku na červenou a málem mně zramloval.
Ulevil jsem si slovy: “P*ča jedna blbá!”
A z rádia se ozvalo: “Vyslechněte si, v českém překladu, včerejší projev kancléřky Merkelové ve Spolkovém sněmu.”
Skvělý automobil! Nejlepší, co jsem kdy měl..... :-) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Pá 16.6.2017 11:14:47
Povídá mu: "Pane Bože, celý život jsem se snažil pochopit a popsat vesmír a nikdy se mi to zcela nepodařilo. Mohl bys mi vysvětlit, jak vlastně funguje?"
"To je jednoduché." povídá Bůh a začne na tabuli psát křídou šílené a složité vzorce.
Einstein se na to dívá a povídá: "Ale vždyť tam máš strašně moc chyb!"
"Jo, já vím..." odpoví s úsměvem Bůh.
:-))) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 6.6.2017 10:46:07
NAnýzový dědek - Profil | Út 30.5.2017 20:09:02
Bohužel je z toho plánku takový zmatený tak se zeptá jednoho Pražáka o pomoc.
"Tak hele" povídá Pražák "Ta zelená lajna to je Áčko, ta žlutá lajna to je Béčko no a ta červená lajna tak to je Céčko."
"Aha!" zaraduje se Brňák " A ta modrá lajna to je Déčko ?"
"To je Vltava ty vole!" >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Čt 25.5.2017 21:20:52
"Tati, už jsem doma"!
"To je výborné, synu!" odpoví otec, aniž zvedne oči od počítače. "A kde jsi byl?"
"Na vojně!" :-))) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | St 24.5.2017 14:28:38
Khon otevře oči a slabým hlasem zvolá: "Jste tu všichni?"
"Jo, jsme!"
"Je tu i Sára a Hermína?"
"Jo",
"Jsou tu i Ignác a Hugo?"
"Jo, jsme tu všichni!!!"
"Tak proč, doprdele, necháváte svítit to světlo v kuchyni?" >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 4.4.2017 20:31:40
- Oj to strašne daľeko od varoša.
- Bo tu v zvodke čitam, že bul ulapený pri čine. >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | So 1.4.2017 13:31:53
Majitel obchodu iniciativně podchytí zájem v očích chlápka a povídá: "Pane, ten papoušek mluví mnoha jazyky."
Chlápek: "Tak schválně", a obrátí se na papouška: "Parlez-vous français?"
Papoušek samozřejmě: "Oui, monsieur."
Chlápek: "Habla espaňol?"
Papoušek s přehledem: "Si seňor."
"Parliamo italiano?"
"Molto bene, signore."
Chlápek povídá nakonec: "Jidiš rejdstu?" (jidiš mluvíš?)
Papoušek se usměje a povídá: "Gojim! Mit aza nuz zol ich ništ rejdn jidiš?!"
(Gojové! S takovýmhle nosem abych nemluvil jidiš?!).... :-)))) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Pá 31.3.2017 21:46:26
Několik rad pro rok 2017:
1. Ráno si přispěte. Nebudete muset svítit a ušetříte.
2. Budete-li vstávat po deváté hodině, můžete vynechat snídani a opět ušetříte.
3. S ohledem na Váš zdravotní stav se v poledne nepřejídejte, nebudete v budoucnu potřebovat lékaře a opět ušetříte.
4. Po obědě jděte spát, ať si Vaše tělo odpočine. Můžete tak vynechat odpolední svačinu a opět ušetříte.
5. Zařaďte častěji do programu tzv. postní dny a opět ušetříte.
6. Večer choďte brzy spát. Nemusíte svítit, a spící se na televizi nekoukají a opět ušetříte.
7. Autem nejezděte, znečišťuje ovzduší A jsou tu další úspory za benzín.
8. Při výběru potravin vybírejte hlavně v úseku slev. Potraviny jsou již trošku "načaté", budou lehce stravitelné a opět ušetříte.
9. Zbytečně neuklízejte, i drogerie něco stojí.
10. Radujte se z maličkostí (na velké věci stejně nedosáhnete).
Sečteno a potvrzeno:
a.) uděláte maximum pro své zdraví
b) ušetříte peníze, které by Vám mohly v budoucnu určitě chybět.
Ptáte se, co s tolika ušetřenými penězi ?
No, ty si schovejte na léčebné výdaje.
Kdo přežije zaslouží si náš obdiv.
Kdo ne, zaslouží si naši věčnou vzpomínku
Vzkaz vládě...
Polib nám..... >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Ne 26.3.2017 19:50:59
A z nebe se ozve: "Chvilinku, jen dopíšu status.." >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Pá 17.3.2017 19:11:51
"Neznaju . Ja pyrotechnik!" :-)) >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | So 4.3.2017 15:56:14
Prichadzaju dvaja imigranti a ten jeden sa pýta: "Máš z nás strach?“
Bača: „Pozri na ten cintorin, vpravo tam sú nemečti vojáci a hore vlavo je pamätník na sovětské vojáky. Na Turky sa už nepamatám. A kolko je vás?“
Imigrant: „Nás je asi jedna miliarda!“
Bača: „ Bohajeho, kde vás tu všetkych pochováme!?" >> Stránka diskuse
Červené karty: macek, Řízek 5,125, tomvec, vydra Lucky, P!F, SkulalukS, retrívr, jeden3, Kolben, tinkky, lovec 01, kubah, otoš, Vash, ŠUKI, Bušák, Charley7, POSTLÍK 666, Speedball, drvoštěp, brzak, potočák 62, Kapika, Diamond, Dalis75, Lasskoun, Quel Malheur, $
Čtenáři této diskuse také sledují
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NUdírny a uzení51139
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412812
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NVážně nevážný pokec :-)))230536
Kde to žije - všechna témata
11:34NRybáři vs ochránci přirody 75
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....















