Tovačovská jezera - pokec

Zdravím všechny kolegy rybáře co loví nebo se chystaj lovit na Tovačovských jezerech. Sem můžete psát všechno co vás zajímá okolo jezer, jak se vám dařilo nebo nedařilo, prostě všechno.
Autor diskuse: Unca - Profil , 19.7.2007 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Peca076 Profil + -bedna- Profil

NPavao - Profil | St 11.3.2015 17:32:45

judas.d >> přiznej se, žes byl po draku a né ochrápanej:o)))

    N-bedna- - Profil | St 11.3.2015 17:31:41

    judas.d >> Blbý je, že u tebe má ráno 24 hodin každej den.:-) :-)

      Njudas.d - Profil | St 11.3.2015 17:27:01

      Pavao >> Volové,mě to nedocvaklo:-)Ráno bývám akosi naozaj ochrapkaní:-)))

        NPavao - Profil | St 11.3.2015 9:27:41

        tuzemak >> :o)))

          Ntuzemak - Profil | St 11.3.2015 8:37:56

          Pavao >> má strach,že by sroloval i sám seba.D

            NPavao - Profil | St 11.3.2015 7:46:06

            judas.d >> seš shnilé si kousek srolovat:-P?

              Njudas.d - Profil | St 11.3.2015 5:31:40

              pany2 >> a kde ta fotka je?Bych se mrkl:-)))))

                Npany2 - Profil | St 11.3.2015 4:25:34

                Unca >> dobry den pane kolego prosim nesla by stahnout ta nestastna foto co drzim na na hrudi uz se nemohu na ni koukat diky za pochopeni preji hezky den Milan Panacek

                  Nshiro utsuri - Profil | Út 27.1.2015 15:20:53

                  RST >>Jistě stačí. Díky.

                    NRST - Profil | Po 26.1.2015 21:35:35

                    shiro utsuri >> Samozřejmě můžeš, sice u sebe nemám přesná čísla ale zkusím to dát z hlavy. Ten rybník je relativně mělký nebesák v suchých létech používáme k dokysličení v nočních hodinách areátor.
                    Nasazuje se mezi 12 - 17.tis kusů K1+K2 v poměru cca 30% K1 70%K2. průměrná váha něco kolem 350 - 400g k tomu bílá ryba - mateční plotice cca 50kg okoun cca 20kg, když se povede sehnat tak nějakého rychleného candáta, k němu střevličku východní v potřebném množství, Lín dvouletý +- 150kg.
                    Maximální výlovek byl v roce (jestli se nepletu) 2011 nějakých 210q všeho Kapr byl 170q ale to byl extrémně dobrý rok. Loni celkový výlovek (řekněme slabší průměr) něco málo přes 160q z toho 125q kapra. Ostatní druhy bych už hodně cucal z prstu, jak říkám nemám u sebe přesná čísla........
                    Stačí tato odpověď?

                      Nshiro utsuri - Profil | Po 26.1.2015 20:57:22

                      RST >> Můžu se zeptat kolik byl na tom 8ha rybníce, kde se vykrmilo 54t výlovek z ha? A jaká zde byla nasazena obsádka, že to dokázala sežrat? Děkuji za odpověď.

                        NRST - Profil | St 21.1.2015 13:20:43

                        Krabat >> Máš pravdu:-( Chybička se vloudila, nakopírováním ryb z řádu.

                          NKrabat - Profil | St 21.1.2015 13:18:02

                          RST >> Nechci vám do toho kecat, ale bolen a jelec v dubnu hájení jsou.

                            NRST - Profil | Út 20.1.2015 16:59:24

                            Tovačovská jarní čtyřiadvacítka.
                            Dne 25-26.4 2015 se budou konat rybářské 24.hodinové závody jednotlivců na revíru Tovačovská Jezera – jezero ANNÍN III.
                            Závody pořádá Jiří Zahradníček – Rybářství Tovačov.
                            Časový harmonogram:
                            Pátek 24.4 možný příjezd - večerní program
                            Sobota 25.4.2015
                            Prezentace – 6:00- do naplnění lovných míst.
                            Zahájení závodu – 9:30
                            Přesun na místa lovu – 10:00 před touto dobou nesmí být nikdo na vybraném místě.
                            Zahájení lovu – 11:00
                            Neděle 26.4.2015
                            Ukončení lovu - 11:00
                            Vyhlášení výsledků předání cen -12:30
                            Přihlášení do závodu.
                            1. Přihlášení pomocí přihlašovacího emailu odeslaného na adresu zavody.tovacov@seznam.cz obratem obdržíte pokyny k uhrazení startovného se seznamem volných míst.
                            2. V místě závodu při prezentaci
                            3. V místě prodeje povolenek na Tovačovská Jezera v Anníně
                            Informace na tel: 733 180 036
                            Startovné: 1000.- Kč


                            Lov:
                            Lovná místa se nelosují. Místo si každý vybírá z připravené orientační mapky v pořadí, ve kterém byla přijata platba startovného. Výměna jednou vybraného místa je možná jen se souhlasem pořadatele, a to pouze za neobsazené místo a jen před zahájením závodu. V průběhu závodu nebude výměna míst povolena.
                            Loví se dle rybářského řádu platného pro RR Tovačovská Jezera v režimu povolenky speciál, bez možnosti zavážení návnad, nástrah, použití bójek a lodí. Před a ani v průběhu závodu nesmí nikdo se zúčastněných na vodu. Úsek bude pro lovící uzavřen od pátku 24.4. 24:00 hod. do neděle 26.4. 12:00 hod. Zbývající jezera – Jih a Troubky uzavřena nebudou. Každý lovící si může ponechat 1. ušlechtilou rybu dle platného rybářského řádu Tovačovských jezer. Ponechaná ryba musí být výrazně označena rozhodčím v úlovkovém listu a nesmí být vyměněna za rybu jinou.
                            Bodování:
                            Boduje se kapr obecný od 45cm, amur bílý od 60cm, bolen dravý od 40cm, úhoř říční od 45cm, lín obecný od 25cm,jelec tloušť od 25cm a cejn velký od 25cm. Tedy jen vyjmenované nehájené ryby, které dosahují minimální povolené míry stanovené v rybářském řádu Tovačovských jezer.
                            Bodování provádí rozhodčí, který bude pravidelně obcházet svůj úsek. Body se zapisují do „startovní karty“ a do „sektorového výkazu“. Neponechaný úlovek musí být po zapsání neprodleně a s největší ohleduplností vrácen zpět do vody.
                            Vyhodnocení:
                            Pořadí bude stanoveno: dle délky ulovených ryb
                            1. Místo – nejdelší Kapr
                            2. Místo – nejdelší ryba mimo kapra
                            3. až xx (dle počtu cen) místo další největší délka ulovených ryb včetně kapra.
                            Při rovnosti délky ryb v jednotlivých kategoriích rozhoduje jejich váha.


                            Protest:
                            Každý závodník má právo podat protest. Podání protestu je zpoplatněno částkou – kaucí 500.-Kč. O oprávněnosti protestu rozhodne ihned po jeho podání ředitel závodu spolu s hlavním rozhodčím. V případě neuznání protestu propadá kauce ve prospěch pořadatele.
                            Závěrečné ustanovení:
                            Každý startující se závodu účastní dobrovolně. Souhlasí s pravidly a rybářským řádem Tovačovských jezer, což potvrdil uhrazením startovného.
                            V případě závažného porušení výše zmíněných pravidel může být závodník bez náhrady ze závodu vyloučen.
                            Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí.
                            Po celou dobu závodů občerstvení zajištěno.

                              NPavao - Profil | Pá 2.1.2015 16:16:22

                              Pany1 >> pane kolego, kapřík krásnej, rovněž přeji hodně zdraví a štěstí v Novém roce. Jak už jsem vám psal, tato stránka je na zápisy a řešení všeho možného, takže je dobře, že jste sem něco napsal! Jediný, o co bych Vás chtěl požádat, abyste rybu při focení nepřikládal na triko, protože jestli vám to nedochází, tak ta ryba má nějaký ochranný sliz, o který když přijde, tak se může stát, že chytne plíseň a pojde. Jinak vám přeji hodně pěkných úlovků v nové sezoně! Petrův zdar!

                                NRST - Profil | Pá 2.1.2015 15:46:46

                                Pany1 >> Tak abychom si rozuměli.

                                Vaši poslední fotografii (vloženou Čt 1.1.2015 10:46:33) jsem nijak nekomentoval, tudíž nechápu proč mluvíte o netaktu. Jediné k čemu jsem se vyjádřil byl Váš nesmyslný zápis ohledně hnijícího krmení. Možná Vám to přijde divné ale celkem sleduji stav - tedy kvalitu vody v jezeře a to i s použitím měřících přístrojů, které spolehlivě odhalí změny v obsahu kyslíku, PH, a vodivosti vše bylo v uplynulé sezoně vždy naprosto v normě a v pořádku. I když se na jezeře krmí relativně hodně, množství ale dosahuje vzhledem k rozloze a rybí obsádce jen zlomek krmení běžného stavu na chovných rybnících. Jen pro příklad běžná dávka na jednom rybochovu je cca 54. tun za krmnou sezonu a ta je duben až září, ten rybník má 8.hektarů. Spočítejte si kolik by se muselo denně nasypat do jezera o 110. hektarech. Takže váš nesmysl ohledně zahnívání je jen pouhá teorie a zdůvodnění jakési neschopnosti ulovit rybu. Je to totiž nejjednodušší svůj neúspěch svést na něco ............ jenže ona bývá nejčastěji chyba někde mezi sedačkou a vidličkami a to si každý nepřipustí.


                                Vrátím se k té fotografii. Okomentuji ji tedy teď: Fotit se takhle s rybou může jen opravdový diletant a někdo komu nezáleží na jejím stavu po vypuštění z 5. Jistě Vám potvora značně znečistila tím hnusným slizem tričko. Nenapsal sem to dříve jen z úcty k Vašemu věku.

                                O uzavírání přeexponovaných míst jsem nikde nenapsal ani čárku, je to totiž utopie. A jestli jste to tak pochopil, mýlil jste se. Co ale budeme tak velmi důrazně potírat ponechávání karavanů u vody a "hlídání" míst kamarádům a známým. Jistě víte o čem píšu.

                                  NPany1 - Profil | Pá 2.1.2015 14:24:39

                                  RST - 2.s1.2015 6:34:20 >> samozrejme prislio me to netaktni ohledne me posledni foto stim kde prevladal nazor ze by se mela prexponova mistauzavrit stimto nazorem jste de fakto souhlasil a to jsem od vas necekal co se tyce toho clanku tak nevim o jake nesmyly vam vam vazeny pane jde proste to byla uvaha a dotaz hodne rybaru me odrazovalo od psani clanku a posilani foto omlouvam se uz toneudelam a psat nesmysly nebudu at se vam dari Petruv zdar

                                    NRST - Profil | Pá 2.1.2015 6:34:20

                                    skoroprofík >> Nápad dobrý, nic méně za současných podmínek nereálný.

                                      Nskoroprofík - Profil | Pá 2.1.2015 4:49:00

                                      RST >> jediný problém vidím v tom že je to super voda s velikým tlakem na ryby.omezil bych lovná místa a hotovo.

                                        Ntuzemak - Profil | St 26.11.2014 12:11:03

                                        RST >> Ferdo máte recht,je třeba ty pravidla upravovat,a hlavně zpřísňovat,lidi si toho neváží,bohužel to odnesou rybáři,co se chovají slušně,těch je drtivá větčina,a stěma koupajícíma je to všude stejný,bohužel znám revír,kde je rybařina až na druhým místě,na prvním je koupáč,který sice za to zaplatí,ale udělá kolem sebe nehorázný bordel,držím vám palce...

                                          Červené karty: Pvl, John1, pany2